Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

zuuuzana7
3. aug 2009

wolfi dankujem. a oplatim 😉
inac baby otazka: musi sa doslova ten hormonalny profil robit len pocas 1-4 dna cyklu?
ja som totizto teraz mala ms, to musim teraz opat mesiac cakat? vsak sa to potom presunie na oktober?

wolfskinka
autor
3. aug 2009

zuuzana tak to netusim mne to nikdy nerobili

zuuuzana7
3. aug 2009

wolfinka fakt ti nikdy hormonalny profil nerobili? to hadam nie?

zuuuzana7
3. aug 2009

nam to idu robit obom aj manzelovi ...

wolfskinka
autor
3. aug 2009

no mne nieco robili ale muzovi nie ... v heliose mi cosi z krvi robili a ze to mam dobre ...

zuuuzana7
3. aug 2009

aha no tak asi to bol HP.

wolfskinka
autor
3. aug 2009

zuuzana .. asi .. mne robili vsetky mozne vysetrenia ... a vsetko mame dobre

dahra
3. aug 2009

Ahojte,
Wolfskinka,
kde presne si bola na tie testy na toxoplazmozu a boreliozu? Na Spanyolovej v nemocke? Inak gyndoska mi dnes povedala, ze toxo je nebezpecna len v tehotenstve, takze otehoniet nebrani. To bolo na margo mojej ziadosti o odporucanie na vysetrenie. Vraj zbytocne netreba ziadat, lebo je to drahe a poistovne musia vela platit. 😕 😕 😀 😀 😀 To mi je uz len za nazor.

wolfskinka
autor
3. aug 2009

dahra ahoj,

poprosila som vseobecnu lekarku a ta mi to spravila z jednej kusmavky krvi ...

rosienka
3. aug 2009

caute baby, ako sa dari? zo tyzden som tu nebola, ale kde-tu som mrkla a precitala, i ked nebolo moc casu.

zuzi - hej, na HP musis dojst 1.krat na odber do 4.DC, potom myslim na 12.DC a 2-krat v druhej polovici cyklu, cize spolu asi 4-krat. Do toho 4.DC je to dôlezite kvoli hodnote FSH, ktora sa potom zvysuje a ked prides neskôr, je to uz nepresne, najlepsi je 3.DC.

wolfi - jasne ze ti ho robili, nezartuj, bez neho by si ani na IVF nemohla ist, ved je potrebny pre stanovenie protokolu a davok hormonov. 😉

zuuuzana7
3. aug 2009

ahojte, rosienka dakujem. hmmm to je divne pretoze mi kazali prist len medzi 1-4 dnom. no asi priebeh nasledujucich vysetreni sa dozviem teda az po tom prvom odbere.
a mas pravdu presne to tam stoji FSH a este LH, E2, Prolactin,TSH, Testosteron.
hmmm takze sa to opat natahuje.
ale dik za typ na 3-ti den.

rosienka tak aj vy idete na kontrolny spg? budem drzat silnooo palce.

rosienka
3. aug 2009

zuzi - jasne, treba rozbor vsetkych moznych hormonov a preto treba prist aj okolo ovulky a v druhej polke cyklu, aby videli, ci vôbec prebehla a ci telo tvori dost progesteronu...tak urcite musis ist viac-krat.
no jo, nas kontrolny spg - to uz len fakt keby sa nahodou zazraky diali a aby sme si boli isti, ze ci je to furt na prd, alebo nas osvietilo 🙂))) muz ani neberie ziadne vitaminy, na vsetko je lenivy a zabudlivy, kym ja nevybavim a nenahanam, tak kasleme na to, co bude bude, ked nie tak nie...🙂)) uz sme zmiereny s darcom, skoda ze nam tie IUI-cka nevysli ☹

wolfskinka
autor
4. aug 2009

ahojte

rosienka dik za info o HP, mne uz robili tolko vysetrenie ze uz ani sama neviem co vsetko

bubina1
4. aug 2009

cafte...mne doma robili na endokrinologii HP...to som bola 3 krát na krvi a v car mi robili HP z jedného odberu medzi 1 - 4 DC......
pri prvom sa zistilo, že žlté teliesko produkuje počas ovu malo hormónu....ale napríklad v strede cyklu som ovu ani nemala, lebo na krv som isla po sone vaječníkov a doky povedal, že ovu ešte nemam....až o také 2-3 dni....
a v car mi bolo zase povadané, že HP je uplne v poriadku....

wolfskinka
autor
4. aug 2009

bubi ahoj ....

no dnes je tu akosi mrtvo baby no ako pokracujete ?

zuuuzana7
4. aug 2009

ja som bola na obede a zas som sa napraskala. hlavne jedlo a este aj buchtu na pare. mnammm
a vecer idem k zubarke. 😅 🤐 cize uz sa psychicky pripravujem.

inac zamyslam sa, ze preco mi doteraz ani raz nerobili HP. no ak si nieco clovek nevydupe doslova u lekara tak ani ho nevysetria. vrrrrrrrrrrr

wolfskinka
autor
4. aug 2009

zuuzana mi hovor ja ledva fucim .............

no presne tak ... mne tiez genetiku robili az po 2 potratoch dovtedy ich to ani nenapadlo

dahra
4. aug 2009

Wolfskinka,
dakujem.

zuuuzana7
4. aug 2009

to je ale sila. ja som sa domnievala, ze vsetky moje vysetrenia ma doktor. alebo lepsie povedane, ze mi uz vsetky potrebne vysetrenia spravil. a houby nic neni. nechapem ...
no je to podla mna dost nezodpovedne. ja uz ani neviem ci nejakemu lekarovi vobec doverujem. myslim, ze uz ani nie ... aj ked mi nejake vysetrenie spravie. beriem si vysledky a studujem doma na nete. vsak ja si mozem aj sama spravit HP
😀
no a spat k teme na prasknutie. ja sa snazim schudnut. som ako gula gulata. teraz uz musim nieco spravit. lebo coskoro ako tehulka uz nebudem moct chudnut. takze poctivo cvicim, len na obed sa stale tak napraskam fuuu

wolfskinka
autor
4. aug 2009

ahoj dahra a za co dakujes ????

zuuzana ja som si sama dala robit toxoplazmozu, boreliozu, chlamydie ... u vseobecnej to ich ani nenapadlo a mam boreliozu a preto teraz hltam antibiotika

zuuuzana7
4. aug 2009

wolfi tieto vysetrenia mi uz robili. pred rokom po laparke. to je ok.
ale nikdy hormonalny profil. ved to je dolezite. vrrr.
ja mam totizto znizenu funkciu stitnej zlazy tak sa aj toho obavam, ze ci este tie vysledky nebudu natahovat. aj ked je to sledovane. zevraj sa pred ivf dava vacsia davka liekov ktore uz beriem.

inac vsimla si si, ze sme najaktivnejsie my dve v tejto teme 😀 ?
baby kde ste bez prace nie su kolace 😀

zuuuzana7
4. aug 2009

a dokedy beries antb.?

rosienka
4. aug 2009

caute baby, no ja cez den väcsinou makam, tak len obcas sa sem dostanem 😠

dnes som sa objednala na pohovor na 28.8. Najprv som chcela muza objednat na ten spg, ale sestricka, ze ziadne take, ze to lekar musi rozhodnut a bla bla bla...tak teda reku OK, naval nejaky termin, nech si zase pokecame... aspon mu navrhnem este nejake tie vysetrenia, resp. nech sa k tomu vyjadri ci treba. Dufam, ze nebude strasit s HP, lebo sa mi to tiez potom o mesiac posunie 😠 a to teda nechcem, v septembri chcem zacat s down regulaciou a basta! 😀

zuuuzana7
5. aug 2009

dobre ranko 😵
rosienka potrebovala si aj pri 2 ivf HP?
a co s tou akupunkturou nasla si uz nejakeho spezialistu?
ja ako nahle budem vediet kedy teda presne zaciname tiez volam mojej akupunkt. lekarke.

takze ja ked som to vcera vsetko vypocitala tak to vyzera fakt az na oktober. manzel dostal termin az tyzdni 36 u urologa. a moj HP sa tiez robi az koncom augusta.
no nist neva vsak cela jesen bude uspesna.

wolfskinka
autor
5. aug 2009

zuuzana do 14.8. ale vcera sme sa zacali snazit podla jonasa mozno vyjde, ale moc tomu sance nedavam

rosienka si sa nemala dat odbit alebo rovno zavolat dr.

bubina1
5. aug 2009

cafte...
rosienka..ja ked som sa objednávala na 1.konz. k lekarovi rovno sa ma slečna recepčná spýtala, či pojde manžel aj na spermiogram..... a povedala mi, že spermiogram pokladaju aj tak za nutné vyšetrenie v každom prípade, hlavne ak predchádzajuci vyšiel zle..... takže s týmto som nemala problém....

wolfskinka
autor
5. aug 2009

bubina ale zavisi v akom centre si ... v heliose najskor robia spermiogram az potom pohovor

bubina1
5. aug 2009

tak to ma napadlo, že závisí v akom centre si...my sme už vysledky spermiogramu niesli so sebou.... ale ak dobre viem iscare si robí väčšinou hned ked dojdes na 1.pohovor ..... a nie je to zlé, lebo tam nemusíš behat stále ako šiška a aj výsledky mas do 20-30 min....a aj tie vieš hned prekonzultovat... ved je to kurnik základne vysetrenie u chjlapov tak neviem co robia v rosienkinom car okolo toho caviky....

rosienka..... ty chodís do akého centra?

wolfskinka
autor
5. aug 2009

bubi ty chodis kde ? ja do heliosu

zuuuzana7
5. aug 2009

tak to je super p v iscare ked rovno oni spravia spg.
my musime doniest so sebou a teda na dalsi pohovor sa objednat az ked bude aj spg., hp a este ine vysetrenia. no skoro kazde pri inom spezialistovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre