Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

alicao
9. dec 2009

romy dakujem a drzim palce nech ma malinky krasny ratafacik🙂
rosienka, kraaaaaaaasa🙂 sme dvojickoveeeeee🙂 a ty ides na sono skor nez ja, to nie je feeeeeeer, ja som narade 😠 😀
ja idem az 22.12
jaaaaaaaaaj ha, dufam, ze budem pocut srdiecka
tehulky, je to normalne, ze raz ma bolia prsia ako hrom a inokedy vobec? to co je, tak bud bolia alebo nie, nie?

vanesska
9. dec 2009

ahojte kocky...

tak idem pokukat co nove... no a vidim ze sa tu veselo ultrazvukuje...

alicka... gratulujem k dvojkaaaaam... si rada cooooo?? 😵

rosienka... krasna fotocka z utz... 😵

romy... ty uz dnes ides na riadne vysetrenie... drzim palceky nech sa maly ukaze v plnej krase tak ako ma aj s peknym rypacikom ... 😉 😀

soni... to ma mrzi ze bola krv negativna... a ci mozes byt aj napriek tomu tehu fakt netusim aj ked mozne je vsetko nam nariaduju prave pre tieto pripady este kontrolny test z krvi za dva dni a ak aj ten vyjde negativny tak az potom povazuju IVF za neuspesne... tak kiez by ti to vyslo a krvicka bola predsa len pozitivna! a ak nie tak neboj niekedy sa telo po IVF samo nakopne a kopa bab co nemohli tak zrazu po neuspesnom IVF otehu prirodzene... takze netreba stracat nadej... 😉

afrika nebooooj... take pichanie sme mali vsetky teda ja ho mam este stale... alebo skor take mrchovske pobolievanie pichanie take intenzivne som mala asi na 3.a 4.den po ET potom to preslo a uz ostalo len bolenie podbruska... boze baby dnes v noci sa mi kychlo som myslela ze mi vystreli vajecniky aj maternicu von taka sila to bola fuuujha a bolest riadna som zacala jojkat az sa mm zobudil chudak cely v soku ze co sa deje... som ho vystresovala... musi si zacat zvykat... 😎
dnes som si aj uzila nocne chodenie na zachod kazde 3 hodky v tej zime brrr sa mi nechcelo ani nos z postele vystrcit no ale co uz...
no a dnes som bola este raz na krvicke som 14.den po ET tak dufam ze hcg bude znova pekne sestricka povedala ze ak bude vsetko ok tak 28.12. mam prist na utz... sa tesim... 😵

alicao
9. dec 2009

vaneska som rada, prerada🙂 snad uz bude stale taka rada ako teraz🙂
Zelam krasne hcg aspon 1500!!!🙂 Daj potom hned vediet!

vanesska
9. dec 2009

baby... tak ja len strucna infoska...
no alic... tvoj tip presne nevysiel... 😉 prave mi volali z CAR tak na 14.den po ET mame hcg 1006... na 12.den sme mali okolo 450 takze to pekne stuplo... 😵 no a po vianociach ideme na prvy utz... to som fakt zvedava ci tam uvidime jednu alebo dve gulicky... bude prekvapko... 🙂

rosienka
9. dec 2009

romy- no zatial mi nevolala, ci mam dojst na to vsetko vysetrovanie az nabuduce, tak asi hej... 😕 Inak aj nam dnes spominal tieto vysetrenia, ze si mame rozmysliet, ci to v tom 12tt chceme, alebo nie, lebo dalsi krok by bol odber plodovej vody a ak by sa potvrdilo, ze nie je nieco v poriadku, tak by visela dilema, ci si dieta nechat alebo nie. On sam vravel, ze ked sme na baby tak dlho cakali, tak by sme na potrat pravdepodobne nesli, tak rozmyslam, ze naco potom tie vysetrenia...co z nich budem mat? Este si to cele musime premysliet kam az chceme zajst a ci by boli ukludnenim, alebo skôr znepokojenim... este neviem. Vy ste sa nad tym zamyslali, alebo ste proste na tie vysetrenia co vam navrhli len tak sli?

alis- veru tak je, som urcite dvojickova a dufam, ze aj zostanem, i ked druhy bubacik ma este velky zltkovy vacik, ale zije a videla som ako mu srdiecko bucha 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vanes- inak to s tym kychanim a hroznou bolestou som mala aj ja, som myslela, ze mi maternicu vystreli 😀 A v noci chodim casto aj ja a potom sa mi tazko zaspava 😖 takze dost neskoro ta objednali na UTZ, to su az 3t. 😕 Hcg mas tak na jedno krasne babo, lebo v ten som ja mala 2142 😉

alicao
9. dec 2009

vaneska aj ja si myslim, ze je jedno, takze aj to sa ti splnilo🙂
rosi my sme v heliku dokonca podpisovali, ze ak ideme metodou ICSI tak v tom 12tt budeme musiet ist na odber plodovej vody, namam na vyber, ale asi je dobre vediet, ci im nie je nic vazne...a veriiiiiiiim, ze nebude!!!

rosienka
9. dec 2009

alis- to faaakt? my sme nic podobne "nemuseli" podpisovat...ved ako to ma clovek vtedy uz vediet? a k comu to ma pomôct? sla by si na potrat keby zistili, ze mu mozno nieco je? ani o tom odbere plodovej vody som nepocula, zeby to bolo len take nevinne, vselico sa moze poskodit...ja este neviem 😲

alicao
9. dec 2009

rosi, nemyslim, ze by ma nato poslali z heliosu keby nam nieco hrozilo..stat sa moze vselico pri vselicom...
a ci by som si dala babo zobrat? uprimne ak by malo cely zivot lezat a nepohnut sa a nevnimalo by svet tak ano,
brigadovala som chvilu v sanatoriu pre postihnute deti a videla som take pripady, kde potravu museli babu davat priamo do zaludka a kaku z neho vytlacat...uz tedy som si myslela , ze by bolo pre to male, ktore malo 10 rokov a vyzeralo na 5, lepsie keby bolo v nebicku...
zalezalo by od stupna postihnutia

vanesska
9. dec 2009

tak baby tipujete ze bude jedno?? vy ste mali oproti mne ovela vyssie hcg to je pravda... tak uvidime ci este nieco dozenieme alebo bude naozaj iba jedna mysicka... aj ked s tymi dvojkami som sa tiez uz v pohode zmierila a dokonca mi to uz asi 4 ludia povedali ze maju tusaka ze budem mat dvojicky... tak sa fakt nechame prekvapit...
inak na ten utz idem neskor asi kvoli vianociam to tak vyjde ze oni tusim maju uz od 20.12. volno tak asi preto...
no nevadi aspon budeme na utz uz nieco lepsie vidiet...

fiha inak riesite dost vazne dilemy... mna uz tiez taketo veci napadali co by som robila je to fakt tazke a clovek asi musi celit tomu problemy uz realne aby sa vedel rozhodnut... ja som tiez za ze taketo postihnute deti nemaju zo zivota nic najma ked su to take pripady ako pise alic... takze ja som skor za to ze by som si to babo dala zobrat aj ked sme na neho tolko dlho cakali... sme obaja zdravi takze vzdy by sme mali este sancu mat aj zdrave babo si myslim... a teraz sa da uz dopredu urobit aj ta predimplantacna geneticka diagnostika kde ti uz z oplodneneho vajicka v nejakom stadiu a este pred vkladom vedia zistit ci nebude trpiet genetickou poruchou a pod.... hm no je to fakt dilema aj s tym odberom plodovej vody... jojo clovek aby stale nieco riesil... 😒

wolfskinka
autor
9. dec 2009

vaness no super vyzera to tu zaujimavo ... xixi romy 12tt, ja 8tt, riosienka 7tt, alica 6tt a ty 5tt

idem pekne po tyzdni ... xixi sa mi to paci a teraz naskoci ku nam katti

rosienka
9. dec 2009

alic- nemyslim, ze by vam nieco hrozilo, ale to, ze ked vyjde z testu, ze je vyskoka pravdepodobnost dajme tomu 1:50 ze bude nejako postihnute, ze co spravite. samozrejme, ze zivot s tazko postihnutym dietatom si neviem predstavit a som na pochybach, ci by som to vôbec zvladla a komu by to prospelo, ale je vela pripadov, ked ti to s istotou nepovedia, len "asi" a dokonca niektorym povedali urcite a bolo z toho zdrave dieta...o to ide. Ci naozaj mame pravo zmarnit zivot a ci nie je taky zivot hoden zit... je to velmi tazka eticke otazka.

vanes- a to nesuhlasim, ze take deti nemaju zo zivota nic, to len my nevieme... ja tuzim tiez len po zdravom dietatku, ale myslim ze aj mierne postihnute ma pravo zit a moze byt stastne a robit stastnym, je to len otazka postoja a pohladu. Podstatne je to, ze tieto vsetky diagnostiky su sice pekna a mnohokrat pomosna vec, ale nie su 100%, tak ako vselijake "prognozy" lekarov a ich rozsudky, ktore su velakrat na mile od reality, lebo clovek naozaj nie je boh, aby vsetko vedel dopredu. Mne prognozoval, ze NIKDY nebudem maz dvojicky a furt bol ohladne mojho otehu skepticky a bezradny...a nic z toho sa nepotvrdilo, takze ja uz som sa trochu obrnila voci kadejakych zarucenym tvrdeniam, ze to je tak a onak... ja nad tym este porozmyslam, i ked kvôli kludu sa na to dam, ale fakt neviem, kam som schopna zajst keby mal byt problem... 😖 😕

veru, vlacik nam nabera vagony, este afrika je 4tt, ale nechce tomu ani za svet verit 😀 😝

alena0110
9. dec 2009

Ahojte,
ani neviem, ako začať, ale - IUI som bola 18.11.- keď som bola prvý krát na sono aj na krv a oznámili mi, že som tehu, skoro som vyskočila od radosti z kože, ale dnes som bola opäť na sone a doktor povedal, že mám ísť ešte aj na krv, výsledky neboli práve super - hcg v krvi som mala len okolo 80. mal niekto podobný problém? Mám ísť v pondelok alebo v utorok na sono a potom sa uvidí, ale vraj to aj tak vyzerá na potrat...... ☹ .....

romy01
9. dec 2009

ahojte kocky

tak najskor alenke - alenka, pravdepodobne si naozaj otehotnela ale ak klesa HCG tak sa miminko zrejme zastavilo vo vivine. No samozrejme sa mozem mylit ale ak si uz bola na krvi tak si minimalne nejaky 28, 30 den cyklu a to HCG by malo byt vyssie. Ale mozno ze aj bude pri dalsom teste a navyse miminko zacne byt naozaj vidiet na sone az okolo tego tazdna, tak ti prajem vela trpezlivosti do toho testu

A pre ostatne baby- vy mrkvy to co tu rozoberate - to si nesmieme ani pripustit, ze by malo byt babatko postihnute.
Rosienka tu na SK je sono pocinne v 10, 20 a 30 tt takze to sa ta nikto nepyta, inak ak nejdes, nemas narok na tie peniazky po porode, alebo ako to je. No a podla mna je super vediet ze babo je OK - Inak baby viete ako ten moj krpec furt maval rukami a nohami ? Furt sa tam vrtel, raz bol ku nam zadkom, porom predkom, no sranda. Moj mm to furt komentoval tak som sa aj pozabudala dokiny poopytovat co som chcela- Inak NT ma 1,3 co je super. Na nostek som sa neopytala a v tych lekarskych zaznamoch sa nevyznam, no zato asi ukazal pipika. Teda dokina zhikla, ze " ja uz asi viem co to bude " a ja na to ze urcite chlapec a ona, ze ako viem ,a ja ze mam tusaka uplne od zaciatku. No ale nie je to iste, lebo vraj to mohol byt aj pupocnik, no jej sa zdalo ze to asi biol pipik. 😀 😀 😀

Inak este sa vratom k alicke - alicka aj my sme mali ISCI a nic ako amnio sme nepodpisovali. Amnio nie je povinna a nikto ti to nemoze dat dopredu podpisovat. Navyse amnio sa nerobi v 12tt ale najskor okolo 18 a 20tt.Na amnio vas doporuci tvoja obvodna gynda len ak mas viac ako 35 rokov. Ale ani tak ju nemusis absolvovat. Ja som rozhodnut radsej absolvovat vsetky mozne testy - reda toto NT meranie, potom tripple test a v 20tt chcem morfologicky utz. Iba ak by sa naslo nejake podozrenie na vadu babatka, iba vtedy by som na amnio isla. Inak sa priklanam k tvojmu nazoru, ze ak by malo byt dietatko postihnute, musela by som si ho dat vziat, lebo nie sme s mm schopny starat sa o take dietatko, nemame na to priestor - hlavne financny. a navyse by sme to zrejme nezvladli po psychyckej stranke. Takze tak, aj ked viem ze strata toho dietatka by ma bolela a nikdy by sa to uplne nezahojilo. AAAAALE nemyslime na to, lebo to sa nestane.

wolfskinka
autor
9. dec 2009

alenka je mi to luto ... ale nevzdavaj to este

romy01
9. dec 2009

sorry za tie preklepy, pisem ako pipina -
alenka ten koniec mal byt ze babo vidiet na sone az okolo 5 teho 6 teho tyzdna tehotenstva a srdiecko pocut okolo 8meho tyzdna, takze ak nedorazila mrcha tak nadej je.

alena0110
9. dec 2009

Ďakujem, ste zlaté, ten doktor mi takého zlé správy oznamoval, ako keby sa nič nedialo, úplne ma to zobralo, nedal mi vôbec žiadnu nádej, ale uvidíme čo bude na budúci týždeň, hádam....................

romy01
9. dec 2009

alena, drzim ti palce, Mysli pozitivne, nech to uz dopadne tak ci onak. Oplati sa nevzdavat a bojovat o svoje stastie.

alena0110
9. dec 2009

ja sa nevzdávam, ale už šesť rokov sa snažíme o mimčo, a keď konečne vyzerá všetko super, tak sa teším, ani nie týždeň, a dostanem zase facku od života 🤐

wolfskinka
autor
9. dec 2009

alenka presne tak a to do ktoreho centra chodis ?

romy01
9. dec 2009

alena, niektore z nas to maju tazke, obela tazsie ako ine, Viem ze sa o miminko bojis, ale si na dobrej ceste , ed si otehotnela, takze to nie je beznadejne. My sme cakali 3 roky a je tu jedna kocka - Denisa, co sa snazili tusim 9 rokov a dnes je tehu. Pockaj ten tyzden ,a ak to nahodou nevyjde, pustis sa do patrania co sa stalo, aby to nabuduce vyslo na isto. Ak chodis do centra, pytaj si dalsie vysetrenia, mozno aj geneticke a ak nie, tak do nejakeho chod. Ak sa do toho riadne pustis, dockas sa uspesneho konca. 😀 😀 😀

baby idem sa venovat mm, tak zajtra papa

wolfskinka
autor
9. dec 2009

romy caf ja sa idem osprsit a zalahnut pred telku na panelak ... 😀 😀 😀 a potom kopec stupidnych kriminaliek

alena0110
9. dec 2009

romy01 + wolfskinka - ešte som chcela dodať, že mne HCG hodnoty od minulého týždňa neklesli, ale stúpli, ale asi málo.... a k otázke - ja chodím do heliosu, do martina, predtým ma liečila gynekologička len ambulantne, bola som aj na laparoskopii vaječníkov. vlastne žiadny problém nenašli, ani u mňa, ani u manžela, len sa proste nedarí......ešte vám chcem poďakovať za podporu, prvý krát som sa odvázila niekde zaregistrivať 😀, a vyzerá, že som urobila dobre

rosienka
9. dec 2009

ahoj alena, drzim palce, nech sa zle vysledky nepotvrdia a mimco je u teba a rastie ako ma 🙂

romy- uf, tak to ti zavidim, ze mas taketo jasne postoje a bez väcsich okolkov vies, ze ak by bolo podozrenie na postihnitie, alebo DS- lebo kvôli nemu sa ten NT-skreening a amnio robia, ze si to das jednoducho zobrat. ja teda take jasno nemam a po prebrazdeni rôznych diskusii a netu som sa rozhodla, ze sice na ten NT screening pojdem, aj ine sono vysetrenia, ale dalej uz nie, lebo dieta je nase a my ho budeme milovat ake je. je x-pripadov, ked vyjdu zle vysledky a vysoke percenta pravdepodobnosti a deti su zdrave... Deti s DS maju sice viac chorôb a vyzaduju viac starostlivosti, ale väcsina z nich dokaze viest normalny zivot a nie su o nic menejcenne, len ine. Som bola na stranke http://www.downovsyndrom.sk/sds/ a az mi slzy tiekli z tych pribehov rodicov milujucich svoje slniecka. V sekcii tehotenstvo je jedna tema venujuca sa tomuto a bolo dobre si ju precitat. Iste, ze je najlepsie sa nad tym nezamyslat, ale treba byt prepraveny a mat jasno v tom, co chceme. Ja dufam, ze to tu naozaj ziadna z nas nemusime riesit, ale riziko nesie kazda...

alicao
10. dec 2009

Ahojte
Rosienka, prosim ta, CO TO TU ROZOBERAS?? Si v siedmom tyzdni, ja v siestom...Uzi si dnesok , lebo nevies co bude zajtra.
Ja som nenapisala , ze take deti nemaju pravo zit, ale je to to iste ako rozoberat eutanaziu...a downow sydndrom, nie je vazne postihnutie, to je nieco celkom ine, nez co som zazila v tom sanatoriu, deti s downovym syndronom su vacsinou samostatne ak sa im clovek venjuje...dieta ktore neviem pohnuta ani ustami, a ani hladkymi svalmi vnutornosti je celkom iny pripad...
A vobec ,ako romy vravi, nechcem nato ani len pomysliet, su to pochmurne myslienky a to ja velmi nemusim a aj ked ma niekedy nejaka napadne tak ju zazeniem do vacnych lovist!! Budem take rasiet ked bude treba, nie teraz....brrrrrrrr uz dost!!! Ale davam ti za pravdu, ze diagnozi sa mozu mylit a napriek nej sa narodi zdrave babo.
a pre tvoje dobro, teraz take stranky necitaj, neprida ti to na pohode, ved tato tema je o stimulke , prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!🙂
Romy, ja som si ista , ze to tam je napisane, mozno ste to prihladli, je to v tych uplne prvych papieroch co sa vypisovali este pred ivf, o pouceni a vybere metody, tie ktore sa podpisovali skoro na kazdej strane. Aj mna s manzelom to zarazilo. Je tam ze s tym suhlasim..Skus sa pozriet.
alebo ze by to dali podpisovat len niektorym? hm...a mozno je to len formalita
a to musel byt uzasny zazitok vidiet maleho tancovat🙂 paraaaada🙂 a ked ukazal pipika uz teraz co bude v 20tt?
😀 ,bude borec 😀

romy01
10. dec 2009

Dobre ranko

rosienka len na vysvetlenie - nechcem tu tieto veci rozoberat, zbytocne to strasi baby ale pozri si IP

alicka - sona nebyvaju 100% ne ale odber plodovky je 100% ny - ak niekomu diagnostikovali chore babatko a ono bolo zdrave, to sa mohlo stat jedine zamenou vzoriek alebo papierov v labaku. Inak to nie je mozne.

Inak Alicka, to o tych papieroch od heliosu, mna toto zarazilo ked to kedysi spominala Denisa, a preto som si od zaciatku vsetky papiere poriadne citala, ale nikde som na to nenatrafila. Mozno nam nedali nejaky papier, ale na tom alicka nezalezi, ako hovorim amnio nie je povinna a nemozes sa dopredu k nej ani zaviazat. Naco by si to absolvovala, pokial ti predchadzajuce testy vyjdu dobre? Ja by som amnio neriskovala, len kvoli tomu ze to bolo cez ISCI. Navyse som citala ze lekar amnio doporucuje, nikdy nesie prikazovat a nemal by ani presviedcat. Mal by iba hodnotit pravdepodobnost poruchy babatka vzhladom na rozika co amnio prinasa.

denis19
10. dec 2009

alicao
vím o čem mluvíš, prodebatovala jsem to i s Romy a je to tam dosti divne formulované, také jsem to na poprvé pochopila, že podepisuji souhlas na amnio,ale není to tak,když to prečteš ješte jednou, podpisuješ tam informaci, že je tato možnost a to hlavne pokud ti je více jako 35 respektivejako 37 let, není to predem daný souhlas na amnio, to bych já nepodepsala, jsem v kategorii na d 37 let.....a nikdo nemá právo te donutit jít na amnio, je to dobrovolné invazivní vyšetrení......

wolfskinka
autor
10. dec 2009

rosienka ... idem ta zdrbat ... uz sa neopovaz chodit na take stranky, lebo osobne ta pridem nakopat do zadku

afrika
10. dec 2009

ahojky, baby vy ste mali bolesti ako na menzes? lebo ja ani nie, dnes je 4 deň od ET. dokonca ani bolesti brucha už asi niesú 😖 . to asi nieje dobré 😒

rosienka
10. dec 2009

alicao- a preco by som to nemala rozoberat??? patri to takisto k tehu, ako cokolvek ine a cim viac vieme o tom, o co v tych ktorych testoch ide, o to lepsie. Ja si len nechcem zatvarat oci pred niecim, len aby som to akoze neprivolala... A presne to som chcela aj povedat, ze DS nie je vazne postihnutie a prave o jeho zistenie v tych testoch 1. trimestra ide a pri amniu. Takze ak nechcem ist na potrat s dietatom s moznym DS, tak naco by som preboha riskovala amnio? To tiez absolutne neverim, ze ta k tomu niekto vôbec mohol zaviazat, ved ti tie testy môzu vyjst negativne, tak naco by riskovali odber plodovej vody??? Ja viem, ze su to vsetko hrozne predstavy, ale teba mat jasno v nich skôr ako by sa stali realitou, lebo vtedy môzme reagovat v strese a prehnane... len o to mi ide.

wolfi- nikto ta nenuti chodit na take stranky ani citat moje prispevky...ja si napriek tomu stojim za svojim nazorom, aj ked ma roztrhate...

tymto som skoncila, chcela som sa len informovat a vediet, co si o tom myslite, to je vsetko

afrika
10. dec 2009

rosienka ako si sa prosím ťa cítila po vklade? viď moja otázka pred tebou... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre