Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

zuuuzana7
21. sep 2009

my mame doma len bezkofeinovu, a tu tiez pijem bud latte alebo bezkofeinovu.
ale ak by som nesla na kavu tak sa nedozviem vsetky firemne drby ... takze to musim prezit ten kusok kofeinu denne 😀 😉 😀

zuuuzana7
21. sep 2009

no len tehulky by uz kavu zevraj nemali, ze posobi nejak neblaho na maternicu 😲
to mi aspon moja svokra splietala ked som bola tehula a dala si kavu ...

romy01
21. sep 2009

vieš čo všetko sa narozpráva - ja som čítala, že jedna malá nie moc silná je ok Samozrejme nie nejaký smrťák. 🙂

zuuuzana7
21. sep 2009

romy, ja som tiez toho nazoru. ak to ma byt tak to proste bude a basta. jedna kava nezabije 😉
vsak tu ani na pn nedavaju baby co idu na ifv, lebo su nazoru, ze to nijak neprispieva.
ale to si neviem predstavit, ako ma niekto ist na ivf ako napr. casnicka alebo sestricka co cely den len behaju.

romy01
21. sep 2009

zuzka ti poviem ze ja som dnes 5DC a do OPU mi ostava este asi týždeň - minimálne a vieš ako bolia vajecníky? Ked si sadám tak hoooodne opatrne - akoby ma tam niekto pichal ihlou zvnutra, a to sa bude ešte zhoršovať ako budu folikuly rásť. Veď ich je 15 a každy bude mať cca 2 cm do priemeru - to je 30 cm balon v bruchu - to sa neda popri tom robiť - a navyse únava, chut spať, stresy v robote a zmeny nálad - co ma cakajú- Ja teda vydržím kadečo ale toto si podla mna vyžaduje par dni doma

romy01
21. sep 2009

Baby tak idem ďalej 😀 Práve mi volala teta koordinátorka, znížila mi dávku a na kontrolu idem v stredu 😀

zuuuzana7
21. sep 2009

romy superkooooo, a este nepovedala priblizne den opu?

ved to romy, vsak je tam aj riziko ze vajka popukaju nie?
no ja neviem ako to ja spravim, ja mam sice pracu v kancli ale aj tak stress obcas aj nieco, nejaky ten balik zodvihnut. no neviem ... aj ja by som sla najradsej na pn ... sakra aj zo zdravtnictvom

romy01
21. sep 2009

Ja si myslím, že ta Pnka aspon 1 týždeň pred OPU je nutná , potom cakáš na transfér - samozrejme na PN a potom aspoň ešte 5 dní = cca 3 týždne.

zuuuzana7
21. sep 2009

jeee az 3 tyzdne, no budem to musiet nejako vymysliet.

pegasko
21. sep 2009

tak uz som na chvilu dofrcala,ani som nemala liezt von,fuka vietor a rozbolel ma zub,tak este toto my treba
zuzi aj u nas doky vravel ze pn neni nutna,iba v pripade ze mas fyzycky narocnu pracu
romy to malo byt asi v mm ze?
romy musis vela pit!aj mne to takto posledne rychlo zacalo,znizili davku a pri odobrati vyse20 boli len 3 dobre a ostatne boli prazdne obaly
tak piiiiiiiiiiiiiii!

bubina1
21. sep 2009

ja som baby od dnes na PN....to nema vyznam...behat do centra na kontrolu, potom do roboty, odtial domov....aj takto mam co robiť..každý den nejaký lekár....est emusím doklepnut predoperačné.. 🙂

zuuuzana7
21. sep 2009

aj ja cem pn 😖 😖 😖
bubina tak od kedy zacinas pichat? ci uz si zacala? mas aj ty kratky protokol?

lusinkaj
21. sep 2009

🙂 ahojte 🙂
juj baby uz len par dni a idem na krv,tak sa tesim,dufam ze bude dobra 😉

romy01
21. sep 2009

baby tak ja pijem ako dúha, dnes mám za sebou už 3 , 5 litra

lusinkaj
21. sep 2009

romy ahoj,co fajne pijes? 😀

romy01
21. sep 2009

mením minerálku s cajom

lusinkaj
21. sep 2009

aha,ja ze nieco ostre? 😀

romy01
21. sep 2009

ee ja len tak poškulujem po vermute ale to si nedovolím, to by bol risk

lusinkaj
21. sep 2009

jasne,to by som ani ja...risk-zisk 😉

lusinkaj
21. sep 2009

dobru nocku 😔

marrad
21. sep 2009

Dievcata to ste koli stimulkovaniu na PN?

wolfskinka
autor
22. sep 2009

ahojte

romy mas velku pochvalu len pekne pi ... fuj az ma striasa ked si predstavim ze ma to caka za par dni tolko vody vypit.

marad ja budem len zacinat o tyzden a na PN nejdem

larati
22. sep 2009

ahojte,
marrad- ja som na pn od uplneho zaciatku. Mam dost tazku robotu, same behacky a natahovanie.
Baby,myslite ze sa da ivf zvladnut aj bez pn?

larati
22. sep 2009

este mam otazocku...byvalo vam zle po provere? ja som bola vcera uplne k.o....a kocky, sami si pichate diphereline? ja mam dnes prvu injekciu, ale idem na pohotovost. potom uvidim ci to budem pichat sama al. nie.

wolfskinka
autor
22. sep 2009

larati pri druhom IVF som nebola doma ani 1 den, iba na odber vajicok a na druhy den som isla do roboty a po transfere som mala 2 dni dovolenku + vikend, cize 4 dni, mam kludnu robotu, takze nebol dovod aby som bola na PN, kolega v kancli mi robil psychicku oporu a doma by som sama zosalela a stresovala, takto som bola kludna lebo som bola medzi ludmi, v robote ziadne stresy ani soky, takze pohoda

larati
22. sep 2009

wolfskinka, tak to mas obrovske stastie. ja som kazdy den chodila domov ako zombie, a ked sa vratim cakaju ma len odute tvare a nic viac..

zuuuzana7
22. sep 2009

dobre ranko baby 🙂
ani ja nebudem na pn. ale mna odute tvare cakuje ci uz s pn alebo bez nej 😀

larati
22. sep 2009

zuzka tak to sme ,, vyhrali,, niet nad taku prac. atmosku🙂

wolfskinka
autor
22. sep 2009

no ja mam super kolektiv iba chlapov a vsetci ma podporuju a pocas stimulky som nic nerobila iba mala vylozene nohy tak mi bolo lepsie v robote a uz vedia ze idem do toho znova tak ma budu rozmaznavat a ukludnovat tak nevidim dovod ist na PN a aj s financneho hladiska chybaju nam korunky tak si nemozem dovolit ist na PN a dovolenky tolko nemam

zuuuzana7
22. sep 2009

larati veru, veru aj ja to zboznujem 😉 😀
ty mas dlhy protokol?

je to tiez tvoje 1ivf ? jemine ja som zvedava co ... 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre