Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

katti77
21. aug 2009

tak začneme spolu, aj keď iný postup ale dúfam, že výsledok bude pre obe // 😵

zuuuzana7
21. aug 2009

ano aj ja silno verim, ze vysledok bude // a nasledne krasnych 9 tehulkovskych mesiacov a ako cernisku na torte budeme mat krasne zdrave miminko 😵

katti77
21. aug 2009

tak presne tak to dopadne....leto bude len o kočíkovaní všetkých nás babule jupííííí 😅

romy01
21. aug 2009

Ahojte dievčatá

Ja sa k Vám pridávam. Po3 rokoch čakania, 2 x neúspešné IUI a laparke sme sa rozhodli skúsiť IVF. Už ho mám schválené poisťovňou a konzultáciu mám na budúci týždeň. Len ešte neviem ako to chodí, kedy zanem stimulovať a tak. Inak neviem ako to zvládnem, lebo mám depky že neviem čo budem robiť ak ani toto nevyjde. neviem prečo ale som fakt pesimista

bubina1
21. aug 2009

a ja by som mala mat ms 22.8., ale stimulku začnem v septembri, teda velmi v to dufam... 😀

dahra
21. aug 2009

romy,
aj ja mam prvu konzultaciu bud. tyzden

lusinkaj
21. aug 2009

ahojte,co je tu nove? 🙂

afrika
21. aug 2009

ahojte, dlho som tu nebola. výsledky IUI ešte nemám, ale aj tak už rátam s IVF. žiadosť ešte schválenú nemám, potešilo by ma keby ju schválili behom budúceho týždňa. na konci týždňa mám dostať menzes a keby to vyšlo, tak by som so stimulkou chcela začať v tom cykle. ale tá poisťovňa mi robí vrásky na čele 😀 .
romy aj ty si z Martina?
ja mám tiež strach z IVF. vôbec sa neteším, lebo sa bojím sklamania. a to som ešte ani nezačala...

bubina1
21. aug 2009

afrika...no s poisťovnami je to strasné....som čakala na schvalenie 6 týždnov...minulý týžden mi prislo a este ma prekvapili, že platnosť žiadosti je len do konca roka...som si myslela, že ma platnost pol roka... 😒
inač...zavolaj si do poistovne...aj ja som si, už ked som moc dlho čakala a informovala som sa, že v akom štadiu je schvalenie.... ja mam tiež strach z IVF, presne z rovnakého dovodu... ale asi je to normálne....vlastne nevieš do čoho ides a este ti možno zmení aj celý život.... asi by bolo menej normálne, kebyže nemáme vôbec žiadne obavy... 😉

afrika
21. aug 2009

bubina akú máš poisťovňu? ja dôvera. hneď po schválení môžeš ísť na stimulku?

alex9966
22. aug 2009

ahoj wolfi... dlhsie som sa neozvala.na umelom som bola teraz v auguste. HCG negativne. tak nic dalsi pokus. mame 10 zmrazenych tak uvidim aky bude dalsi postup.

alex9966
22. aug 2009

a len dotaz kockam ktore maju pred IVF strach. aj ja som ho mala. ale teraz po mozem skonstatovat ze to bolo pekne obdobie. tie injekcie nie su take strasne a cas leti takze sa ani nenazdate a je dopichane. a s manzelom po dlhsom case sme sa "našli" aj keď nám to fungovalo vždy ale teraz to bolo fakt pekne. odber sa tiež dá vydržať nie je to nič strašné a o vklade ani neviete. každý injekcie znáša ináč. Ja som pri nich bola strašne kľudná.

vanesska
22. aug 2009

cafte baby...
tak ja hlasim ze vcera som bola odovzdat krvicku na hormonalny profil a oddnes by som mala zacat brat antikoncepciu zrejme az do stimulky.
tak sa chcem spytat ci aj vy ste pred stimulkou brali antikoncepciu... moc sa mi to nechce brat ale neviem vlastne ci mi to nasadil kvoli tym mojim cystam alebo ci je to standardny postup... 😕
ale sa mi mari tusim ze aj pred IUI mi daval na mesiac antikoncepciu.
inak ja so stimulkou asi zacnem fakt az v oktobri lebo este v septembri chceme ist na dovcu takze az potom...
ale nevadi sa celkom tesim... este ma ten optimizmus nepresiel... 😀

bubina1
22. aug 2009

afrika, aj ja mam dôveru.....🙂 key si si posielala žiadosť? ja začiatkom jula a minulý týžden mi prisla... ak budú všetky dodatočné výsledky ok...tak asi aj hned možem na stimulku.... to zn., že dufam, že v septembri okolo 15. by som mohla aj začať...

bubina1
22. aug 2009

vanesska, nesranduj, že este na mesiac mam dostat antikoncepciu.... mne sestričky v car povedali tolko, že ak mam schvalenu žiadosť, tak sa mam hlasit u p. doktorky 5 dní pre očakavanou menštruáciou, tak predpokladam, že asi antikoncepciu nedostanem....

vanesska
22. aug 2009

bubina tak to mas fajn... a ty do akeho car chodis??
som pocula ze ten postup dost zavisi aj od prislusneho car ze vacsinou predpisuju rovnaky protokol takmer vsetkym babam v jednom care... ja chodim do gynfivu...

rosienka
22. aug 2009

caute baby, aj u nas predpisuju cyklus pred stimulkou HAK, takze v septembri to beriem a v oktobri stimulkujem. Ale neviem ako je to presne pri dlhom protokole kde sa zacina s injekciami 21. DC, ci dovtedy beriete HAK, ci nie.

ja idem v pondelok na druhy odbar krvi v ramci hormonalneho profilu, tak snad bude vsetko OK

lusinkaj
22. aug 2009

ahojte,ako sa mate?co mate nove?
ja som dnes mala zavaraci den(calamada,leco)uz som unavena,zaspim jak babo 🙂

zuuuzana7
22. aug 2009

ahojte 😵
lusi teda ty si sikulka. ja som mala upratovaciu sobotu a teraz idem lenosit pred telku. 😎
baby hak? teda o tom ani ja nic nevie, ale dufam, ze ja eee hak ... 😒
u nas cely den prsi ... aspon je lepsi vzduch vonku po tych horucavach 😝
prajem vam krasny zbytok vecera paaa

lusinkaj
22. aug 2009

zuzi aj u nas zacalo poprsavat,ale uz aj prestalo,vela nepomohlo... 😒
no veru som,som... 😀

zuuuzana7
22. aug 2009

lusi 😀 😀 😀 samochvala je najlepsia chvala 😀 😀 😀

afrika
23. aug 2009

ahojte, neviete aký má byť krčok v tehu? ja ho mám vysoko a tvrdý, vždy po IUI bol ľahko nahmatateľný a teraz je vyššie. ale myslím, že v tehu by mal byť dole. vďaka za odpovede. ja pred stimulkou na IVF tiež nebudem brať antiku-aspoň dúfam, lebo by som to chcela skúšať až dokým sa bude dať. ale ak by mi doki povedal, že je to pre telo lepšie, tak by som brala aj po dve každý deň 😀

lusinkaj
23. aug 2009

ahojte,peknu nedelu vam prajem 🙂
zuzi 😀 tak to ma byt 😀

zuuuzana7
23. aug 2009

ahojte 😵
africa zial ti neviem pomoct, nemam ani ponatia aky mal byt krcok.
aj ja vam prajem krasnu nedelu 🙂
lusi no budem si brat priklad. 😀
ozi a nevies poradit cez tyzden mam dostat marhule tak hadam budem aj ja sikovna 😅

zuuuzana7
23. aug 2009

nedopisala som a uz mi to odoslalo 😕
no ci nevies poradit nejaku marhulovu marmeladu? 🙂

lusinkaj
23. aug 2009

zuzi este som nerobila,mar.marmeladu...ale ak sa budes snazit,budes sikovna a bude fajna 😀

zuuuzana7
23. aug 2009

lusi tak sa posnazim 😀
dnes taham mm na prechadzku a opat zase je lenivy lenivec. 😠
najradsej by cely den presedel v pocitaci. ma hneva 😠

lusinkaj
23. aug 2009

joj zuzi mojho ja na prechadzku nevytiahnem 😒
a co porabas?

zuuuzana7
23. aug 2009

lusi aj tvoj je taky romantik prechadzkovy ? 😠
tak som ho predsa donutila. ale somral ako stary chlap. 😠 a dobre ze nebezal na prechadzke aby to mal cim skor za sebou 😀 .
a nakradli sme si kukuricu tak si varime 😀

wolfskinka
autor
24. aug 2009

ahojte dobre ranko ...

katti jasne ze to dopadne // musiiiiiiiiiiiiii

romy ahoj vitame ta medzi nami ... stimulacia sa zacina 16dc uzivanim tabletiek a potom 23dc zacinaju sa pichat injekcie ....na depky sa ty pekne vykasli, na to nie je cas ... budes pekne odratavat kazdu jednu injekciu a ani sa nenazdas a budes to mat za sebou a vysledok budu //

afrika drzim palce aby boli tento tyzden // na teste, neskusila si testnut ?

vaneska a kde idete na dovolenku ?

alex 10 zmrazenych tak v septembri/oktobri ides KETovat nie ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre