Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

lusinkaj
2. okt 2009

dobre ranko 🙂
romy super,tesim sa a drzim velmi prsty 😉

wolfskinka
autor
2. okt 2009

baby ahojte ... tak zase komplikacia .. klasika ja , mam kvasinky .. idem do heliosu dat si nieco predpisat na to ... volala som s dr. a vraj by to nemali stopnut tak som zvedava snad nie , o 12.45 myslite na mna a drzte palce aby som mohla pokracovat dalej

lutika77
2. okt 2009

Ahojte. Chcem sa spytat ci nemate prebytocny gonal na predaj ? Pripadne niekoho nepoznate? Ak ano, dajte mi prosim vediet. Dakujem.

lusinkaj
2. okt 2009

tak som doma,bola som v obchode... 😉
lutika,jedna baba pisala na koniku ze ma na predaj gonal 2ks...v teme snazilky...v gyncare u.dr.hermana,skus jej napisat 🙂

romy01
2. okt 2009

wolfka snad to bude ok drzkaj sa
lutika napis do temy mam/ nemam lieky na IVF tam sa ti niekto urcite ozve

lusinkaj
2. okt 2009

lutika napis babe do ip...s nazvom gonal...ona pisala ze ma gonal 🙂

zuuuzana7
2. okt 2009

ahojte baby 😉

romy, no super to je bojovnicek 😵.

wolfi tak nech to u dr. dnes dobre dopadne, myslim na teba.

ja dnes nestiham, typicky piatok, a este som spala len dve hodky 😖. a to este musim po praci kopu veci vybavit fuuu 😝.

romy01
2. okt 2009

ahoj zuzka, to je na teba neobvykle že si tu neni 🙂 Ano som moc rada že to jedine vajko co mam sa rozhodlo zabojovat, som fakt moooc šťastná, tak dúfam že to dobojuje do konca. Ked mi ho zajtra vložia budem ležať aspon par dní kym sa neuhniezdi 🙂

lusinkaj
2. okt 2009

zuzi ahoj 😉 co tolko mas vybavovat? 😉
romy jasne zabojuje 🙂

rosienka
2. okt 2009

romy - no predsa len bojuje, to je jasne! 😀 S FSH sa nada vôbec, ale vôbec nic robit, aspon s lekarskeho hladiska...treba len dufat, ze sa samo mozno upravi, alebo bude uz len nazvratitelne stupat 😢 ☹ Je to dôkaz, ze sa vo vajecnikoch nieco deje a vyhasinaju...cize vela casu nezostava 😖

romy01
2. okt 2009

rosienka, ja som toho hodne čítala o FSH a je fakt že na 99% ide o zlyhavanie vaječníkov, ale dočítala som sa, že môže isť o zvýšenú hladinu aj v dôsledku napr tvrdých tréningov u športovkyň a tiež zo stresu. Tiež sen ma konika pisali baby, že mali hodnoty FSH vysoke - niektoré aj 12 alebo aj 25 a pritom ked si dali urobit testy nanovo, tak to mali v norme pod 10 - takže podla mna sú možné výkyvy - A tiez na americkych strankach sa predavaju rôzne bylinné preparáty na FSH - samozrejme že ja tomu moc neverim, ale nechcem verit tomu ze sa tam s tym neda vobec nic robit - nepaci sa mi bezmocnost

rosienka
2. okt 2009

romy, jasne, ze sa moze nemit aj k pozitivnemu, ja som toho prikladom, ale ked ho mas v troch cykloch nad 20UI, tak ide vraj nednoznacne o zlyhavanie vajecnikov. Ja som to mala nastastie len raz a potom sa mi to upravilo pod 10. Aj doky sa pytal na ten stres, ja ho mam v robote obrovsky a posledne sa len stupnoval a predsa sa mi to zlepsilo, tak neviem...ja som hrozna nervacka, mala by som sa ukludnit, to sa snazim a mozno mi pomaha aj ta tuzba, pretoze pred troma rokmi som este ani len neuvazovala o dietati a nechcela som...mozno sa tomu telo prispôsobilo a zacalo "vynechavat". Ale teraz som ho nabudila chcenim, tak zas trochu spolupracuje 😉
hej, ta bezmocnost je hrozna, tiez ma ta sprava skoro polozila a bola som z toho hotova, ze co ja budem teraz robit... ale verim, ze sa to este tento rok podari! 😀

tebe viac-krat zistili FSH nad 20UI?

zuzi - ani ja som vela nespala a mam tu fofry ako obvykle, ale dnes poobede to bude volnejsie 🙂

romy01
2. okt 2009

rosienka nie, mne pred dvoma rokmi namerali iba 7 ale potom v priebehu cca dva a pol roka mi to islo na 10 potom 10,8 a naposledy 11,8 - ide mi to hore a doki tvrdi ze ide o zlyhavanie, ale ze do hodnoty 13 by IVF ko malo byt OK nad 13 je ak IVFko maly zazrak

rosienka
2. okt 2009

romy, aha, tak to este nie je take strasne, len to nesmie dalej stupat, lebo znizit sa to z lekarskeho hladiska neda ziadnymi liekmi, telo rozhodne, kam sa to bude uberat... 😠 Ake vysoke si mala davky hormonov? Predpokladam, ze aspon 450 U

alicao
2. okt 2009

romy mooooooooooooooc ti drzim palceeeeeeeeeeee!!!!!!!!
ja zajtra zacinam s proverou

romy01
2. okt 2009

nie rosienka zacinala som na 250tich ale reakcia vajecnikov bola prisilna - na 5ty den som mala 15 folikulov velkych až 14 - 15 mm tak mi to hned znizovali ale nepommohllo to. Nakoniec som skoncila na 150 tich jednotkacha a folikulov bolo 20. Po OPU povedali ze mam 11 vajicok so znamkami 1 a 2 a na druhy den po OPU mi povedali ze po cisteni zistili že v skutocnosti bolo iba jedno vajicko a ostatne boli len nejake prazdne obaly. A preto si myslím že nie vždy musi ist o zlyhavanie vajiecnikov. myslim, že ak toto IVF nevyjde ze mi daju nižšie davky hned od zaciatku A myslím si že aj pri mojom zvysenom FSH boli tie davky privysoke a tym že to tak vybehlo uz po 4roch injekciach je len dokaz ze u mna nemoze ist o tuto diagnozu - navyse mam len 32 rokov a zlyhavanie vajecnikov indikuje bliziacu sa menopauzu - lenže ja mavam cele roky ms uplne pravidelne do 30 dni max - takže si myslím že pes je niekde inde zakopany

alicao
2. okt 2009

romy uff...nestrass....dufam, ze sa to stalo preto, ze ten jeden bojovnik, ostatne "vypustil z obalov" lebo chce byt v tvojem maternici sam, lebo bude velky chlap a chce mat miesto 🙂

rosienka
2. okt 2009

romy, ved doktori urcite nieco vymyslia, ked by ti to nahodou teraz nevyslo...ale tebe to vyjde, tak to budu riesit az pri surodencovi 🙂 A aky si mala protokol? Ja mam vzdy kratky, lebo vraj ten je na tento nas pripad najvhodnejsi. Ja dostanem zas maximalne davky, to bude hrôza, i ked mam hormony v poriadku a OHSS u mna v ziadnom pripade neocakavaju. Ale aj tak si myslim, ze sa u teba nieco deje, ved ako sa inak daju vysvetlit tie prazde vajicka? Mozno vajecniky tvoria folikuly, ale vie vajicka...neviem, nie som odbornicka, ale je to porozrive 😲

alica - ty viec, co obsahuje ta provera? kazda ju tu hlce a nevie, co to je 🙂

alicao
2. okt 2009

obsahuje ucinu latku medroxyprogesterón , to je hormon, ktory zabranuje k tvorbe niektorych zenskych hormonov, ma ti to vyvolat stav ako keby si bola v prechode..

rosienka
2. okt 2009

alic - dikes---tak to ja urcite nepotrebujem, ved ja uz sa do prechodu aj sama blizim 😅 (dufam, ze je to fakt len sranda) ja dostanem len HK mesiac pred stimu a potom rovno pichacky hormonov asi 10-11 dni.

alicao
2. okt 2009

ale antikoncepcia je to iste, tiez ti to blokuje hormony a preto to zabranuje tvorbe vajok a otehotneniu, takze deto🙂

alicao
2. okt 2009

rosienka a kedy zacinas? som stratena, je nas tu tolko..

alicao
2. okt 2009

idem domkov , tak papa vsetky stimulantky a cakatelky🙂

romy01
2. okt 2009

rosienka ja som mala dlhy protokol - aj to mi bolo divne ked mi tvrdili ze som na ceste k menopauze

pegasko
2. okt 2009

pekny predvikendovy vecer
booooze aka menopauza? urcite chcete usetrit na vlozkach,ze? baby neblaznite ved zvladnete este cardas na stole aj do rana
a dlhy,kratky protokol asi zavisi od centra-kam chodim ja som este nestretla babu s dl.prot.a bolo jedno mladsia-starsia vsetky len kratky protokol akurat ine lieky

zuuuzana7
2. okt 2009

ahojte baby, tak som docitala 🙂
konnecne som doma a uplne odrovnana, asi zaspim ako medved dnes 🙄
alica ty si to vystihla, presne maly romycek vypustil druhych z obalov, a nechce sa o perinku delit. teda nema to zle premyslene. romy vies, ze na zajtra teba a tvojmu bojovnickovy drzim palce veeelmi, prevelmi 😵
wolfi tak ako ste dopadli u doc?
rosienka aj ty si taky nocny vtak 😀 a na druhy den nevies kde z kade co ...?
lusi bola som z autom nieco, potom este z autom kamosky, a nakoniec sme mali poradu z prace (ale babsku poradu mimo kancla) cize sa ohovorilo aj co nemalo 😀
alica tak uz ty si od zajtra na vylete pre baby. takze tfuj tfuj aby prva provera chutila.
no a ja sa idem porozpravat s drahym, lebo som dnes vela minuly ci nechce spravit nejaky sponzoring do mojej penazenky (nech nesmuti) 😀

zuuuzana7
2. okt 2009

ahoj pegasko, aj ty si tu 😉 ako sa citis? priznaj sa, ze si uz testikovala 😵

lusinkaj
2. okt 2009

zuzi ahoj a konecne 😀 tak fajne,ked ste mali taku babsku jazdu aj tu treba raz za cas... 😀

pegasko
2. okt 2009

zuzi fakt som este netestla aj ked ma ruky palili
doteraz som ani jeden-jedinkrat netestla do predu,vzdy som do poslednej chvilky verila az do krvicky tak to asi neporusim ani teraz
ms mala byt pred 3dnami a nic tak len potichu vitesujem
sponzora som otravovala vcera a bola som uspesna,tak aj tebe plnu penazenku-vsak si aj zasluzime

lusinkaj
2. okt 2009

dobru nocku baby 😔
pekny zvysok vecera a krasny vikend 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre