Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

alicao
9. sep 2009

budeme lizat monitory aby sme sa tymi virusikmi nakazili 😀

zuuuzana7
9. sep 2009

baby idem umyvat auto 😝 pa krasny den este 🙂
ozi a kde zmizla nasa tabulka ?
musime dat aktualizaciu 😉

zuuuzana7
9. sep 2009

alica 😀 😀 😀

afrika
10. sep 2009

ahojte, keď nás tak čítam, tak ono sa to naozaj rozbieha 😉 😵 😵 😵
zuzi nevadí, že až novembrová, píš kľudne do septembrovej. ani my ešte nemáme isté, či začneme teraz
včera som začala normálne premýšľať, že celé IVF posunieme na neskôr. mám pocit, že do toho moc tlačím. ☹ a potom bábo nebude chcieť prísť. neviem sa rozhodnúť. jediný dr na ktorého dám je Krajkovič, tak sa s ním v stredu na UTZ poradím... a tiež mám strach aj z toho, že na prvý krát sa to veľa krát nepodarí.
neviem, či áno alebo nie

romy01
10. sep 2009

dobré ránko babulky

afrika, ono je to tak, ze to musí vyjst z teba, ze ano teraz je ten pravy cas a som pripravená. Mne dr. Gaťová navrhovala IVF vlani, a som jej povedala, ze eštze nie, ze to chcem skúšať, sama som si pytala laparku a tiez som chcela dat sancu prirode a oddychnut si aj na dovolenke a pod. Az teraz som prisla na to, že to chcem takto a netlacim a ani nikto mna netlaci a tak by to malo byt.

afrika
10. sep 2009

romy ja viem len to, že po dieťatku neuveriteľne túžim, ale jednoducho sa neviem ubrániť pocitu, že to moc sílim. na dieťa som pripravená maximálne aj napriek veku, viem, že aj manžel.

romy01
10. sep 2009

afrika viem presne ako sa cítis. Ja som si tým prešla tiež. Ja som umele odmietala od zaciatku a hovorila som si, ze aj ked dietatko moc chcem, ze najskor skusim vsetko co sa bude dat - ako som uz pisala, ak mas pocit, zeto silíš, tak si urob nejaky plan - skuste este nejaku dovolenku, alebo nejake kupele na tri dni, a mozno sa zadarí, umele je az tou poslednou moznostou, ked vsetko ostatne zlyhalo a ty si povies, ok, teraz to chcem a musi to vyjst.

afrika
10. sep 2009

romy taký výlet sme už mali 😀 a nič 😔 . u mňa sú to asi len také prechodné stavy únavy zo všetkého, asi aj nejaké duchovné presvedčenie.... ale zas načo to odkladať, keď už môžme ísť. romy nenudíš sa na PN? ja sa už teším na oddych pri PN 😵

romy01
10. sep 2009

zatial to neviem definovat, snazim sa nejak sa zamestnavat - vykecavam sa na nete, umyla som si okna, chodim sa prechadzat von - mam vychadzky. A kym nestimulujem tak sa snazim trosku cvicit a konecne aj varim -- to som nerobila ked som chodila do roboty. a myslim ze sa citim oddychnuta a bez stresu

pegasko
10. sep 2009

Ahojte,afrika ked sa na to necitis posun si to o mesiac,vsak aj ostatnym to tak vychadza a babule ta podrzia.Tuzba je velka ale sklamanie viac boli,preto by si si mala byt uplne ista ze to tak chces.
romy aj ja som vcera zacala s oknami vsak potom uz 9m sa nebudeme natahovat,no nie?ked sa nudis zbehni k nam este 3 velke cakaju

afrika
10. sep 2009

pegasko cítim sa na to...ide o to, že vo vnútri mám odjakživa dané, že síliť sa nemá nič a to ma trochu brzdí. cítim sa na umelé aj všetko okolo toho, necítim sa na to znásilňovanie túžby po dieťatku. to som mala ale aj pri IUI. ja mám strach hlavne z toho, že kvôli tej silnej túžbe to nevýnde. ale dosť bolo úvah, už sa teším na prvé pichanie do brucha 😉

sue
10. sep 2009

Ahojte, ja začínam stimulku 22.septembra, dúfam, že sa môžem pridať 😔

afrika
10. sep 2009

no jasné Sue. aký máš protokol. 22.9. už začínaš s injekciami alebo Proverou? do akého centra chodíš?

afrika
10. sep 2009

Sue Maťka máš tiež po IVF?

romy01
10. sep 2009

ahoj pegasko 😀 ja som cela rada ze mam tie svoju už za sebou - trapim sa uz tri dni a nie je to moje hobby - takže dík ja sa nudim asi celkom rada 😀 😀 😀
vitaj sue 🙂 🙂 🙂 začínaš s prípravou alebo rovno stimuláciuo?

pegasko
10. sep 2009

Afrika keby si netuzila nesla by si do toho,raz to vyst musi.

sue
10. sep 2009

Afrika, 22.9. začínam Proverou, od 29.9. mám Dipheriline...dúfam, že som to napísala dobre 😅 a MS by mala byť niekedy 6.-8.10... taká som vyklepaná z toho celkom 😅

Afrika, nie Macik je prirodzene 🙂 toto nerobím pre seba, ale pre niekoho iného 😉 preto som taký vyklepanec a mám dosť strach, ako to budem zvládať a najmä či to prinesie dobré výsledky.

Btw chodím tam kde ty 😅

afrika
10. sep 2009

kočky ja chcem už na PN...aj ja mám špinavé okná 😀

afrika
10. sep 2009

Sue pre niekoho iného? nie náhodou pre kamarátku? zdá sa mi, že som už niečo čítala len neviem či si to ty...máš môj obdiv keď pre niekoho iného, je to krásne 😔

romy01
10. sep 2009

afrikaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mam pocit, že nám tu vzniká upratovacia čata 😀 😀 😀

sue
10. sep 2009

Afrika, áno pre iného 🙂 asi si čítala správne 🙂

sue
10. sep 2009

Inak k upratovacej čate sa pridávam...,ja asi dnes budem okná šmudliť 😝 😀

Chcela som sa spýtať, je pravda, že počas stimulácie by som nemala nosiť obtiahnuté oblečenie?

afrika
10. sep 2009

bude to pre ňu-teba prvý pokus?
romy nesmej sa lebo ti dám adresu a môžeš prísť umývať aj tu a aj kuchynskú linku...myslím, že tá pn mi rýchlo ubehne 😀

pegasko
10. sep 2009

Sue klobuk dolu pred tvojim rozhodnutim,
vsak ideme tehulkovat kdo by sa potom stveral ?

sue
10. sep 2009

Afrika, no ja neviem koľkým príjemkyniam to pôjde... pravdepodobne dvom... takže neviem ako to je... že koľký pokus a tak... ale väčšinou do toho kočky idú až po 3 svojich vyčerpaných pokusoch-...

A vy kedy a ako začínate? Už viete? Afrika ak sa smiem spýtať, tak prečo váhaš?

romy01
10. sep 2009

afrika ja sa vyškieram ako padnutá lebo ja mam okna konecne priesvitné. Vies ako máme doma zrazu vidno? 😀 😀 😀 No linka je u mňa na programe až zajta. 😝
sue to neviem, ja som nepočula že by to niekto spominal a to pozeram fora od rána do večera. V každom prípade ale ked budem už stimulovat a folikuly zacnu rast tak ziadne rifle, to je jasne 🙂

afrika
10. sep 2009

sue všade čítam, že keď niečo moc chceš, tak to nevýjde. asi preto. lebo dieťatko si moc moc moc prajeme

afrika
10. sep 2009

sue ja s proverou začínam 16.9. a odrátavam dni ako malé dieťa pred Vianocami 😀 .

afrika
10. sep 2009

romy to som nevedela, že potom radšej žiadne rifle. budem nosiť všade tepláky aj k dokimu 😀 dobre, že ste to tu spomenuli

sue
10. sep 2009

Romy, no ja sa pýtam len preto,aby som dačo nepokazila, v centre mi nič také nepovedali... tak rozmýšľam či nevytiahnem oblečenie také pod prsiami prestrihnuté...lebo ja som ten typ,že bedrové rifle a tak 🙄 😀

Afrika... komu je čo súdené... ach jaj... ja by som nečakala 😔 každý deň bez dietka je smutný 😔 a ak by sme šlispolu do toho, tak sa podržíme 🙂 nebooj, ja som veselá kopa a keby si môjho čertiska videla, tak hneď by si mala väúčšiu silu bojovať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre