Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
28. sep 2010

@alicao ze spinkaju az do rana, tak to uz nas este nebolo ... matej sa tiez rehoce aj nahlas, ale je tento tyzden taky uplakany, v sobotu od 6,00 do 20,00 spal iba hodinu a v noci asi 4, takze nasmu matejovi uplne v pohode staci spat 5 hodin za den

@lusinkaj dufam, ze uz su dvojicky na svete, uzi si to hlavne to prve zaplakanie, to je najkrajsi pocit na svete na ten nikdy nezabudnem

alicao
29. sep 2010

@wolfskinka joooooooj ja som ti aj zabudla zavolat, som mala neprijaty hovor, sorry, sak vies aky blazinec tu mam...
inak ony nespinkaju celu noc vkuse, ale napapaju sa aj zo dva krat a potom hajaju, ale nemysli si nie je to tak kazdu noc.
ale dnes ich chvalim, spali 6 hodin vkuse! kiez by im to uz zostalo.mohli by aj osem hehe🙂
zato si to odrevu cez den...sak to poznas
este aj to pocasie, chce sa mi furt spat

martineluska
29. sep 2010

ahojte 🙂 lusinka už ma dievčatká na svete ,jedna má 2200 a druha2700 Karinka a Bianka 🙂 🙂 🙂

alicao
30. sep 2010

@lusinkaj gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem🙂 a hor s do praaaaaaaaace 😀 😝 !

wolfskinka
autor
30. sep 2010

@alicao no mi hovor, ja by som tiez spala stale, a matej spat nepotrebuje , dnes sme boli na neurologii a ideme chodit na rehabilitacie a asi aj my budeme cvicit vojtovku kvoli hlavicke ze ju vytaca stale do jednej strany, neviem si dost dobre predstavit ako my s nasim rezimom budeme chodit na rehabilitacie, v piatok buduci tyzden ideme k primarke a potom na behneme na rehabku ... vajko sa mu upravilo, voda sa vstrebala tak nebudeme musiet ist na odsavanie a teraz zase toto, kedy sa to konecne skonci a nebude sa matejko nicim trapit a bude spokojne babetko

alicao
2. okt 2010

@wolfskinka no pekne, tiez musis opakovat...aj nasa alica otaca stale do jednej strany, stale jej ju otacame v spanku, nech nema capatu hlavu, zatial nato vojtovka nezabrala
vzdy ked ti sa zda ze je toho uz vela, tak si povedz, ze mozes byt rada, ze nie je este horsie, su ovela horsie veci nez toto, toto sa napravi, tak cviceniu vzdar a spomen si na mna, ze ja to mam dva krat🙂

wolfskinka
autor
2. okt 2010

@alicao no si ma potesila .. ved uvidime ci to pomoze, dnes v noci sa mi v postielke presunul do rohu hlavou a prevalil sa na bok a oprel sa o stenu postielky a podlozka nam je na figu, vrieskala v noci, lebo sa z nej odplazil

lusinkaj
10. okt 2010

ahojte
neviem ci viete,ale hlasim uz sme na svete volame sa Karin 2700g 46cm a Bianka 2150g 46cm 😉
mame sa dobre,uz sme doma aj z nemocnice....narodili sme sa 28.9.2010 😉

vanesska
10. okt 2010

@lusinkaj ... gratulujem a obom tvojim kockam zelam hlavne zdravicko nech rastu do krasy a nech vam robia len samu radost... !!!
no nasa mala tiez rastie do krasy... ma 8tt a vazi 6,5 kg no co vam budem hovorit je to papkacik... a nosit ju veru nie je lahke mam uz bicak jak rambo a ona sa stale tak rada nosi takze aj ja zvazujem kupit nejaky nosic alebo satku...
a co ty alic este stale spis 2 hodky denne?? alebo uz je to lepsie?
baby teraz tu citam o tej vojtovke to je co prosim vas? viem ze je tu taka temicka na MK ale nechce sa mi to studovat... nasa mala tiez ma jednu oblubenejsiu stranu mam taky pocit ale snad to nebude problem...

rosienka
10. okt 2010

@lusinkaj gratulujem k babikam, nech ste zdravi a rastiete do krasy! 😉
@vanesska ty brdo, ze 6.5kg? 🙂 ja idem zajtra k dokymu na kontrolu Milenky, ale mam pocit, ze ma tak 5kg a to sa rodila skoro 4-kilova... papa sice dobre, ale po pôrode schudla 10% vahy a posledne priberala ca. 100g/tyzden, ale skoro 3 tyzdne sme sa nevazili. ta vojtovka je tusim o tom, ze sa da obratit hlavicka na druhu neoblubenu stranu, aby babo nelezalo len na jednej

lusinkaj
11. okt 2010

@vanesska dakujjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeem 😉
@rosienka dakujeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

wolfskinka
autor
11. okt 2010

@lusinkaj veeeeeeeeeelka gratuláááááááácia drzte sa prajem veeeeeeeela zdravicka babulkam a tebe pevne nervy a vela sil aby si dvojicky zvladla

@vanesska Matejko ma dnes presne 3 mesiace a 6150g

alicao
12. okt 2010

No baby, to co mate za deti??? 😀 Moje maju akoze 5 mesiacov, teda len 2 keby sa narodili v termine ale nemaju este ani 5 kilov, su krasne, samy sval, mozno z tolkeho cvicenia🙂 su sikulky, doktorka mi ich furt chvali, su to proste moje nadherne princezne, papaju strasne moc a priberaju ze vraj primerane ani velmi ani malo tak akurat
@wolfskinka a @vanesska veru uz stiham, nechcem to zakriknut, ale uz vyse dva tyzdne sa dokonca same pytaju do postielok, o siestej vecer ich nakrmime polozime do postielok, bez nosenia na rukach, porozpravaju sa v nej so svojimi oveckami a spia aj 7 hodin vkuse, potom sa najedia okolo druhej pol tretej a potom este spia do 5.30 su to proste moje dobrucke lasocky a nechapem ako sa to same naucili, to bolo proste zo dna na den, najprv sme si mysleli ze to bola nahoda, ale je to tak kazdy den uz vyse dva tyzdne, tak sa konecne vyspim a cez den to potom zvladam ovela lepsie.
inak to vsetko je aj vdaka mojmu muzovi, lebo ja predstavte si spavam v obyvacke celu noc a on s detmi v spalni to je co?🙂 lubim ho jak kona! 😀
ja by som bola pri kazdom zamrknuti hore ale on spi ako zabity takze mu to nevadi
Dufam, ze to takto uz zostane!!! thuj, thuj, thuj, klop, klop, klop a este bohvie co aby som to nezakrikla🙂
wolfi, potom daj vediet ako si dopadla u tej primarky na rehabilitacii, inak alica si uz aj sama dava hlavu na druhu stranu takze to cvienie asi fakt pomaha...

wolfskinka
autor
12. okt 2010

@alicao no usper ze ste sa tak zrovnali a chytili rytmus ... u nas je tiez lepsie, matejko spinkava uz celu noc,
matej si dava hlavu na obidve strany bez problemov, len ked ho chytim za ruky a taham do sedu tak mu hlava odkvecne dozadu a obzera sa na obidve strany miesto toho aby ju zdvihol, ale hadam mu to pomoze

romy01
18. okt 2010

ahojte kocky. Veru pozeram, ze nie som jedina co konika nestiha. Ono je to tak, ze ked aj mam trosku casu tak sa rozhodujem ci ist na net, alebo zehlit alebo sa najest. Vzdy vyhrava jedenie a preto uz nechudnem ☹
baby poslite mi adresy nech sa pokocham ved moju adresu na albumik mate

wolfskinka
autor
18. okt 2010

@romy01 ja som na tom tak isto ked mam chvilku cas tak doma kmitam co treba rychlo urobit alebo si vychutnam kavicku

alicao
19. okt 2010

@romy nezehli a mas to poriesene 😀
sa cudujem, ze nestihate, ved to musi byt malina pri jednom, dake ste rozmaznane, nezda sa vam🙂)))
@lusinkaj ako to zvladas? my uz ovela lepsie, baby su zlate, su to sasovia po mame, niekedy chytia nervy tak , tiez po mne, ale vedia, ze tym nic neziskaju, tak sa o 5 minut ukludnia a babkaju sa dalej, uz si aj navzajom pokecaju, su to zlaticka moje jedine🙂

romy01
20. okt 2010

alicka, pamatas sa ako som ja tuzila po dvojcatkach ? Dnes by som si to asi hodila, ja si to ani nechcem predstait. Klobuk dole pred mamickami ako si ty.

lusinkaj
20. okt 2010

@alicao ahoj,jasne nemozem chciet od 3tyz.deti ze budu neviem ake..samozrejme potrebuju s ai vyplakat i vsteko co k tomu patri...ale ak si uz pisala nieje to lahke mat dve deti naraz uz som prisla aj ja nato...ale nevadi ja som rada ze sa nam IVF podarilo a ze mame dteicky,ktore sme velmi chceli a zvladneme to 🙂 a ked podrastu uz to bude lepsie... 🙂 u nas ta mensia je zlata napapa sa,spi...place ked je hladna....ale ta väcsia ona ma problemy s kolikou..cize dost place....kojim ale malo mliecko nieje cize prikrmujem davala som Nutrilon ale to ijm nerobi dobre tak sme presli od vcera na sunar tak sa mi zda ze je lepsie...
a ty co davas papat?? 🙂

alicao
20. okt 2010

@romy01 nemusis davat klobuk dolu, nie som super mama, prve dva mesiace som to skusala zvladnut len s muzom, ale bola som ako zombie, teraz mam na doobeda pomoc, jednu holku, ja som s detmi a ona porobi okolo bytu, a je pri jednej ked s druhou cvicim vojtovku a pomaha mi ich aj krmit, alebo si aspon v klude mozem mlieko ostriekat, je u mna do 12stej , potom 4 a pol hodky som sama, to zvladam len tak tak a potom uz pride muz...keby som mala byt cely den na vsetko sama tak uz asi ani nie som....
@lusinkaj presne treba to vzdy mat namysli ako velmi sme o ne bojovali, aj u nas to tak bolo jedna plakala stale druha stale spala, ale teraz sa totalne vymenili, ta uplakana teraz spava furt a ten spachtos je teraz ako odrhnuty z retaze🙂
aspon ze v noci uz spinkaju pekne, drazkam palce, nech to najtazsie uz mas za sebou!
ja som davala prve tri mesiace len materske, 4.mesiac cez den materske a v noci nutrilon a tento piaty uz je to pol na pol, papaju 6krat za den a 3 davky maju materske a 3 nutrilon, ale uz to tiez nebude stacit, lebo kazda vypije akolo 110 ml, cize potrebujem 220 a to moje ciciky nezvladaju naraz...nevadi, urobila som co mozem a snad uz maju nejaku tu imunitu vybudovanu

lusinkaj
20. okt 2010

@alicao tak pekne si kojila...ja ked dam kazdej cez den raz niekedy dvakrat som rada nic tam uz nemam... 😒 cize mi ficime len na umelom ml. 🙂 ale nevadi co to som im dala mater.m.a kolko deti vyrastli na umelom tak aj moje... 🙂
no veru tie 3mes.nech mame za sebou a snad bude dobre potom..alebo aspon lepsie 😀

alicao
21. okt 2010

@lusinkaj jasnacka, vobec sa tym netrap, ja som mala mozno viac mlieka preto, lebo boli dva mesiace v nemocke a to som mala cas, ved som nerobila nic ine len som odsavala kazde 3 hodky , kedze cim castejsie odsavas tym viac sa tvori, tak je logicke, ze odkedy ich mame doma tolko casu nie je a keby sme to mali teraz robit kazde tri hodiny tak by sme uz nestihali absolutne nic, boli by sme unavenejsie viac nez sme, a radsej mat spokojnu mamku ako nervozne mlieko, ze ano🙂
inak uvedomujes si, ze jedna tvoja babika prisla na svet prirodzene? teda alicao mala pravdu, ze? su to jasne dvojvacne dievcatka , takze to nemohlo byt s jedneho vajka co si si dala vlozit🙂 , pozerala som fotky, ste tam krasne vsetky tri🙂

romy01
21. okt 2010

alicka aj ked sme si potvrdili pristup aj tak sa neviem dostat k tvojim fotkam - teda mi ukazuje len fotky z ivfka ale nie princezne

alicao
21. okt 2010

@romy01 no to asi preto, lebo ja tam album mojich princezien nemam🙂, ja nikam na net nedavam fotky, ani facebook, ani proste nikam, ak chces poslem ti mailom, aj lusinke aj afrike aj kamke som tak poslala, a nemusis sa bat neposielam spamy ani nepreposielam vtipy. tak ak chces posli maila cez ip, rada ti poslem🙂

lusinkaj
21. okt 2010

@alicao no presne tak musi byt aj mamka spokojna 😉
ale ja neverim,ze jedna babika nasa prisla prirodzene ved to nieje mozne u nas....ja tomu nechapem fakt....ako je to mozne ze jedno emb.sa vlozilo a su rozdielne..alebo musel dat dve... 😉 lebo prir.ja neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉
dakujeme 😉
a vy ste dvojvajecne??? 😉

alicao
22. okt 2010

@lusinkaj to nevadi, ze ty neveris, ja som si tym ista🙂 ved si sama hovorila, ze ste mali pocas stimulky tutumutu, tak bud rada, ze sa nejaka sikovnica spermica netrafila do viacerych stimulovanych vajicok🙂
nemyslim si ze by si doktori dovolili vlozit dve ak si suhlasila len s jednym...ale sak to je jedno, hlavne ze ste krasne a zdrave od prirodzenia 😀

wolfskinka
autor
30. okt 2010

@alicao ty cvicis tu vojtovku s babami ? a kolko cvikov ? a kolkokrat denne ?mne matej pritom strasne place

luly3
30. okt 2010

@wolfskinka ty opico ako sa máš???? 😀 😀 😀 a krpálek ako, hm? 😉

alicao
30. okt 2010

@wolfskinka to co je za otazka??? 😀 😀 😀 A s kym by som ju akoze mala cvicit?? 😀 😀 s muzom? 😀 teda aby som to neuriekla, aj dospeli cvicia ale to musia byt po porazke, alebo inej mozgovej prihode a to sa nam snad vyhne, lebo uz stacilo zleho..
ano svicim s oboma preventivne a s kazdou dva cviky, tri krat denne.
nic si z toho nerob aj mne pri tom karinka reve a vspiera sa, ale alica sa rehoce, takze to neboli, len sa im to nepaci...zatni zuby, zapchaj usi, raz dva tri a docvic...ved to je len minutka, nie?

wolfskinka
autor
30. okt 2010

@alicao no matej sa prieci ako keby som ho z koze drala a aky cvicis cvik, my tak co ma otvarat pasticky a pritahovat nozicky a teraz nam pridala, taky co lezi na brusku a ma mu pracovat pliecko, ale to mu moc nejde a 19.11. ideme na kontrolu a potom nam asi prida este aj ten treti

@luly3 no bojujeme s matejkom, je strasne zlatucky uz aj dobrucky az na to cvicenie tgej vojtovky, koliky presli, uz sa sam aj vykaka sem tam este pocvicime ale uz je to pohoda a spinka celu noc tak sa aj vyspime a ty ako hviezda, co v reprofite ako ste dopadli ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre