Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

lusinkaj
27. aug 2010

@romy01 a ja si kde mam pozriet fotky maleho? 😝 🙂

alicao
28. aug 2010

@lusinkaj jasne, ze som rada, aj ked poviem ti pravdu, ked ta chyti depka, alebo ked nespis, napadaju ta vselijake veci aj som si povedala , ze mala som radsej mat len jedno, alebo ci som ich vobec mala mat, ale to po par hodinach prejde, hlavne ked sa trochu ukludnis a ked konecne zaspinkaju. vtedy su take krasne, zlate, malinke, moje...a samozrejme ze si potom vycitam, ako som ti take nieco mohla aj mysliet ze ich radsej nemat...ale to pochopis ak ked to zazijes...mozno nezazijes ak mas pomoc, ale ja som tu nato fakt sama, teda muz pomaha vzdy , aj v noci ale ked je v praci tak sa neda...
teraz by mi mala prist momoct na par tyzdnov kamoska, tak hadam to bude lepsie....
inak ak mozem poradit, nie len tebe aj vsetkym..kupte si satky, odkedy ich nosime, tak su kludnejsie a hlavne v nej v sekunde zaspia,teda nosime ich len dva dni, ale su ako vymenene...ziadny vecerny plac, ani koliky, spali celu noc, teda zobudili sa na papanie a spinkali dalej , aj teraz spia...je to fakt zazrak ta satka, su v nej doslova blazene🙂
ja musim vzdy cakat na muza takze ich nosim len vecer, ale tie co mate jedno babo, je to uzasna vec...neverila som tym clankom, ale je to fakt pravda a hlavne pre nedonosencov...asi sa tam fakt citia ako v maternici, ani sa nepohli a hajali celi cas, Asi im tie tri mesiace, co mali byt este v brusku velmi chybaju....skoda ze so nato prisla az teraz, uz mesiac som ich mohla nosit...ale lepsie teraz ako nikdy, tak dufam, ze to nezakriknem a ze to bude fungovat takto aj dalej...
normalne som sa dnes aj v klude naranajkovala a teraz spia tiez....neuveritelne!!!🙂
lusi, ste na tvoju otazku...odstrekujem mliecko, obe su na materskom..ked je nahodom menej, jednu davku nutrilonu davam karinke cez noc...ale nie vzdy , len ked malo nastriekam cez den..

lusinkaj
28. aug 2010

@alicao Poviem ti pravdu niekedy aj mna take myslienky napdaju,nebolo by lepsie keby sme mali len jedno lebo na dve je to fuska,uz len to ze kolko penazi sme minuli aby sme kupili aspon to co treba na zaciatok a to nevravim,este stale nemame kocik 😒 ale potom si poviem,hnevam sa na seba ako take nieco mozem povedat...ospravedlnujem sa im a hlavne pytam boha aby boli zdravucke a nehrozilo im nic zle 🙂 😵 🙂
viem ono to bude ine,ked ich uz budem mat doma a nebude mi kto mat prist pomoct ale nevadi,ja to zvladnem 😀 dufam 😀 drzim ti velmi prsty aby si to aj ty zvladla.....
no kojit by som chcela aj ja co najdlhsie predsa je to materske m.najlepsie tak uvidime 🙂

wolfskinka
autor
28. aug 2010

@vanesska gratulujem a karolinke prajeme hlavne vela vela zdravicka , neboj coskoro si zvyknete a zabehnete sa

@alicao to uz ste velke baby, my sme mali vcera 4760g a 55cm zachvilu nas dobehnete, som na ne zvedava tento tyzden sa nam to dufam trafi sa stretnut

my sme vcera boli na pohotovosti zase s bruskom, plakal stale a potom sa zachadzal a zacal az skoro modriet tak sme utekali a vraj to treba len vydrzat, este nas poslali na usne, ze ci nahodou uska, ale nastastie tie su v poriadku, ale sa mi zda ze sa mu to naliate vajko zvacsilo tak v pondelok ideme na urologiu, babetka beru dopredu, povodne sme mali v plane az 6.9. ale pojdeme uz tento pondelok a doktorka na pohotovosti povedala ze mu mame avat nutrilon ale ten na koliky, to je zlozenie presne to iste akurat nie je taky husty ako ten co mu davame teraz proti vygrcakvaniu, tak ho muz bol kupit a uvidime a dali sme mu to zatial 2x aj si vygrcol trosku ale vyzera ze to brusko preslo tak uvidime, doktorka povedala, ze tie 21 mllieka sa mozu aj kombinovat, ze to je to iste akurat jeden je redsi a druhy hustejsi

romy01
31. aug 2010

ahojte dievcata.

vaneska - CMUK - tebe a CMUK Karolinke 😀 😀 😀
alicka, lusinka, musite to mat fest tazke. Ja ked som sla na IVF , chcela som dvojcatka a keby som mala vajicka urcite by som vkladala dve. Az teraz ked mam drobca vsak vidim ake je to narocne a pravdupovediac si ani nechcem predstavit ake je to mat dva taketo pokladiky. Prve 4 tyzdne som spavala 2 - 3 hodiny denne a aj ked sa mm snazil mi pomahat a aj mama ku mne chodila aj tak som nemohla spat. Bola som ako pozuty rezanec. Nebojte baby deti podrastu a bude lepsie. Moj drobec sa od soboty zabava s hrkalkami co som mu zavesila na postielku. Sice neplanovane ale predsa sa triafa do nich a naramne ho to bavi. Takto mam denne o jednu hodinku viac pre seba. A uz sme sa spolocne naucili papat tak ze ho uz nemusim nosit po krmeni 2 hodiny na rukach aby si odgrgol, uz si odgrgne hned a za par min uz spinka.

wolfskinka
autor
1. sep 2010

@romy01 to mas zlate dieta, my musime odgrgavat 3x pocas jedenia aby sa nedogrckal a potom este aspon 3x si musi odgrgnut a to vrieska aj pocas jedenia, lebo vytrhni mu flasu z ust a nechaj ho odgrgavat, to je tyranie, ale co uz ked to inac nejde, a stale je taky uplakany uboleny, stale ho to brusko boli, tak ho stale bud nosim ale sedim pri nom a drzim na rukach, lebo stale place, takze pre seba mam mozno hodinu casu a aj tu hodinu zehlim, teraz som ich poslala s muzom na hodiínku von, tak tu lietam s metlou a s vysavacom ako striga len aby somt o stihla kym sa vratia

alicao
3. sep 2010

wolfi mi to iste mame s karinkou...

yasminne
3. sep 2010

@wolfskinka ahojky tato tema je dost dlha ale vidim ze si bola nakoniec uspesna podarilo sa ti otehotniet pri iui alebo si bola i na ivf? som tu nova necitala som celu diskusiu iba prve strany... tiez sa s manzelom rozhodujeme skratit cakanie na zazrak a podniknut iui. ako skusenej sa ta chcem popytat co to vsetko obnasa. dik

wolfskinka
autor
3. sep 2010

@yasminne IVF tretí pokus, IUI je inseminacia a z mojej skusenosti ti radsej doporucim IVF, lebo IUI je to ze ti vlozia do maternice spermie a tam je to riziko, ze ci mas priechodne vajcovody, ci sa vobec dostanu k vajicku, ci su dobre spermie ... uspesnost IUI je asi 6% IVF asi tak 40% , to je na dlhe pisanie, ale ak chces vediet viac tak napis potom ti povysvetlujem

@alicao no neni to veru sranda , my ideme oddnes skusit BabyCalm a od zajtra homeopaticke kvapky , tak hadam uz konecne nieco zaberie, ked place uz je zachripnuty

alicao
4. sep 2010

@wolfskinka, presne ako pises, aj ona uz chrapci od placu, aj pupok ma vylezeny tak ho prelepujeme, my berieme bio gaia kvapky, aj sap simplex aj espumisan....ale podla mna to prejde aj tak az ako vsade pisu o tri mesiace , lebo proti kolikam nic nie je...toto vsetko to len trosku mozno zmierni..ale kym vsetko vyskusas bude mat aj tri mesiace, ze ano...trpim s tebou, sme na tom rovnako...
alicka je zlaticko, klop, klop, klop, papa a spinka...a keby si videla ako krasne pase koniky..rambo nas malinky🙂

wolfskinka
autor
4. sep 2010

@alicao aj my od vcera davame tie biogaia kvapky, aj matej pekne pasie koniky a spekulant uz sa mi pretaca z chrbatika na brusko

yasminne
6. sep 2010

@wolfskinka no ja som po laparke uz 5 mesiac vsetko mam v poriadku manzel ma excelentny spermiogram takze skor ako to ivf by sme chceli najskor skusit to iui aj v centre nam tak povedali...no len som chcela vediet co tomu predchadza... lieky ako to prebieha, co sa deje po...od niekoho kto to zazil. ak mas cas napis mi dakujem 😉

lusinkaj
6. sep 2010

ahojte 🙂
tak mi sa hlasime este sme 3v1 neviem do kedy ale uz by som to chcela mat za sebou 🙂
v stredu by som sa mala stretnut na poradni s dr.porodnikom tak som zvedava co sa dozviem,ze co ako dalej aky je postup kedze mam ten serkl.steh 🙂
a vy sa ako mate?alicka,wolfi,romy...a ostatne? 🙂

alicao
7. sep 2010

@lusinkaj fiiiiiiiiiiha, si dobraaaaaaa, si naozaj macherka a obdivujem ta, ze si este stale cela, aspon budes mat o kopec starosti menej nez ja...myslim tym lietanie po kontrolach a cvicenie vojtovky..
neviem si predstavit mat take velke deticky este v brusku, ved mna tlacili uz kilove nehorazne🙂
drzkam moc palce nech pridu na svet v poriadku a hned ako sa ti bude dat posli fotecky!!! drzkaj sa!

lusinkaj
7. sep 2010

@alicao ja sama seba obdivujem 🙂 ale poviem pravdu uz by som to chcela mat za sebou,lebo je to uz tazke ale ja vydrzim urobim vsetko preto aby male boli zdrave,v poriadku a presne ako vravis nemuseli sme chodit po dr. 🙂
zajtra idem k dr.porodnikovi tak som zvedava co povie,aky postup ze kedy bude sekcia 🙂 tak potom napisem....samozrejme fotecky hned ulozim 🙂

wolfskinka
autor
8. sep 2010

@lusinkaj teda klobuk dole pred tebou, ze si este pokope ... drz sa a nehc to uz mas cim skor za sebou

lusinkaj
8. sep 2010

@wolfskinka dakujem 🙂 veru aj ja sa sama sebe cudujem ze sme tak krasne vydrzali.....dnes prva poradna v nem.kde idem rodit s porodnikom tak som zvedava 🙂

rosienka
9. sep 2010

juj baby, mam aj zle svedomie, ze som tu tak davno nebola ☹

gratulujem este vaneske ku Karolinke, krasne dievcatko, prajem len to najlepsie 🙂

my sa mame dobre, nemame väcsie problemy - klop klop klop - Milenka je zlate babätko. veru baby s tymi dvojickami mate teda riadne co robit, ale ono sa vam to za par rokov vynahradi, vsetko raz pominie, aj vam bude luto, ze uz nie ju take malicke 😉 , i ked alicao musi to byt hrozne narocne ked si sama 😖 Aspon ze si objavila satku, ja mam tiez a musim ju tiez na vecer nasadit, lebo niekedy je riadny rev to vecerne zaspavanie 😒

wolfskinka
autor
9. sep 2010

@wolfskinka boli sme s alickou kocikovat, juj ake krasdne nevesty nam rastu pre matejka ... jedna krajsia ako druha 😵

alicao
11. sep 2010

@ wolfskinka pises sama sebe? hehe🙂))
Len mi ich uz tolko nechval, lebo budu namyslene 🙂 , ale dakujeme
Len neviem, ktora ho bude chciet, lebo kto mu bude stihat vyvarat? 😀 😀 😀
Ak budu moje baby po mne tak ani jednej sa nebude chciet 😀 ....iba keby zostal na sunare aj v tridsiatke 😀

wolfskinka
autor
11. sep 2010

@alicao no si velmi vtipna ... to co z neho robis buchrosa, on je tak akurat, vcera vazil 5335g, a dnes sa mi 3x pretocil z bruska na chrbat ... sikulka to je, akurat ma buchrate licka a 3 brady ale inac je to fesak na pohladanie ... xixi , pockaj este sa tvoje baby o neho pobiju 😀 😀 😀

alicao
16. sep 2010

@wolfskinka pisala ti kamka? 14.9 sa jej tiez predsasne narodila paulinka, mala len kilo, tak jej drzme palce nech jej ju vypiplu tak ako moje lasky....
sme si volali a ona total v pohode...nechapem, ona bola vzdy optimistka, teda aj ja som, ale ja som sa od strachu isla zblaznit, ona asi na zle nemysli, co je super, keby som tak bola ako ona..obdivujem ju a mooooooc na obe mysliiiiiiiiiim!!!

lusinkaj
16. sep 2010

ahojte,tak dnes mi vbyrali steh a teraz cakam ci nahodou to namna nepride,nejake bolesti alebo nieco ine ak ano tak hned do nem.ak nie tak kontrola o tyzden 🙂 ale dufam,ze aj na druhy tyz.uz bude sekcia 😉

wolfskinka
autor
16. sep 2010

@alicao nie nevedela som o tom , nedala mi vediet, a co sa stalo preco sa predcasne narodila ?

alicao
20. sep 2010

no co je maminy? nevravte, ze pri jednom dietati nestihate 😀 😀 😀 ? to ste teda ale.....
@lusinkaj uz len tri dni a bude rossssamboooooo!🙂 drzkam palce!

lusinkaj
20. sep 2010

@alicao ahoooj,tak dufam ze v piatok ma spravia.....ja uz nechcem cakat dalej,sak to je uz o drzku 😀 🙂
a vy sa mate ako???babiky male? 🙂

alicao
20. sep 2010

@lusinkaj no mame sa len tak tak..teda lasky moje su zlatucke, ale karinka stale place, furt, vzdycky, nonstop, furt, furt, furt, len narukach sa utisi a niekedy ani to nie, takze nervy, ale ona keby aspon plakala, ona krici, alicka ta ked place tak ma babatkovsky plac, ale karin je jak tiger...tak cakaaaaaaaaame kedy z toho vyrastie🙂
inak sa uz zacinaju usmievat a niekedy sa im podari aj nahlas🙂
zohnala som si jednu babu na doobeda na pomoc, lebo pri tej vojtovke by som sa ja aj moje baby asi zblaznili keby sme boli same doma
kazdy mi ich chvali ake su roztomile a ja ich furt musim opluvat aby mi ich neuriekli🙂
v noci uz spavaju lepsie, niekedy sa podari aj 6 hodin v kuse..potom ich nakrmime a hajaju az do piatej
takze uz nie som az taky zombie🙂

lusinkaj
20. sep 2010

@alicao tak to je super,ked uz tak pekne spinkaju 🙂 tak ten plac nezavidim..ale to sa vravi,ze tie co su predcasne narodene tak zvyknu plakat,nespinkat....aj kamoske sa mala narodila v 35tt a je taka placliva malo spi cez den,len na rukach...ale drzim prsty aby rychle z toho vyrastla 🙂

alicao
21. sep 2010

@lusinkaj to asi nebude tym...alicka zas spi stale a skoro vobec neplace...
to iste sa hovori aj o detoch po cisarskom....kto vie...

lusinkaj
21. sep 2010

@alicao aha,tak potom ja neviem... 🙂 ved oni vyrastu ine mi sme neboli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre