Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

romy01
7. sep 2009

takže budes mat tehu // o dva a pol tyždna neskorsie po mne 😀 😀 😀 Budeme spolu kocikovat

afrika
7. sep 2009

to by bolo super, asi idem skúsiť brnknúť koordinátorke, či tie lieky nemôžem začať užívať toho 15.9. ako by to teoreticky malo byť vzhľadom na to, že menzes bol 31.8. aj keď poobede. trochu si mi nahnala strach s tím, že by ich tam nemuseli toho 16.9. mať v lekárni

romy01
7. sep 2009

afrika neboj, myslim ze proveru tam mat budu, prave ta lekaren pri heliose sa na to špecializuje, problém je v iných lekárňach. a ty už máš recepty? lebo ak tomu dobre rozumiem, ty tam vlastne ides len na konzultáciu, no chces začat hned, že ? No ak ideš ku koordinatorke 16.9 niekedy doobeda, mala by si prvu tabletu užiť už ráno. Ja to beriem o osmej rano a o osmej vecer

afrika
7. sep 2009

lieky ešte nemám a do heliosu sa nemôžem dovolať... ☹ . obidve sme z MT-bolo by fajn keby sa nám to podarilo a stretávali by sme sa v poradni 😀 😵 😵 😵

romy01
7. sep 2009

to by bolo ozaj super, drzím nám palceky

bubina1
7. sep 2009

ahojte...ja som vám sem už davnejšie nadavala príspevok, ale som vas za to sledovala...už mam doma injekcie...stimulka by mala začat okolo 18.9.... este ma vsak stále držia v neistote, pretože potrebujem este nejaké výsledky z vyšetrení a tie sa dozviem tento týžden...a tie rozhodnu, či sa stimulácia začne alebo nie....tak držte palce....

romy01
7. sep 2009

bubina drzim palce a snáď sa k nám pridáš 🙂

pipaei
7. sep 2009

Ahojte spolubojovníčky! ja mam žiadosť v poisťovni (všeobecná) už od 29.7. a stáále nič...myslela som si, že sa k vám - septembrovkám - pridám, ale vyzerá to, že nie ☹

romy01
7. sep 2009

pipaei to je divné, mne to schálili do mesiaca, mala by si tam zájsť

pipaei
7. sep 2009

myslíš zájsť do poisťovne, alebo do Heliosu? trápi ma to, lebo som dúfala, že mi to vyjde už v auguste, potom sa to presunulo na september a teraz to vyzerá len tak-tak ne október. Termín ku koordinátorke mi určite dajú až o nejaký mesiac...

romy01
7. sep 2009

lenze oni ti nezavolaju sami, ja som si davala ziadost niekedy v maji alebo juni ale s tym ze som chcela IVF az v oktobri , ale v auguste som si to rozmyslela a chcela som to urychlit tak som volala do Heliosu a bolo to tam uz dávno schválené

pipaei
7. sep 2009

no teda! to som nevedela! tvrdili mi, že sa mi ozvú, keď to bude schválené. Idem volať! 😅

romy01
7. sep 2009

veru radsej zavolaj, lebo mne nezavolali

pipaei
7. sep 2009

už som volala a mala si pravdu!!!! tak mam toto čakanie za sebou! ĎAKUJEM!

romy01
7. sep 2009

no vidíš a hned si sa aj objednala na konzultáciu ?

pipaei
7. sep 2009

ano! šupla ma už na 14.9 🙂🙂 asi počula ten prosebnyyy vyraz v mojom hlase. Prvy navrh terminu mi dala na 24.9. ale to by som už prešvihla ďalší mesiac...

pipaei
7. sep 2009

mal by isť na túto konzultáciu aj manžel? trial wash budú robiť až neskôr.

alicao
7. sep 2009

pipa, to su ale svinuchy! uz davno si mohla ist...nemam slov...aj ja teraz cakam na schvalenie

pipaei
7. sep 2009

ale už je dibre, už som im odpustila 🙂 nech len nám to vyjde....ešte ani zdaleka nemame vyhraté!...tak sa možno, alicao, stretneme...snáď už len vysmiate z dobrých výsledkov 🙂

romy01
7. sep 2009

pipaei my sme oli aj s mojim ale je pravda, ze daval vzorku na spg. ale to sme mali dohodnuté dopredu. No asi by som ho vzala aj tak, nech vie čo nás čaká a mohol sa aj popýtať co ho zaujímalo

romy01
7. sep 2009

jaaj a neviem ci ten profertil zabral, to zistim az ked pojdem ku embriologicke - porovnám si výsledky ale je fakt ze uplne prvy spg pred dvoma rokmi bol uplne najhorsi a potom moj bral iba vitamin E a mal 100% zlepsenie co sa tyka mnozstva aj pohyblivosti

afrika
8. sep 2009

pipaei blahoželám k schváleniu...ja idem na konzult.16.9.-rovno s Proverou trochu ma to rozhodilo, lebo keď som sa ich 2x pítala pred týždňom a pol či nemajú skorší termín, tvrdili, že nie. ale asi im niekto odpadol....je tam iba jedna konzultantka? ja idem k Mikulovej...
bubina, tak ochvíľu začínaš?
romy včera som sa dovolala tej konzultantke a povedala, že proveru stačí od toho 16.9 keďže menzes bol naobed. a že ju určite budú mať v lekárni, tak dúfam, že má pravdu... 😠

bubina1
8. sep 2009

ahoj afrika...
no ak mi o dva dni z infekčného pošlu vysledok, že nemam boreliozu, tak po 15.9. začínam....už mam termín aj k internistke na predoperačné, len tieto jediné vysledky ma este držia stále v neistote...už začínam byt aj znacne nervozna, uvedomujem si, že ten cas uteká a o chvilu budem pichat do brucha, čo je pre mna dost nepríjemná predstava, ale už som si zabeštelovala aj kamošku, tak ak s tým budem mat problém tak mi to bude pichat.... proste mam všetko zatial tabezpečené a už len tie výsledky...inak naozaj bojim, bojim....ale asi je to strach z neznámeho a z toho, že sa týmto zakrokom zmení aj naš inak kludný život 😀 ale na to teším, teším.....

pipaei
8. sep 2009

je mi to trošku blbé, že som ta takto predbehla, afrika, - ale určite nechtiac...som ju velmi uprosikala a citila sa asi povinná mi dať skorší termín, pretože mi nezavolala včas, že mám schválenú žiadosť - ale som rada, že teda aj ty stihaš...bude to OK, neboj. Neviem ku ktorej konzultantke mam ist.

afrika
8. sep 2009

pipaei zas tak mi to nevadí 😀 , tak či tak s proverou začínam 16.9. DUFAM!!! babuľky povedali ste rodine a známym čo chystáte? ja mám s tím dosť problém... ako ste to vyriešili vy? bubina brala si aj proveru?

romy01
8. sep 2009

babulky takze sa budeme asi casto stretávať - teda ja tam idem 16 teho uz na krv a sono a potom by som mala zacať s puregonom.
bubina neboj sa injekcii ja som si dnes pichla druhu a zijem 😀 😀 😀

afrika
8. sep 2009

ako ste to vyriešili s rodinou, známymi a v práci? vedia, alebo...?

afrika
8. sep 2009

oprava- známimi 😀

romy01
8. sep 2009

ako kto - moi rodicia vedia , brasko jeden vie druhy este nie ale poviem aj jemu. Kazdemu som dala prisny zakaz sa vykecavat - poviem tomu komu ja chcem. Z manzovej strany nevie nik a asi im ani nepovieme, nie sme si moc blízky a navyše maju blbe nazory na tieto veci. Zásadne ale platí, nehovor to nikomu o kom vies ze to nemoze pochopit, a ludia co si tým nepresli to obvykle nechápu. V robote to zásadne nerozprávaj a ani kamoskam , maximalne jednej alebo dn´vom najblizsim.

afrika
8. sep 2009

v robote absolútne nikomu, ale minulý rok som bola pn kvôli tehu, tak teraz si musím vymyslieť nejakú ľahkú chorobu, aby neboli reči... moja mamina a jedna sestra vie, druhá nie. s mužovej strany len švagriná a ostatní nie.... a kamarátky? jedna a to je všetko. nikomu inému nepoviem. problém je ale v tom, že sme sa nedávno presťahovali ku svokre lebo staviame dom a neviem čo mám povedať keď som pn... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre