Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

romy01
30. okt 2010

ahojte, zdravim vsetky ako sa dari ?

wolfka a to cvicite kvoli kolikam ? Som myslela ze sa to cvici ked sa detom vytocia napr nozicky v brusku a pod

luly3
30. okt 2010

@wolfskinka tak to je super hlavne že posluška 😀 😀 😀
no ešte neviem ako som dopadla, teprva idem v utorok na OPU 😉
tak snád to vyjde do tretice všetko dobre, no nie 😉

wolfskinka
autor
30. okt 2010

@luly3 vyjde drzime palceky s matejom tfuj tfuj tfuj ... aj matejko bol na treti krat a jedine embryjko a aky je chlapisko z neho

@romy01 koliky sme chvalabohu uz zvladli, uz aj sam pekne kaka uz necvicime, uz sa vykaka aj sam 2x za den, tak je to uplne super, spinka celu noc, ale doktorke sa nezdalo, zevraj nedviha hlavicku, ked lezi na chrbatiku a potiahne ho za rucicky tak nas poslala na neurologiu a odtial na rehabku a tam nam dali 2 cviky tak ho trapime s vojtovkou, aj ked si myslim, ze v jeho pripade je to otazka skor veku ako cvicenia, lebo hlavicku ked je na brusku drzi ako 5mesacne babenko a teraz na tej rehabke nam povedala, zevraj ked pasie koniky rucicky nema v pravom uhle v laktoch polozene na podlozke ,... no uz vidim ako vsetky babetka maju rucicky v pravom uhle, a vraj zaklana hlavicku a ma taky zarez ako faldik na krciku vzadu, to tiez maju vsetky babetka, uz nevedia co by si vymysleli, podla mojho nazoru tu rehabku nepotrebujeme, ci ma 3mesacne dieta ohnute rucicky v laktikoch do praveho uhla kto to kedy pozera ? a ze nepritiahne zakazdym hlavicku, no je tam toho, ved casom ju zacne pritahovat , chapem ze na taketo veci sdi davaju pozor pri nedonosenych detickach ale v matejovom pripade je tpo podla mna hovadina a keby si ho pocula ako pritom strasne place

alicao
31. okt 2010

@wolfskinka cvicime to iste co ty a karin reaguje tak ak matej, uteka mi z podlozky a reve ako zmyslov zbavena...ale aj tak ju trapim

alicao
31. okt 2010

@romy vojtovka sa cvici koli vela veciam
my cvicime preventivne lebo boli predsasne narodene a aby zosilneli..si predstav nemame este ani 5 kilov ale ze vraj to nevadi
cvicia to deti ktore nevedia zdvihnut hlavicku , alebo nevedia lozit, alebo tazko postihnute deti, proste koli hocimu, nepomaha to len na jednu konkretnu vec, tym ze stlacis ten urcity bod sa ti zmobilizuju vsetky svaly a pod..je to zlozite vysvetlit ale jednoduche cvicit az na ten rev
doktori chcu aby sa deti vyvijali podla tabuliek ale podla mna ak nejake deti nelozia ale rovno zacnu chodit nic sa nedeje, kazde je ine...v zahranici nevedia co je vojtovka ani o tom nepoculi a deti sa vyvijaju normalne aj bez toho, takze ja ti neviem ci to ma zmysel..u tazko postihnutych urcite ale takto....ale cvicime aby som nahodou potom nelutovala

wolfskinka
autor
31. okt 2010

@alicao ved aj my cvicime poctivo a matej sa nam uz hrabe dopredu a ked lezi na chrbatiku tak posledne dva dni sa nam zacal dvihat za hrazdickou tak ze natahuje aj hlavicku za hrackami nech mi este niekto povie ze ma slabe krcne svaly ... ale uvidime, 19.11. ideme na kontrolu na rehabku a 29.11. na neuro a potrom v decembri ku primarke na rehabku tak dfufam, ze dovtedy tpo bude bude ok

rosienka
10. nov 2010

boze baby, my sme uz poriadne zaneprazdnene maminy. my sme mali presne pred rokom ET 😵 😵 😵 a uz mi tu spinka 3-mesacne babo, to je nadhera 😅 😅 😅 ako ten cas nakoniec rychlo uletel, co sme tu stresovali 😉

wolfskinka
autor
13. nov 2010

@rosienka no ved to, nestihame ... nam rastie prvy zub ... takze chaos panika a hlavne bolesti a placeme .. no co vam budem hovorit

romy01
19. nov 2010

baby podla mna to niekedy lekari prehanaju. Timko sa zacal poriadne tahat a drzat hlavicku az tyzden po 3 tom mesiaci a to mal 6,5 kila. Ono to prislo z jedneho dna na druhy. Jeden den ni ani za svet a na druhy den to robil bez problemov a to iste s gulanim.. ked som s nim bola na kontrole u neurologicky 4.11 este sa neotacal a just na druhy den sa gulal ako hula anie a nie ho zastavit. Proste to objavil, ze sa to da a teraz ho musim furt otacat naspat lebo sam to este nevie a potom mi vrieska. Inak dnes mal 7800g a mame za sebou ockovanie .A namiesto toho aby bol oblbnuty a spal , vynechal este aj obedny spanok a nie a nie dozehlit

wolfskinka
autor
23. nov 2010

ahoj romy ... tak nas Matej sa nam gula od 3 mesiacov a 3 tyzdnov aj z chrbatika na brusko a aj naspat a od minuleho tyzdna zacal dvihat zadocek a podsuvat kolienka a jeduje sa ze mu to nejde, chce stvornozkovat, ale ma smolu, este sa mu to nedari a vrieska a jeduje sa sam na seba, zajtra ideme na kontrolu klbikov tak dufam, ze bude ok a inac uz sa mi poriadne taha na sedenie ale branim mu v tom aby sedel, este je skoro a co sa tyka toho pretacania, ked ho kdekolvek polozim na chrbatik v tom momente je na brusku a uz dviha zadok a stve ma to, lebo robi to aj ked ma plne brusko po jedeni a potom sa mi vzdy dogrcka a najnovsie to robi aj v kociku a to ma uz ide uchytit, mam po dome taky stary kocik co ho doma v nom uspavam a zacal mi to robit aj v kociku , uz ho davam len na zem, lebo hybe sa dopredu aj dozadu

wolfskinka
autor
23. nov 2010

inac baby takto pred rokom totu bolo testovania ... PAMATATE ????????????? to bolo nervov a stresov 😀 😀 😀 a teraz tu riesime pretacanie a stvornozkovanie a zuby 😀 😀 😀

rosienka
1. feb 2011

caute baby! i ked to tu uz trochu zaspalo, lebo sme vsetky vytazene maminy, pridam jeden bonz od najcerstvejsej maminy, ktora to teraz k nam dotiahla...vsak zuuuuuzka 😉
http://www.babygalerie.at/index.php?instid=26&b...

romy01
4. feb 2011

ahojte, no kukam ze nie som jedina co nestiha na net. Ono aj by som stihala ale ked mam trosku casu som radsej sama so sebou a s mm.

alicao ved to poznam. lekarka povie treba to a to a clovek sa boji od,ietnut lebo co ak sa nieco stane a pod. Ja som dnes lietala s Timkom po nemocnici, lebo dokina ze cosi mu vyslo zle z krvi a v nemocke povedali ze je to ok. Zbytocne som riskovala ze maly nieco nachyta medzi tymi chorymi lebo sme boli na infektologii. No a co sa tyka tej vojtovky, baby tu casto spominaju ze deti pri tom placu a zrejme ich to boli. Timko ma 7 a pol mes a este nedviha zadocek ale zas ked mu podam ruky tak trajda po nohach po celom byte. A moja neter vopbec nelozila ale v 11 mes sa rovno postavila a chodila. 11 feb idem s Timkom na neurologiu ale ak mi doporuci vojtovku kvoli lozeniu tak to odmietnem. Myslim ze Timko je akurat a nie je treba ho trapit. Aôe zas alo hovoris, skoro narodene deticky asi potrebuju pocvicit no zas si to vezmi logicky oni nemozu byt fyzicky na urovni deti v ich veku. Jednoducho ked ma v 8 mes 5 kg tak sa nemoze rovnat babatku co ma 9 kg

wolfskinka
autor
17. feb 2011

@romy01 matej mi stvornozkuje dviha sa mi v postielke, v kociku ked sa chyti tak sa mu poradi aj postavit a neurologicke vadi, ze ked ho posadi tak nesedi a zavli sa ako vrece a kaze mi cvicit vojtovku dalej, ale som sa na to vykaslala matej je akcny az moc na moj vkus a to ze nesedi vraj ma slabe brusne svaly na sedenie hlavna vec ze stvornozkuje, vcera mi za zacal vliezat a vyliezat z prenosnej postielky a to je tak dobrych 15 - 20 cm nad zemou a nema s tym problem akurat ze nesedi sam ale aj to zacne

wolfskinka
autor
17. feb 2011

a inac matej mal vcera 9,1 kg a 7 mesiacov a tyzden ... cize pekne tucko a pohyblive na svoju vahu az az 😀 a ked nieco vyvedie by ste sa smiali ako zdrha , ked zvysim hlas na neho ze matej uz ho neni nohy na plecia a zdrha o zivot len plienkou kruti 😀

romy01
17. feb 2011

hahaha wolfka to je ako nas Timko. Timko sa zacal plazit ale este nestvornozkuje. Zacal ako vojak na laktoch pred dvoma tyzdnami a tiez ked sa akoze nedivam - sup a uz je pri kvetoch a ked som mu povedala ze Timko kam ides tak sa na mna kukol a usmial ze on nic on kozmonaut. Ideme sa na nom docikat aky je spekulant. Vidis a moja neurologicka ho vychvalila do neba ze aky je sikovny a on este ani nelezie. Aj ked teda krpec sedi sam v pohode bez opretia a uz sa zo sedu supna na brusko bez problemov. Ale ja stale tvrdim ze kazde dieta je ine - su deti co uplne vynechaju aj lozenie a nic im nie je tak si nemyslim ze sedenie je nejaky problem. On ked zosilnie v tych partiach kde treba tak si sadne aj sam. a mozno len musi prist na to ze hrat sa na zadku je jednoduchsie ako na štyroch.

alicao
27. feb 2011

@zuuuzana7 jeeeeeeeej, to je kraaaaaaaaaaaaaaaasa🙂))))), teraz kukam, ze mas krasnych dvoch bubacikov!!!!
Gratulujem a prajem hlavne zdravicko a vela, vela, vela, vela, vela tropezlivosti, vsak Lusi? 😀
@romy01 aj mi uz lozime ako vojaci, a pochvalili ich , ze vraj su vyvojovo ako normalne narodene deti a uz nemusime cviciiiiiiiiit🙂!
Teda ja som uz necvicila od vianoc, lebo som videla, ze napreduju aj bez toho....hehe
Uz sa dokonca hupu na kolenach a skusaju stovnozkovat, len sa este rozcapia🙂))

romy01
28. feb 2011

super alicka vidis, vsetko je ako ma byt, moc sa s tebou tesim a idem kuknut zuzku ze co za bubacikov to ma 😀

rosienka
28. feb 2011

@romy01 a co si si nevsimla moj bonz a gratulaciu o zuzke? 😒 Ved sa mi zdalo cudne, ze preco ziadna nereaguje...

alicao
1. mar 2011

@romy01 dakujeme🙂
@rosienka sak si skus niekedy dvojicky, ci budes mat cas sledovat situaciu na mk 😀 - teda ak ti nepomaha cela rodina , teraz mame obdobie, ze nemozem ani na meter od nich. aj ked ma vidia ale som dalej ako meter, tak revu akoby som ich navzdy opustila...

rosienka
1. mar 2011

@alicao aha, tak potom nic ked mate vsetky dvojicky a nestihate pozriet ani prispevok nad vami ked nieco pisete... Mimochodom to nepatrilo tebe, lebo ty si zareagovala.

zuuuzana7
1. mar 2011

ahojte septembrovky, dakujem velmi pekne za gratulku, rosienka specialne tebe za pekny prispevok do babygalerie. chlapci sa narodili 35/1 clovek by povedal ze sme za vodou, ale to tak nebolo. tim bol po dvoch tyzdnoch s manzelom uz doma a mna s nickom prevazali do specialnej kliniky, mame nejake zdravotne problemy, a vyzera to tak ze sa operacii chlapcek moj nevyhne. ako sa hovori babetka dostanu zivot do daru, predcasne narodene babetka si ho musia vybojovat. a tak zabojoval aj nas nick.
alicka ako si to ty zvladla, myslim ze aj tvoje dievcata mali mat operaciu alebo z toho zislo? baby vase deticky rastu ako z vody. alicka ved vy budete zachvilku oslavovat rok.
my sme teraz konecne vsetci spolu doma tak si to vychutnavame, len sme volaky nachladnuty tak zase trochu stres. chodi k nam sestricka a pomaha nam s nickom. je uzaszne trpezlive babetko az nezvycajne dobre.
chlapci su ale zlaty papaju kazde tri hodky 130 ml a ja mam za den asi 20 minut cas pre seba no a to sa musim rozhodnut pospat si, osprchovat alebo najest. tentokrat vyhral internet takze jedlo ani sprcha nebude 😀
inac baby dajte tip ako ste dvojicky chovali naraz?

rosienka
1. mar 2011

@zuuuzana7 boze zuzi, drzim palce Nickovi, zlaty bojovnicek vsetko zvladne, neboj 😉 ty si hlavne nechaj vela pomahat od koho sa len da, s dvojickami duplom a nie len prvy mesiac, ale aj nadalej. S krmenim dvojiciek ti sice nepomozem, ale zalezi aj, ci dojcis, lebo kamoska to robila tak, ze jedno dala na cicku, druhemu zatial flasku a potom naopak. cize kazde dostalo aj mm, aj trochu um, kedze vraj nemala dost. su vsak aj take, co maju dost mm pre obe deti a tie ich prikladaju vo futbalovej polohe. urcite ti to nejaka pôrodna asistentka, alebo laktacna poradkyna ukazala....teda dufam 😵 inak s tou sprchou, jedenim, ci nejedenim a spanim to poznam aj s jednym babom 😀 casom sa to nastastie zlepsi! pa a ozvi sa niekedy zas.

romy01
2. mar 2011

no rosienka to vies, cim je zena dlhsie ma materskej tym viac straca rozumu - sa hovori a o mne to plati dvojnasobne. Nejak mi vsetko unika.
zuzka, neboj sa o maleho, ved je to bojovnik, a raz pride cas ked budeme na tieto chvile spominat ako na tie najjednoduchsie. Na ten stres z toho ze nestiham sprchu sa aj ja pamatam - a pritom mam len jedneho lapaja. No on mi nedovolil takmer tri mesiace sa ani vzdialit, musela ku mne chodit mama inak by som nemohla ist pomaly ani na wc. Ale neboj aj to sa postupne zlepsi.
Drzkajte sa

alicao
2. mar 2011

@rosienka ved v pohode, ja som to nemyslela zle....asi si to zle pochopila, len si si asi nevsimla, ze my sme prispeli naposledy v novembri, vy ste tu od vtedy neboli🙂 ja som len nahodou sem mrkla, ci sa niekto neozval a uvidela som tvoju spravu a hned som zareagovala

alicao
2. mar 2011

@zuuuzana7 prave teraz v piatok sme boli na kontrole v blave a na velke prekvapenie vsetkych lekarov sa nam tie diery v srdieckach zavrali same, tak sme stastni ako blchy, operacia nebude🙂)))
Co mate za problem vy? Ak chces tak napis do ip alebo mailu. Dufam, ze sa to vsetko da doporiadku, lebo viem ake je to bat sa o to malinke bezbranne telicko.
A s tym krmenim...ja som krmila po jednom, lebo vzdy som ich musela dat odgrgnut, keby som naraz tak sa mi pogrcaju. Pekne si musela jedna pockat, teda pekne....s revom, ale uz si zvykli a pockaju aj v tichosti

alicao
2. mar 2011

ozaj baby, otazka na skusene maminky...kedy im mozem dat zuzlat rohlik alebo korku, alebo tie chrumky? zuby este nemaju, ale alicke uz jeden trosku trci...

wolfskinka
autor
5. mar 2011

@alicao ja mu davam piskotky sunarky tie su od 6 mesiacov, ale rohlik este nemal, ale uz sa pohravam s tou myslienkou ze by som mu uz aj rohlik dala

romy01
16. mar 2011

ahojte

ali to je skvela sprav a. Tesim sa s tebou Viem, ze Vam odpadol kamen zo srdca. supeeer

nas Timko este nema zubky ale korku pozuzle bez problemov. Ja som mu zacala ponukat male kusky v 7 mom mesiaci a dnes pozuzle aj stvrt rozka

romy01
29. mar 2011

baby kde ste sa podeli ? posuvam nas hore

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre