Stopnutie stimulácie na IVF. Čo by ešte zabralo?

dionova4
7. jan 2008

Ahoj dievčence. Presne to horeuvedené sa mi dnes stalo. ôVeľmi pekne prosím ak máte niektorá takúto skúsenosť, vlastnú alebo z okolia, napíšte prosím, potrebujem veľmi povzbudiť a získať info prečo asi.... Pomohol iný protokol? Čo zabralo? Tak som sa tešila, ráno na sone som videla 10 krásnych vajok a potom ten telefonát, že som absolutne hormonálne nezareagovala na stimulačné injekcie ☹
Ďakujem srdečne za každý riadok 😢

maahuliena
7. jan 2008

ahoj dionová.. aj mne dnes stopli stimuláciu ☹
aký si mala protokol? vraj na dlhý niektoré zle reagujú a potom prejdú na krátky protokol...počuj 10vajok a ti to stopli? 😖 a kolký si DC? ja som dnes 10DC, ale u mňa nízke hladiny... a žiadne vajka 😢 ☹

dionova4
autor
7. jan 2008

Čauko Maahu ☹
Som siedmy DC a zvládam to strašne 😢 Som hrozná padavka a bojím sa 😢 Veľmi sa bojím.
Mám dlhý protokol, takže pravdepodobne mi navrhnú ten krátky. Bože snáď zo seba niečo vydolujem ☹

maahuliena
7. jan 2008

dion.. ja dnes celý deň plačem... 😢 😢 vôbec to nie je jednoduché... ☹ ☹
ale nie je to u teba skoro, ved si len 7DC... no neviem... sa mi to nejak nezdá.., ale určite ti teraz dajú krátky... a ten už zaberie a bude vajok a vajok 🙂
aj ja sa bojím..mooc, bojím, čo moje vaječníky.. sú ešte funkčné??, nemám zrasty na nich?? už ma napada všetko možné...mne idú robiť clostyl. test, že či sú funkčné vaječníky..

držím Ti palce... ideš teraz na konzultáciu čo dalej?

hava77
7. jan 2008

ahoj dionova, ja mam kamaratku, ktoru som nasla cez tuto stranku ..... je velmi fajn a chcela by som jej nejak pomoct..... ☹ , ale neviem ako ? vies mi poradit ako jej mozem pomoct?

neboj, ten kratky ti sadne, uvidis... 😉

tanitta
7. jan 2008

Kocky...viem ze je to sok... poznam to.. ked mi pri kazdom utz dr vravel ze to asi bude stopka.. ale nastastie po krvi vzdy prizmurili oci... stimulka sa tahala celych 18dni 😒 ... poznam kocky ktore mali stopku a dalsie ivf uz to slo v pohode....co sa stalo raz neznamena ze sa zopakuje.... proste hladiny hormonov sa zakyvali tak ako zakyvali.... 😔 ... je lespie aj takto z kratsej cesty to stopnut ako keby mali nastat neskor zbytocne komplikacie....drzte sa babulky... zajtra uz bude na dusicke o nieco lepsie... verim tomu.... pa

dionova4
autor
7. jan 2008

Už som tu napísala dva príspevky a toto hebedo konské ma vyhodilo. 😖
ďakujem Vám všetkým za povzbudenie, ste strašne zlaté 😢 Proste asi sa musím len vyrevať, veď veľmi dobre viem, že sú na tom asi holky/páry aj omnoho horšie.....Len proste, veď to poznáte asi všetky.

Maahuu, mám sa objednať na konzultácie ku koordinátorke a tá povie, čo ďalej. Tú laparku si urobiť daj. Ja mám jeden úplne nepriechodný a druhý s vonkajšou stimuláciou. To bolo tiež revu. Ale bol v poradí ďalší bod.....IVF. A aký bod nasleduje po IVF? 😢

Hava, dievčatko, netráp sa, naozaj ma to prejde, si strašne zlatá 🙂 Ty sa hlavne riadne lieč, je mi ľúto, že tá nádcha Ťa nakoniec rapla. Pevne verím, že sme Ti ju nejako nedovliekli my ☹

Tanittka, ďakujem Ti za info, veľmi mi pomáha každé Tvoje slovko....

hava77
7. jan 2008

ja sa prave trapim ci som nenakazila aj vas 😒 , velmi by ma to mrzelo.

vies ja som dnes vovlala sestricke ze chcem ist na kontrolu s tebou a stale mi opakovala ze az to krvne testy dovolia.... ja som si len hudla svoje ze s tebou a s tebou. 😅
nebojkaj uvidis ze ti navrhnu nejake riesenie... inak by ta nevolali ku koordinatorke, ale ku krajkovi aby ta "odsudil"... tak ze je to vlastne dobre. vies ja som sa uz velakrat poucila ze vsetko zle je na nieco dobre, aj ked v tom momente sa ti ruca svet ☹

mozno, ak, ked, co ak ti uz velmi nepomoze, aj ked to znie kruto teraz sa uz potrebujes riadne vyplakat a potom uz len divat sa vpred...

dievca moje ja neviem ale dnes si povedala ze vam jazdu vratime ked budeme vozit nase deti... dufam ze ma nestes o tu jazdu obrat?
mimochodom mame u vas dlzobu tak ju chceme vyrovnat!

mirusch
7. jan 2008

Dionova, myslím na teba! ☹ Poplač si, bude lepšie. Neviem kto, ale spomínal, že dlhý protokol vôbec nevyšiel, ale na krátky sa to podarilo. Isto niečo doki vymyslí, veď nie si prvá ani posledná, bohužiaľ. 😒 Stále nechápem, keď si mala 10 vajok, prečo to stopol? Neboli dobré hormóny? No nič. Drž sa. Bude dobre, neboj. Ešte tvoja dušička tam hore asi nebola pripravená, ale ona si vás nájde...
A to platí aj pre Maahu a ostatné, ktorým sa nepošťastilo... Držím palce!

hava77
7. jan 2008

dionova, ingulka pise v nasej teme o jednom pripade chod si to precitat!!!!

a to hned! 😀

ingulka
7. jan 2008

dionova ... je mi to hrozne luto.. ale ako pise mirusch, asi to vase babatko- vajicko zatial nebolo pripravene prist k vam... nechala som ti aj odkaz v IVF-nadej pre pokr.stimulantky II ... pribeh mojej fajn kamosky..
drzim palceky

gabika24
7. jan 2008

ahojte, ja som stimulovala 22dni, nakoniec odobrali vajicka, aj ked sa bali hyperstimulacneho syndromu, islo mi to pomaly, skoncilo to tak, ze sa doktorovi videlo, ze by mohli byt na jednom vajecniku 3 a na druhom 4 zrele vajicka, ale uz nechcel natahovat cas, lebo sme si museli lieky naviac samozrejme hradit. no a nakoniec to dopadlo tak, ze bolo zrele len jedno, to sa sice oplodnilo, aj mi ho vlozili, ale sa neuchytilo. ☹

nebrali sme to az tak tragicky (pretoze uz jedno krasne dietatko mame 😀 ) sice mi bolo do placu, ked som zistila, ze len jedno. teraz idem do Heliosu na konzultaciu ohladom stimulacie na dalsie IVF, co dufam, ze vyjde. Ked som chodila do BA, odobrali mi 20 zrelych vajicok, ale hrozil hyperstimulacny, vlastne sa aj slabo prejavil, tak mi hned nemohli vkladat. jednej vlozili, ale skoncila v nemocnici a o babo prisla. tu sa neda nic urychlit.
drzim palce vsetkym, urcite vam to raz vyjde 😉 (dufam, ze opat aj nam)

lenka20
8. jan 2008

dionovka - ahoj moja, to je mi luto ze ti stopli stimulku 😢 😢 😢 ale vies, ked hormony boli na figu tak by v tych folikuloch asi aj tak neboli vajka resp. dobre vajka, takze je to lepsie takto, aj ked viem, ze to urcite velmi boli a hneva ale nestracaj nadej, kazda stimulka je ina, krajko na teba vymysli nieco ine, co ti zaberie a miminka sa dockas 😉 musis si verit, druhy pokus bude lepsi 1000x 🙂 troska si oddychni a naber energiu, zacnes znova a ked budes mat mimi v naruci ani si nespomenies 🙂 to iste plati pre mahuuu - nebudte smutne babulky, ono sa to vsetko poriesi, len treba vyckat 🙂

dionova4
autor
8. jan 2008

Ahoj Lenka. ďakujeme za slová povzbudenia 🙂
Dnes je už lepšie, revala som ako divá sviňa a od bolesti hlavy som skoro zaspala 😒 Ale to je dobre. Zobudila som sa s čistejšou hlavou a idem volať do centra, lebo včera po začiatku "nemám pre vás dobré správy" som počúvala tak bez zmyslov ☹
Objednám sa a uvidíme, čo vymyslia 😔
Viem, že žiadna to nemá úplne ružové, aj keď sa to tak zdá......
.....veľa šťastia aj Tebe,veď sa asi chystáš na KETko, že? Tak nech ti to vyjde 🙂

lenka20
8. jan 2008

dakujem dionovka, ano, chystam sa na KET, bud po 15-tom alebo az vo februari - podla mrsky. niektore veci clovek neuponahla, ved vies, mne tiez v septembri presunuli stimulku na oktober a bola som vtedy sklamana, lebo som sa nevedela dockat, ale asi to bolo na nieco dobre, urcite aj ten tvoj stop cyklus je na nieco dobry, aj ked neviem naco 😉 ukaze sa casom 😉 zostali ti nejake lieky? ake si mala davky? aj nasa pecka mala myslim ze az dvakrat stop cyklus a na tretikrat sa podarili vypestovat vajka. no, oni vedia vzdy tak zacat v telefone, ze je potom clovek ako zmyslov zbaveny a najradsej by okamzite polozil 😠 najlepsie, ked ako mne jeden den zagratuluju ze som tehu a o par dni, bohuzial, nemam dobre spravy 😠 to by ta trafilo 😠
ale bude dobre dionova, uvidis 😵

dionova4
autor
8. jan 2008

Leni, mala som Menopur, teda mám pichala som 5 dní 150 dávky, takže viac ako polovica mi zostala. Ja viem, asi naozaj malé 😖
Inak, asi som si predsa mala rozhodnúť pre Gonal, možno tam je chyba. Nabudúce, /ak Boh dá, tak nebude treba 🙂 / si dám ten.
Som objednaná na budúci štvrtok do MT, tak potom dam vedieť čo vydumali.
Tak sa držkaj na tom KETku. Ja stop ako pecka, Ty KETko úspech ako pipka, yo? 🙂

hava77
8. jan 2008

ahoj dionova, som rada ze si sa uz trosku pootriasala z toho padu. 😒 aj tomu ze uz zacinas zase bojovat a mysliet pozitivne do predu. tesim sa z toho a drzim ti palce... a kedy bude kavicka? aj ked ja som uz na PN tak neviem.... popripade po KO stvrtok ale ti poviem pravdu ze sa hrozne bojim po tom co sa stalo tebe......

dionova4
autor
8. jan 2008

Čau hava 🙂
Celkom to ide, ja som nezmar 😝
Ty si asi poriadne chorá, keď už PNkuješ. Šíri sa hnusný vírus, segra mala včera po 20tich rokoch teplotu skoro 39. Živá mŕtvolka.
Tak si dávaj veľký pozor a utekaj od ľudí, nech vás nezablokuje nejaká blbá choroba 😉 Držím palce na štvrtok, nemboj, všetko bude OK, ja s Mahhu sme to potiahli aj za ostatné 😅

hava77
8. jan 2008

dionova som volala krakovicovi a ten mi povedal ze mam ist na PN a okamzite to vylezat. ze stimulka je zatial v pohode ale na odber musim byt ok.
vies pravdupovediac zacinam sa bat....
teba aj maahu mi je uprimne luto ale ver ze to vyjde nabuduce ja ti budem strasne drzat palce, aby si vas to mimculo naslo a prislo k vam este tento rok ... neboj... dobru noc

lenka20
9. jan 2008

ahojte, no, uz to tu vyzera troska veselsie, vsak 😉
hava, neboj, do stvrtka sa vyliecis a budu krasne vajka, inak, so mnou bola jedna kocka na odbere poriadne prechladnuta, strasne sa bala, ze sa v narkoze udusi 😀 ale odber jej nestopli, ono uz ked si v takom stadiu stimulky tak ti tie vajka odoberu aj napriek chorobe.

lenka20
9. jan 2008

dionovka - tak nabuduce skus gonal alebo puregon, su sice drahsie, ale ak menopur nebol pre teba dobry tak tieto by ti mali zabrat. ale ozaj je kazda stimulka ina a ak bude nabuduce lepsia konstalacia hviezd tak mozes vypestovat kraaasne vajka aj s nim 🙂 preco vsetky budete v heliku vo stvrtok a ja v utorok sama 😝

dionova4
autor
9. jan 2008

Ahoj Lenka 🙂
Ja neviem, možno si to s tým Menopurom len namýšľam. Sedeli sme za stolom a tri krát som sa Krajkoviča opýtala, či nejaký rozdiel medzi Menopurom a Gonalom okrem pohodlnej aplikácie a rozdielnej ceny. Keď mi opakovane tvrdili, že nie, rozhodla som sa, že sa zahrám na alchymistu /to miešanie Menopuru je celkom malý chemický pokus 😅 / a ušetrené korunky použijem neskôr. Ale zdôrazňovala som, že o ne vlastne vôbec nie je, najpodstatnejšie je, aby injekcie splnili na 100% /už som sa zobudila, že to je čakanie na zázrak, ktorý vôbec nemusí byť 😒 / účel ich uplikácie..... Tak neviem, nechcem krivdiť ani im, nenachádzam žiadny dôvod, prečo by mi tvrdili jedno, keby naozaj mali dôkaz, že všeobecne sa slabšie reaguje na Menopur 🤐
Určite je to tak, ako píšeš Ty. Každé telo je iné a každý deň môže byť jeho reakcia ina 😔
Ja idem až budúci štvrtok, nie zajtra. Zajtra ide hava naša, bude mať úrodu jak naväčší kulak 😀
Ešteže mám okolo seba perfektných ľudí, všetko ide podstatne ľahšie.
Prajem všetkým krásny deň.

hava77
9. jan 2008

ahoj dionova, dik za tu kulaciu urodu, kiez by si mala pravduuuuuuuu 😉 😉 😉

ahoj lenka pocuj ty si bystricanka nesla by si vo februari s mirusch, dionovou a so mnou na pizzu - vraj to pomaha nasmu cielu- hlavne feferonova! 😀

stretko v BB

betianka
9. jan 2008

ahoj dionova, tak som konečne našla čo sa ti vlastne stalo,- to čo Maahu 😠 tak to ma strašne mrzí, je to veľká škoda, že je to také nespravodlivé, cítim s tebou
A tosi si mohla vybrať, čo pichať? ja som mala v 1.ivf tiež aj menopur,ale krv mi nikto nekontroloval počas stimulky, tak možno by aj mňa stopli, a nemusela som sa trápiť tak dlho až do transferu a potom ešte dva týždne.
Možno to bolo správne, a vymyslia ti iný protokol, a dopadne to všetko dobre 😉 moc,moc držím palce

eva7780
2. dec 2008

ahojte,dnes mi bola stopnuta stimulka,stimulovala som dost dlho a nic,ziadna uspesnost 😔

katy2
2. dec 2008

eva, to je mi strasne luto 😔 😔 😔
a co povedal dr? urcite na buduce nieco vymysli..... su tu babenky, ktorym sa stimulka stopla a na dalsikrat to vyslo..... treba navrhnut spravne hormony.....
strasne ti drzim palce 😵

eva7780
2. dec 2008

katy nenarstli vajka a ani sliznica,11 dni som mala menopur,5 dni clostylbegyt a 4 dni merional

lorka
2. dec 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, kto mate skusenosti so stopnutim stimulacie na IVF - aky den stimulacie a z akych dovodov vam to lekar stopol a ako to prebieha - jednoducho si prestanete niektory den pichat a tym to skonci, alebo vam daju nejake lieky/injekcie? monitoruju vas dalej ultrazvukom, ak to stopli? predpokladam, ze ano..? vopred vdaka za info.

ninna78
17. apr 2011

ahojte, viete mi poradit?... stopli mi stimulaciu na IVF, uz som mala komplet vybavene predoperačné vyšetrenie, nasledne mi dali novy protokol, ale zabudla som sa spytat, ako je to s tym vysetrenim, ci staci to povodne alebo treba nove???? dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre