Súkromné centrum GPN s.r.o. Ružinov. Aký je váš postreh?

lila16
16. jan 2008

Ahojte všimla som si, že tu máte všetky dosť rôzne skúsenosti so svojimi lekármi a tak by som sa chcela podeliť aj ja o mojom dojme z návštevy nového lekára Ditteho v centre GPN s.r.o. - sú lekáry z nemocnice u Kocha. Je tam veľmi čisté prostredie a príjemný personál, každá ambulancia je pekne zariadená a je vymalovaná teplými farbami čiže je to tam dosť útulné... pán doktor Ditte bol velmi zhovorčiví a keď som od neho odchádzala srdiečko mi skákalo od radosti, že sa mi snáď zase podarí otehotnieť..je to 100 a 1 oproti tomu ako sa choval ku mne môj bývalí lekár Hladík na Kramároch, ktorý tam podľa mňa sedí len do počtu a hlavne preto aby zaberal miesto schopnému, mladému a novému lekárovi...je možno dobrý pre pacienkty, ktoré nemajú žiadne problémy s otehotnením ale vďaka nemu som prišla o prvé mimi a nebola som ochotná rizkovať to aj po druhý krát... Bola by som naozaj rada, keby ste mi niektorá z Vás ktorá chodí ale aj nechodí do GPN napísali postoj svojich lekárov voči Vám ktoré majú problém otehotnieť alebo iný problém. ďakujem

kvetinqa
30. jún 2011

@katka2011 suhlasim. ja teda nie som narocny clovek. Ale po cisarskom som bola cela ubolena a dolamana a stvali ma jednak tie neustale vizity a jednak to, ze som musela stale cakat aj na sprchu aj na zachod..

katka2011
30. jún 2011

@kvetinqa tak ja narocny clovek som... a ked mam doma cisto a upratane tak sa mi hnusi byt niekde kde je 30 rokov zazrata spina...

bubinovci
30. jún 2011

@kvetinqa jasné, ale tie peniaze viem dať aj na dôležitejšie veci, bohužiaľ to v našich nemocniciach tak chodí, ale to nezmeníme ☹ hlavne mi príde choré, že v dnešnej dobe musím platiť také peniaze za to , že môžem ísť na záchod kedy chcem a nečakať pri tom v rade... ☹ tých pár dní tam snáď prežijem a ušetrené peniaze dám na niečo iné

kvetinqa
30. jún 2011

@bubinovci ako hovorim, je to o prioritach... moja skusenost je napriklad aj taka, ze ak chces aj lepsiu zdravotnu starostlivost, vacsinou si zaplatis sukromnu starostlivost... ved preto aj napriklad chodis do gpn, nie? a tiez je to divne, lebo ved kazdy z nas si plati zdravotne poistenie, ktore tiez nie je zrovna male... takze tak to u nas jednoducho chodi, ak chces nieco viac, platis.. samozrejme, ze peniaze vies dat aj na ine veci, ale to sa da diskutovat o vela veciach.. nekupim si monitor dychu, lebo tie peniaze viem vyuzit aj inak... ale ja som si ho kupila a som kludnejsia... priority...

@katka2011 mas pravdu.

bubinovci
30. jún 2011

@kvetinqa ano chodim do gpn, platim za to, hlavne preto, lebo starostlivost je na urovni, myslim tym odborna starostlivost. mojou prioritou je hlavne aby pôrod dopadol čo najlepšie a bolo o mňa a o drobca postarané čo najlepšie, to si myslím, že Kramáre spĺňajú, práve preto som si ich vybrala. netvrdím že u Kocha sa nepostarajú, ale ide mi o to, že napríklad ak bude bábätku niečo vážne, oni mu nedokážu pomôct, napriek tomu že sú súkromná špičková klinika ☹ práve preto tie peniaze dám radšej na monitor dychu, odber pupočníkovej krvi alebo niečo podobné 😉 smutné je že na Slovensku si takúto v iných krajinách úplne bežnú starostlivosť môže dovoliť len málokto ☹

ahava
30. jún 2011

To co ponuka Koch by mal byt standart, ale zial nie je -sme na Slovensku ☹ Ale ked to takto pojde dalej s porodmi tak 3 porodnice stacit urcite nebudu. A aby ma niekto uhanal a vyvolaval mi porod len preto ze maju malo miesta, alebo ma nedajboze nechali niekde na chodbe, tak to rozhodne nechcem. Tie peniaze su pomerne vela, ale ponukaju nam byt klientom nie pacientom resp. cislom. Ak budu ponukat "alternativne" porody viem si predstavit ze si na to usetrim a ak sa mi podari otehtoniet tak porodim svoje dieta v sukromi podla svojich predstav. Ja som tam bola operovana a ked som tam tak lezala som si vravela ze aj napriek problemom a starej budove - vtedy este nebola taka vynovena, ze raz by som tu chcela porodit svoje dieta. Kamosky sa mi smeju ze som neotehotnela doteraz lebo som cakala na "spravnu" porodnicu hehe mozno ...
no vsak uvidime ako sa im to rozbehne... ale aj v minulosti ked tam bola ina firma tak boli tie porody cca za takuto sumu (tusim 35tis SK) a slo im to ....

kvetinqa
30. jún 2011

@bubinovci nemas velmi pravdu. Ja som rodila na kramaroch a moj syn sa narodil v 38. tt s vodou v plucach. Jeden a pol dna si ho nechali na novorodeneckom na kramaroch, kde malemu nedokazali pomoct, pretoze nemali potrebne pristroje. Maly mal byt hned napojeny na kyslik. pristroj, pretoze dychal plytko a strasne rychlo a vycerpavalo ho to. Mal 2860 gramov a pocet vdychov za minutu 120! pritom mal mat 40-60! a oni ho nechali dva dni takto sa trapit. Robili mu krvne testy a povedali mi, ze ma katastrofalny krvny obraz a ze je to vazne. Nevies si predstavit ako mi bolo. Na druhy den ho previezli do detskej fakultnej, kde ho hned napojili na kyslikovy pristroj a urobili krvny obraz, ktory mal ukazkovy. Akurat ze na novorodenenckom na Kramaroch bezne krv babatkam neberu a tak tam maju normy vytvorene pre dospelaka a nie novorodenca a tak im tie hodnoty vysli zle... Z detskej fakultnej mi hned v priebehu too dna volali, ze voda v plucach je u deti narodenych CR bezna a ze adaptacia trva do 72 hodin, ze vsetko je uplne v poriadku... Cize ako vidis, ani na kramaroch ti nic s dietatkom neurobia, nemaju totiz potrebne vybavenie a akurat ta riadne vystrasia. Ak by s babatkom nedajboze nieco bolo, tak aj tak ho budu prevazat...
Ja nehovorim, ze sa tie peniaze nedaju minut inak, uplne suhlasim, len je to vsetko uhol pohladu a aj vecoou skusenosti. Keby som mala ratat kazdu korunu, urcite si porod v kochu nebudem moct dovolit. Ale ak tu ta moznost je, ja a myslim si ze aj vela inych zien ju privita s radostou.

kvetinqa
30. jún 2011

@ahava ved prave, ze tie porody stali v minulosti viac menej tolko isto, preto som si myslela, ze ceny zdvihnu, ale nezdvihli.. Ja som si myslela tiez, ze koch stihnem, lebo o stahovani sa hovorilo uz dlho a nestihla som... 🙂

bubinovci
30. jún 2011

@kvetinqa to ma mrzí, hlavne že je ok 🙂 ano, ved prave o to mi ide, že sa to môže stať na Kramároch ale aj u Kocha, kde platím hlavne za nadštandard pre mňa, bohužiaľ toľko peňazí navyše nemám aj keby som si neviem čo odopriala, takže sa budem musieť uspokojiť s normálnou nemocnicou ☹

kvetinqa
30. jún 2011

@bubinovci vdaka. On bol ok od zaciatku, len isiel na svet trosku skor, tak sa musel adaptovat, len mna novorodenecke na kramaroch maximalne sklamalo. Pred porodom som aj ja razila teoriu, ze budem rodit v statnej, ktora ma aj novorodenecke, no ale aj tak mi to nepomohlo.. Este viac ma vystrasili a navyse namiesto toho, aby so mnou jednali na rovinu a nromalne mi vysvetlili, ze nie su vybaveni, natahovali prevoz a mna zavadzali... nakoniec som z kramarov odisla na treti den po cisarskom na vlastnu ziadost a isla za maly do detskej fakultnej. Po tyzdni nas pustili domov uplnev poriadku... Ako som povedala, ja na personal gynekologie na Kramaroch nedam dopustit.. len ani oni nemozu za to, ako to tam vyzera...

bubinovci
30. jún 2011

@kvetinqa veď to, že lekári to tiež nezmenia ☹ ľudia čo to môžu zmeniť, ich to nezaujíma, veď keď im niečo je tak idú do Rakúska alebo si ležia v prezidentskom apartmáne 😠 ☹

kvetinqa
30. jún 2011

@bubinovci neboj, som si ista, ze ti porod prebehne v poriadku a o chvilku budes mat Petka v naruci.

bubinovci
30. jún 2011

@kvetinqa 🙂 veď potom určite napíšem

dulcinea
30. jún 2011

Zapojim sa do tejto temy, lebo tiez chodim do GPN a bola som uz aj vcera v Kochu a vyzera to tam nenormalne dobre! Co sa tyka penazi, je to fakt riadna palka, ale tych 1200 so zlavou je este pre mna prijatelna suma. Len ani sam primar Demecko mi nevedel k tomu viac povedat do kedy ta akcia je a pod. Idem tam este v pondelok, tak snad bude mudrejsi. A po skusenostiach pri prvom porode na antolskej, co bolo pre mna velka katastrofa, radsej obetujem a zaplatim to. Smutne na tom je hlavne to, ze ma clovek platit nenormalne peniaze za to, aby sa k nemu spravali normalne a slusne a mal vytvorene dostojne podmienky...

kvetinqa
30. jún 2011

@dulcinea je to smutne, ale ja mam pocit, ze u nas je to tak asi vo vsetkom... Drzim palce, aby akcia vydrzala az do porodu a potom daj vediet ako si bola s porodom v kochu spokojna 🙂

dulcinea
1. júl 2011

@kvetinqa dakujem velmi pekne, aj ja dufam 🙂 a urcite dam vediet!

usacek79
3. júl 2011

baby, som cerstva tehu a odchadzam od mojho gyne - vzdy som chcela rodit u Kocha, poradte mi prosim, ktory z miestnych gyne-porodnikov je NAJ? 🙂 teda nielen na porod, ale aj normalne na gyndu..
CItam tu skvele kritiky na Maresa, ale aj Ditteho ap..
Urcite preferujem muza, najma aby bol citlivy, zodpovedny a pokial mozno uvolneno-vtipny 😉 kedze mam z gyndy celozivotny stres 😠

dulcinea
3. júl 2011

@usacek79 ahoj, ja chodim uz 3 roky k primarovi Demeckovi a som maximalne spokojna! Velmi mi sadol, je prijemny, pri vysetreni velmi citlivy a jemny a je dost velky "salamista". On a Ditte su starsi a Mares je mladsi rocnik. Myslim, ze ked si vyberies hociktoreho z tychto troch, lutovat nebudes.

usacek79
3. júl 2011

@dulcinea
dakujem pekne za tip - hlavne som zvedava, ku ktoremu z tych troch bude vobec realne sa objednat.. Rada by som 11.7 isla na potvrdenie tehotenstva, prip. aj sono (budem uz v 7 tyzdni), tak som zvedava, ako zajtra pri objednavani uspejem 😒

dulcinea
3. júl 2011

@usacek79 Tak to ti budem drzat palce, lebo v tom frmole, co tam teraz maju... Ale stoji to tam naozaj za to, to prostredie aj pristup je neskutocny. Ja tam idem zase zajtra na poradnu, tak sa normalne tesim. Vela stastia 🙂

bubinovci
4. júl 2011

@usacek79 ja som tam dnes bola, bol tam kľud, pohodička 🙂 aj ja chodím k Demečkovi, je fakt strašne jemný pri vyšetrení, vždy si robím srandu z môjho manžela, že ho asi vymením 🙂

usacek79
4. júl 2011

@bubinovci
no na 5ty krat som sa dnes dovolala a veruze mozno v budove vladne pohodicka, ale na telefonoch sialenstvo 😀
davali mi k MUDr. Maresovi termin az 29.7, to uz by som pomaly bola v 3mesiaci a to by bolo len prve vysetrenie, takze som ani za svet nemohla suhlasit.. Demecko a Ditte ani nahodou nemali nic volne, lebo este aj tusim dovolenkuje jeden z nich v juli :/
napokon ma dali k MAresovi na 15.7 na 14.40, kde uz ma napisane dalsie 2pacientky, tak som zvedava, ako nas tri vybavi za 20minut, kedze o 15.h konci 😀
no ved uvidime, ja sa tesim a som zvedava 🙂

bubinovci
4. júl 2011

@usacek79 no aspoň že Ti dali skorší termín, ja som dnes bola objednanú na tretiu a nikto tam nebol, niekedy pacientka mešká alebo ju vybaví rýchlejšie, takže to môže v pohode stihnúť 😉

usacek79
4. júl 2011

@bubinovci a mozem sa opytat - co vsetko je pocas tehotenstva v tom rocnom poplatku? ktore vysetrenia? totiz stale ma laka aj MUDr. Cunderlik, ktory je totalne ospevovany, ale u neho je poplatok 250,-eur no robi napr sono vzdy..

bubinovci
4. júl 2011

@usacek79 mne robili sono v 11 tt, volajú to NT ultrazvuk, tam sa dajú zbadať vývojové vady, potom mi robili 20 tt morfologický ultrazvuk, za ten som doplácala cca 20 eur, bola som na 3D ultrazvuku, tam som doplácala 39 eur, inak stojí cca 70 eur, potom mi robili v 30 tt ultrazvuk, budúci týždeň idem ešte na jeden a okrem toho mi Demečko robil ultrazvuk, lebo som ho poprosila že chcem vidieť bábo a teraz mi robí na každej poradni, vždy sa pozrie na srdiečko a ako je drobec otočený

usacek79
4. júl 2011

@bubinovci
hmm, ja idem teraz na uplne prvu tehotensku navstevu gyndy a naozaj by som chcela, aby mi urobili sono - ci je plod v maternici... Urcite nemam chut cakat do 11tyzdna, ved to predsa moze byt aj nebezpecne, ak by to nahodou nebolo in utero :/ chapem, ze panikarim, ale je to prve a mam 32 rokov, takze to beriem viac ako vazne 😎
vsade citam, ze tu "fazulku" vidno uz od 6tyzdna 🙂

a teda Demecko ti robi tie utz uz vzdy zadarmo? platila si len za tie dva menovane ukony navyse?
A este otazka k porodu - ak nechcem ziadny nadstandard, tak aka je cena?
Lebo tych 1500,- je uvedenych v nadstandarde, tak neviem, co tym myslia..

Prepac, ze sa tolko vypytujem, ale mam rada co najviac info a teda z Kocha mi na spravy neodpisuju 😒

kajuska09
4. júl 2011

@usacek79 aj ja chodim k Maresovi, teraz v piatok som tam bola, meskal skoro pol hodku, asi mal nieco surne, a stihol rychlo vybavit pacientky. Ale teda piatky robi velmi kratko. Le od 13.tej do 15.tej. Ma veeelmi zlatu sestricku, v Ruzinove mal inu 🙂

kajuska09
4. júl 2011

@usacek79 podla mna Ti sono spravia, pretoze tak sa potvrdi, ci nemas nahodou mimomaternicove...

usacek79
4. júl 2011

@kajuska09 no ved presne, kvoli tomu to sono chcem, ale teda aj na stranke Kocha pise, ze robia prve sono medzi 10-13 tyzdnom 😒
a Mares to potom neodflakne..? ked ma 20 minut na tri pacientky..? 😖

kajuska09
4. júl 2011

@usacek79 mne robil teraz v piatok sono, to som bola len v piatom tyzdni, ale to preto, ze mam za sebou dva potraty ☹ ale myslim si ze ti spravi 🙂 a mozno bude robit dlhsie ako len do tretej, urcite Ta neposle domov. Neboj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre