Tehotenstvo po IVF. Aké sú vaše zážitky a pocity?

mayka
16. apr 2009

Ahojte babulky,
neviem ci tu uz taka tema je ale ja som na nu akosi nenatrafila tak zakladam tuto. 😉
Mozeme si vymienat skusenosti, zazity a pocity po umelom oplodneni. Ci vsetko prebieha tak ako ma.
Tak sa na Vas tesim. 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

Mayka,gratulujem,ze ti to vyslo 😉
bolo to tvoje prve?
je tu vela kociek po ivf,aj ja som jedna z nich

mayka
autor
16. apr 2009

petka, ty si mi velmi povedoma . Chodis do temy ferticent, vsak?

Ano je to mojwe prve ivf a hned vyslo. A dufam ze bude aj nadalej vsetko ok. v utorok sdom bola prvykrat na utz a mudr. povedala ze vsetko je v poriadku a plod je velky na zaciatok 9 tt co som aj bola. Aj srdiecko bilo. Tak sa tesim. Ale uz druhy den ma picha a reze v bruchu tak len dufam ze je vsetko ok. A ze sa len maternica roztahuje a rastie. Zatial som ani nespinila. A tym ze v utorok to bolo dobre na utz tak sa tym ukludnujem a dufam ze krpec nezlenivie. Buduci stvrtok uz idem kobvodnemu tak ked bude tam vsetko ok tak budem uplne kludna.

A tebe sa ako dari s dvojickami. Uz sa ti to pomaly krati. 😉
To bolo tiez tvoje prve ivf? A bola si na Pn od zaciatku?

petkaerdal
16. apr 2009

Mayka,ano chodim do temy FC 😀 ,ved aj ty si mi povedoma,sem tam si vas tak citavam

no ja som take stastie nemala,moje to bolo 4ivf,ale zato sa mi to vsetko vynahradilo dvojnasobne 😉
dari sa nam tak vseliak,no uz pomalicky s pribudajucimi tt prichadzaju aj problemy,baby su velke ,tlacia na krcok,ten sa mi zacal skracovat,ale je zatvoreny zatial,boli ma cely clovek,maju malo miesta a tak,ale no da sa,vydrzime 😉
ja som doma stale,ja som nepracovala pred tym

a tie bolesti bruska mas normalne,to ta bude boliet maternica do nejakeho 13tt,ona sa roztahnuje,takze si nerob starosti a nemysli na to,vsetko bude ok,neboj...
davaj na seba pozor ale
pekny pocit ze,ked si videla srdiecko na uzv? 😉

kuspitka
16. apr 2009

Ahojte mozem sa pridat???

mayka
autor
16. apr 2009

petka dakujem.
Paaaaani, ze 4. ivf. Obdivujem Ta. Muselo to byt riadne na psychiku. Ale odmena nastala a za chvilku budes mat krasne mimina. Len pekne oddychuj, predsa s dvojickami je to zlozitejsie. Ale mam pocit ze vela dvojickarok ma tieto problemy, ved sa tam deturence musia tlacit az az. 😉

Inak co sa tyka tej mojej bolesti tak kocky tiez hovoria, ze to je normalne a ten utz no to bola nadhera. Uzasnejsi pocit som nezazila. Pred nim ma skoro klepla pepka v cakarni lebo som tam dlho cakala a mala som pocit ze uz boli aj tie co prisli po mne. 😀 No studene ruky a cela rozklepana som bola. Tak som sa bala. Ani neviem ako som na tu kozu vyliezla a ked na mna natocila obrazovku a som to tam zbadala tak prisla uuuuuuuuuuuuuuulava a bolo mi od stastia do placu. 😀

Uz sa tesim na buduci stvrtok. Mozno mi daju knizku ak bude vsetko ok.

mayka
autor
16. apr 2009

kuspit, jasne ved si nasa. 😉

mayka
autor
16. apr 2009

Kuspitka, ty si najcerstvejsia tehulka. Prajem ti vela zdravicka a aby sa miminkam u teba pacilo 9 mesiacov.
A vlastne nam vsetkym to prajem.

kuspitka
16. apr 2009

mayka dakujme.
len neviem co znamena ked mi povedali ze na maternici zadu je vela vody a musim vela pit

mayka
autor
16. apr 2009

neviem ale vela pi. 😉 Netusim co to moze byt. Ale asi to nie je az take vazne. Ak by bolo daju ti lieciky. Si myslim.

petkaerdal
16. apr 2009

Mayka,no veru bolo,4 ivf 6x stimulacia..dost mam toho,ale oplatilo sa,ale ti poviem,fakt som bola niekedy aj zrutena uz 😔

ten pocit poznam v cakarni,zazila som to,ale potom krasny pohlad na tu obrazovku
a s tou bolestou si fakt nerob starosti,je to normalne,len nemysli na to a tiez si davaj radsej pozor

kuspitka tebe gratulujem k dvojickam 😉

inak nosit dvojicky nieje ziadna sranda fakt,mam co robit 😝 ,ale krasny pocit,len male sa mi tak uz tlacia

dicinka1
16. apr 2009

mayka...avoooj moja..boli tu take temy....ja som sa aj zapajala..ale kazdy total ignorace..tam uz boli zohrata partia IVF-taciek 😀

petkaerdal
16. apr 2009

dici,tebe to ako letiiiii..ze uz 33 😉

dicinka1
16. apr 2009

kuspit dakujem ze si sa mi ozvala ze si tehulka ☹

ale zo srdiecka ti gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj ked sa mi uz nejako neozyvas

konecne sa to podarilo..zasluzis si byt maminkou 😉

mayka
autor
16. apr 2009

petkaerdal, to verim ze to nie je ziadna sranda aj ked aj ja som dufala ze budu dve. Ale zabojovalo len jedno mimi. Ale aspon bude mat viac sukromia. 😀

Ok. Nebudem si z toho nic robit. Ved nejako to dopadne. A verim ze dobre. Hlavne nech pekne rastie a vyvyja sa.

je super ze budes mat dve dievcata. My sme sa s manzelom bavili ze ak by boli dve tak by sme chceli baby. Take copate modrooke. 😀 Ale zrazu mi je uuuplne jedno co to bude hlavne nech to je.

kuspitka
16. apr 2009

petka dakujem.
je to zazrak konecne citi tehu???aj lezis obcas??

mayka
autor
16. apr 2009

dicinka ahoj moja, ako sa ti dari. Boooozenky ze 33tt. ved to mas za paaar. 😉

kuspitka
16. apr 2009

dicinka napisala som ti do druhej temy teraz si tam pisala tak sa nedurdi

dicinka1
16. apr 2009

petka,no uz to teraz leti..vcera som pripravovala uz postielku ak by nieco..ale prikryjem ju niecim,aby sa neprasilo... 😉

babyyyyyyyyyyy viete ako malinka teraz kopkaaaaaaaaaaaa?juuuuuuuuuuuuuj..akokeby chcela ist von..normalne ju citim pod mojimi cicinami...ako vystiera obe nozky..aj ich citim....tie nozicky...normalne sa to da aj nahmatat..je to super pocit,ukludnuje ma to,ze uz je silna,aj ked je este malinka...na poslednej poradni mala 1720 g 😵

dicinka1
16. apr 2009

kuspi..idem pohladat sa teskam 😀 😀 😀 😵

kuspitka
16. apr 2009

Je pravda ze hladkanie bruska môze vyvolat kontrakcie?
kuk sem 😔 😢

katy2
16. apr 2009

Ahojte 🙂
Pozdravujem vsetky tehulky po IVF 😵 😵 😵
Pripajam sa.... 😉

petkaerdal
16. apr 2009

Mayka a to si bola na prvom uzv po odbere krvi? lebo ja som na prvom mala len jedno mimi a na druhom uz boli dve,vies aky prijemny sok? 😀

kuspitka,snazim sa lezat,väcsinu dna teda lezim,som len doma,von nechodim..bojim sa,nechcem do nemocky 😖

dici,citala som niekde,ze si robila postielku a ze ste sa jedovali,lebo nebol navod,my sme robili prvu cez vikend ,no vies ake nervy,tie sroby tam nesli,kde drzi ten matrac 😠 hrozne...
dici a uz citis aj ked mala stikuta? si predstav,ked mna tak kopaju obe naraz,to je srandy

dicinka1
16. apr 2009

ajoj katy..junovka 😉 ako sa ma mala HANKA? 😵

petkaerdal
16. apr 2009

dici moje maju uz 1500g 😉

kuspitka
16. apr 2009

petkaerdal od zaciatku tehu lezis????pytam sa aby som vedela....

mayka
autor
16. apr 2009

Petka to vazne? A ty si bola v kolkom tyzdni prvy krat na utz? ja som akurat vtedy zacala 9tt a babo malo 18 mm. A videli sme len jednu dutinku. Ale to by bola sranda. 😀

katy2
16. apr 2009

dici, mame sa dobre, uz je velka, stale nieco vytrca z bruska a velmi kopka.... aj vy krasne rastiete.... 😵
petka, aj vy ste uz velke.... 😵
nasa mala pred vyse tyzdnom 1630g, tak uz ma tiez urcite vyse 1700 😉

kuspitka
16. apr 2009

dobre dievcata este pridem musim si ist lahnut pappa

dicinka1
16. apr 2009

petka..no citim aj ako stikutka..je to sranda..da sa to rozpoznat 😉 je to take pravidelne...a citim to dole...lebo moja babika je uz otocena dole hlavkou 😉

no a sou postielkou..to bola hruza...nepasovali sruby..a boli ich malo..tak sme sli do predajne..a hadala som sa tam s nimi nech mi to poskladaju oni..so 6 srubkami... 😠 😠 😠
potom sme ju nejako poskladali..ale bolo to hruza s tym rostom a srubami..to je nejako divne vymyslene...tie sruby akoby sli naopak alebo co...

no a stymi dvojkami to musi byt jake super 😵 😵 😵 ked jedno zacne kopkat a potom druhe...ved to ti brsusko musi chodit 😀 😀 😀 1500g maju?juj,tak su dobre vykrmene 😉

dicinka1
16. apr 2009

idem este pokukat do inych tem..zatial tiez pačko neskor... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre