Tehotenstvo po IVF. Aké sú vaše zážitky a pocity?

mayka
16. apr 2009

Ahojte babulky,
neviem ci tu uz taka tema je ale ja som na nu akosi nenatrafila tak zakladam tuto. 😉
Mozeme si vymienat skusenosti, zazity a pocity po umelom oplodneni. Ci vsetko prebieha tak ako ma.
Tak sa na Vas tesim. 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

kuspitka nie,pred dvoma tt som bola v nemocke,inak s dvojickami si davaj pozor,nic neprehanaj...
ja som mala uplne ukazkovy super krcok,necakala som to,v pondelok som sla na kontrolu a odtial som sla lezat,zevraj sa sratil,lebo baby nan uz tlacia,ale mam zatvoreny nastastie,tak si davaj velky pozor aj ty,my s dvojkami sme vzdy rizikovejsie

mayk,neviem uz v ktorom tt som bola prvy krat na uzv,kukni mi to v albume tusim tam mam foto a aj napisane tam mam
ale u teba sa uz druhe asi neobjavi,ked uz malo babo 18mm,ja som bola tusim skor

Katy aj vy ste dobre velkeeee 😉
to sa budu same babiky rodit,ziaden chalan 😀

mayka
autor
16. apr 2009

dicinka , to nas asi tvoje mimi hce pozdravit. Musi to byt nadherne. nato sa velmi teskam.

Fuu som ani nedufala ze bude zaujem o tuto temu. Nestiham citat. 😢 Parada

Katy 2 vitaj.

petkaerdal
16. apr 2009

dici,ved maminka ma dobry spek,maju si z coho brat,nech su tucky 😀

no jednu postielku sme zlozili,na druhu sa nam ani nechce,lebo sa budeme zase nervacit 😠

aj moje stikutaju tak dole,skoro az medzi nohami,tiez ich mam uz otocene

mayka
autor
16. apr 2009

Petka , tiez si myslim ze je len jedno a aj som mala tusaka. Tak som nebola prekvapena ale dve by boli prijemne prekvapko.

dicinka1
16. apr 2009

mayka..ja tu budem stale chodit..kedze si tu temu zalozila ty 😀 😀 😀 😀

katy2
16. apr 2009

my sme mali na zaciatku dve, ale jedno to potom vzdalo... 😔 tak nam ostala nasa babulka 🙂

mayka
autor
16. apr 2009

dicinka, super. Ty budes taka nasa mama a budes na nas davat pozor. 😉 Uz sa tesim ked zacnete rodit jedna po druhej. To bude inspiracia.
Kociky uz mate vybrate? Ja uz som tak zbezne len okukavala na nete. Maju nadherne. Tie ceny sa mi uz tak nepacili.

katy2 , ty to mas tiez za par.

Babulky myslite ze sme rizikovejsie ako umelinky? Alebo to je jedno? ja uz pomaly vysadzujem utros a estrofem som si uz dnes nedala tak dufam ze si mimi na to moc nezvyklo a ze mu to nebude chybat. 😕

dicinka1
16. apr 2009

mayka..mne povedal doky,ze to tehu sa nicim nelisi od prirodzeneho..iba ak si uz mala potrat,alebo nieco take...ale pre istotu nedvihat nic tazke...ani nesexovat 😝

mayka
autor
16. apr 2009

dicinka, dokedy je dobre nesexovat. Toto mi tiez nie je jasne ale asi radsej do konca 1 trimestra vsak? Asi sa budem musiet opytat mudr. U nas to doteraz ani nebolo mozne lebo si este stale picham tam dole utrogestan . Ale uz len 3 dni.

petkaerdal
16. apr 2009

mayka,tiez si myslim,ze tym,ze je to po ivf to nieje riziko,ako bezne tehu...

a tiez myslim,ako pise dici,ziaden sex radsej

Katy,teba si pamätam,ze ti to jedno odislo 😔 moje rastu krasne rovnako od zaciatku 🙂

mayka
autor
16. apr 2009

idem sa naobedovat. potom pridem. pa

petkaerdal
16. apr 2009

mayka,ja si skor myslim,ze v poslednom trimestri nieje dobre sexovat,teda podla seba to vidim,ved dole je uz vsetk otake zvecsene,malo miesta a mohlo by to hadam aj porod vyvolat,

alebo cele tehu nic 😀

gugu
16. apr 2009

Ahoj, maminky. 😉
Pripájam sa, ak dovolíte.
Nám sa podarilo tiež prvé IVF-ko, bol to super pocit vidieť tie dve čiarky na teste.
Mayka, nevieš, dokedy sa má ten utroš užívať?
Nám doktor povedal, že sexík môžeme, kľudne bez obáv. Aj mi to bolo divné, ale nebránim sa. 😉

gugu
16. apr 2009

Už dávnejšie som sa chcela poradiť....v žiadostiach o IVF bolo, že ženy, ktoré mali oplodňované embryá pomocou ICSI by mali podstúpiť amniocentézu. Je to vraj kvôli tomu, že sa obišiel prirodzený výber spermie. Teraz je vraj ale lepšie absolvovať prvotrimestrálny screening, je to špecilálny ultrazvuk s odberom krvi. Robí sa to medzi 11-14tt a certifikovaných je len 5 lekárov na Slovensku. Počuli ste o tom a chystáte také niečo? Ja sa na to plánujem spýtať v CAR-e, keď tam budúci týždeň pôjdem. Stojí to vraj nejakých 33 EUR.

mayka
autor
16. apr 2009

gugu, ahoj. tak ty si tak podobne ako ja. To je super. Este asi nebola na utz? Ja v utorok prvykrat. Co sa tyka utrosu tak mne v utorok povedali ze ho mama zacat vysadzovat vzdy o jednu tabl. denne menej. Zatial ho ber.
Kym ti nepovedia. Kde si bola na IVF?
Inak s tou amniocentezou som to netusila. Kocky pokrocile tehulky vy ste boli? 😅
A kde sa robi ten specialny ultrazvuk?

petkaerdal
16. apr 2009

gugu,aj ja som mala doporucenu genetiku a aj amniocentezu v papieroch z centra,lenze ta amniocenteza nesie zo sebou vela rizik ,moze zena pri tom prist o babo,nepoznam ziadnu babu,co na tom bola ...aj ja som mala inak Icsi
o tom screeningu som este ani nepocula 😕

gugu
16. apr 2009

Dík, mayka.
Ja som Heliosáčka. V tých papieroch to určite bolo.
Nie som nejaká paranoička, ale keď sa dá také niečo absolvovať, rada pôjdem. Čítala som to v Zdraví, je to aj na nete.
kuk: zdravie.pluska.sk/zdravie/zdravie/do-bruska-bez-ihly.html - 25k -
Určite to robia v Košiciach-Šaci a ja ešte budúci týždeň zistím, kde inde. Ja by som kľudne išla aj do Košíc, som rodáčka, takže mám tam celú rodinku. Ale určite to robia aj inde, keď je 5 tých doktorov.

gugu
16. apr 2009

No Petka, ja by som na amniocentézu tiež radšej nešla. Doky vlastne ani nič také nespomínal, takže oni sa možno len nejako chránia, že to v tých žiadostiach je. Ale na ten screening by som rada išla. Aj tak sa robí v 16tom týždni povinní tripple test, takže po tom screeningu by som bola kľudnejšia.

mayka
autor
16. apr 2009

baby musim sa pozriet aj ja do papierov ci mi to odporucaju, lebo aj my sme mali isci a aj ten zonalny hatching. Ale amniocentezy bojim bojim.
No urcite to budu robit aj niekde v BA. Musim to zistit. By som sla. Prestudujem to co to vsetko obnasa a ake to ma vyghody.
Dakujem za link gugu. Uz je nove zdravie? Ja mam posledne s Ankou Siskovou na oblake. to je tusim aprilove.

mayka
autor
16. apr 2009

ja tym vsetkym vysetreniam este moc nerozumiem a este som sa nimi nezaoberala ale úpopytam sa nabuduce mudr.

mayka
autor
16. apr 2009

Aj ked ja poznam baby co boli na amniocenteze a vsetko preslo v pohode. Tak neviem. Ale v podstate co sa da na nej zistit. Ci bude babo chore, A ak nieco zistia budu to liecit? Alebo nas len riadne vystrasia?

petkaerdal
16. apr 2009

na amniocentezu by som nikdy nesla,ale ten screening nieje asi riziko velke

baby,my v centre sme mali brat utros do 12tt

katy2
16. apr 2009

babenky, je velmi dobre v 12tt absolvovat specialny NT scrining, je to vlastne uzv, kde sa meria sijove prejasnenie babenka a ci ma nosovu kosticku... ale co je dobre, niekde ho robia spolu s krvnym testom a hodnoty porovnavaju... v KE je na to najvasci odbornik (prvy na slovensku) dr. dankovcik.... tym sa zistuju geneticke poruchy, hlavne riziko na Downov syndrom.... potom v 16tt sa robia AFP (tripple) testy, kde sa zistuje to iste riziko a na zaklade vysledku posielaju na amnio.... bud poslu alebo nie.... nam vysli tripple testy pozitivne, aj kvoli mojmu veku (mam 39r.) ale amnio som odmietla.... miesto toho som sla v 20tt zasa k dr. dankovcikovi na uplne podrobny morfologicky uzv, kde uplne podrobne premeral cele babo, vsetky vnutorne organy a uistil nas, ze je babo v poriadku. Inak tie tripple testy casto vychadzaju zle a maminky su potom s strese... Amnio som odmietla, lebo je tam, urcite riziko potratu a nechcela som riskovat. Amnio presne zisti, ci ide o nejake postihnutie alebo nie.... a presne zisti pohlavie dietatka... a potom je na vas, ci prijmete aj postihnute dietatko alebo si ho date vziat... ja som vedela, ze si babo v kazdom pripade necham... preto amnio nie je nutna... nic by som nou nevyriesila... ale opakujem na morfologickom uzv v 20tt sa da zistit, ci je babo zdrave....
drzim vam palce...
ak mate otazky, pytajte sa.... 😵

gugu
16. apr 2009

No ono pokiaľ to dieťaťko nemáme v rukách, nič nie je isté. Ten screening odhaľuje vrodené poškodenia bábätka. Budúci týždeň budem múdrejšia. 😉
í

petkaerdal
16. apr 2009

aha Katy,tak to je tento screening,tak ten som ja podstupila v 12tt nejako 😉 a mala som to na jednotku 😉

gugu
16. apr 2009

Napísala si to super, katy. 🙂
Ja som opačný prípad....možno to bude znieť veľmi kruto, ale ja chcem vedieť, či bude bábo zdravé presne kvôli tomu, že ak by zistili na 100%, že bude choré, tak by som si ho dala vziať, aj keď ho túžobne očakávam 3 roky. Viem, že bolo veľa prípadov, kedy ženám povedali, že dieťa bude choré a nakoniec tomu tak nebolo. Preto to musí byť veľmi ťažké rozhodovanie. Ale podľa mňa, kombinácia takýchto vyšetrení nám ťažké poškodenia odhalí.

petkaerdal
16. apr 2009

tak ja neviem,co by som spravila,keby mi povedali,ze babenka budu chore..tiez som cakala vyse 3 roky ,neviem,co v takej situacii 😔

gugu
16. apr 2009

Viem, radšej nad tým neuvažovať, ale je to žiaľ realita.
Ale aby som prešla na veselšiu tému.....viete, ja som na PN, tak mám čas na "blbosti" 😀
Včera mi môj miláčik stiahol z netu perfektné DVD-čko - Pilates pre tehulky. Zatiaľ som si to len pozrela, asi do konca prvého trimestra nebudem cvičiť, uvidím, čo povie lekár, ale vyzerá to dobre. Všade píšu, že treba ľahko cvičiť, aj keď my umelinky sme trošku iná kategória. Od tej tety, čo to precvičuje už jedno DVD mám a je dobrá. Aj keď pri dýchaní tak smiešne fučí, to aby ste nezabudli správne dýchať. Keď som to cvičievala, tak ten môj expert stál za zavretými dverami a napodobňoval to fučanie cvičiteľky a ja som sa namiesto cvičenia pučila od smiechu. 😀
Plánujete nejakú takú aktivitu, aby sme neboli veľmi mľandravé a guľaté? Alebo tie, ktoré ste pokročilé, cvičíte? Je tam aj posilovanie panvového dna.

mayka
autor
16. apr 2009

no kocky to je velmi tazka tema. Tiez neviem co by som robila. Zalezalo by asi od postihnutia ale aj kamoske vysli zle tie tripple testy ale amnio odmietla a mala ma uz tri roky a je zdrava ako repa.
Tak asi by som to riskla. 😉 Ale to pomyslenie je horzne. Neviem ci je horsie si dat dietatko vziat alebo ho nechat zit s takym postihnutim.
gugu ja uz som mlandrava teraz. 😀 Moc som toho nenacvicila ani predtym. Ale urxcite budem absolvovat prechadzky a uvazujem nad pripravou na porod neskor. To by som chcela urcite. A doma mam fitloptu tak snad ma to sem tam pochyti. Ale tiez az neskor.

babulko
16. apr 2009

Ahojte kocky 🙂 tehulky....ozaj spravne zalozena tema -super,pozdravujem vsetky co ste tu prispeli,dicinku trosku poznam z pisania aj mi trochu poradila 🙂 a tebe petka juj velmi drzim palce sme na tom podobne len tebe sa to uz krati,ale prezijeme to lebo stoji to za to ta radost v nasich bruskach 🙂 dicinka to ma tiez za par tak sa opatruj kocka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre