Tehotenstvo po IVF. Aké sú vaše zážitky a pocity?

mayka
16. apr 2009

Ahojte babulky,
neviem ci tu uz taka tema je ale ja som na nu akosi nenatrafila tak zakladam tuto. 😉
Mozeme si vymienat skusenosti, zazity a pocity po umelom oplodneni. Ci vsetko prebieha tak ako ma.
Tak sa na Vas tesim. 🙂

dudkav
23. apr 2009

Ahojte, potrebujem take male povzbudenie, respektive poradenie. Ako som pisala uz vyssie, som tehoten teraz v 15. tyzdni po IVF-ICSI. O tyzden ma cakaju AFP testy a priznam sa dost sa bojim, uz tyzden dopredu. Predsa len ktovie ako dopadnu, manzel ma katastrofalny spemiogram, ale genetiku mame obaja ukazkovu. Ake su vase skusenosti, je tu niekto s ICSami? Ako vam vysli tieto testy? Budem rada za kazdu skusenost. Ak vam aj vysli v poriadku, boli ste na amniocenteze? Dik.

dudkav
23. apr 2009

Kuspitka, tebe chcem napisat len tolko, ze sa vobec nicoho neboj. Ja som po sone v 7 tyzdni zacala krvacat, potom to preslo do spinenia a spinila som 2 tyzdne, co som pobudla aj v nemocnici. A drobec je v poriadku, srdiecko mu bije a brusko mi rastie. Bolesti som ale nemala, ale to je sposobene roztahovanim maternice, takze bud v klude, predsa len cakas dvojicky.

babulka123
23. apr 2009

dudka.. nas spg. bol tiez zly, genetika v pohode a afp velmi dobre.. ale aj keby vysli zle, netreba panikarit.. velmi velmi veeeeeelmmi casto sa mylia.. ja som zvazovala amnio aj tak , nakoniec som nebola, boli sme na morfol.ultz vsetko bolo ok, takze som to dalej neriesila.. a hlavne sa nestresuj.. to nepomoze ani tebe ani babatku

dicinka1
23. apr 2009

dudkav..ja som po ivf+icsi....a testy vysli super..mam to aj v albume hore napisane...a pritom manzel mal katastrofalny spg..nic sa neboj..vsetko bude ok..vacsinou kto ma genetiku zlu su zle tie testy 😉

dudkav
23. apr 2009

babaulka123, ja viem, ze babatku tym ublizujem. Teraz som si precitala nejake studie, ci je vacsie riziko vyvojovych chyb po ICSI a v podstate je to to iste, co pri prirodzenom pocati, tak ma to velmi potesilo a aj ukludnilo.
Babulka123 dik.

kuspitka
23. apr 2009

dudkav dakujem ti velmi pekne..
jaj moja tesim sa ako male deti....

dudkav
23. apr 2009

Baby, to sa na tie vysledky AFP caka az dva tyzdne? Som si pozerala dicinka1 tvoj album, tam pises, ze vysledky z tychto testo o dva tyzdne, ved ma aj porazi, to je velmi dlha doba ☹

mayka
autor
23. apr 2009

Ahojte kocky, ja idem dnes na poradnu prvykrat tak drzte palce. Som zvedava co tam krpec robi. Dufam ze tam ma diskoteku. 😉

scarlette
23. apr 2009

ahojte kocky,
jedna otazka od kedy ste zacali vysadzovat Utrogestan a akym sposobom?
dikes 🙂

dicinka1
23. apr 2009

scarlette..a doky z caru ti nepovedal?

mayka tak sa pochval 😉

cikyta
23. apr 2009

Dudka,ja som po IVF-ICSI a výsledky APF testov som mala obidvoje v úplnom poriadku.Tak si neprivolávaj čerta... 😒

cikyta
23. apr 2009

Scarlet.Už po 12tt sa postupne vysádza.Nie naraz.Napr.si dávaš 2x2 a potom 2x1 1x1 1x0.Do týždna ich vysad.

mayka
autor
24. apr 2009

Ahojte babulky,
tak vcera som znovu videla krpceka. Uz mame 2,8 cm. A hemzil sa tam a maval rucickami. Bolo to neuveritelne. Minuly tyzden rucicky a nozicky nebolo vidiet a teraz krasne. MUdr. povedal, ze zatial vyzera byt vsetko ok. Tak sa z toho velmi tesim. 🙂

Scarlette ja ked som bola na prvom utz v gyn five napotvrdenie tehotenstva mi mudr povedala ze od toho dna si nmam davat vzdy o jeden utros menej kazdy den.Vlastne do 6 dni som ho vysadila uplne. Ale radsej sa spytaj.

dudkav
24. apr 2009

cikytka a ostatne baby, dakujem vam za povzbudzujuce slova ohladom AFP testov po ICSI, normalne som sa ukludnila, uz sa budem snazit mysliet len a len pozitivne, ved stresujem tolko vytuzene babatko v mojom brusku a ono si to ozaj nezasluzi. Obaja sme s muzom zdravi, tak verim, ze babo je tiez ok.

21majka
12. jan 2013

ahojte,hladala som nejaku temu o tehulkach po ivf,ale nejako som tu nic nenasla,iba tuto,tak sa ju snazim trochu 'oprasit' .Nechce sa mi zakladat novu,sa mi to zda zbytocne,kedze je tu tato. 🙂 Dufam,ze sa najde zopar zien,ktore su tehulky po IVF,co by tu dalej prispievali svojimi skusenostami,podelili sa o rady,postazovali s problemami...proste podebatovali 🙂 Tesim sa na Vas.

sara20
24. aug 2014

Ahojte kocky.ake ste mali priznaky,ked sa vam ujalo

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, mam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy,

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy.

vlasticka28
15. jan 2015

ahojte baby ties som chodila do bratislavy do fc snazili sme sa o babetko cca5rokov chvala bohu nam to vyslo na prvy krat a teraz cakame na nase male zlaticko

vlasticka28
15. jan 2015

@21majka ja som po ivf tehotna som 11+5tyz.

ckatka
16. jún 2016

Vedeli vaše rodiny o ivf? Povedať to alebo nie. ?

ssegra
16. jún 2016

@ckatka nasa rodina to vedela a dokonca aj v praci. Keby som sa mala znovu rozhodnut ci to poviem, alebo nie urcite by som povedala

izzie27
16. jún 2016

@ckatka iba naozaj najblizsia rodina to vedela ostatni nie a ani v praci nevedeli☺

ckatka
16. jún 2016

@izzie27
@ssegra mne to v tej práci je blbé. ..a rodina....co ja viem. ..potom tie otázky nekonečné. ...dosť co potrebujem na to nemyslieť. ..

ssegra
17. jún 2016

@ckatka ja som s tym isla von v praci pretoze prve IVF som podstupovala minuly rok v lete a kedze v lete chce kazdy dovolenku tak som muselav praci oznamit aby so mnou nepocitali, bola som na PN. Obcas sa pytali co a ako pokracujeme, ale nebolo to nic hrozne. Najkrajsie bolo tento tyzden ked som isla do prace oznamit, ze pokracujem v PN pretoze sa nam to podarilo, to bolo nieco uzasne ako sa postupne zhrkli kolegyne a gratulovali mi a tesili sa so mnou a slizicky mali v ociach. To tak cloveka zahrialo pri srdci 🙂

ckatka
17. jún 2016

@ssegra to máš super kolegov. Ja keby v práci poviem na rovinu. ..možno ma aj vyhodia.

ssegra
18. jún 2016

@ckatka mna samu to velmi prekvapilo 🙂

jessica8
17. aug 2016

Ahojte 😊Rada by som sa k vam pridala 😊Zijem v UK a prave zaciname z ivf mame schvale 2 cykly 😊 A 31.8 mame stretnutie v centre aby mi vysvetlili ake lieky a kedy brat 🙂 no zevraj zacnem z nejakymy tabletkamy na 20 dni, uz ste otom nieco poculi ?

henya
18. aug 2016

@jessica8 Ahoj Jessi, dufam, ze sa obe pridame do tejto skupiny ako uspesne IVFacky 🙂 Ja zacinam stimulovat cca. 1.9., ale tabletky mi nedali ziadne. Mam same injekcie - Gonal, Orgalutran, Fostimon...Tiez som v tomto zaciatocnik a idem len podla instrukcii lekara, takze zatial ovladam co s tym Gonalom. Ale dalej netusim 😀 Tak ti prajem nech tabletky splnia svoj ucel a zu coskoro budeme v partii s tymito kockami, ktore budu a su maminy 🙂

henya
18. aug 2016

Ahojte zienky, vsetkym vam gratulujem a tesim sa s vami. Dufam, ze ma od konca septembra prijimete k sebe a budem moct riesit s vami tehotenske problemy 🙂 opatrujte sa, nech vsetko prebieha v poriadku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre