Tehotenstvo po IVF. Aké sú vaše zážitky a pocity?

mayka
16. apr 2009

Ahojte babulky,
neviem ci tu uz taka tema je ale ja som na nu akosi nenatrafila tak zakladam tuto. 😉
Mozeme si vymienat skusenosti, zazity a pocity po umelom oplodneni. Ci vsetko prebieha tak ako ma.
Tak sa na Vas tesim. 🙂

mayka
autor
16. apr 2009

ahoj babulko. dalsia dvojickaaarka. Vitaj 😉

petkaerdal
16. apr 2009

ahoj babulko,tiez ti drzim palceky ,aby si to dotiahla do uspesneho konca,ale verim,ze sa nam to podari 😉 😉 😉
tak ty budes mat chlapcov? vymen jedneho,moj chce chalana 😀

dicinka1
16. apr 2009

babulko..ty si uz 24 tt 😕 fiha to letiiiiiiiiiiiii 😵

gugu..je divne co si pisala o tej amnio...a icsi..praveze tam je vybrata naj spermia,tak preto mi je to divne...

fuuuuuuuuuu ta vy ste tu popisali..recitam si vas neskor...
ale som rada,ze je tu ta tema..naozaj 😵 😵 😵 😵

mayka
autor
16. apr 2009

dicinka ,
som myslela ze ze ked sa mi sem tam niekto ozve budem rada a uz mame napisane 3 strany. 😀

petkaerdal
16. apr 2009

dici,gugu ma pravdu,praveze preto,ze je vybrata spermia ,ze to nieje prirodzene tam moze nieco byt...

ale nic nebudeme mat samozrejme 😉

dicinka1
16. apr 2009

petka fakt?som si myslela ze nie..ved su tam vybrate tie naj spermie,ci nie? 😕

petkaerdal
16. apr 2009

ano dici fakt 😅
spermia je vybrata co sa zda na oko zdrava,ale nikto nevie,ci je geneticky zdrava,mne to vravela aj embryologicka...ved preto aj nie vsetky oplodnene vajka preziju,pretoze aj tie spermie,co sa zdaju zdrave ,nemusia byt,proste nieje to prirodzene,ja som to mala doporucene z centra prave kvoli Icsi....
ty si to nemala?

dicinka1
16. apr 2009

petka nieeeeeeeeeeeeeeee..nemala som to..ale testy co sa robia dopadli dobre..obe 😉

petkaerdal
16. apr 2009

ja som mala aj genetiku doporucenu,ale nesla som si nechat vysetrit nic

ake testy myslis? aj ja som mala vsetko ok doteraz ,kazdy screening.....akurat jedna mala mala nieco na srdiecku,ale to uz je v poriadku ,dufam teda...

ty nefotis uz brusko? pozerala som album 😉

petkaerdal
16. apr 2009

aha az teraz som zbadala,ze fotku mas vyssie..ake malicke ho mas 😉

babulko
16. apr 2009

mayka dakujem za privitanie 🙂 dici tak teraz uz mozem povedat ze to ozaj leti ten cas lebo zo zaciatku sa m i to nejak tahalo.....petka tak aj moj chcel aby aspon jedno bol chlapec a ja som chcela aby aspon jedno bolo dievcatko,ale tesime sa velmi obaja a manzel je z toho hotovy ze su to obaja chlapci hlavne nech su zdravucky 🙂 a mas uz vsetko pokupene pre svoje kocky malicke?ja este nemam nic ale uz zacinam s nakupovanim kym este vidim cez brusko 😀 a mas aj kociarik lebo ja neviem aky vybrat a kde ho ist kupit aby bol aj dobry....

petkaerdal
16. apr 2009

babulko
ja uz mam vsetko nakupene a som rada,ze som to skor pokupila,nenechavaj to ani ty na poslednu chvilu,lebo s dvojickami budes neskor nemotorna,ako ja,uz nevladzem a ani nemozem behat...mne chyba este vanicka a autosedacky,ale to uz kupi aj manzel

kocik mam vedla seba ,zeleno-modry,za super cenu som nasla,ma vsetko ,co treba..ale rozmyslam,ze ho predam,lebo asi chcem kupit 2 extra 😅 ked ja neviem,co chcem...stal 450eur..ale uz sa nevyraba,je to rakuska firma
inak su velmi drahe pre dvojicky
ty rozmyslas vedla seba alebo za sebou?

babulko
16. apr 2009

petka tak to viem ze to bude uz len tazsie s velkym bruskom niekde chodit ale v utorok idem do poradne tak sa poflakam po obchodikoch no a co sa tyka kociarika tak ja chcem vedla seba lebo ten za sebou mi nejak nereze nemam dobry pocit z toho zeby boli za sebou a ja by som ich nevidela to nie 😠 a ty chces mat dve kociariky myslis ze to je dobre??

petkaerdal
16. apr 2009

babulko,ja som videla nazivo ten za sebou a poviem ti ,ze nic horsie som nevidela,velka krava to je

ja neviem,ci je to dobre,ale mna to tak napadlo,to je aj mojou povahou,lebo ja chcem stale nieco ine..vies ja asi nikdy nebudem chodit sama von,tak som rozmyslala ,ze by som kupila dve...sportove si urcite kupim dva,od takeho 4 mesiaca by som chcela mat 2 extra...

a uz si sa obzerala po nejakych kocikoch?
ozaj si po ivf? ked cakas dvojicky? ja ano

babulko
16. apr 2009

no peti pozerala som po kociarikoch ale ja chcem si obzriet kocik sama tak cez net by som neobjednala to ho musim vidiet tak uvidime asi pojdeme do PL.....no a tiez som po 2 IVF chvalabohu uspesnom po 13 rokoch cakania 🙂

dicinka1
16. apr 2009

babyyyyyyyyyyy aj ja som chcela dvojky..ale kedze som mala ohss..tak doky mi nechcel dat 2 fazulky... ☹

zajtra budem fotit brusko... 😉 😵 😵 😵

petkaerdal
16. apr 2009

babulko,po 13 rokoch? uf 😔 ja som po 3 rokoch,ale za to po 4 ivf

kocik z netu by som tiez neobjednavala,tiez som musela vidiet nazivo...

dici,ja som zase chcela len jedno,ale ked som si potom pomyslela,ze by som pre druhe mala zase takto podstupovat ivf,tak som rada,ze som takto
ty mas este nieco zmrazene?

dicinka1
16. apr 2009

petka..hej mame este 6 zmrazenych..mala som 19 vajok..14 sa oplodnilo pomocou icsi..a 7 prezilo PK 😵 😵 😵

a pri 1 ivf som mala len 4 vajka 😠 a len 2 prezili ☹ ale nemala som ani pk 😒

mayka
autor
16. apr 2009

ahoj dici,
aj my mame 6 mrazacikov. 😉 Ozaj do kedy nam ich budu mrazit? To sa moze aj niekolko rokov? My mame zatial na rok.

dicinka1
16. apr 2009

no ja musim volat do GYNCARU..ze co a ako...ale urcite z nich este vyuzijem aspon 2 😉

petkaerdal
16. apr 2009

dici,ja som doteraz nemala tiez nikdy PK
a az teraz pri poslednom,tiez mi 7 prezilo PK ,dve mam v brusku a 5 zmrazenych 😀

baby,to sa plati rocne nejaky najom ze za to,ze tam tie embyjka mame?

dicinka1
16. apr 2009

petka..sa mi zda ze hej..ale ja som platila za zmrazenie 4000 sk..po umelom..kazdy rok sa plati?no ja som zvedava 😒

mayka
autor
17. apr 2009

Dobre ranko dievcata, vyspinakne ro ruzova? 😉
ja by som si este zdriemla... Ale v praci nemozem.

kuspitka
17. apr 2009

Ahojte pekne ranko.....
dnes idem nakupovat muz mi ide kupit nieco na seba

petkaerdal
17. apr 2009

ahojte baby
dici ano,co ja som pocula,tak kazdy rok sa musi platit najom 😝 ,ja som platila 6000 😖 ,no dost,ked to mam platit este nejake 3 roky..

kuspitka,moc nenakupuj ,onedlho neoblecies 😀 😀 😀 pockaj,ako priberies s dvojkami 😝

kuspitka
17. apr 2009

petka idem si kupit len teplaky zatial..
trosku sa aj bojim,ze pridem o jedno ,ale to uz necham tak.
budem mysliet nato nech je vsetko dobre.
ozaj vadi ze mam vysku len 160cm vravia ,ze mam malo miesta v maternici pre dve

petkaerdal
17. apr 2009

a preco by si mala o jedno prist? neprides urcite 😉
neviem,nikdy som nepocula nieco o vyske a o dvojickach 😕

zuzanka.h
17. apr 2009

kuspit nevymýšľaj!!!!

dicinka1
17. apr 2009

bre raanko 😵 😵

dicinka1
17. apr 2009

kuspit..oni sa nejako pomestia..s tym si nerob starosti 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre