Tehotenstvo po Pregnyle. Koľko vám to trvalo?

lila16
4. apr 2008

Ahojte baby chcem sa spýtať, môj lekár mi diagnostikoval ženskú neplodnosť - anovuláciu, dal mi lieky na " U" bohužial neviem už ako sa volali ale brala som ich na 5DC a na 14DC mi robil ultrazvuk kde mi nameral 24,9mm folikul a potom mi ten deň pichol Pregnyl a mňa zaujíma, či sa niektorej z Vás podarilo otehotnieť hneď na prvý šup alebo to trvalo dlhšie??? Zatiaľ čo som našla odozvy na Pregnyl tak som veru pozitívny výsledok nenašla.... 😅

1martinka12
25. jún 2015

@sasenka6 ďakujemm 🙂 a neboj víde ti to raz urcite 🙂 my sme sa snazili rok aj pol a nakoniec to vyslo 🙂 ale aj tak sa este bojim lebo raz som uz potratila :( tak dufam ze vsetko bude dobree 🙂

ivushka14
25. jún 2015

@uhlikova09 jeej.. na valentina 😵 no tak ja som chcela vediet lebo moj doktor mi "zabudol" povedat ze kedy tak som to asi prepasla alebo neviem skratka... no nic som 1DC tak zas odznova.. pregnyl som mala prvy raz len som myslela ze sa to musi podarit... ja som brala clostyl a mala som dva dozrete folikuly a vidis :/ ,.. ked sa ma podarit tak aj jeden staci... no a este som zabudla kolko jednotiek si mala pregnyl? moj mi ani nepovedal :/ musim sa opytat nabuduce...len som bola taka happy ze mam folikuly ze som vybehla z ordinacie ako diva a ziadne info kedy sa snazit kedy test a tak... a to nevravim ze som ma pregnyl aj dst potrapil.. zle mi bolo statocne... 😠

uhlikova09
25. jún 2015

@ivushka14 no na Valentína a to ani nebolo nejak plánované,proste týždeň mi meškal menzes tak som ráno dala test a krásny darček bol na svete,akurát,že som ho hneď zobudila a nevydržala to nejak tajiť 😀 Pregnyl som mala ten 5000 jednotiek a inak tiež sme si obaja s manželom mysleli,že ooo Pregnyl hneď otehotniem na prvý šup a potom...sme boli hrozne sklamaní...ale netreba to vzdávať.A mne po Pregnyle nebolo zle akurát keď sme sa mali snažiť som mala také silné bolesti,že som si sex neužila a ani manžel lebo som dobre že neplakala...ale zas stálo to za to vydržať 😉

sasenka6
26. jún 2015

@1martinka12 ahaa tak my sa snažíme 4 mesiace zatiaľ 🙂 neboj sa všetko bude v poriadku hlavne sa nestresuj a pekne v kľude 🙂 už si bola u gyn?

1martinka12
26. jún 2015

@sasenka6 tak to nieje este vela 4 mesiace, dufam ,ze sa Vam to coskoro podari 🙂 ďakujem snazim sa nestresovat a mysliet na to ze vsetko bude dobre 🙂 nie este som nebola, lebo este to je skoro si myslim.

oylla
4. júl 2015

Ahojte, môj prípad je taký,ze vôbec neviem kedy mám ovu, mrchu som mala za posledný rok max 5 krat,takze velmi nepravidelny cyklus ☹ V centre mi doktor dal najprv duphaston k tomu clostil. Mrcha prišla,bola krátka ken 3 dni. Potom o tyzden neskôr zasa mrcha a zasa kratko(2dni). Je to podla Vás holky v poriadku? Asi nie je,však? Pondelok idem na ultrazvuk a potom mi pichne pregnyl (prvy krat).
Som na nervy ... stalo sa niektorej taketo nieco? A esre by ma zaujimalo, co ak si nechxem dat pichnúť Pregnyl, môžem ho odmietnuť?

sasenka6
6. júl 2015

@1martinka12 ahooj už si bola u gyn? 🙂

ali08
6. júl 2015

@lila16 ahoj.ja som mala vajíčka 13mm q užívala som hormóny po 3mesiace som mala už 21mm. Dr mi dala presný s tym ze ked budem mať plodné dní(kontrolovala som si výtok)tak mi to mal manžel pichnúť a v ten večer sa milovať a potom znova o 2dni.ešte mi Dr.poradila že si mám spraviť kúpeľ pred sexom a do kúpeľa si dať sódu bikarbonu ta zabije všetky baktérie v pošve a upraví ti pH.a po sexe mať zdvihnite nohy aby ti spermie nevyrieši.v ten mesiac som aj otehotnela. Držím pqlce

ali08
6. júl 2015

@oylla ahoj.ja som bola na tom rovnako.mne povedala Dr.aby som si kontrolovala výtok.ked je hustý a medzi prstami lepkavy bielej farby,vtedy sú plodné dní.

1martinka12
6. júl 2015

@sasenka6 Ahoj hej bola som v piatok 🙂 som v 6tt. zatial vsetko v poriadku 🙂 a ty ako?

oylla
7. júl 2015

@ali08 ahoj. dakujem za odpoved. Vela som si citala o plodných dnoch, niekedy už viem určit ked ovu mám. Niekedy sa zabudnem a vobec nesledujem 🙂 Včera som bola na ultrazvuk, mam len 12mm vajicko. Pregnyl mi nepichli, lebo až ked bude vajíčko min 18mm, musim ist štvrtok zasa na ultrazvuk. Tak ale som rada, že viem akú mam diagnozu a možem sa od toho odpichnuť (mám PCO, partner nie velmi dobrý spermiogram. Nevadí. )

ivushka14
7. júl 2015

@1martinka12 ahoj.. gratulujem.. musi to byt uzasny pocit... chcela by som sa ta este opytat ze ked ti pichli pregnyl kolko si male folikov a ake velke ? a kedy ste sa potom snazily? 😅 dakujem

ali08
7. júl 2015

@oylla ja som mala 13mm vajíčka a doktorka mi nasadila na 3mesiace hormóny po 3mesiacoch mi na sone povedali ze mi vAjicka podrastli A dala mi injekciu S tym ze na plodné dní di ju mam pichnúť.Aj mm mal veľa spermií ale trosku lenivé.

sasenka6
9. júl 2015

@1martinka12 super, gratulujem 🙂 ja som tento mesiac bez pregnylu tak skúšame či sa zadari 🙂 aj keď už v to nedufam

1martinka12
9. júl 2015

@ivushka14 Ahoj ďakujem, mne pichli pregnyl na 15 DC a mala som jeden folikul najprv. 17 mm a ptm. o 3 dni 22mm. a vtedy mi pychli. A dr. povedal, že zajtra napozajtra. Ty si ako na to bola?

ivushka14
9. júl 2015

@1martinka12 dakujem ze si si nasla cas odpovedat 🙂
nepamätam si uz na kolky DC mi pichal ale strasne som tomu verila... ja som najskor mala dva foliky 14 a 15 mm len tak sme cakali ci podrastu a stalo sa o 3 dni som mala 22,5 a 24,5 mm a vtedy mi pichol.. ale nepovedal mi k tomu nic a ja som bola z toho taka vyjavena ze dorastli konecne lebo ma stimuloval uz treti krat ze som vyletela od dr. a nespytala som sa nic. ani kedy sa snazit ani ziadnu radu .. no a tak som sla domou a sice sme s partnerom "vyvadzali" 🙂 ale to asi este bolo skoro lebo co cert nechcel na druhy den ..cely den nic a vecer sme sli do kina a tam som myslela ze rodim 🙂 bolest podbruska a vajecnikov totalna.. no a to sme boli skoro 3 hod. v kine a potom domou som len lahla do postele a nic sa uz nedialo... az potom asi na druhy den... tak som to asi prepasla.. 🙄 a teraz dalsi mesiac som jedla clostyl 2x1 ako minule a folik len jeden yas na rovnakej strane na 12 DC len 13 mm tak neviem ci este podrastie na inekciu ☹ zajtra idem k dr. to budem 16 DC tak som zvedava...
snazime sa 11 mesiacov .. 😒

domka77
10. júl 2015

@ivushka14 Ivik, asi pozitivne myslenie je fakt zazrak.... aspon na kamoskach to vidim... my sa snazime o babo uz skoro 2 roky a stale nic... 😒 uz si vravim, ze ked to ma prist, tak to pride... mala som tri mesiace pauzu od liekov, nechavali sme to s lekarkou na "prirodu" ale zatial nic... ideme na dovolenku, na ktorej samozrejme, budem 7 dni s kamoskou kazdomesacnou, co je asi moje prekliatie alebo co.... tak to hlavne nevzdavaj, aj ked viem, ze nie je prijemne, ked sa ta milion ludi asi pyta, ci uz, ci nie... 🙂 drzim palce.... :D a drz aj ty...

ivushka14
10. júl 2015

@domka77 jeej dakujem si zlata.. normalne ma dojalo ked mi takto praje niekto kto ma ani nepozna len je v rovnakej situacii.. 😅 no ja by som si mala dat teraz ak pride ms tiez uz pauzu vraj no ale az tak sa netesim lebo ja som bez liekov ako 8 rocne dievcatko 🙂 :/ proste bez znamok plodnosti,.. a tiez presne aj svokra minule ze kedy uz 🙂 ze uz aj cas a tak .. no ona netusi ze sa snazime a ake to je.. nechcem to riesit dako s nikym aj ked ona je fakt zlata....no a dovolenka caka aj mna ale neviem este ci len s partnerom alebo aj ms :/ dufam ze nie...
akurat idem od doktora a mam 15mm jedno zatial... povedal ze uvidime... tak som zvedava ako to dopadne..
dzim ti palce a napis ak nahodou daka zmena alebo co pomohlo.. ja som akurat pred tyzdnom skusila kupit ten slavny gel na podporu pocatia 🙂 tak uvidime.. 😀

domka77
12. júl 2015

@ivushka14 ja som o ziadnom gele zatial ani nepocula.... :D neskusala si Gynex? ja ho beriem uz asi aj 8 mesiacov, ale zopár známych ich bralo a pomohlo... bral to aj môj muž, teraz ja beriem Gynex, kyselinu listovú a Niacim a manzel Chlorellu... ( snad to nebudu vyhodene peniaze do luftu 🙂 ) a v cykle bez znamok plodnosti Ivka nie si sama... ☹ poznam to, tak o to viac ti prajem aby uz bol ten spravny cas... 🙂 keby sa nieco menilo, hned hlasim... 🙂 drz sa...

ivushka14
12. júl 2015

@domka77 no ja som tiez najskor nevedela ze daco take vymysleli ale vygooglila som ho a napokon aj tu na MK je diskisia o tom a niekomu pomohol prave tento gel lebo ze obsahuje magnezium a vapnik a nejake prirodzene PH v nasom vnutry.. tak som skusila kupit 🙂) ked nic aspon je to prijemne...
gynex mam uz doma beriem ho druhy mesiac .. ja mam hocico aj caj alchemilkovy caj,kvapky od Valovica,vytamin E a kys.listovu.. ale niekedy zabudnem zobrat..
rozmyslam aj zacat cvicit podla mojzisovej ale neviem.. nadvahu nemam len fakt neviem co vsetko clovek este musi skusit... a ked som u dr. v cakarni sa mi nezda ze otehotniet je taky problem 🙂)
dakujem este raz 😉 budem cakat ze napises ze uz je to tam !! 🙂 a napises mi ako nato 😀

oylla
13. júl 2015

@ali08 ahoj. tak som bola vo stvrtok a namerali mi 14,5mm, to bolo málo. tak som sobotu bola znova na merani a vtedy mi už nic nenamerali, lebo vajičko prasklo. Takže Pregnyl som si ušetrila, mam ho v chladničke, použijem ho o mesiac. Mali sme sa hned sobotu snažiť, ale nebol čas, lebo sme rovno z CAR isli k rodine a oslavu. takže tento mesiac z toho nič nebude. Dali mi Clostylbeg. od dalsieho cyklu, verím, že vtedy sa už podarí🙂
Tebe sa po 3 mesacnej hormonal.liečbe podarilo otehotniet? pomohli lieky??

ali08
13. júl 2015

@oylla áno 3mesiace som užívala ale boli to 2druhy hormónov neviem už aké. Bolo to dávno.pórom má poslali na kontrolné sono a ked boli vajíčka väčšie tak mu Dr.povedala aby som si kontrolovala výtok keď som ho už mala biely a hustý (Dr.Mi to skontrolovala)tak mi dala domov injekciu s tym ze poobede mi hu mm pichne a večer ideme na to.a hneď na prvý krát sa podarilo.akurát ten týždeň alebo tých pár dní čo som mala výtok sme to robili každý druhý deň.aby bola väčšia šanca. Držím palce

oylla
14. júl 2015

@ali08 tak super,to je dobrá správa,ze sa to podarilo. Snáď tie lieky-hormóny pomôžu aj mne. Budem kontrolovať výtok,nech sa trafime 🙂

ali08
14. júl 2015

@oylla kontroluj si to.ja som aj skúšala keď bol hustý biely a lepkavy medzi prstami tak som mala plodné dni.skus sa pred sexom aj namočiť do vody zo sodou bikarbonou ta pozadia všetky zle baktérie ktoré vedia zahubiť spermie.mne to poradila Dr.

oylla
14. júl 2015

@ali08 ahaa.. tak vyskusam aj sodu. Dik moc za radu 🙂 🙂

veronik9999
29. sep 2015

Ahojte baby s manželom sa snažíme o bábo viac ako 2 roky . Začali sme chodiť do centra asistovanej reprodukcie všetky testy mame Ok. Chcem sa spýtať brala som Clostilbegyt 1x1 ale doporučene som 2x1 na ultrazvuku na 11DC mi našli až 5 folikulov od17-23mm keby som brala 2x1 tak neviem koľko by ich bolo mali sme naplanovanu IUI ale kedže ich bolo toľko doktorka mi povedala že to bude na vlastne riziko lebo že to je na dvojčatá, trojčatá .... Tak sme sa dali na plánovaný pohlavný styk bol mi pichnutiy pregnyl ale na druhý den som mala bolesti v podbrušku ako ked mam ovuláciu ale to bolo take silne že ani sedieť ani chodiť neviem ci to bolo koli tomu množstvu folikulov? Od 14 DC mam brat Duphaston a tu je otázka je nutne ho brat máte s tým skúsenosť ked je u mna všetko Ok ? ;)

ivca88
29. sep 2015

@veronik9999 ahoj 🙂 duphaston urcite ber ... on zabezpeci aby bola dostatočná výška progesteronu ( lebo ak klesne ..tak sa zacne odlupovat sliznica maternice -> menzes )
Niektorým parom sa aj preto "nedarí" ..... v uvodzovkach preto .. lebo realne k oplodneniu dojde ... ale vajicko sa nemá kde zahniezdit ... alebo sa zahniezdi do sliznice ..no tá sa chybou hormonov odluci ....
Takže nespekuluj 🙂 dufik je fakt nic oproti clostile 😀 😀
Ako naozaj kedze sa snazite 2 roky ..tak sa "nehraj " s davkovanim ci uzivanim liekov ... vzdy sa s nimi porad ..
Lebo clostil mozes len 3 x ... potom,dlllho pauza
a vela stastia prajem 🙂

veronik9999
29. sep 2015

Ďakujem za radu 😉 som sa aj zabudla spýtať doktorky na co vlastne je Duphaston lebo som bola v miernom šoku ohľadom toľkého množstva folikulov a taktiež ona bola prekvapená 😲 určite som rozhodnutá že ak sa to teraz nepodarí uz nechcem brat Clostil 😀 ďakujem uvidíme ci sa to podarí 😉

kristinka95
4. dec 2015

No tak ahojte babi 🙂
Pridávam sa k vám mám PCOS a dnes mi prvý krát pichli pregnyl 🙂 folikul mal 21 mm 🙂
Tak držte palce som zvedava či sa zadarí 🙂

veronik9999
6. dec 2015

@kristina95 držím palce nech sa to podarí ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre