Tehotenstvo po Pregnyle. Koľko vám to trvalo?

lila16
4. apr 2008

Ahojte baby chcem sa spýtať, môj lekár mi diagnostikoval ženskú neplodnosť - anovuláciu, dal mi lieky na " U" bohužial neviem už ako sa volali ale brala som ich na 5DC a na 14DC mi robil ultrazvuk kde mi nameral 24,9mm folikul a potom mi ten deň pichol Pregnyl a mňa zaujíma, či sa niektorej z Vás podarilo otehotnieť hneď na prvý šup alebo to trvalo dlhšie??? Zatiaľ čo som našla odozvy na Pregnyl tak som veru pozitívny výsledok nenašla.... 😅

memi1
29. jún 2012

ahojte! máte nejaké nové skúsenosti po pregnyle? Už 8 deň že som ho mala pichnutý. V nedeľu sa chystám na ultrazvuk, nemám žiadne pocity okrem únavy ktorú cítim cca 3 dni. Neustále by som spala a nevládzem nič robiť. Môže to byť od pregnylu alebo od utrogestanu?

memi1
29. jún 2012

@awe ahoj! a čo s cystou? Ja mám tiez prvý krát prgnyl, v nedelu bude 10 dní a idem na kontrolu. Bojím sa dosť čo mi povie.

memi1
29. jún 2012

@lenka009 takže 2 x si mala pichnutý pregnyl po sebe počas 2 mesiacov?

carmen23
5. júl 2012

Ahojte baby, ja som tu medzi vami nova, dufam ze sa k vam mozem pridat. Ja mam tiez podobny problem ako vy. 3mesiace som brala Clostil a v pondelok mi pichli Pregnyl. Nemala som predtym folikulometriu, nakolko moj lekar dovolenkoval (hlavna vec bola, ze sme boli dohodnuti, no co uz), takze mi to pichli v nemocnici bez vysetrenia. Robili sme to s mm este v ten vecer a zase na druhy, este by som chcela dnes :D Ja som mala na druhy den take bolesti, ze som ani chodit nevedela,obrovske krce. Zacalo to 24h po pichnuti a trvalo to az do vecera takze do tych 36 hodin. Dufam ze to znamena, ze som mala ovulku. Ale sranda je, ze aj predtym, nez sme zacali liecbu s tabletkami, vzdy ma bolelo podbrusko, v kazdom cykle, ako keby som mala ovulaciu. Len mozno to neprasklo tak ako malo, neviem...My sa inac snazime asi 1,5 roka, ale liecbu som zacala len pred 3mesiacmi, ako som uz aj spominala. Som velmi zvedala ako dopadnem. BT som si nikdy v zivote nemerala. Som zvedava na vase pripomienky :D

domuska11
6. júl 2012

@carmen23 ahoj 🙂 ja som maly prvy krat pregnylu minuly mesiac..chodim na folikumetriu, vajicko som mala velke 20 mm, doktorka mi povedala, ze sa mame snazit az na druhy den a den potom ..lenze v ten den som vecer mala neskutocne bolesti, ze som sa ani postavit nemohla- cize vtedy som mala ovulku, sex ziadny( dufala som, lebo snazili sme sa den predtym ) ale nevyslo nam to tenot mesiac..Pregnyl by mal prasknut 24_36 hod. od pichnutia, cize tie bolesti co si mala bola ovulka a dufam, ze sa zadarilo 🙂 ja som na 16 DC zacala brat aj Duphaston na udrzanie vajicka a lepsie zahniezdenie, lenze nic :(( mrcha prisla, cize zas cely ten tento kolotoc ma caka o 10 dni:(((

carmen23
6. júl 2012

@domuska11 nevadi, nevzdavaj to...raz to pride...urcite :D no uvidim aj ja ze co, lebo po uzivani Clostilu nebolo nic, tak snad teraz po pregnyle. Ja som mala tiez take bolesti ze az, ale robili sme to aj tak, sice som si to neuzila, ale brala som to tak ze robim pre to aby sme mali uz konecne nase vytuzene babatko. Odvtedy stale pocitujem bolesti v podbrusku a od pichnuti uz uplynuli 4dni, a dnes som mala aj taky pocit, ako keby som mala dostat mrsku a dovtedy mam este 2tyzdne. Budem ti drzat palce, a hlavne mysli pozitivne :D Kolko sa uz snazite?

domuska11
6. júl 2012

@carmen23 inak niekde som citala, ze ked ta to najviac boli- myslim ked mas najvacsie bolesti ovulacie tak vtedy mas najvacsiu sancu na tehu 🙂)) my sa snazime uz skoro 6 mesiacov :( zatial to chodim len na folikumetriu, kde mam vsetk ok a ak to do septembra nevyjde tak idem aj s partnerom a na testy , dufam, ze to nebudeme musiet podstupit...vy sa kolko snazite??

martinka15
6. júl 2012

Ahojte dievčatá 🙂
Prepáčte, že Vám tu vstupujem, len Vás chcem povzbudiť 🙂
My sme sa s manželom snažili o bábo od mája minulého roku, nedarilo sa, potom som kvôli cystám skončila v nemocnici na laparoskopii a povedali, že do troch mesiacov sa nám to už určite podarí.
Nepodarilo ☹
A až po celkovom vyšetrení manžela a mojom hormonálnom profile sme s doktorkou prišli na to, že ja neovulujem. V máji mi teda nasadila Clostyl + Pregnyl + Duphaston....na prvý cyklus nevyšlo a boli sme smutní.
Na druhý pokus mi bol Pregnyl pichnutý 15.7. a minulý víkend som čakala krámy a oni neprišli 🙂
Vo štvrtok som už nevydržala a urobila si test, dnes ráno druhý a mám moje prvé vytúžené, vymodlené koľajničky 🙂 Bola som už aj u doktorky, ale ešte sme nič nevideli, tak o týždeň pôjdem opäť 🙂
Držím Vám palce. Určite sa Vám to podarí 🙂)))

carmen23
6. júl 2012

@domuska11 No ja som tiez citala o bolestivej ovulke to, ze ked to najviac boli vtedy to je najlepsie, takze treba skusat hlavne vtedy...no uvidime...joooj moja my sa snazime uz 1,5roka ale neriesili s pomocou doktorov, az teraz pred 3mesiacmi sme zacali, kde mi zistili, ze mam znizene hormony FSH a LH, vlastne presne tie, kt. zodpovedaju za dozrievanie folikulov a ovulaciu. Tak este nie som az taka zufala, aj keby to teraz nevyslo. Je to moja 1.liecba, ale snad sa to podari na 1.supu, bola by som rada.
@martinka15 Dakujeme za povzbudzujuce slova, velmi to pomoze 😉 Gratulujem k // ciarockam, tesime sa s tebou. No ja som uz bola tiez na prefuku a teraz tie hormony dotujeme 😀 Ja som optimisticka osobka, takze tiez verim v to, ze o 2tyzdne uvidim krasne kolajnicky, ako ty... 🙂

domuska11
6. júl 2012

@martinka15 v prvom rade blahozelam 🙂) ja som mala prvy cyklus s Pregnylom a Duphastonom, na folikumetrii som mala vsetko ok, vajicko tiez dozrete, len som mala posledne mesiace problem s nepravidelnou menstruaciou, teraz mi prisla presne na 28 DC, bola som velmi sklamana- asi po prvy raz to nejak na mna dolahlo...teraz uz cakam kedy mrcha skonci a o tyzden by som mala mat ovulku, tak ideme na novo 🙂) chcem sa opytat, ked ti robili laparu, mala si nejake problemy co zistili cez sono ci ako???

domuska11
6. júl 2012

@carmen23 ja mam dozrievanie folikul ok a aj ovulku, ziadne cysty..ale zatial viac sme nezistovali, este nieje na to dovod...doktorka mi povedala az v septembri, nechcem cakat, zbytocne uz teraz som dost na nervy 🙂)) tak teraz musis len cakat, nesustreduj sa velmi na to - aj ked sa to neda 🙂) a mozno...budes mat aprilcatko 🙂))

fifitko25
6. júl 2012

Dievčatá hlavu hore 😉 nám kombinácia clostil-pregnyl-utrogestan vyšla na 4tý krát 🙂 oplatilo sa čakať a to som myslela, že sme prípad na IVF 😉

martinka15
7. júl 2012

@domuska11 Ahoj 🙂
Tak kedysi dávno mi doktorka našla 2 cysty, tak sme čakali na výsledky rozboru. Boli OK, tak sme sa rozhodli, že ich skúsime hormónmi rozpustiť, čo sa aj podarilo a potom som vyše roka užívala Duphaston ako prevenciu proti novým cystám a upravenie cyklu.
A i napriek tomu dlhému užívaniu sa mi objavili ďalšie dve cysty, ale tie už boli iné a mala som strašné bolesti, v nedeľu som šla na pohotovosť do nemocnice a rovno si ma tam nechali a v pondelok ráno ma operovali. Prefuk mi nerobili.
No a dlhodobé užívanie malo potom za následok to, že som prestala sama ovulovať ☹
Preto po mojich skúsenostiach vôbec neschvaľujem užívanie akýchkoľvek hormónov, lebo nie sú dobré k ničomu. Neslúžia ako prevencia proti cystám (moja mamina tiež užívala dlhšie hormóny a nakoniec sa jej aj tak objavili viaceré cysty a miómy) a navyše pokašlú žene prirodzený cyklus.....preto si myslím, že v dnešnej dobe je tak strašne veľa žien a mladých dievčat, ktoré majú problém otehotnieť ☹

domuska11
7. júl 2012

@martinka15 je to pravda, vidim to na sebe, siicemrcha prisla presne ale dnes mam 6 den a este stale krvacam :(( co sa mne nestavalo ...uvidim ked pojdem na folikumetriu, co mi povedia..ja nastastie cysty nemam ...

domuska11
7. júl 2012

@fifitko25 gratulujem 🙂 ja verim, ze sa to podari, len to cakanie je hrozne...snad do Vianoc budeme tehu xixi

kytula
17. júl 2012

@domuska11 a ked mi doktor pichne pregnyl zajtra, tak potom styk je dobre mať až pozajtra? kedze to trvá 48 hodín.

domuska11
18. júl 2012

@kytula no podla mojich skusenosti by som styk dala uz v den pregnylu a nasledujuci den- podla toho aky mas velky folikul, mne praskol v ten den a mal 20 mm...

kytula
18. júl 2012

@domuska11 a ako vieš, že Ti praskol v ten deň? podľa BT alebo podľa čoho? lebo ja mám ten problém, že vlastne ani neviem, či mám ovu, kedy a pod.

domuska11
18. júl 2012

@kytula nemeriam BT..mala som vtedy strasne bolesti- take som nikdy nemala, som si myslela , ze sa budem skrabat po stene a na druhy den ma iba obcas pichlo a nic...a potom dosla aj mrcha...teraz som bola na folikumetrii a tiez som mala vajko 20 mm a vecer som dostala bolesti a le odmietla som Pregnyl...na zaciatku som ani je nevedela kedy mam ovu a az teraz sa viem odsledovat, sledovala som sa nejakych 6 mesiacov.

kytula
18. júl 2012

@domuska11 ved aj ja sa snažím sledovať, ale niekedy už nerozumiem vlastnému telu 🙂........prečo si odmietla pregnyl? máš z toho nejaké nežiaduce účinky?

domuska11
18. júl 2012

@kytula ti verim...ja som si myslela, ze ovulku mam v sobotu a pridem na sono a vajko si krasne plavalo 🙂)) vzdy sa bojim, ze ju premeskam a zbytocne sa stresujem 🙂 odmietla som pregnyl, lebo uz som nevladala, myslim psychicky..aj lieky som nechcela..uz to necham tak a dala som si cas do septembra a vtedy pojdeme na komplet vysetrenia..vy sa kolko snazite??

kytula
19. júl 2012

@domuska11 už aj 2 roky hádam. Rok chodím po doktoroch, beriem clostil a teraz som mala aj pregnyl. Niekedy som z toho už riadne hotová. Mám 33 rokov, tak aj vek ma tlačí.

domuska11
19. júl 2012

@kytula tak to ti verim..musis mat nervy na spadnutie :(( a lekari ti prisli na nejak problem??

kuspitka
28. jan 2013

Dievcata prosim mate niekde test pregnylu na 10den?

ewinecka
16. sep 2013

ahojte dievcata, ja som mala minuly tyzden prvykrat pichnuty pregnyl,na folikumetriu chodim uz asi styri mesiace,berem clostil aj dufaston lebo nemam pravidelny cyklus a aj nosifol a stale som nemala dost dozrete vajicka az naposledy sa pekne vyvinuli,tak sme sa snazili ako sme vedeli, aj ked sa nam nedalo vzdy ako mi lekarka povedala ze mame🙂a 2 dni po rano som mala take cudne bolesti tak neviem, o dva dni idem na kontrolu, tak som zvedava ci praskli,stale na to musim mysliet ako to cele dopadne..

keke12
22. mar 2014

Ahojte.. mám 25 rokov a pred pol rokom mi diagnostikovali PCO. Brala som clostyl ale vajecniky vobec nereagovali, tak mi doktor odporucil driiling vajecnikov a prefuk vajcovodov.. Operáciu som absolvovala v oktobri 2013 pri ktorej mi zistili endometriozu a jeden nepriechodný vajcovod...Bola som velmi nešťastná lebo výhliadky do budúcnosti či niekedy budem mať bábo sa mi zdali odrazu mizivé. Minuly mesiac som však opäť začala brať clostyl a ked som bola na ultrazvuku napodiv mi vajecniky dobre zareagovali.. mala som dominantny folikul 22 mm takže tento mesiac beriem clostyl zase a na budúci týžden by som mala ísť na ultrazvuk a mal by mi doktor pichnuť pregnyl.. Aké máte skúsenosti s Pregnylom? Podarilo sa Vám po nom otehotniet?? Za odpovede dakujem 🙂 😉

keke12
9. apr 2014

Čawte dievčatá 😉 Takže ja som už bola na ultrazvuku 11 DC a mala som 4 folikuly 20 mm a mali sme sa snazit na druhy den vecer a na ten treti den tiez. Snažili sme sa a teraz čakáme či dostanem menzes.Mám niekedy take pichanie v podbrušku tak dúfam že to bude mať niečo spoločné s tehu a doktor mi povedal že máme šancu mať aj dvojičky tak sme plní očakávania, držte nám palce 😉 😀

keke12
9. apr 2014

hh

daniela3111
9. aug 2014

@keke12 ahojjj ja som rovnaky pripad ma 26 rokov. pred rokom mi zistili pco a srdieckovu maternivu v decembri 2013 mi robili prefuk a driling.po 6 mesiacoch uzivanie costylu a dufastolu mi narastol 1folikul tak mi pichli pregnyl ale nic ☹ dr. mi dovolila brat costyl este 7 mesiac teraz mi dorastli 2 folikuly dnes som si bola dat pichnut pregnyl tak budeme skusat a verim ze sa podar.potom si musime dat pol roka pauzu lebo vostyl sa moze uzivat iba pol roka. tak drzte pa

keke12
29. aug 2014

ahoj https://www.modrykonik.sk/profile/daniela3111/ tak nám sa to podarilo... v novembri bol drilling a v aprili sa zadarilo... moj organizmus sa sám naštartoval a v mesiac kedy som mala pauzu od liekov sa nám zadarilo a som v 20 tt 🙂 Držím pršteky a nezúfaj tiež sa ti to podarí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre