Tehuľky po IVF na jeseň 2009. Pridajte sa

rosienka
12. dec 2009

ahojte kocky

rada by som tu privitala vsetky tehulky zo vsetkych kutov, ktore otehotneli tuto jesen pomocou umeleho opodnenia, aby sme spolu prezivali toto nahderne obdobie a podporovali sa do dalekeho leta 🙂

tak baby po stimulkach sem sa! 😎 a podavajte spravy ako pokracujete a ako vam bruska rastu 😵

wolfskinka
12. dec 2009

ahoj

rosienka
autor
12. dec 2009

no ahoj wolfi, snad tu nebudem sama... 😖 🙂 vyzera to, ze nikto tuto jesen nestimuloval... 😀

wolfskinka
13. dec 2009

rosie je moc tem, kde baby chodia .... tehulky z heliosu a aj spolocny termin

rosienka
autor
13. dec 2009

no ved len ten Helios som tu nasla, ale nie vsetky stimulovali v Heliose, nie? A v spolocnom termine su tuez najmä prirodzene tehulky...

vsak pockame, ci to tu najdu

romy01
14. dec 2009

cafte, tak som tu 😀

mataaa
14. dec 2009

Ahojte, tak aj sa pridam, tiez sa nam tuto jesen konecne zadarilo

rosienka
autor
14. dec 2009

no caute, tak presda sa rozrastieme 😉

mata- kde si bola v akom centre a ako sa zatial citis?

mne bolo doteraz len raz zle, v sobotu, ale inak nemam ziadne problemy...skôr len rôzne strachy ma furt mataju 😔
dnes som sa prihlasila k novej dokyne, lebo v CAR-e zostavam len do 12tt. Snad mi daju uz knizku, lebo ich zahrdusim 😀

jana
14. dec 2009

ahojte, tak ja sa tiez pridavam 🙂

jana
14. dec 2009

a dufam ze tu aj ostanem bo ako pise rosienka aj mna stale strach mata. a najhorsie je ze na ultrazvuk az po vianociach a neviem ze ci to dovtedy veru vydrzim

rosienka
autor
14. dec 2009

ahoj jani, dalsia augustovka 😉 ...ale uz aspon na jednom UTZ si bola, nie? v ktorom si centre?

jana
14. dec 2009

este nie ☹ len krv. Chodim do GF. rozmyslam ze ci sa neobjednam k mojej gynekologicke ale neviem teraz pred sviatkami. No budem musiet vydrzat, este 2 tyzne. Len aby bolo vsetko v poriadku bo dnes sa citim niejako velmi dobre.

rosienka
autor
14. dec 2009

podla mna ked sa citime dobre, tak nie je dôvod na znepokojenie...ja sa nestazujem, pampusiky som uz videla, srdiecko im bilo, tak urcite sa maju dobre 😉 Dnes nie som ani tak unevena ako inokedy. Dokedy ostanes v CAR-e?

nemko
14. dec 2009

kocky ja na svoje potvrdenie tehu len cakam (v stredu idem k Dr) a zaujimalo by ma ake ste mali po IVF priznaky skor ako ste to zistili lebo mna najskor pobolievali prsia a teraz ma len sem tam pobolieva podbrusko, som po KET 12 den

romy01
15. dec 2009

ahojte babenky

pocujte ten strach vas coskoro pejde. Aj ja som sa bala a nevedela som vydrzat, no ked som v 8tt pocula srdiecko, padol mi kamen zo srdca a vydychla som si. Odvtedy si to uzivam , vazne.

nemko drzim ti palce aby sa ti to potvrdilo, budes mat krasne vianoce. Poviem ti ze ja doteraz nemam ziadne priznaky. Zo zaciatku ma po ET asi tyzden dost bolelo brusko - ale zakazdym to bola ina bolest - niekedy ako na ms a niekedy skor take tahanie, pichanie , niekedy ma bolelo cele podbrusko a inokedy len akoby na jednom mieste. To sa potom zmiernilo a asi do 8tt som citila len slabu bolest podbrusku, ale nie kazdy den, niekedy som necitila nic. No a po 8 tt uz nemam bolesti, len som zacala citit akoby balonik v brusku - ked som si lahla na brucho,. Je to divny pocit a cloveku az nazenie strach, takze odvtedy lezim len na boku.
Uz si si robila test ?

mataaa
15. dec 2009

Rosienka, my sme boli uz na 4. IVF+ ICSI, prve 3 v BA a posledne ako samoplatcovia v Zline.
Zatial sa citim celkom v pohode, sem tam je mi zle, ale da sa to vydrzat. Na dalsiu kontrolu idem buduci utorok.

rosienka
autor
15. dec 2009

nemko- tak drzim velmi palce...s tymi priznakmi je to zradne, kazda mame ine a niektore dokopy ziadne, tak hocico moze byt bud dobre, alebo zle...ale casty je pocit ako na mrchu, i ked ta je este v nedohladne a bolestive prsia 😉

romy- vidis, ja som videla uz srdiecka a aj doky vravel, ze je extremne nepravdepodobne, zeby som o mimi prisla, ale napriek tomu mi lepi, ze ci sa vsetko bude vyvijat ako ma a tak... 🙂

mata- tak to ste cakali este dlhsie ako my ☹ ale dobre to dopadlo, mame skoro rovnaky termin 😉 ja idem na UTZ v pondelok

mataaa
15. dec 2009

no cakali sme pekne dlho, v aprili budeme mat 7. vyrocie svadby. Nam vkladali tiez 2 embryika, ale zatial je vidnoi len jedno babenko. doktorka do mna zatial nechce moc svietit, tak uvidime, ked so vo mne viac "pospara".
ale sme vdacny aj za jedno.

Baby a ste doma alebo chodite do roboty? Ja som od transferu doma.

rosienka
autor
15. dec 2009

mata- vraj sono nie je ziadne problem pre embrijka, az ten 3D UTZ vraj deti rusi... my sme mali inak tento rok 8.vyrocie, ale nesnazili sme sa odvtedy, "len" tri roky 😉

ja som bola 5 dni od ET doma, potom som sla robit na nieco vyse dvoch tyzdnov a ked mi potvrdili bublinky v brusku tak som sefovi zamavala, ze si bereim 2 mesiace neplatene volno, ze chcem mat pokoj, lebo som tehu 😀

jana
16. dec 2009

uz nech je 28/12, hrozne chcem pocut srdiecka tych maluch drobcov. Hihi stale verim ze su dvaja 😀
Inac ja teraz pri 2 ivf som vobec nemala pocit ze som tehu. Aj na krv som sla s tym ze to nevisla a ta radost ked mi to 2 krat krv potvrdila. Do prace chodim, ale po transfere som bola doma a tym ze budu teraz sviatky tak sa to aj da. Ale doma nic nerobim. Uz aj mm vie ze tento rok ziadna vyzdoba doma, bo som tak unavena ze pridem domov a idem do postele. Mamina bola v soku ked som jej povedala ze nebudem nic piect , rodina este nic nevie. Pockam kym tych drobcom neuvidim a potom sa pochvalime.

mataaa
16. dec 2009

Jani, tak to si pekny tajnostkar. u nas to vsetci prezivaju hned od zaciatku, byvame dost blizko seba, takze nieco tajit je takmer nemozne. U nas to s pecenim tento rok nebude tiez ziadna slava, max 4 druhy a hlavne nico lahke, co je rychlo hotove. A upratovanie je na muzovi. zaujimave ako zrazu vsetko vie, dokonca vesal aj zaclony.

jana
16. dec 2009

tak ono som si povedala ze je to zbytocne, to co som si prezila tak to proste rodicia nepochopia, a som bola dost smutna ked som pri 1 ivf prisla o fazulku ze to ani moja mama nepochopila. Tak som si teraz povedala ze naco im to vraviet, ked budem bambulky vidiet tak im to oznamime. Svokrovci uz vnucata maju takze tam to nebude nic take vekle a z mojej strany, no mamina bude urcite rada, takze az taky po vianocny darcek dostanu 🙂.

mataaa
16. dec 2009

tak to ta obdivujem, ja mam problem, aby som sa zatial neprekecla pred kamoskami. Chcem pockat aspon do 10tt.

A kde ste boli na IVF, asi v BA ked ste odtial, ze? My sme predtym chodili do Ferticentu.

romy01
16. dec 2009

Ahojte

rosienka tak to ste s mm na tom ako my. My budeme mat 8 vyrocie v januari a snazili sme sa presne 3 roky.
Inak dnes som mala prvu poradnu - zatial vsetko vypada OK, len mi dokina nevedela presne povedat ze preco mam zrazu take bolesti v bedre a v kolene - vraj aj to sa stava a ak to neprejde do najblizsej poradne tak ma posle na neurologiu. Podla mna mi tam nieco tlaci na nerv - bud maternica alebo cysta.

Baby vy ste take pekarky ? Ja teda nepeciem , mne da svokra a mama a k tomu som dokupila 3 baliky cajiveho peciva - take rozne kolaciky co dostat pred vianocami. Ale ak by ste mi sem niektora supla nejaky lahky recept na pernicky, tak by som upiekla - mam rada take tie suche male - toho som sa vzdy dokazala najest v robote ked kolegyne doniesli. Inak ja som na PNke od prvej tabletky provery a zrejme ostanem az do konca.

romy01
17. dec 2009

ahojky baby

pridala som do albumu fotky krpca v 12 tt - podla mna vypada ako chlapec, co poviete ?

bubina1
17. dec 2009

romy...jednoznacne 🙂)))))))))))))))))

rosienka
autor
17. dec 2009

jana- tak by si bola dalsia dvojkova mamina tu v kratkom case, ale dobre bude aj jedno, nie? 🙂 inak ja som nemala a ani velmi nemam tehu pocity, cez den ma to ani nenapadne kebyze to neviem a nemyslim na to.

baby, tiez ste pohltene tou myslienkou materstva ako ja? ja uz sa ani na ine neviem sustredit, uz len si predstavijem ako to bude ako rodina a starat sa o male baby 😵 😵 😵

romy- to sme na tom fakt skoro rovnako 😉 Mas bolesti v bedre a kolene??? myslis, ze to ma nieco s tehu? inak krasny chlapcek hihi

bubi- supni sa este do tabulky v stimulke od septembra, nech to tam mame kompletene 😉 a ty co? vsetko nam zatajujes, kde mas sona a ine dokumenty? tiez uz mas tie testy z 12tt za sebou?

romy01
18. dec 2009

rosienka presne , ja uz mam presnu predstavu ze ako maleho budem kojit, ako ho budem nosit na rukach a v kociku a ako budeme s mm chodit spolu na prechadzky. Normalne si ale musim davat pozor aby som tymi vecami prilis neotravovala mojho - sice sa o tom bavime a aj ma vecer vzdy hladka po brusku, ale niekedy mam sama zo seba pocit, ze uz ani na nic ine neviem rozmyslat a ze uz tym musim asi otravovat .

Ano mavam bolesti v lavom bedre a alavom kolene. Nikdy som nemala ziadne problemy - ved som aj dost aktivne sportovala. Doktorka mi povedala, ze ak to neustupi, ze ma posle na neurologiu na obstreky, ale to ja nedovolim, lebo je to invazivna metoda a to by sa mi uz vracalo navzdy aj po porode. Skor s nou nabuduce skusim prediskutovat ine moznosti. Ja totizto citim, ze akoby bola cela maternica viac vysunuta na lavu strannu a navyse tam stale citim tu cystu - som si ista ze ta este nepraskla a myslim si ze mi to vsetko len tlaci na nejaky nerv. Budem si pytat riadne vysetrenie ci tam stale ta cysta je. Oni lekari sice hovoria ze tieto cysty v tehotenstve nie su nebezpecne a takmer vzdy zmiznu, ale ja som jednu mala vlani a nic s nou nerobili kym nemala 8 cm co uz bolo fakt nebezpecne. A navyse mame v rodine jednu tragediu - moja sesterka pocas tehotnosti mala nehodu v aute- sice nemale ziadne vonkajsie zranenie, ale akosi ju to trhlo a od tej doby ju bolelo v krizoch. Lekari jej hovorili, ze je to tehotenstvom a nakoniec dva roky po porode zomrela, lebo sa jej vyvinula rakovina a nepomohlo ani 6 operacii. Proste to netreba podcenovat

rosienka
autor
18. dec 2009

romy- aj ja s tym uz asi moc otravujem, lebo ma vsetky temy napadaju len okolo babätok a uz riesim co by kde mohlo v byte byt a ako ich budem vlacit na 3.P. bez vytahu, kde dam vôbec ten velky kocik, kedze v chodbe niet miesta, je to 100-rocny dom, takze o kocikarni nechyrovat, dokonca tam ludia skladuju bicykle, ale asi im to zatrhnem a budem tam ja kralovat 😀 Viem, ze je na toto skoro, ale to su zatial len take myslienky, i ked je pravda, ze s dvojkami treba toho riesit viac a skôr, lebo ako citam, 3.trimester si nebudem asi velmi uzivat a podla inych zien nastanu asi viac zdravotne problemy...takze sa bude lezkat pri 30° horucavach 😝 😅

to sa mi teda fakt nepaci s tymi bolestami, mas pravdu, ze to netreba zanedbat a poriadne precizne riesit. Asi by som si tie obstreky nedala robit, to neriesi pricinu, ale dôsledok a to ti je nanic. nech radsej zistia, z coho to prameni. Myslis, zeby tu nepomohli nejake alternativne metody? Mozno sa na tie cysty a ich prasknutie, ci vstrebanie da pôsobit aj inak, ja by som sa poinformovala... Drzim palce, nech sa to cim skôr vyriesi 😵

romy01
18. dec 2009

no poznam jednu moznost - vlani ked mi cysta narastla na 8 cm mi jeden znamy poradil jedny bylinne vytazky z internetu, tie sa mozu uzivat aj ako prevencia ale aj ako doplnok pri liecbe chorob. Zacala som ich brtat a v priebehu 4 dni sa cysta zmensila na 6 cm - vtedy som vsak chodila pravidelne na sono do heliku a uz som bola aj objednana na odsavanie cysty, tak som to nezrusila a nechala si ju odsat. Tie tabletky som potom dobrala a o 3 mesiace boli moje vajecniky na laparke uplne v poriadku, po cyste neolo ani stopy ani naznak zeby tam niekedy nieco bolo. No teraz sa bojim skusat taketo veci, Ked pojdem najblizsie na sono opytam sa v heliku na moznost odsatia a ak to nedoporucia, potom musim pockat az do porodu, potom to dam dokopy. len dufam ze tie bolesti v klbe prejdu, lebo to je nanervy ked sa v noci budim kazde dve hodiny na bolest a mm sa tiez zobudza, lebo niekedy sa zobudzam az s krikom.

romy01
19. dec 2009

halo, kde ste sa stratili ?