Teratozoospermia

maska1
8. jún 2008

ahojte! chcela by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosti s dg. teratozoospermia. Ideme totiž s mangelom na 1.IVF a mangelovi zistili zo spg. skoro 100 % abnormálnych.

emjee
8. jún 2008
maska1
autor
8. jún 2008

emjee. Ďakujem za odpoveď. Idem si to hneď mrknúť. 🙂

kveta
10. jún 2008

Emjee, nie je to to isté. Dopady týchto dvoch diagnóz sa môžu prudko líšiť.

emjee
10. jún 2008

ok

bbtina
10. jan 2011

Dievčatá , nejaké nové poznatky ohľadom teratozoospermie? Nám akosi nič nezaberá........

nemko
10. jan 2011

@bbtina ani nam, uz sme zvazili darcu a ked bude moznost skusime to

bbtina
11. jan 2011

@nemko a ty máš IVF už za sebou??? My máme 99% zlých, ale vraj keď to pôjde ICSI tak je tam šanca

nemko
11. jan 2011

@bbtina uz 2 mam za sebou a jedno IUI

bbtina
11. jan 2011

@nemko no my sme boli tiež najskôn aIUI, vraj skúšobne aspon, že čo ak motyka vystreli.... a teraz ma čaká za týždeň prvé IVF. Ak sa môžem opýtať, aký si mala protokolo, koľko sa ti oplodnilo vajíčok, mali ste aj PK alebo na kolky den bol vklad?

evasbk
11. jan 2011

@nemko
@bbtina ahojte, baby hore hlavu. Moj mm mal minulý rok teratozoospermiu 100% zlých. Tento rok to bolo ešte horšie- oligoastenoteratozoospermia, tiež sme zvažovali už darcu. Embryologička nás od toho odhovorila, tak sme do IVF išli len s našími spermoškami a malou nadejou. A ono to vyšlo, po Ket čakáme jednovaječné dvojíčky. 🙂

nemko
11. jan 2011

@bbtina ja som mala IUI az teraz po 2 IVF, pri prvom som mala 5 dni Gonal potom 4 dni merional a cetrotide - mala som 9 vajok a pri druhom som mala Gonal a Cetrotide a mala som 21 vajok z toho sa oplodnilo 12

bbtina
11. jan 2011

@evasbk to je super, my máme terato 99%, viem, že nádej tam stále je....

@nemko ato nechápem prečo vám robia IUI po IVF, toje dnejaké divné....a na kolky den ste vkladali embrya? mala si predlženu kultivaciu?

nemko
11. jan 2011

@bbtina lebo som IUI odmietla, PK som nemala, pri prvom mi ET odlozil lebo doktor si myslel, ze budem mat OHSS a mala som o 2 mesiace KET a pri druhom mi vkladali za 4 dni 2 embryjka

bbtina
11. jan 2011

@nemko ahaaaa, no ja tiež nechcem PK, stále neviem, čo je dobré a čo nie, len nech sa nám to všetkým už zadarí

nemko
11. jan 2011

@bbtina ja uz tiez nevim co je lepsie, preto som skusila IUI a teraz sme sa rozhodli, ze skusime darcu, ale neviem lebo akurat mi prisla odpoved z Brna, ze to nie je take najhorsie.

bbtina
11. jan 2011

@nemko no vidíš,ja by som darcu skúšala len fakt v krajnej možnosti. U nás v centre kočka otehotnela prirozdene a popritom manželovi diagnostikovali teratozoospermiu 100%.
A dávali ste si aj ICSi to napichovanie?

bbtina
11. jan 2011
nemko
11. jan 2011

@bbtina nam to davali pri prvom ivf automaticky, pri druhom som to radikalne odmietla a oplodnili sa aj tak 😉

bbtina
11. jan 2011

@nemko to sa da aj odmietnuť???? a ako si im to zdôvodnila?
A vy mate koľko % poškodenie?

nemko
11. jan 2011

@bbtina poslem ti IP

lulu10
20. jan 2011

zdravim vsetky, aj my mame tuto diagnozu, poskodenych je 99% spermii, otehotniem lahko, bez problemov ale vzdy nastane potrat-uz 3x 😢 skumame ci to moze byt touto diagnozou...

nemko
20. jan 2011

@lulu10 genetika ako vam vysla?

juriva
20. jan 2011

@lulu10 hmm ked si najde poskodena spermia vajicko,moze to nastat. Hlavu hore,,,,najdite si embryologicku nejaku sikovnu,zajdite az sa hranice moznosti,ono to stoji za to.

lulu10
20. jan 2011

@nemko no ja mam trosku chaos v tych genetickych vysetreniach, neviem ci ich je viac, teda robili nam genetiku v NR, zobrali nam obidvom krv a pytali sa na vsetky ochorenia v rodine, toto vysetrenie nam vyslo v poriadku-karyotypy mame obidvaja v poriadku, neviem ci sa robi nejake dalsie geneticke vysetrenie? je nejaka genetika spermii? 😅

juriva
20. jan 2011

@lulu10 hehe genetika spermii🙂 hehehe skus si vybavit aj imunologiu ono tam niekedy povedia viac ako by si cakala.Jednoznacne treba sa poradit ...tisic rad,tisic nazorov🙂

nemko
20. jan 2011

@lulu10 skus imunologiu, ja som si posielala krv do Kosic a cakame na vysledky.Tiez som zvedava, v tomto case cakame aj na vysledky genetiky - teda este si take 2 tyzdne pockame, ale som rada, ze to mame za sebou, ale ta imunologia je super, tam sa dozvies tiez podstatne veci - robia protilatky protilatky na spermie, ovaria a fosfolipidy.

nemko
20. jan 2011

@lulu10 a ano robi sa aj genetika spermii - existuje aj taka moznost

juriva
20. jan 2011

@nemko presne tak je to super vec.Ono sa to da krasnnnnnnnnne liecit...mnoho ludi to podcenuje ..a pritom tato hekticka doba sposobuje vsetky tieto problemy okolo spermii,vajicka atd..

nemko
20. jan 2011

pokial viem liecit nie akurat to Prednison potlaca, ale nelieci

lulu10
20. jan 2011

@nemko ta genetika spermii to je vlastne ta fragmentacia DNA spermii? je to to iste? a vy cakate na vysledky z genetiky na karyotypy? tu krv si posielala ako do Košíc-cez tvojho gynekologa? takze tam nemusim ist osobne? Mne robili protilakty proti trofoblastu a proti spermiam v Heliose v Martine a vyslo to negativne,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre