Uhniezdenia embrya - rady

javi37
14. aug 2012

Babenky, tak ma napadlo, zhromaždite sem svoje rady a skúsenosti, resp. čo ste sa dočítali na iných zahraničných fórach, čo pomáha a podporuje uhniezdenie embrya.

maminka1986
19. júl 2015

Pco su polycisticcé vajčniky...zle aleo pomaly alebo vobec nedozrievaju vajička...nebýva ovulacia čiže nie je čo oplodnit...i ked ja som asi ovulky mavala ale nevedeli sme sa trafit! pretože PCO je tipické že nie je ovulka a menzes chodi všeliako a to som mala aj ja alebo pride len po vyvolávačke-to som zase ja nemala čiže asi ovulku som mávala ale nepravidelne nie na 14 den cyklu ale napr na 30-35 ..užas....
ano tie lieky a vitaminy su na dve veci i ked mojmu pomohli...ale on mal aj pruh v detstve aj to vela urobilo ma jedno vajko menšie :/ a či mu funguje nevieme asi skor nie... no ale tak na IVF stačilo aj na IUI...
my tiež vstavame o 5 vam sm tipovala aj skor...no mojej sestre býva zle mne nie...
aj ja som nezamestnana vyše roka takže to chápem..
no a tí čo sa toto pýtaju su nah lavu!!nevedia čo to je! nezažili ak maju dti hned na prvý šup ...aj mojho manžela sa to pýtaju no otras niečo...aj mna...
akurat minule v TV dávali ako rastie neplodnosť a ako je vyslovene NETAKTNE pýtať sa páru či a prečo nemaju deti ešte!!! pretože v dnešnej dobe je stým problem čo mnohi nechápu...
nas to vyšlo cez 2 tis tiež-len my čo sme platili,všetkých 20 sme dali ISCI metodou aj vy? prirodzene sme nedávali kedže nemáme ešte spoločne dieta ako by sa správali bunky ...
neratam cestu..a poistovna nam dala 1500e

princezna1212
19. júl 2015

Hneď na začiatku opravujem, vstávala som o 04.00, hej pomýlila som sa... 🙂 Sorry.To je hotová veda celé. Kým to nezačneš riešiť a zaujímať sa o to, ani netušíš, čo ti je. Ja som skoro celý život popritom brala antikoncepciu a nakoniec zbytočne... Ja som asi mala ovuláciu, teda cítila som ju, aj to vyšetrenie preukázalo, ale všetko som nechávala prirodzene plynúť, veď aj to časovanie sexu je choré... človek je aj unavený koľkokrát... atď, ved to má byť o radosti a nie o povinnosti... Ale tvoj dlhý cyklus, to ozaj o niečom svedčilo už... Môj má tiež jeden semenník menší, prekonal operáciu v detstve a vraj je viac-menej nefunkčný, to až ku koncu Kubiš ako z chlpatej deky som z neho všetko vytiahla. a ten jeden toľko nestíha produkovať, takže od začiatku hajzel vedel, že je problém veľký a naťahoval nás. Prajem mu všetko dobré, veď každému sa to raz vráti... A ked na odporučanie v CAR začal len zinok, kupila som mu Zinkosel, tak každý spermiogram bol lepší a lepší... aj bez drahhého preparátu, a to ked môj exgynekolog ked sa začal do toho montovať... on mu iný ponúkal, teda jemu cezo mna, tak to už bol vrchol... Nemajú niektorí doktori charakter, proste prof. etika im nič nehovorí... kydaju jeden na druhého, alebo opačne, robi si kšefty. Fuj... smutné je toto naše zdravotníctvo, raz potrebujem pomoc a dovi-dopo. Ja som bola samozrejme napálená, až tak že som ho chcela udať, aj u revíznej známej doktorky som bola v poisťovni, ale vraj žiadna výnimka neprejde, len cestou súdu od neho tých 1100€, čo poisťovna by preplácala, vysúdiť. Takže ja som neurobila žiadnu chybu, boli sme u doktora, liečil ho zle, resp. len biznis v tom videl, žiadnu ľudskú stránku, vedel, koľko mám rokov, že čas tlačí... a nie si v práve, a hajzlovi sa to prepečie... Ja som vtedy povedela, ked som to celé predýchala, hodíme to za hlavu. Zlá spomienka a hor sa na to, po pohovore v Heliose, sme chytili druhý dych, všetci nám pomohli, aj svokra, aj moja mama. Ja tiež rok nezamestnaná, ale aspon nemám stresy v práci, a my sme sa nezobrali, aj ked sme zasnubení, lebo som bola prezieravá a nič by som nedostala, tak som z viacerých zdrojov... aj brigádičku... a predsa som na urovni minimálky, čo je furt lepšie ako 0 . no nie? a štát odrbáva čiernota, tak aj ja. ale sme ako manželia samozrejme 🙂 My sme tiež ICSI dali. okrem toho z poistovne sme platili 2 tis. ešte? či akože spolu? Ja by som rada za zamrazenie dala... ale ked sa nedá, tak sa nedá... itak je to dosť. 2100€, cesta, nasťastie som mala krátky protokol, dobre som reagovala na injekcie, vzhťadom aj na vek... týk vajičok je žial menej. len je smutné, že ani na tie lieky poisťovna nedopláca, proste človek má pocit, že je uplne odsúdený, že je starý, lebo však tu do 39, hoci mám, už pre nich nemám.... a čo sa týka zamestnávania, tak tam megaprojekt storočia - zamestnávanie mladých do 29rokov- tam mám s týmto problém všade. Radšej budú meniť zamestnavatelia každý mesiac človeka, lebo majú dotáciu, ako jedného stabilného v najlepšom veku a nemá problém. Ale ako sme začali IVF riešiť, tak kašlem na robotu.
TEraz je toto priorita

maminka1986
19. júl 2015

@princezna1212 no je to odbrý špinavec ten Kubiš prašivý!!!! dobre že sme nešli viac k nemu hned sa nam nevidel a potom neskor som aj o nom tu čitala ake je hajzel!
ja som zemastenana ale tak mam niečo popri aj z dou si zarabam a tak 🙂
jasne hej tak ako vraviš keby ste manželia nedaju ti nič no ja som dala vypoved v práci robila som na psychiatrii sestru no užas...škoda slov ...
noo my sme dali okolo 2 tis do toho svokra nam velmi pomohla teda svokrovci..moji rodiačia nie nerobia ,otec neorbi mamina sa stara o tekho postihnuteho tak z tooho žiju,sestra velikáánka vriac nevie vobec o tomto!
ta je proti tomu .) dieťa ma mala ho pomerne hned takže nevie o čom to je truba je v tomto ani jej to nepoviem ...
no nam aj poistovna dala na lieky okolo 400e z tých 1500 čo som písala a 300 sme doplácali za lieky...noproste hroznaaa pálka...:/
idem niečo upiect ...pekný dnik zatial ved ešte si napíšeme a ked nie sem kludne mi napíš sukromnu poštu 🙂

princezna1212
19. júl 2015

My obaja máme už len mamičky, a pomohli obe ako vedeli, hlavne svokra. Ona dala viac, mama vrámci možností. Celkovo nám pomáhajú, nemôžem povedať ani slovo. Inak aký paradadox svokra je hlboko veriaca... ale tu to išlo bokom a šla do toho hneď... takže to racionálne prevýšilo do duchovné... boli kedysi reči, že čo sa má stať, to sa stane, boh to tak zariadi... ale to sme ešte len androloga riešili. Ako sme začali Martin, tak veľká podpora, aj by to posledné dala, len aby mala vnúčika od milovaného synčeka 😀 . Ja inak neveriaca , ale ona nerieši mna, no sem-tam nejakú brožuru mi pošle provokačne, ja ju niekde založím a to je všetko a ja neriešim jej vieru. Takže v pohode. Zvykli sme si. Dobre upeč! a ja si asi idem zdriemnúť, nejaka som unavená, včera od 4-tej som nevedela spať, dnes od 5-tej, to vieš pracuje to v človeku... Darmo sa bránim tomu, to sa ani nedá, že uplne nemysli na to. papa

maminka1986
19. júl 2015

@princezna1212 tu si???? no už som napiekla .)) babvou z pudingu mnam xixix
na PRIMALOVE hraju pekný film od D STEEL... o troch pároch ktoré nemožu mať detičky....pekne to je

princezna1212
19. júl 2015

Tu som niekde.... Ja takú romantiku veľmi nemusím. A uprimne... Nejak som klesla na duchu po tom rannom telefonáte, takže robím všetko možné, aby som na to nemyslela, lebo ma negatívne myšlienky chytajú a to je zle, hlavne teraz na začiatku... Keď sa to uhniezduje, je tá psychika dôležitá a to som do toho tel. mala skvelý pocit. Volala som som... , šijem... , kukám filmy o chvílu mi psa donesu. Drahý je doma, ešte nie som sama. Musím sa vzchopiť, len to bola podpásovka, to som proste nečakala... Tak prepáč , na dnes asi bol dosť pripomínania si tejto témy... Iste chápeš, nič osobne, ok? Zatial pa...

maminka1986
19. júl 2015

@princezna1212 jasnee chápem ťa uplneee
pravdžae sa uchyti !! žiadne negativne si nepripušťaj!!!bude a hotovo 🙂
no alebo čitaj daku knihu zamestnaj mysel...
pekný večer ešte 🙂

karmen007
20. júl 2015

@stastenka42
Ahoj, moja zlatá, upresním celý tento portál je plný hlúpych žien. Ak si ja mám dať do poriadku hlavu, tak ty si daj vymeniť mozog!!!!!! Ja som na tomto portáli zaregistrovaná len z čistej recesie !!!!! Tie Vaše názory sú ako z inej planéty !!!!! Ja som veľmi empatická osoba, pracovala som s chorými ľuďmi a bola som tam obľúbená. Ale toľko. A vôbec si nepochopila môj príspevok. A takisto ma nepoznáš !!!! A ja keď pôjdem x krát na IVF, tak určite to nezavesím na tento stupídny portál !!!!!! A takisto nepotrebujem, aby ma tieto baby, podporovali. Ja mám výbornú rodinu a veľmi zlaté kamošky, ktoré mi dodajú odvahu. Ale tak. Pekný deň a pekné leto. Karmen

maminka1986
20. júl 2015

@princezna1212 píšem Ti správu 🙂

princezna1212
20. júl 2015

No nedá mi neozvať sa na margo vašej "prestrelky" karmen007 verzus stastenka42. Tento portál je hlavne plný žien, ktoré majú problém, chcú poradiť, ukľudniť, možno podeliť sa o skúsenosti,alebo len vypočuť. Spája nás tu asi jedna vec všetky. Dlho som váhala či vôbec sa zúčastniť, ale tiež som potrebovala poradiť, či si porovnať skúsenosti. Nepripadám si hlúa, ani primitívka. Tiež sa nestotožňujem s názormi niektorých, ale proste to neriešim.... Kto má potrebu ísť na viac pokusov, má na to psychiku, má na to peniaze , nech ide. Je to každej osobná vec. Každá máme právo na svoj názor. Neznášam takéto diskusie, aj preto sa ich veľmi málo zúčastňujem, lebo furt sa tam niekto vyskytne, kto je veľmi, ale veľmi dôležitý. Naposledy sa riešilo na FB v našom mieste naj...veterinár, no skoro ma ukameňovali, potrebujem to? Nakoniec ale viac ľudí zdieľalo môj názor... Každý súdi na základe vlastnej skúsenosti žiaľ. Ak by aj Vám niekto skoro zabil psa, tiež by ste toho veterinára neospevovali... Takže ak niekomu sa nepáči, tak nech sem nepíše a bodka, inak tu robí len zlú atmosféru a dusno. Minule som tak listovala v témach a teda som sa dobre zasmiala na téme sušených spermíí pod nechtami a tehotenstvom z prstovačky a tiež som bola ohromená, ked sa niektto spýtal, či z análneho sexu môže ostať tehotná, ak sa nespravil k tomu, to mi prišlo až nechutné sem písať...Možno tam sa treba vyventilovať s názormi 🙂. Pekný deň

karkana
24. júl 2015

@karmen007 😉 ahoj,aj ja som si hovorila, ešte raz, už posledný vklad, už nepôjdem,,,,a vždy som skúšala 😒nedá sa plánovať,koľkokrát pôjdeš, prajem Ti,aby Ti to vyšlo,,,ja poznám niekoľko báb, čo sa im podaril prvý vklad,,,,,,,,,,,, ja som bola 12 krát na vklade,,,prepáč

karmen007
25. júl 2015

@karkana Ahoj, vieš čo, mne nevyšiel prvý vklad. A to som si myslela, že to vyjde. Mám už veľa rokov, takže už mám nejaké 3 až 4 pokusy. A na margo - tvojho príspevku - je veľmi výstižný a dobre napísaný. To je veľmi pozitívne, že poznáš baby, ktorým vyšiel prvý vklad. A to že, ty si bola 12 krát, tak to pred Tebou skláňam klobúk, lebo musíš byť veľmi silná žena. Veľa šťastia prajem, aby Ti to vyšlo. A ešte jedna otázka podarilo sa? Ja chcem teraz vyskúšať Brno - Reprofit. No uvidíme.
A nemusíš sa ospravedlňovať. Mňa len iritujú baby, ktoré opisujú detailné veci, čo zažívali v CAR. Takých, nazývam primitívky. A ty medzi ne určite nepatríš? Lebo si súkromné a intímne veci nechávaš pre seba, a tak by to aj malo byť. Maj sa krásne. Karmen

misaelka
25. júl 2015

@karmen007 ked si tak silno nad vecou, preco mas potom potrebu diskutovat s primitivkami? nikomu nezelam nic zle kto sa snazi cez IVF o babatko, som vdacna za kazdu zienku ktorej sa zadari...len pamataj ze IVF je dlha cesta, kde je viac udoli ako vrcholkov....nikdy nevies kde skoncis.pycha predchadza pad.

karmen007
4. aug 2015

@misaelka ja vôbec nie som nad vecou. A nehádžem všetky ženy, ktoré tu píšu do jedného vreca. Vôbec si nepochopila o čom tu píšem. Som veľmi citlivý človek a takisto nie som pyšná !!!! A na čo, preboha ! Posledné roky som mala viac smoly ako šťastia. Ale tak. A ja viem, že IVF je beh na dlhú trať - dôležitý je lekár a jeho prístup, a ja som mala práve na lekára smolu. Lebo mi nič nechcel povedať, a to mám toho preštudovaného veľa. A hlavne som si verila, a nevyšlo to. Ale nebudem tu na toto fórum, opisovať podrobnosti, kde ma čo pichlo, aké som mala problémy - to napíšem iba ak do súkromnej pošty. Také ženy sú pre mňa primitívky - čo všetko hovoria - do celého sveta a nič si nenechajú pre seba. A teraz som si písala s jednou babou, ktorá bola veľa krát na IVF a mala veľmi rozumné názory. A poradila mi, za čo jej ďakujem. Pekný deň

misaelka
4. aug 2015

@karmen007 vsak okej. ked ti vadi vytrubovanie sukromnych veci do sveta naco si na diskusnom fore? nedava mi to zmysel. ved na to su prezyvky-aby som mohol anonymne napisat co chcem. samozrejme mala by platit autocenzura a nepisat nic podla coho by ma mohli konkretne identifikovat

tuusfatum
9. dec 2016

Reagujem na príspevok o homeopatiku WELEDA Bryophyllum :

Bryophyllum
V skorom tehotenstve zabraňuje proti sťahom maternice, podporuje zygotu, aby sa dobre zahniezdila do maternice. Pôsobí upokojúco pri strachu a duševnom nepokoji. Už desaťročia sa aplikuje do antropozofickej medicíny. Obzvlášť podporuje plodnosť ženy, ak sa užíva v koncentrácii ako liek. Práve preto je odporúčany pri plánovaní dieťatka a do 1 trimestra tehotenstva.
Bryophyllum po potrate
Nevyužíva sa iba pri podpore uhniezdenia vajíčka, ale aj ako prírodný utíšujúci prostriedok proti strachu a panickým atakom v tehotenstve. Pomáha predovšetkým ženám, ktoré utrpeli jeden až viac potratov. Harmonizuje organizmus a môže eventuélne prispieť aj k zníženiu poruchy spánku v tehotenstve. Kvôli utíšujúcemu pôsobeniu je nazývany aj ako rastlinné Valium.
Bryophyllum pri predčasných kontrakciách a sťahoch
Ak sa vyskytnú počas tehotenstva predčasné sťahy, je dôležité to vyšetriť doktorom. Ak doktor potvrdí, že je matka aj dieťa v poriadku. Môže doktor alebo pôrodná baba odporúčať žene príjem tejto rastlinky. Často aplikujú Bryophyllum aj ako doplňujúci a konvenčný medicínsky prostriedok proti predčasným sťahom maternice.
Bryophyllum aplikácia a dávkovanie
Bryophyllum je určený k voľnému predaju. V lekárni ho predávajú vo forme globulínu alebo prášku. Pri plánovaní dieťaťka a v skorom tehotenstve sa užíva nasledovne : postačí každý večer za jednu špičku noža prášku rozpustiť do vody. Pre spomalenie kontrakcii sa odporúča užívať za jednu špičku noža každé dve hodiny. Avšak toto odporúčacie dávkovanie slúži len pre všeobecnú orientáciu. Ak sa zahrávaš s myšlienkou, že ho chceš užívať, určite sa predtým poraď s lekárom, pôrodnou babou alebo homeopatom.
Výhoda osobného poradenstva spočíva v tom, že poradca vie nasadiť individuálne dávkovanie podľa aktuálneho stavu.
Potom sa tam už len písalo, že sa nim lieči Leishmanióza (parazitické ochorenie) Hypertenzia a Hepatitída.
Zdroj : http://www.erdbeerlounge.de/mami/kinderwunsch/f...

vrds
6. feb 2017

@maminka1986 by má zaujimalo, či sa to nakoniec podarilo to ivf a ako? Mám taký istý problém.

maminka1986
6. feb 2017

@vrds aoj ano IVF vyšlo hned na prvý krát a takisto vklad na 1 pokus 🙂 už mame doma 10 mesačný poklad chlapčeka 🙂

vrds
7. feb 2017

@maminka1986 tak to má naozaj potešilo. Povzbudilo. Keď máte čas, mohla by si napísať priebeh? Čím si stimulovala, koľko vajíčok bolo, či bola PK, alebo zmrazenie atd.... bola by som moc rada. A ešte by má zaujimalo ako to máš teraz s PCO? Či sa to nejako upravilo, pripadne nejaké zmeny či nastali.este sa chcem spýtať či dojcis, lebo zverák matky s PCO nemajú mlieko, či je to pravda neviem...🙏

maminka1986
8. feb 2017

@vrds fihaaa s tým kojenim je asi niečo pravda ja som mala malo mlieka a aj stratila po 3 týžd ale bol stres ale to je iný pribeh...a vieš čo? ja som aj rada že som nedojčila lebo tie 3 tžd som sa trapila a hrozne to bolo a malý hladný malo mlieka no des a potom spokojný napapný a ja tiež ok oddýchnuta a malý je zdravučký nebol chorý ani raz zatim
napíšem ti alebo napíš správu aby som sem nemusela bude mi to lahšie tam

miska1492
6. aug 2018

@alcinkap ahoj chcela by som sa opytatt na kajenske korenie boli vo forme tablet alebo ? Co je to korenie ktore si si pridavala do jedla

alcinkap
6. aug 2018

@miska1492 ahoj. Ja som si to kupila v tabletach a tak som ho jedla. Ale uz si nepamatam kde som ho kupovala 😔 drzim palce

miska1492
6. aug 2018

@alcinkap neviem y to najst dnes som bola v lekarni pytala som kajenske korenie pozerala na mna co to je, jedine co mi povedala ze ze je to korenie paprika ktorasa dava bezne do jedla. Takze neviem kde to mam kupit

alcinkap
6. aug 2018
miska1492
6. aug 2018

@alcinkap a pomohlo ti? Naco to vlastne sluzi

alcinkap
6. aug 2018

@miska1492 neviem ... ale vyslo nam prve ivf a uz tu vedla mna lezi skoro stvorrocny prcek 👍🤗

193169
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamady1977
16. okt 2021

@bubbbulik ahoj ja sa chcem opýtať či vám to vislo

tinta30
5. feb 2022

@tina2709 súhlasím s tebou ani tak ani tak. Tiez som Ket a mam dostat ms a teraz nemyslieť na to hm hm hm neviem ako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre