UK treatments. Dali mi Clomid. Aké sú vaše skúsenosti?

gaby0205
16. máj 2009

Ahojte dievcence, ak ma niekto tu v UK zabehany fertilty treatments, prosim napiste. Ja som v tej prvej faze fertilty tretments a po vsetkych testoch, ktore dopadli v celku dobre ma dali na Clomid 50 mg na tri mesiace. Ma niekto podobne skusenosti? Dakujem

gaby0205
autor
16. máj 2009

Dievcenese taktiez mam PSO, ma to aj niektora z Vas? ak ano, ako dlho vam to trvalo otehotniet? alebo poznate podobne pripady, napiste prosim..rada si pokecam s nikym kto ma potobne problemy 😉

mzuzka
17. máj 2009

gaby skus zabehnut medzi tehulky,tam je viac dievceniec z UK,mozno ti tam viac poradia.

gaby0205
autor
20. máj 2009

Kocky tak nikto z Uk kto je na zaciatku roznych fertility treatments? ☹
a je tu niekto z londyna, s kym sa mozem poradit ?

mzuzka
20. máj 2009

gaby a co potrebujes poradit v london?

gaby0205
autor
20. máj 2009

Ale , ja som si len myslela ze by bolo super si najst niekoho podobneho ako ja..snazilku zaciatocnicku..niekoho kto prechadza podobnymi osetreniami ako ja..

Mzuzka ty si take zlato, dik ze sa zaujimas 😉 si z london?

jerryjanka
20. máj 2009

gaby skus temu liečba clostilbegytom - je to ten isty liek clomid a su tam aj kočky s pco - napr. ja

mzuzka
20. máj 2009

ano som.byvam v beckton.

gaby0205
autor
20. máj 2009

Jerryjanka, takked mam Clomid a je topodobne tomu clostibegytom tak to je asi jedno nie? A ty si to puzivala?

mzuzka a tak byvam tu uz 10-11 rokov ale o beckton som este nepocula 😕 kde to je?

Ty baby neuverite co sa mi dnes stalo, chcela som prekvapyt manzelika a vziat ho do divadla..kupyla som si listky z lastminute.com webside a ja blba som si neuvedomila ze ta show buddy us nie je v London ale in Stok miles far far od Londyna ..no tak som zbytocne vyhodil apeniaze do vzduchu..no nie som blba 😖 😀

mzuzka
20. máj 2009

pozri mapku DLR a posledna stanica jednej linky, blizko je Canary Wharf, London City aerpot... a ty si kde?

gaby0205
autor
20. máj 2009

aha nokuknem teda 😀

ja som in West Kensington ale rozmislame ze sa odstahujeme, chceme zahradku tak rozmyslame ze predame tento byt a kupyme nejaky 3-4 izbovy domcek outside of London...urcite ked budeme mat deti tak nechceme byvat v centre... a ako dlho si uz v uK, kukam ze mas uz dve deti 😉

monika0001
20. máj 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4listkyII/

Pre všetky ženy na koníkovi!!!

gaby0205
autor
21. máj 2009

Baby poradte, teraz som presla poslednym laser hair removal a kedze mam hormonal imbalance tak neviem ci radsej nemam pockat mesiac a potom zacat brat Clomid??? lebo vsak zbytocne som si platila 7sessions laser ked si to mozem spoil branim Clomid. Pocula som ze Clomid je dost hormonalny a ten mi mozno vrati ochlpenie aj ked som nikdy nejak chlpata nebola ale aj tak aspon sa nemusim holit po pazusim a na full bikini 😀 mam pockat taky mesiac? apotom zacat brat Clomid?/??

jancos
21. máj 2009

ahoj gaby, podla mna ti clomid ochlpenie nevrati, lebo to by ti akoze zvysoval testosteron/z neho je zvysene ochlp/ a to clomid urcite nerobi.

gaby0205
autor
22. máj 2009

ahoj jancos, dakujem za text..a brala si ho aj ty? dnes by som mala si dat prvu clomid tabletku ale asi pockam este mesiac....no len neviem ako to vysvetlim mojej fertily Dr..nebude happy ze cakam

gaby0205
autor
22. máj 2009

kocky dnes by som mala zacat brat ten Clomid (2den during period) ale ja asi pockam jeden mesiac a zacnem v Juni. lebo sa bojim ze mi to ovplyvni moje laser treatments ( platilka som vela penazi za laser hair removal a trvalo to 7 mesiaco-7 sessions) tak nerada by som to ovplyvnila..radsej pre sitotu... no na druhej strane uz sme mohli byt tehu o mesiac skor 😒

gaby0205
autor
28. máj 2009

Caute kocky kde ste vsetky, nejake news?
no ja idem na plno...kupyla som si na kazdy den ovulacny test a budem sa testovat az pokial nezaznamenam ten LH hormon...ale aj mi z toho sibe....baby ved tie ovulacne testy su strasne drahe..pozna niekto lepsiu a tiez presnejsiu metodu ako si vyhladat ovulacne dni?
pekny den 😉

jancos
28. máj 2009

ahoj gaby, mozes si merat bazalnu teplotu a zaznacovat do grafu, vela zien s tym ma dobre skusenosti. ja neviem ci som leniva alebo co, proste tomu podvedome nedoveujem, tak chodim na folikulometriu, ale tam tiez nieco platis. takze asi skus bazalku. podrobnosti velmi neviem, ale na nete je o tom kopa info.

gaby0205
autor
28. máj 2009

Ahoj jancos,
a co to presne je ta folikulometria..no sorry ze sa pytam ale ja som zo zdravotnych veci cvok..som tu zaciatocnik 😀...je to drahe?

ja rozmyslam ze pojdem na acupuncture with fertility problems zevraj to pomaha ale ja eviem....

jancos
28. máj 2009

folikulometria je vlastne ultrazvuk, kde ti meraju vajicka, alebo skor sleduju, ci vobec nejake su a ci prasknu, ked aj su. ja mam pco /myslim, ze aj ty/, tak s tym prasknutim je problem. tu to nie je drahe, ja platim 5 eur za proceduru, v jednom cykle zvycajne idem dvakrat. niekto to mozno robi aj zadara, ale v uk, to moze byt inac. na tu akupunkturu urcite chod, ja by som hned isla,, keby som vedela o dobrom odbornikovi, len si skus predtym overit, ci ma dobre referencie ten lekar. sestra byva v londyne, tak teoreticky sa mozem spytat, ci o niekom dobrom nevie.

gaby0205
autor
28. máj 2009

aha no to si skusim aj ja zistit ci to tu robia tu folilometriu...este si skusim o tom viac precitat...no ano mam aj ja PCO a neviem ako to vsetko dopadne..ale uz sa mi to PCO zlepsilo od kedy mam vlastnu naturopaceutku/nutisionist tak som zvedava kam to dotiahneme...teraz sa mi moja menstruacia zreulovala co je dobra sprava tak uvidim...
jancos a ty ako si na tom s PCO...mas regulacne period? /menstruaciu/? si v UK? alebo doma na SK? si zlata ze sa opytas segry na tu acupuncturu, kamoska mi este vravela ze reflexology je dobra...
janocka kolko mas rokov? a ako dlho sa snazite otehu? dik pa

mzuzka
28. máj 2009

gaby skus ovulacne na ebay, tam su za dobru cenu

gaby0205
autor
28. máj 2009

cau Mzuzka, no dlho sme ta tu nevideli 😉 co nove?
ty a vies ze to je dobry napad, to ma nenapadlo na ebay...a ja dora...£33 platim mesacne len na ovulacne 😕

mzuzka
28. máj 2009

no tak to si dora,lebo tam su za 20 5ks balenia, spotovnym a tehu testami 😉
ja mam novy vysledok karytypu a zase samozrejme nieco nasli,ale netusim co to znamena. 😀 inak sa mi to krati, o 3 tyzdne zacinam stimulkovat na IVFko v sobotu idem na koncert do O"cky na depeche ak ho nezrusili. ty ako? my sme boli cez vikend pri mori v southend ,ale ja som tak nachladla, ze soplim az po kolena.

gaby0205
autor
28. máj 2009

ty mzuzka moc na teba budem mysliet o 3tyzdne..len aby ti vsetko vislo! moc moc ti to prajem
mzuzka a co je to ten kaytyp..zase ja mudra 😀 toho viem ohladom fertiliy problems co?? tak ides na sk o 3tyzdne hmm?
Depesche mode, ma neser a oni este ziju 😎 no ja ich moc nemusim, len par pesniciek sa mi od nich paci...
na vikend sme boli na Lake District a bolo tam nadherne, v nedelu sme presli 5hills na Lake a trvalo to cele 7.5 hodin, no na druhy den som ledva chodila 😀 a to sme este isli na prechadzku a mali picnic na krasnej luke pri jazierku..ale ved aj v southend bolo celkom pekne pocasi eminuly vikend tak ako si mohla nachladit ..alebo si sa kupala v mori 😝

ohladom ovulacnych testov, ved ak £20 je to dost drahe nie? ja si mozem kupyt 5ks +1 tehu test v Boots za £15.99 ci tak nejak..a na ebay su dobre kvalitne?

mzuzka
28. máj 2009

ano, su dobre,ja som mala a v poho,spokojna. hlavne su lacne take, co kupis napr 20-50 ks, nemas to balene v peknej krabicke, ale kvalita rovnaka. chod do sekcie baby,maternity pregnancy a tests
tam pokukuc.
ja neviem ako som nachladla, mam oslabenu imunitu tak asi stacilo ze sa na mna vietor kukol a bolo. nekupala som sa a vidis.i ked chlapi vodu skussali a vraj to nebolo take ladove,ako to vyzeralo ale mna do vody nedostali

gaby0205
autor
28. máj 2009

no tak ja nakknem na ebay a nabehnem na to 😀 neviem ci som ti spominala ze som mala zacat brat clomid ale rozhodla som sa pockat na buduci mesiac a zacnem makat uz na tom aby som bol atehu
p.s kukla som na tvoj album, tvoje deturence su good looking..tvoja ''mala'' zuzka je kocka a ma peknu postavu 😉 chuducka a ja chcem..teraz som nejak pribrala 3kg a neviemt o schudnut ani za svet! 😢 ale serem na to teraz sa koli postave trapit nebudem ved chcem otehu ...tak potom aj tak budem vyzerat ako zemegula vedla mojho fit rugby player husband 😀
Zuzi tak ber vela vit C a papaj vela Avocado, almonds,kiwi a berry fruits to ti posilni vseobecne tvoj imun system, aspon mi to tak radi moja nutrisionist a asi aj to pomaha.

a co ti nasli na testoch? tu v UK si bola?

mzuzka
28. máj 2009

rnky netusia, vysledok je positive at the heterozygous state for F508 mutation. takze sa mi narodia male mutantiky.

gaby0205
autor
28. máj 2009

no tak ja som z toho cvok,,,zuzi ja nechapem..heterozygous state? F508? no este nie som na tej IVF faze ale snad ked budem aj lepsie pochopym...a mala si problemy otehotniet aj s tvojim dvoma detmi?

mzuzka
28. máj 2009

nie a prave preto to nejdem roesit. toto uz je vysledok podrobnej genetiky, chromozomova studia atd. pretoze som mala jeden niaky vysledok na figu,tak ma teraz testuju ako morca. bezne to nerobia.

gaby0205
autor
28. máj 2009

ah anopocula som o tom..tieto testy su velmi dolezite lebo je tam sanca ze ak by si nahodou otehotnela tak dieta moze byt geneticky chybne alebo take nieco ak su tam narusene tie chromozony..teda aspon myslim

Zuzi a tvojho partnera test spermii dopadol dobre? pytam sa lebo na mojho povedali ze je vsetko v poriadku a ze jeho testy su normalne aleneviem ako to presne mysleli asinie su dobre, inac by povedali ze su dobre nie? povedali ze su normalne..tak a to neviem presne co to znamena

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre