UK treatments. Dali mi Clomid. Aké sú vaše skúsenosti?

gaby0205
16. máj 2009

Ahojte dievcence, ak ma niekto tu v UK zabehany fertilty treatments, prosim napiste. Ja som v tej prvej faze fertilty tretments a po vsetkych testoch, ktore dopadli v celku dobre ma dali na Clomid 50 mg na tri mesiace. Ma niekto podobne skusenosti? Dakujem

mzuzka
28. máj 2009

no jemu robili tu v UK spermogram a ten bol super 95%. ale tu v UK nerobia bezne morfologiu, tu mu urobili na Slovensku a tam nasiel v ejakulate niaky problem, a celkovu morfologiu este neviem. zajtra budem volat, malo by to uz byt.
takze u muza su 3 veci - ci je dost spermosov pohyblivych, potom ako vyzeraju, ci nie su zdeformovane a nakoniec co sa okolo nich v tej tekutine nachadza. a ked su vsetky tieto vysledky v ramci niakych hranic,az vtedy sa da povedat, ze je chlap OK.

gaby0205
autor
28. máj 2009

tak to ma inac dobre stve, nechapem ze preco to nerobia pre chlapov aj tu v uk..a to ja ako mam teraz vediet ze ci ten moj chlap je ok!!!! ked according to spermogram testy vysli normal a DR vravela ze to je dobra sprava!!! hmm ty vole niekedy by som ich tu vedela grrrr ten NHS sytem hruza!!!
Zuzi napis viac o morfologii, mozno by sme si to mohli dat tu v Uk urobyt private ..snad to tu budu robyt private...co musel tvoj chlap postupyt?

mzuzka
28. máj 2009

robia to na private fertility clinic, stoji to oklo 50 libier. pozrem ti do papierov,ako sa to presne vola tu a napisem ti.
postupuje to iste ako pri zakladnom spermograme, proste odovzda ejakulat. akurat ze oni z neho spravia ti testy. pocet spermii sa da urcit hned pod mikroskopom a tie ostatne 2 sa robia laboratorne, trva to tak 2-3 tyzdne.a niekedy byva vazne problem prave morfologia. kukni si temu neplodnost u muzov,tam je toho kopec.

gaby0205
autor
28. máj 2009

ty a ja ze moj chlap je ok a vsetko je na mne...no zuzi ake tymy muzov maju problemi? moj je velmi fit, pred 3rokmi prstal fajcit ,,,1x tyzdenne ide na pivo a je mi healthy ..myslis ze sa nam oplati ho poslat na ten test> ono £50 nie je tak vela amozno za pokus to stoji! co myslis ja si o tom skusim viac precitat ale ked budem mat viac casu..tak po Juni po mojich skuskach ☹ nechce sa mi ucit..
Zuzi co robis? myslim pracovne? napis do Ip ak nechces takto verejne 😉

mzuzka
28. máj 2009

ja som obycajny nocny cleaner a cez den chodim 2x do tyzdna konecne do skoly anglina ESOL2. robotku mam v pohode, v banke na canary wharf.
co sa tyka manzela, jasne ze aj zivotosprava v plyva,ale nie je to len tym. skus napisat ake maju skusenosti s morfologiou baby tu v UK, do temy IVF v anglicku,mozno majka, alebo sissa vedia viac o tom tu v UK. ja som dost komplikovana, lebo platam SK UK do kopy, a uz vela veci riesim len s GP,ale postup na fertility clinic moze byt iny. ale nam na fertility robili len zakladny spermiogram.lenze vies ako to tu chodi, co si nevyhadas,nemas.a zvlast NHSka.

gaby0205
autor
28. máj 2009

hm no ved to ja sa musim but o NHS testy a presvedcovat ich o tom..na nervy 😠 no tak asi skusim kockam napisat na Uk fertility IVF tak snad nieco poradia 😀
no teda tak aj ty mas potom co chvyla skusky ci nie? no ja uz anglinu nemusim ale ucim sa financnictvo a nuda 😖 uz ma to nebavi... ja chcem baboooooo
🙂

gaby0205
autor
28. máj 2009

zuzi zistujes si pravidelne ovulaciu ovulacnymi testami alebo pouzivas aj nieco ine?

mzuzka
28. máj 2009

ja uz nerobim nic.uz len zbieram results from blood, jak somar.
ano mam veru a neucim sa, ale chcem si ich prelozit na 15jul, po IVFku,aspon sa budem na slovensku ucit

jancos
29. máj 2009

ahoj gaby, zisti si, ci ovulacne testy su vhodne pre pco sufferers, lebo ja som nasla, ze nie, ale to moze byt len isty druh.
Certain medical conditions and medications can adversely affect the performance of the Clearblue® Easy Fertility Monitor. If you have menopausal symptoms, polycystic ovarian syndrome, impaired liver or kidney function, or if you are pregnant or have recently been pregnant (even if not carried to full term), you may get misleading results.

potom ti napisem viac, co si sa ma pytala vcera, teraz nestiham, pa

gaby0205
autor
29. máj 2009

Caute kocky, piatok..HURAAAA 😀
v nedelu mame s mojim drahym prve vyrocie odkedy sme sa vzali tak sa tesim .

Jancos, no ano citala som to aj ja a skoro vsetky ovulacne testy to maju ako warning...ale myslim ze to aj kind of funguje a moze to byt individialne..No ale asi by som nemala sa len na to spoliehat ..musim skusit viac veci..chcem ist na to fertility acupumcture ale to az niekedy v strede Juna po skuskach ked budem mat viac casu a nebudem v strese.

Jancos napis aj ze ako si ti zistujes ovulation period ked mas PCO. ok 😉

Zuzi, urcite si teraz budem objednavat tie uvulacne testy z ebay, mas pravdu ono je to tam o moc lacnejsie..

mzuzka
29. máj 2009

ahoj gaby, ja mam ebay v malicku 😉 uz som hladala aj mimco cez e shop ale este nenasla. 😀 😀 pekny vikend aj tebe, ja mam dnes za sebou poslednu nocnu,teraaz az v nedelu vecer.a nemozne, londyn a na vikend pekne,po uprsanom tyzdni

jancos
29. máj 2009

gaby, s mojim pco je to tak, ze sa snazim do seba pchat co najmenej liekov, aby som otehotnela, ale robim ine veci, napr som schudla, vela cvicim a beriem vselijake natural medicine🙂 pri prvom babu to zabralo, ale teraz zatial nic. beriem duphaston, aj ked nerada, ale aspon viem, ze teoreticka ovulka by mohla byt v strede cyklu/ktory mam pravidelny vdaka duphastonu/ a vtedy idem na folikulometriu, ci tam nieco rastie. ako som pisala, zatial nic, tak asi o 2 mesiace uz podlahnem a zacnem brat metformin potom ked nepomoze tak clostil/clomid/ a potom ked nic tak umele. strasne by som chcela byt v uk prave kvoli tomu, ze tam mas vyber, napr acupunture, tu to je velmi obmedzene. idem za sestrou o cca tyzden, ale budem u nej len 12, co je asi malo na nejaky naturopathic treatment. ja velmi doverujem dr.nancy dunne, pozri na nete, myslim, ze vdaka nej sa nam podarilo prve babo. ale teraz to zatial nezabera, tak snad este treba vyckat.
a btw, gratulujem k vyrociu🙂

gaby0205
autor
29. máj 2009

Zuzi, na ebay nenajdes ale mozno ked sa nam nepodari tak uz sme s mojim drahym rozpravali aj o adopcii. No neviem asi to este skusame kratko len cc. on Nov minuleho roku tak asi musim byt viac trpeziliva.

Jancos, a preco nejdes hned na Clomid? teda aspon mna hned dali na Clomid..mne nedalli ziaden duphaston.. a to stebou uplne suhlasim..ja vobec neberiem ziadne chemikalie ani tabletky ked nemusim! ja som tiez za naturo medicine. Moja naj kamoska a dalsie dve su nutrisionist tak mi pomahaju. A vdaka nim mam teraz regulacne period, lebo ja som ich nemala poriadne asi take 3.5 roka od kedy som prestala brat antikoncepciu ...Tak a o clomidu si pocula teda, vies niekoho kto ho berie? Je to pravda ze je tam velka sanca otehotniet v prvych troch mesiacovh ked ho zacnes brat ? ake by to bolo super keby som bola tehu na budu mesiac lebo vtedy ho zacnem brat 🙂

jancos
29. máj 2009

clomid je vlastne clostilbegyt na slovensku, a kopec zenam, ktore nemaju ovulaciu pomaha, ale ja sa mu trochu branim, lebo pri pco moze pomoct aj schudnutie a cvicenie. jasne, ze nie kazdemu a hned, ale mne pomohlo uz raz, tak to este skusam touto cestou, ked uz inak sa nebude dat, aj ja si dam clomid. sanca otehotnie vtedy, ked beries clomid zalezi od vela veci, ale je velka vo vacsine pripadou. smola je, ze su aj taky, co im nepomaha.

gaby0205
autor
29. máj 2009

Hm no ano mas pravdu..ale co o zenach ktore nie su obezne a su v podstate healthy looking....no som zvedava ake nasledky bude mad clomid na mna...bojim sa ze strasne priberiem a budem mrzuta ☹ ale tak no co uz 😕

gaby0205
autor
2. jún 2009

Caute kocky, poculi ste nieco o tom zevraj ked mas Colonic no ako dobre ocistenie tela, zevraj mas tiez velku sancu otehotniet..teda nutrisionict to tak vravia..dala som sa objednat na 2x colonic len cakam na confirmation 😀

mzuzka
2. jún 2009

gaby ahoj. a akou metodou sa to cistenie robi> cez konecnik, cistenie hribeho creva, ci co to je? popis viac info.

gaby0205
autor
2. jún 2009

Zuzi colonic is when water is passed into your bowels through a tube inserted in your rectum; the water then circulates through your colon and encourages your bowel to empty itself. Waste products are then passed out of your body through a tube.Zuzi also air from inside will go out..its not painfull, its clean job, dont worry they wont see your bum as you will be covered all the time..skus je to super vec...ked chces tak pod somnou na to , cakam na confirmation od colonic hydro terapist
😀

gaby0205
autor
2. jún 2009

zuzi a este citaj tak odborne popisane kuk dolu:
Colonic therapy or irrigation is the use of warm, filtered water to cleanse the large bowel or colon.

This practice dates from 1500bc. It helps eliminate stored faecal matter, gas, mucous and toxic substances from the colon. Colonics can also help re-tone and reshape the colon. Additional benefits include clear skin, increased energy and mental clarity, fewer headaches with circulatory, immune and weight problems often improving over time.

This form of treatment aims to detoxify the system. Using a careful holistic assessment, individualised care plan based upon evidence gained from research.

These and other problems can all benefit from a series of colonics to detoxify the body and strengthen the immune system

gaby0205
autor
8. jún 2009

Caute kocky, kde ste 😉
ako sa mate?
No ja sa snazim aj s manzelom a poviem vam ze uz mi to niekedy ide na hlavku....robym si ovulacne testy ako blazon a niekedy mi vidu dve ciarky niekedy jedna slabsia a niekedy dve slabsie..tak som z toho cvok 😒 uz sa neviem dockat kedy zacnem brat ten clomid len cakam na period aby som mohla zacat..som zvedava co sa bud ediat potom..pekny den

mzuzka
8. jún 2009

ahoj gaby, mne to uz casovo nevynde, ja uz len kazdym dnom cakam na mrsku a letim si na SR po svistika. skoda ze som sa to nedozvedela pred mesiacom, isla by som na 100percent, uz som o tom citala aj na Slovensku, robia to v piestanoch a myslim kosice. moja mam umrela na rakovinu hrubeho creva, takze pre mna ako potencionalneho dedica tejto pliagy, je to idealna prevencia. za rok po porode, pojdeme spolu 😉

gaby0205
autor
9. jún 2009

No dobre Zuzi, tak si nam davaj pozor na seba. drzim moc moc moc palce aby sa ti vsetko vydarilo 😉 a potom sa hned ozvy jak dojdes ..budem na teba mysliet. 😅

gaby0205
autor
24. jún 2009

cau mzuzka, ty si este stale na sk? tam myslim na teba ak ano 😉

ozi bookla som sa na ten Colonic tuto sobotu a potom idem zacat aj s fertility acupuncturu..tak dam vediet..ale poviem ti je to tu desne drahe.. tak sa ozvy ako si dopadla...papap

p.s este stale cakam na mrchu aby som konecne mohla zacat s Clomydom ale jak si mrcha nechodi a tehu nie som 😒

a este dik moc za typ na ebay, objednala som si tam ovulation test a mala si pravdu o moooc lacnejsie a ja blba predtym som minala kopec penazi na Boots 😠

gaby0205
autor
25. jún 2009

ahojte, tak sa so sebou samoou rozpravam 😀
len tak ze teda zajtra zacnem s tym clomidom a uz mi dali aj Follicule tracking scan appoitment na buduci stvrtok, tak som zvedava co sa bude diat.

gaby0205
autor
24. júl 2009

Caute, kto ste kde?
len chcem povzbudit tie dievcence co sa daju na Clomid...ze mne to asi ppomohlo lebo asi som tehu 😀 urobila som si tehu a vysiel positivny. tak som zvedava co povie Dr na budu tyzdenked dojdu vysledky .pekny vikend 😉

dadkuska111
3. aug 2015

@gaby0205 Ahojte akurat citam vase prispevky a ja som tiez zacala brat Klomid 50mg chcela by som sa vas opytat ak smiem ci vam to pomaha ? Mmne aj strasne vyadavaju vlasi a MGR v lekarni mi povedala ze toto by mi mohlo pomoct no s manzelom sa hlavne snazime otehotniet tak dufame ze sa nam to podary ja som sa len chcela opytat ake mate skusenosti s Klomidom 50mg ?

dadkuska111
3. aug 2015

@gaby0205 Jee teraz som si precitala vas prispevok GRATULUJEM 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre