Umelé oplodnenie - postup

katuskamala
23. sep 2014

Sme po tretej neuspesnej IUI, caka nas umele oplodnenie. Vie mi niektora poradit, aky je postup???
Ja som ok, manzel ma 1,5% dobrych spermii (ostatne maju zlu morfologiu)....

katarina0810
26. sep 2014

@zupe11 Ahoj.Tak to nie je dobrý prístup z centra,kde chodíte.Ty sa doma priprav s otázkami,čo ťa zaujíma a choď s tými otázkami do centra nech ti všetko zodpovedajú.Ja som sa pýtala úplne na všetko a zisťovala som si aj iné možnosti,ktoré sme aj skúšali,ale márne.Tak ako ti napísala alinkap,tak by mala tá žiadosť byť platná rok.Ale možno majú pisťovňe iné požiadavky.Nedaj sa odradiť a tlačiť do toho.Všetko si to zvážte a choďťe do toho s radosťou a nádejou na úspech 🙂

katarina0810
26. sep 2014

@lafammeno tak po vložení by sa to dalo s malou pravdepodobnosťou zistiť tak na 9 deň.Ale najistejšie to budeš vedieť ten 14deň,keď pôjdeš na krvičku a sono.Tam to budeš vedieť naisto.Ja som si ani raz nerobila doma testy po vložení a vydržala som to až do dňa,keď som išla na kontrolu do centra.Ale ak ťa to zaujíma,tak na tejto stránke sa o tom píše veľa.Tam si dievčatá píšu svoje skúsenosti s rôznymi testami po transfére. https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/cakanie-po-transfere-absolvovali-ste-et/

katuskamala
autor
26. sep 2014

@katarina0810 dakujem pekne, mas moj obdiv a velmi ti zelam, aby sa to podarilo!!!!!

katuskamala
autor
26. sep 2014

@alcinkap skor som to myslela tak, ze ak by si mohla vratit cas, ci ides na umele oplodnenie hned, alebo sa "liečiš"... samozrejme viem, ze vtedy si to nevedela... preto len tak hypoteticky... my pojdeme do toho, uz sme sa rozhodli. o dva tyzdne konzultacia s doktorom, poradi co a ako, tak v zime ideme plodit 🙂 🙂 🙂

alcinkap
26. sep 2014

@katuskamala
ja viem, potom som to pochopila 🙂

alcinkap
26. sep 2014

@katuskamala
tak to bude letný prček 🙂

katuskamala
autor
26. sep 2014

@alcinkap 🙂 zlata 🙂

Uvidime no,ale cakania bolo dost. Uz sa tesim ! 🙂 snad ta budem nasledovat a podari sa nam ako vam 🙂

alcinkap
26. sep 2014

@katuskamala
Hej hej uz necakajte a sup do toho 🙂

zupe11
29. sep 2014

@katarina0810 @alcinkap
Ja viem,že schválenie od poisťovne je platné 1 rok.Mňa skôr zaujíma ako je to po tom roku,ak by sme to náhodou do roka nestihli.Ak by sme náhodou zmenili centrum dá sa to schválenie prenies?

alcinkap
29. sep 2014

@zupe11
nedá sa preniesť, musí to ísť na schválenie znova .... :(

zupe11
29. sep 2014

@alcinkap
A nemá s tym poistovna problém,či je lepsie sa ist informovat?

katarina0810
29. sep 2014

@zupe11 Asi sa radšej informuj v poisťovni,ale podľa mojich info ti zanikne po určitom časovom období žiadosť,keď ju nevyužiješ.Potom si môžeš podať novú.Každá poisťovňa má svoju lehotu.Možno by sa to dalo aj stornovať ak by si chcela ísť do toho v inom centre.

elanor
29. sep 2014

@zupe11 neviem ci sa nieco zmenilo, ale platnost ziadosti resp. schvalenia od poistovne je 1 rok. aspon tak to bolo v r. 2012/2013.
my sme mali schvalenu poslednu ziadost v maji 2012 a boli sme na IVF na poslednu chvilu v maji 2013

alcinkap
30. sep 2014

@zupe11
radšej sa informuj ... 🙂

zupe11
1. okt 2014

@katarina0810 @alcinkap
Ďakujem..skočím na poisťovňu a uvidím čo mi povedia...

zupe11
1. okt 2014

@elanor
V ktorom centre ste boli na IVF?

elanor
1. okt 2014

@zupe11 GinFiv

talulah
6. okt 2014

@zupe11 schvalenie plati jeden rok od schvalenia poistovnou

danielle123
10. feb 2015

@katuskamala Dobrý deň, možem sa spýtať ako prebieha to IUI?

danielle123
10. feb 2015

@katuskamala Dobrý deň, možem sa spýtať ako prebieha to IUI?

katuskamala
autor
10. feb 2015

@danielle123 Ahoj. 🙂
iui je zvycajne ale nie vzdy aj podporovane liekmi, napr utrošom, aby sa ti vytvorili 2-3folikuly a nie iba jeden ako to zvycajne zeny maju. Potom si cca den predtym das pichnut pregnyl, ten ti nacasuje prasknutie folikulov. Rano pridete do car. partner odovzda spermie, ktore premyju, vyberu iba tie dobre a tak nejako ich podporia k vykonnosti 🙂 po asi hodine a pol budez lezat v klasickej polohe na koze, a pichnu ti tie spermie injekciou cez krcok maternice. Trošinku neprijemne, lebo ti daju do vnutra take kliešitiky a ked to tam pichaju tak citis tlak... poležiš 15min a koniec 🙂 Stane sa, napr mne sa stalo, ze som mala vysoko krčok a nemohol sa tam dostat, tak ho musel tahat. to dost bolelo ale tiež iba kusok. Može sa stat, ze trošinku ti pojde v ten den krv, ale to je skor kvoli ranke z klieštov nie kvoli niecomu inemu...

danielle123
10. feb 2015

aha no já som mala nasadené tabletky na spustenie ovulácie a dnes som bola na vyšetrení nebolo nič vidieť žiadnu zmenu tak mi odporúčil umelé oplodnenie...

menojopo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ronaldoboss
22. apr 2019

@alcinkap ahoj.prosim ta a gde ste boli v ktorom centre, čaka nas to iste.

ronaldoboss
22. apr 2019

@alcinkap ahon podarilo sa vam otehotniet.?nehnevaj sa ze sa spytam čaka nas to iste ideme do ferticentre.

avxavx
22. apr 2019

Baby nemate niekto meriofert cca 5 inekcii na predaj?

alcinkap
22. apr 2019

@ronaldoboss Ahoj. Boli sme vo ferticentre, este tam bol dr. Pinter (bohuzial uz zomrel). Podarilo sa nam na prvykrat a maly uz ma 4 roky. Drzim moc palce... v pohode len sa pytaj

ronaldoboss
23. apr 2019

@alcinkap dakujem .ja som tam teraz bola u dr maršik.a brali mi krv lebo troška mám slabšie vaječniki a 10.5 sa mame vratit pre vysledki a potom mi da termin na odber vajička ale strašne sa bojim.ako sa to robi odber vajička?uspavaju alebo zo spodu sa to robi alebo ma budu rezat?vóbec sa vtom ne viznam ani som ne stihla sa vipitovat od lekara na postup lebo nám oznamil že moj manžel má azoospermiu a sme sa rozhodli pre darcovske spermie tak je to dost naročne prenas.aspon kebi sa to podarilo hned na 1 pokus.ale dakijem ty za info.ahoj

alcinkap
23. apr 2019

@ronaldoboss pri odbere sa uspava. Nie je to nic hrozne. Neboj, hlavne budte obaja v pohode. Drzim palce

janee91
23. apr 2019

Dobry den. My sme s mužom absolvovali 3x IUI na tretí krát úspešne ale v 8 týždni som z nevysvetliteľných príčin potratila tak ze som o tom ani nevedela. Povedal mi to až môj vtedajší doktor na kontrole v 10 týždni. Takže 2 týždne som mala v sebe mŕtvy plod kým sa na to vobec prišlo a potom ďalšie 2 týždne kým som mohla podstupit cistenie. Chodila som do heliosu martin kde si nevšimli že mám endometriozu. Keď som svojho lekára žiadala o zmenu sanatória aj z toho dôvodu že to bolo pre mňa ďaleko tam chodiť aj 3x do týždňa tak jeho odpoveď bola že ak chcem mať deti tak ma nemôže zaujímať a musí mi byť jedno koľko sa tam nabehám a prejazdim peňazí. Vraj v CRM-BB nemaju vybavenie a všetko aj tak posielaju do martina. Je mi jasne že doktori majú medzi sebou porobené zmluvy na dohadzovanie ale prečo mám na to doplácať ja? Tak som zmenila doktora a ten ma poslal do BB mám to omnoho bližšie a povedal že to vobec nie je pravda že tam nemajú vybavenie. Práveže majú a je všetko úplne nové. Zmena doktora mi veľmi prospela lebo nebyť jeho tak vobec neviem ze mam endometriozu. Vieme ze musime podstúpiť IVF pretože nie je problém len moja endometrióza ale aj manželove spermie. Takze ziadost podana a schválená prave užívam duphaston a od soboty začínam s injekciami. Nás doktor hned varoval ze suma ktorú budeme platiť sami bude do 1500€ podľa spermií tam ide aj o 700€ rozdiel. Podľa kvality. A este závisí aj od toho kolko embryí nechame zmraziť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre