Úspešné IVF na prvýkrát. Podeľte sa o skúsenosti

mzuzka
11. máj 2009

ahojte,chcela by som keby ste sa podelili o skusenosti tie,ktorym vyslo IVF na prvy pokus.aky ste mali postup, aky protokol,ci predlzenu kultivaciu...
kazda skusenost potesi 😉

flock
12. máj 2009

kiara,

ja som mala OPU vo stvrtok a v nedelu ET, ICSI sme mali kvoli zlemu spermiu.

flock
12. máj 2009

ahoj mayka,

pamatas si este ako sme si pisali v teme iscare?

kiara15
12. máj 2009

lebo ja som mala ICSI az na siesty den vsak aj my kvoli zlemu spg? 🙂

melisska
12. máj 2009

ahoj mayka 😵
lulocka v kazdom CARe inac , u nas 18-22DC ides na kontrolny UTZ, ak si vporiadku pichne sestr. decapeptil a cakas na mrchu , ktora ma prist do 14 dni, po mrche ides na krv a UTZ a domov ti zavoalju ktory den mas zacat stimulaciu-pichanie hormonov, po 5 dnoch pichania ides znovu na kontrolu UTZa krv, dalej pichas a kontrola ked su foliky asi 18mm doki ti povie kedy prides na odber vajicok(predtym si urobis predoperacne na internom, je to v ansteze asi 10-15 min.), manzel da v tom case material 😉 a cakate kolko sa vajicok oplodni a doki vam ppovi kedy pojdes na trenser-vlozenie embryjok do maternice 😉 asi tak-14 dni to trva

flock
12. máj 2009

kiara - a nemali ste predlzenu kultivaciu? mne doktor povedal, ze uspesnost prveho ivf-ka je cca 30%, takze sme neriesili nic okrem toho icsi, ktore aj tak muselo byt

melisska
12. máj 2009

lulocka trva to asi 14 dni odo dny ked si zacnes pichat hormony,aby to bolo jasnejsie 😉 🙂

flock balhozelam uz pekne pribidaju tt 🙂

kiara15
12. máj 2009

ano mali sme ICSI ale az sest dni a pozram ze vy len tri dni nerozumiem tomu?a preco len 30%?

lulocka
12. máj 2009

Melisska dakujem.A schválenie žiadosti ako dlho trvá.

melisska
12. máj 2009

podla toho v ktorej si poistovni, ja som vo vseobecnej a do 3 tt bola schvalena 😉

lulocka
12. máj 2009

Ja som v Unione.Len preto lebo asi to tak vyzerá že si budem musieť počkať ešte jeden mesiac lebo tie dni tu budú čo nevidieť.

flock
12. máj 2009

melisska - dakujem 🙂

kiara - myslela som predlzenu kultivaciu, vtedy sa embrijka nechavaju cca 5 dni delit a az potom sa vkladaju. je to nadstandardny ukon a zvysuje to sancu. mne vkladali 5-bunkove a 6-bunkove

preco 30% to je skor otazka na dokiho, telo dostava silnu davku hormonov, s cim sa musi vyrovnat, zalezi aj na kvalite vajicok, ich zrelosti, ako sa dalej delia a po vklade je to uz na prirode, aby ich telo prijalo. tak ako pri prirodzenom tehu, ked sa embryjko neujme, odide s ms a zena ani nevie, ze bola tehu.

uspesnejsie byvaju dalsie cykly, ked je telo nabudene hormonami, vela zien zvykne otehotniet aj prirodzene. ale tym to vsetko iba zacina - este nie je vyhrate, takze je beriem uspesne uz to, ze sa mi podarilo otehotniet.

kiara15
12. máj 2009

ja viem ze predlzena kultivacia ale ty si pisala ze si mala PK ale len tri dni preto sa cudujem?lebo ja som mala az 6dni 😒 ale neva aj tak som uz rozhodnuta na druhe a dufam uspesne 🙂

jajka27
12. máj 2009

ahojte...všetkým tehuľkám blahoželám a držím palce...nám sa tiež podarilo 1.IVF, čomu som nemohla uveriť,ale naše šťastie a nekonečná radosť,naše plány,sny netrvali dlho...dnes sme boli na usg...výsledok missed abortion 😢 😢 😢 nemám slov,celý deň som preplakala a moja láska je z toho tiež hotová ☹

flock
12. máj 2009

kiara ja som nemala predlzenu kultivaciu, mala som icsi - to je napichnutie jednej spermie, ktora sa vlozi priamo do vajicka.

flock
12. máj 2009

jajka - to ma velmi mrzi 😠 😠 😠
a povedal vam doktor, co bola pricina?

kiara15
12. máj 2009

jajka je mi to luto ☹ neboj ono to urcite este pride 😒

lusinkaj
12. máj 2009

jajka aj mne je to luto...tiez som to prezila tak isto ako ty,velmi to boli ale prejde 😉
bud silna 🙂

kiara15
12. máj 2009

floc aha ja som myslela ze aj PK? 🙂

jajka27
12. máj 2009

Lekár povedal iba,že je to bežné aj u žien,ktoré otehotneli prirodzene....no myslím,že s tým rozdielom,že o tom určite ani nevedeli a nemuseli prežívať tie týždne plné strachu a psychického napätia ☹

lusinkaj
12. máj 2009

presne tak jajka... ☹

mayka
13. máj 2009

flock, jasne ze si pametam. 😀 Vidim ze aj ty si tehulka. je to uzasne. Moc drzim palceky a gratulujem k vianocnemu darceku. Ja si dam nase mimi k narodeninam. 😀
Som rada ze ti to vyslo. Ako sa citis? Pupek rasite, Mne uz zacal a buduci tyzden budem musiet ist na nakupy tehu veci lebo fakt je to zo dna na den horsie. 😉 Ale velmi sa tomu tesim. uz si mala aj poradnu?

mayka
13. máj 2009

melisska ahoj, ako sa ti dari?

mayka
13. máj 2009

jajka 27, je mi to velmi luto. Uplne sa viem vzit do tvojej situacie lebo aj ja sa velmi bojim a dufam ze krpcovi sa v bruchu paci a ostane tam kym bude treba. Buduci tyzden mam dalsiu poradnu a uz teraz trpnem ci bude vsetko ok. Ale verim ze hej.

Jajka, hlavku hore. Uzi si leto a potom sup na dalsie ivf. Vela stastia moja 😉

jajka27
13. máj 2009

mayka...ďakujem,tebe držím pršteky,aby bolo všetko O.K.Stále si "vyčítam"aj,keď viem,že nemám čo,ale už som bola tak blízko,aby som prekonala to najrizikovejšie obdobie a zrazu....viem,život ide ďalej,ale strašne to bolí 😢

mayka
13. máj 2009

jajka, a preco si to vycitas, ved ty zato nemozes? jednoducho urcite veci neovplvnime. ja to tak beriem a ak by sa ieco stalo tak proste sa s tym budem musiet vyrovnat. Hlavne si nic nevycitaj :mysli na to ze ty si uzijes leto v bikinach a ja nie. 😀 TZy mozes jest pečienku a tatarsky& biftek a ja nie. Vies ako tym tatarakom trpim. 😀

melisska
13. máj 2009

mayka, ujde to, foliky rastu aj endometrium, este v pondelok kontrola a asi v stredu OPU 😉 ale vies ze ja som uplne na zemi 😉 😎
jajka tu sa neda pisat, musi to preboliet a trva to dlhsie ale preboli

mayka
13. máj 2009

melisska, tak budem drzat palce. A hlavne pozitivne mysli. A rob si z toho srandu. Inak sa tžo neda lebo by sme scvokli. 😝
Prajem ti vela vajok a oplodnených embrijok nech popriapde aj na mrazenie ostane. 😉

lusinkaj
15. máj 2009

ahojte,meliska drzim ti prsty nech 3 ivf je uspesne aspon s 3 drobcami 😉 😉

saska303
16. máj 2009

Ahojte babulky,
nam sa tiez podarilo IVF na prvy pokus, comu som neverila ay do porodu. S malzmi komplikaciami ako odber plodovej vody a tvrdnutie bruska, cize sme zostali na rizikovom, ale doma nam uz beha skoro dvojrocny satan, takze to stalo zato. Boli sme v Gyn-Five u mudr.Stenovej. Mali sme dlhz protokol. Takze vam vsetkym drzim silno palce.

mzuzka
autor
16. máj 2009

babulky ,ktore ste prispeli skusenostami, dakujem , som rada, ze si mozem precitat aj dobre spravy v jednom mieste, ked s tymi zlymi ma nestastny clovek vacsiu potrebu sa podelit, comu rozumiem,ked sa s bremenom podelis, zda sa ti lahsie.

ale temicka na povzbudenie, pre nas, co verime ze sa to na prvy raz vydari, nas potesi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre