Úspešné IVF na prvýkrát. Podeľte sa o skúsenosti

mzuzka
11. máj 2009

ahojte,chcela by som keby ste sa podelili o skusenosti tie,ktorym vyslo IVF na prvy pokus.aky ste mali postup, aky protokol,ci predlzenu kultivaciu...
kazda skusenost potesi 😉

mzuzka
autor
6. aug 2009

no tak predsa sa podarilo prve IVF aj mne. dala som pre istotu 2 embryjka a srdiecka biju obidvom. tak odvahu vsetkym, ktore to idu absolvovat prvy raz a stasticko vsetkym, ktore to idu absolvovat ktorykolvek raz. 😵

adenka84
7. aug 2009

Ahoj Mzuzka, moc a moc ti gratuluji a přeji ti, aby se vše vyvíjelo tak jak má. Já se chystám koncem srpna na první ICSI, pevně doufám, že nám to taky vyjde.
Měj se pěkně a jěště jednou držim palečky.
Ahoj zdraví tě Vlaďka alias Adenka.

jerry23
21. aug 2011

ahojte baby...co ste robili, co ste brali a tak, aby bolo IVF uspesne? aj ste lezali?..dajte tajny receptik...

mamartinka
24. aug 2011

Ahojte baby.Chcem sa len spitat.Nas caka 1 krat 09.09 asistovana reprodukcia.Chcem sa spitat co vsetko nas caka aka priprava nato a ci sa to da stihnut do 3 tyzdnov.Vdaka za kazdu odpoved.Dufam ze sem este niekto chodi.

zelenagw
8. jún 2013

@sue13 Prosím ta kde si bola na IVF Dakujem 🙂

zelenagw
18. sep 2013

@mamartinka Ahoj a už si bola ja idem tento mesiac stimulovat... a buduci ideme na to...

mamartinka
18. sep 2013

@zelenagw Ahoj.Ano my sme uz boli pred 2 rokmi na IVF v Iscare.Zial nevyslo.Zatial uvazujeme ci sa na dalsi boj dame.Uvidime.Sme aj v zahraniciu tak je to tazko nieco riesit.

zelenagw
18. sep 2013

@mamartinka Aha a nedali ste nic zmrazit ci ste nemali co???

22ivanka22
28. sep 2013

Ahojte bojovníčky.
Chcem sa opýtať, či sa tu nájde niekto, ktorá je teraz ako ja stimulovaná na prvé IVF v Heliose Martin. Brala som Provera, a pichám inj. Diphereline a Menopur. Momentálne sme 7 dní pred plánovaným odberom oocytov. Mali ste aj vy také bolesti v podbrušku pri stimulácií?
Aké máte pocity?

martina001uk
29. sep 2013

My sme boli na IVF teraz v Septembri prvykrat v Reprofite Brno. Soft simulacia.Jedno vajicko dozrete, oplodnene ISCI a sme tehotni.Dufajme, ze vsetko bude OK. Beriem od ET Utrogestan 4-0-4, budem ho brat do 12tt. Po ET som vecer isla na kratku prechadzku, dalsie 2 dni som relaxovala, viac spala a na 3 den sme leteli spat do UK. Asi tak na 10.den po ET bola slabucka druha ciarka, postupne kazdy den silnela (samozrejme som si robila denne aspon 2 testy)🙂Uz len dufat, ze babatku sa u mna paci a bude sa pekne vyvijat a rast🙂

22ivanka22
29. sep 2013

@martina001uk Jééééj, krásne. Blahoželám a ďakujem za pekný popis 🙂 . Držte sa a zdravé vyvíjanie sa prajem 🙂

tajas1
29. sep 2013

Ahojte, v tejto téme som nová, pretože začíname prípravy pred 1.IVF, sme po 2 pokusoch IUI (2-sa podarilo-ale bol to anembryon)...len sa chcem niekoho spytat, ci mozem brat Vitex jahnací, a o 16 dní si dať Provera...totiž mame dlhy protokol, a začíname 😉

22ivanka22
30. sep 2013

@tajas1 Ahoj. A prečo ho chceš brať? Chodíš do Heliosu? Keď sa smiem opýtať

vojackova
1. okt 2013

@lulocka ahoj na schvalenie sme cakali 30 dni teraz v sobotu ma uz caka vlozenie dvoch oplodnenych vajicok vybrali mi 8 a stoho sa 6 podarilo oplodnit tak uvidime

tajas1
2. okt 2013

@22ivanka22 ahoj, nie do Heliosu, ale do Iscaru - Vitex, je vhodný na reguláciu menštruačného cyklu, pomáha donosiť dieťa a podporuje ovuláciu.

trulinka
2. okt 2013

@22ivanka22
ahoj a kolko mas folikulov vytvorenych? Ja mam vraj 14 a sem tam ma dost pichne v podbrusku, Dr. mi vravela, aby som nedvihala nic tazke, vela pila a setrila sa, takze som aj na PN-ke. Len sa bojim, ked mi zacnu tie folikuly rast, ako to bude boliet.... 😒

22ivanka22
3. okt 2013

@trulinka Ahoj. Koľko ich mám sa presne dozviem zajtra, lebo ideme na poslednú kontrolu pred ich odberom. Ale zatiaľ čo viem, tak ich je 7 na ľavej strane a 8 na pravej. Veľké sú od tých 6 do 12 mm. Som zvedavá na zajtra. A bolesti mám, hlavne na ľavej strane, ale vydržať sa to dá. Som tie na PN, už druhý týždeň a ešte 2 týždne budem. Tiež nič ťažké nesmiem dvíhať, veľa piť a šetriť sa, aby sa nedostavil ten ohss. Hádam nie.
A kam chodíš ty?

trulinka
3. okt 2013

@22ivanka22
jej, tak si na tom podobne ako ja, aj ja ich mam okolo 14, zajtra idem zrejme na poslednu kontrolu pred odberom...Dnes ma uz dost pobolievalo v podbrusku, ale da sa to vydrzat. Ja som na PN-ke treti den a chcem ostat az kym nebudem vediet vysledok - velmi, velmi chcem aby bol pozitivny 😉 . Tak obidve uvidime zajtra ako na tom sme. Ja chodim do Iscare v Martine.

22ivanka22
4. okt 2013

@trulinka Takže sme obe v MT? Pekne 🙂 . A ako si dopadla dnes? Ja som na tom tak, že pravdepodobne v pondelok máme odber a už sa veľmi teším. Pobolieva na v ľavo v podbrušku, ale že je to normálne. Uvidíme o tretej, aké sú výsledky a dozvieme sa presný termín odberu. 🙂

trulinka
5. okt 2013

@22ivanka22
ahoj, jej tak to by bolo fajn, kebyze ides v pondelok na odber, lebo ja idem v pondelok. 😉 Skoda, ze nechodime do rovnakeho Car-u. Tak nakoniec sa mi vytvorilo okolo 25 folikulov, na presny pocet som sa ani v tej rychlosti nespytala, ale proste je ich dost, tak dufam, ze sa medzi nimi najdu aj nejake kvalitne silne vajicka 😉 . Dnes vecer si idem pichnut ovitrelle a v pondelok rano ideme do toho. Tak snad nam to obom dobre dopadne....ahoj a drz sa 🙂

dzana33
9. okt 2013

1.ivf uspesne...a dufam, ze to do uspesneho konca aj dotiahneme...

trulinka
10. okt 2013

@22ivanka22
ahoj, tak ako si na tom? Mala si odber? A podarilo sa nieco oplodnit? Mne vybrali 25 vajicok, 15 nam ich oplodnili a teraz cakame, ktore z nich sa aj dalej vyvinu...Ze dnes mal byt rozhodujuci den, zajtra budem volat a mozno este zajtra, alebo v sobote mi vlozia embryjko. Velmi sa tesim, snad vsetko dobre dopadne 🙂 . Tak ti drzim palce, ahoj

zelenagw
14. okt 2013

@22ivanka22 Ahoj aj ja som v MT a cakam na mrchu tak isto mam lieky ako ty idem zacat po mrche s Menopurom len cakam na nu... drzim palce 🙂

zelenagw
14. okt 2013

@trulinka no co uz mas vlozene ??? drzim moc palce 🙂

trulinka
14. okt 2013

@dzana33
blahozelam 😉

trulinka
14. okt 2013

@zelenagw
ano, v piatok mi vlozili embryjko a 6 mame zamrazenych 😉 . Takze teraz len prezit to dlhe obdobie cakania 😒 . A ty si ako na tom?

zelenagw
14. okt 2013

@trulinka Ja zatial picham Diphereline a cakam na mrchu a zacnem s Menopurom ....joooj no bodaj by sa ti podarilo 🙂 drzim peste 🙂

trulinka
14. okt 2013

@zelenagw
dakujem 😉 . Tak nech ti to rychlo ubehne a dockas sa pozitivneho vysledku, drzim palce.....

zelenagw
30. okt 2013

@trulinka dakujem krasne uz sa blizi opu...

avlv
14. nov 2013

Ahojte dievčatá. Chcem sa spýtať koľko dňový cyklus ste mali počas stimulácie (dlhý protokol). Posunulo sa vám to oproti bežnému pri tých liekoch?
Ďakujem za odpovede.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre