Úspešné IVF na prvýkrát. Podeľte sa o skúsenosti

mzuzka
11. máj 2009

ahojte,chcela by som keby ste sa podelili o skusenosti tie,ktorym vyslo IVF na prvy pokus.aky ste mali postup, aky protokol,ci predlzenu kultivaciu...
kazda skusenost potesi 😉

mayama
16. nov 2013

Ahojte s manželom sa rozhodujeme, či pojdeme na IVF, predtým sme postupili IUI, iba raz- neuspešne. ja som zdrava, ale manžel ma 0,5 % morfologickych dobrych spermii, takže prirodzenne teh neprichádza do uvahy, buzduci piatok mame konzultaciu/chodime do Heliosu/, nevieme ako dalej. chcela by som sa spýtať ako prebieha IVF, ake su rizika a koľko to stoji. Ja viem že doktor mi povie presne čo a ako, ale vaše skúsenosti mi veľmi pomôžu pri rozhodovaní. Hlavne sa bojim toho, že ja som takky stresmam, že vdaka tomu môjmu stresu a obav to nevyjde, predovšetkým sa bojim toho zákroku, ešte nikdy som nebola na operácii, a pri myšlienke 15min narkoze mi je zle. Dakujem za vaše odpovede.

dukokatka
16. nov 2013

ak tuzite po dietatku a inou cestou to neide podstupis to .Nieje to nic strasne co by sa nedalo zvladnut,budes si musiet pichat injekcie kazdy den.stoji to rozne ak mate problem so spermiami tak cca 700eura.350 injekcie na vytvorenie vajicok a icsi injekcia 300 eura.IVFnie je 100%istota ze sa to podari na 1 krat.

zelenagw
16. dec 2013

@avlv ani nie neposunulo bezne som popri tabletkach mavala aj 30dnovi a vtedy to bolo bud 30 alebo 31 🙂
drzim peste 🙂

zelenagw
16. dec 2013

@mayama narkoza nie je nic je to sranda a ak neveris tomu ze ti to vyjde tak tam ani nechod bude to naozaj zbytocne 80% tvori psychyka 🙂 tak si rozmysli ci tomu uverís 🙂

domuska11
16. dec 2013

@zelenagw to je fakt dolezita psychika?? to aby som zacala pozitivne mysliet, ze to doapdne dobre 🙂 lebo mi asi zacina trochen sibat na hlavu 🙂

zelenagw
16. dec 2013

@domuska11 aj mne sibalo ale som si povedala bud teraz alebo uz neviem povedala som si ze mame jeden pokus a vlozila som do toho vsetku nie nadej ale istotu ze sa to podarí a podarilo sa DRZIM TI MOC PALCE aj ked mi povedali nieco co sa mi moc nepacilo tak jedním uchom dnu druhym von a povedala som si ze nech si nepyslia ze to ja a moje mimi nezvladneme my sme bojovníci... a po odbere vajicok somm vsetkym posielala pusinky a stele na ne myslela aby bojovali ze potom budeme spolu a sme 🙂

domuska11
16. dec 2013

@zelenagw ja sa hlavne bojim vajicok- v akom budu stave a pod. ci budu schpne oplodnenia..som mlada, vysledky mam vsetky ok, tak snad budu..musim sa aj ja k tomu takto pozitivne postavit a neratat s inou moznostou!!!! Len sa bojim sklamania :(((( vidis, zas myslim negativne 🙂 budem tehula a bodka!!!! 🙂

zelenagw
18. dec 2013

@domuska11 presne tak 🙂 ostatné nikoho nezaujima 🙂 ani teba nebojkaj bude isto jedno ktore ti ostane a viac sa nemusis zamyslat a platit za mrazacikou lebo tie ti uz potom nebude treba lebo druhe babo pride ani nebudes vediet ako 🙂

stanulka30
26. mar 2015

Ahojte, mne vyslo 1 IVF s transferom po 2 dňoch. V 8tt akcia srdiečka, vsetko ok a v 9tt MA ☹.
Užívala som chlorellu, kyselinu listovú a ryby olej s I.

hozka
27. mar 2015

Ahojte, ja som práve v stimulácii, čaká nás prvé IVFko, absolvovali sme už 3 IUI bezúspešne. Verím, že IVfko sa už podarí, nakoľko je problém u manžela nie u mňa. Držte nám palce 😉

andre28
2. jan 2016

Ahojte...ja som akurat po prvom ivf,zial testik negativny.mrcha sa spustila na 15 den ,ale nejaka slaba...neviete mi povedat kolko sa caka na dalsi pokus?ambulancia je do 7 zavreta tak nemam odkial cerpat nove informacie..dik

segab090
18. feb 2017

@andre28 ahoj ostala som prekvapena z tvojho prispevku pises ze po ivf sa ti spustila slaba mrcha a ze bol test negativny. No v profile mas uvede ze uz si tehu 😉 cize zadarilo sa?

andre28
19. feb 2017

@segab090 asi si si nevšimla,že prispevok je z januara minuleho roku...ano podarilo sa na druhy ket 😀

vierocka888
12. júl 2017

@mayama ahoj. Nasla som tvoj prispevok z r.2013. My s manzelom sme na tom podobne ako ste boli vy. Iba pol percenta spermii zdravych. Chcela som sa ta spytat, ci si nakoniec podstupila IVF a ci bolo uspesne na 1x? Bude to pre mna povzbudenie bo mam velky strach z toho vsetkeho. Dakujem a prajem krasny den 🙂

gretka85
30. júl 2017

ahoj @mayama ja som bolo tento mesiac a som uz tehotna manzel mal ties len pol percenta dobrých podarilo sa nam zo na prvy pokus podari sa vam to dezim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre