Úspešné IVF na prvýkrát. Podeľte sa o skúsenosti

mzuzka
11. máj 2009

ahojte,chcela by som keby ste sa podelili o skusenosti tie,ktorym vyslo IVF na prvy pokus.aky ste mali postup, aky protokol,ci predlzenu kultivaciu...
kazda skusenost potesi 😉

zuuuzana7
11. máj 2009

lyndus, po transfere emrijko sa este pohybuje alebo si "plava" po maternici a stane sa, ze zaboci do vajickovodu ak je tento zdravy tak clupne opat do maternice. ak je vsak co len mierna nepriechodnost vajickovudu ci uz zrasty, alebo ine chyby vajickovodu. emrijko sa uhniezdi a nastava mimomaternicove tehotenstvo.

dufam, ze som to dobre vysvetlila 😉

baby vela stastia ak to uz teda pri prvom ivf nevyslo tak nech klapne to druhe 😉

a mzuzke samozrejme zelam plnu trefu uz pri prvom ivf.

my sa tiez chystame na nase prve ivf v septembri tak silno, silno verim, ze nam tiez pan bozko nadeli maleho mrnuska.

krasny vecer 😵

kiara15
11. máj 2009

ahojte mne tiez nevislo prve IVF ale august alebo september to isti.Hovoria ze druhe su uspesnejsie? 😒 tak plnou silou v pred 🙂

lusinkaj
11. máj 2009

kiara aj ja som pocula ze 2 ivf je uspesnejsie aj ja v to verim ze aj u nas bude uspesne....dufam... 😉 🙂

kiara15
11. máj 2009

lusinkaj ved aj ja dufam a kedy ides do toho?a kde chodite?

mirica
12. máj 2009

ahoj - ja pridám trošku optimizmu - nám vyšlo 1 IVF/ICSI - soft - dokonca dvojnásobne ......no a ešte teraz sa podarilo prirodzene . podľa doktorov môžu tie dávky hormónov spôsobiť aj zmeny v tele ženy ....tak že sa nakoniec občas podarí aj prirodzene - ako nám 🙂

lusinkaj
12. máj 2009

ahojte,mirica to vazne?super....4 deticky 😉 vela zdravia prajem...budete mat doma veselo 😀
kiara,neviem kedy pojdem na ivf ak nie tento rok na druhy urcite 🙂 chodim do KE do gyncare

lyndus
12. máj 2009

jeeeeeeeeeeeeeej mirica, stastna to zienka, aj ja steeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem tolko detvaccikov 😀

lusinkaj
12. máj 2009

lyndus tolko az.... 🙂 a ty tiez si oteh.pocas ivf?a kam chodis?

lyndus
12. máj 2009

ano som po KET, chodim do SPLNu 🙂 ja som vzdy hovorila, ze keby sme mali na to financie a ja telesne dispozicie tak kludne aj futbalovu jedenastku 😀 ale bohuzial, tak snad aspon 2-3 sa zadaria 😀

lusinkaj
12. máj 2009

tak ja budem rada ak budem mat jedno zdrave 🙂 🙂
lyndus je ti tvoj 1 ket?a ivf ti nevyslo preco?

sue13
12. máj 2009

Ahojte. Mne tiez vyslo IVF na prvy krat a uz mam doma krasne dievcatko 😵 😵 😵 Zajtra ma uz 3 mesiaciky.
Zelam Vam vsetkym aby to vyslo a aby ste sa aj vy rychlo mohli vytesovat. Najskor z bruska a potom z mimča. 😉

lusinkaj
12. máj 2009

sue blahozelam....super 🙂

drobec123
12. máj 2009

pripajam sa k uspesnym tehulkam po 1IVF. mala som kratky protokol (v CARe kam som chodila iny ani nerobia), nemala som ani PK, vkladali sme na 3 den po OPU. udrzalo sa jedno emryjko ktoremu uz bije aj srdiecko !

floskula
12. máj 2009

ahoj drobec. kedy si mala ET. este si pamatas? 😉

drobec123
12. máj 2009

jasne, 14.4. preco ?

floskula
12. máj 2009

len som chcela vediet, ci si z tej nasej marcovej varky, lebo tam sme boli neuspesne ja, katka, emka tusim. takze aspon niekto komu to vyslo. ale ja som mala ET uz 29.3. som citala, ze si necitila absolutne ziadne prejavy, co je aj logicke, vsak po oplodneni zena nieco zacne citit az o mesiac, cize to vychadza az 2 tyzdne po potvrdeni pozitivneho hcg. ale chcem sa spytat, ci si v tom obdobi po odbere krvi necitila ani len ziadne sem tam pichnutie pri vajecnikoch, alebo tak.

drobec123
12. máj 2009

floskulka, ja necitim este ani teraz nic ! okrem toho ze ma pri otvoreni chladnicky, stanicnych bufetoch a roznych vyparoch napne nie som vobec ukazkova tehulka. ani ma nic neboli, nepicha, prsia nie su citlive (aj ked manzel hovori ze sa mi trosku zvacsili) fakt neviem ze som tehu. ani extra unava na mna este nedolahla, proste nic. len na UTZ je vidno nejaku machulku a v nej uz aj srdiecko 😀
ale cakam ze to vsetko na mna pride na raz ! o dva tyzdne idem letim totizto na jeden VIP event - pracovny, na cely vikend aj s generalom, tak urcite tam budem mat vsetky priznaky ked to budem najmenej potrebovat ☹

hej, viem ze z celej nasej FC partie vyzera ze som jedina z MK ktorej to vyslo co mi je nesmierne luto pretoze som to priala kazdej jednej ! ale verim ze aj ked august bude nabity v FC, zvladnete to a vyhrate ten boj ! ja vas budem chodit urcite povzbudzovat !

lyndus
12. máj 2009

lusinkaj nebola som na ET, hned po odbere vecer som dostala vysoke horucky, zistili mi silny zapal priedusiek, ktory museli riesit antibiotikami, esteze sme odber stihli...8 embiok nam zamrazili a teraz som bola na KET a ten nam vysiel pozitivne, snad do stastneho konca 🙂 takze u mna je to v podstate tiez na prvy krat 😀 floskula ja som mala asi 2 den po transfere priserne nafuknute brucho a to mi ostalo 🙂 inac ziadne vyrazne priznaky, sem tam ma pobolievali krize a podbrusko jak na mrchu, ale nic valne...zato teraz bolia riadne 😀 a dufam, ze nebudem blinkat, to by ma velmi potesilo 😀

lyndus
12. máj 2009

jo a som strasne unavena, cely den vyzyvujem, vecer odpadnem a spim jak drevo do rana 😀

floskula
12. máj 2009

drobec, dakujeme. mne to nie je cudne, ze nie si ukazkova, ako to ty nazyvas. moja sestra to tiez tak mala. 🙂 navyse som niekde citala, ze zene, ktora je pripravena na prichod dietatta, nebyva zle. 😉 tak sa drz!

lusinkaj
12. máj 2009

lyndus aha... 😉 no ale zaklad je ze teraz je to pozitivne a urcite to dotiahnes do uspesneho konca... 🙂
pana beka aj take veci sa stavaju... 😝

lyndus
12. máj 2009

mno veru 🙂
floskula ja si nemyslim, ze je to nepripravenostou matky na dieta, ze je jej zle...ja som zas citala, ze telo zo zaciatku beie babatko ako votrelca a snazi sa ho zbavit... ono sa brani a matke je potom zle...takze je dobre, ked je zene zle, znamena to, ze ma silne babo...to som zase citala ja...ale podla mna kazda zena a dokonca aj kazde tehu je ine, takze sa netreba stresovat, ale uzivat si to 😀

sue13
12. máj 2009

Lusinkaj dakujem 🙂
Drobec123 my sme sa uz tusim stretli v nejakej teme nie??? Blahozelam k tehotenstvu a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉

smejkaa
12. máj 2009

Ahojte. Ja by som chcela tiez podporit vsetkych, ktori cakaju na IVF. Nam sa to tiez podarilo na prvykrat. Mali sme ISCI, predlzenu kultivaciu, lepidlo a pichali sme gonal. Nasou stastnou volbou bol Gyncare. Momentalne sme v siestom mesiaci s poriadne kopkajucimi dvojickami. 🙂 Uz len nech vsetko dobre dopadne do stastneho konca. Takze vsetkym cakatelkam drzim palce, ono sa to podari, len tomu verte a vela pozitivnej energie treba. Urcite. 🙂

lusinkaj
12. máj 2009

smejka to je super...vsetko dobre do uspesneho konca... 🙂 ako si spokojna s dr.hermanom?

lulocka
12. máj 2009

Ahojte aj mňa čaká prvé IVF ale ešte čakám na schválenie žiadosti.Neviete ako dlho to trvá.Dakujem 🙂

flock
12. máj 2009

ahojte,

tiez vam mozem napisat, ze nase 1IVF bolo uspesne. mala som kratky protokol - menopur a orgalutran, stimulovala som o par dni dlhsie, lebo hrozilo, ze nebudem mat vajicka, nakoniec mi odobrali 4, z toho sa 3 oplodnili ICSI a o 3 dni mi vlozili 2 embryjka. to tretie sa prestalo delit, takze sa nemrazilo nic.
velmi dolezita po ET je psychika, treba si to tehotenstvo uzivat uz od tohto momentu.

ujalo sa nam iba jedno, ale dakujem aj za neho 🙂 🙂 🙂

moja kamaratka bola tiez na 1IVF-ku a tiez je tehotna.

takze baby, dufam, ze vas to povzbudi 🙂

kiara15
12. máj 2009

flock mozem sa spytat kolko dni si mala ICSi?

mayka
12. máj 2009

Ahojte, aj mne vyslo prve IVF. Mali sme aj ICSI, PK a zonalny hatching. Cize skoro vsetko co sa dalo. 😀 Vkladali mi dve blastocysty a ujala sa jedna ta sac drzi zatial zubami nechtami. Tak dufam ze je v poriadku. Inak este mame 6 mrazacikov odlozenych v Gynfive. 😉 Sme straaasne bohati.

zabka1
12. máj 2009

Ahojte dievcence. Uz viacej z vas sem pripisalo svoje pozitivne prispevky po umelom oplodneni, vsetkym vam srdecne blahozelam a tie ktore na svoju chvilu este len cakate velmi silno drzim palce. Presne viem co prezivate, kedze aj my sme museli absolvovat tuto dlhu cestu za nasim vytuzenym drobcekom. Momentalne ma nase slniecko 4 mesiace. Absolvovali sme vsetku tuto ceremoniu takto pred rokom v Heliose Martin. Isli sme cestou IVF-ICSI a nasa mala zubrienka sa ujala na prvy sup. Brala som Proveru + Decapeptyl + Gonal. Tak isto sme mali predlzenu kultivaciu a zostali nam v Heliku este 3 deticky🙂 Hlavne treba dievcence vela pozitivneho myslenia, vela odpocivajte, dodrziavajte pitny rezim a treba verit, ze sa vam to podari. Ked uz budete mat male gombicky v brusku, od prveho dna sa s nimi pekne rozpravajte a sem tam pohladkanie bruska neuskodi.
Drzim vam vsetkym palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre