Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

artep26
22. nov 2008

Dus to mě bolí břicho od KETu.
Takže už tomu radši ani nevěnuju pozornost.
😉

nelynka
22. nov 2008

ahojte, boli sme s manzelikom na nakup..
spinenie nateraz prestalo, tak uvidime, snad ani uz nezacne a udrzi sa to 😀

nunca
22. nov 2008

Artep, tak prý v těhu se dělají bedárky 😀 , psal to nějaký lékař na netu jako jeden z příznaků těhu 😉 😉 .
Nely, vidíš, určitě to bude v pořádku a mrcha nedojde na celých 9 měs. 😉 .
Moc vám budu držet pěstičky na pondělí a očekávám od vás krásný zprávičky o dvou nádherných // 🙂 , budu na vás myslet, holky!

nelynka
22. nov 2008

nunca nechame sa prekvapit, dufam ze to naozaj bolo uhniezdenie aj ked si myslim ze to bolo dost neskoro na uhniezdenie... 🙂

nunca
22. nov 2008

Nely, my byli s dcerkou taky venku, doslova se vyválela ve sněhu a s jakou radostí 🙂 , bylo krásné to řádění pozorovat 😵 .

nelynka
22. nov 2008

nunca mi nieco hovor, my sme sli z nakupu, na jednej krizovatke nica p 10m dalej sneeeeziloo..ale mi to pripadalo akoby niekto pustil snehove delo, akoby lietal polystyren 😀 😀 😀 😀

nunca
22. nov 2008

Nely, to se nezahnízdí ihned naráz, trošku to trvá než se zahnízdí úplně, aby mohlo začít růst, takže osmý den je pořád v normě, vždytˇ někdy dochází ke špinění i 14. den a také ještě ten první trimestr se to může stát 😉 😉 .

nelynka
22. nov 2008

to vim, ale nejlepsi je ze dneska bych mela dostat jakoby normalne mrchu...tak neviem, je to divny...nektery holky uz po KET meli 5-8den pozitivny test

nunca
22. nov 2008

Nely, tady to bylo taky jako by někdo roztrhl peřinu a větrákem to rozfoukával, ale byla to nádhera co 😵 ???

nelynka
22. nov 2008

veru byla, bych se na to dokazala divat porad...ty ji odkud??

nunca
22. nov 2008

Nely, to bývá u každého jiný a 5-8 den je dost brzy, znám takové holky, co měly ještě 14. den z moči test neg. a z krve byl pozit.(a případů takových je taky dost), takže tím se vůbec nedá řídit, proto v caru dávají termín na testování až ten 14.den 😉 😉 a né dříve, vědí moc dobře, jak to je 😉 .
A takové špinění a někdy dokonce i krvácení se objevuje i u přirozených těhu až 4 měsíce po oplodnění jako tzv. pseudomenstruace(objevuje se v termínech, kdy by mělo docházet k ms) a proto taky některé těhule ani nepoznají, že jsou těhotné, jen mají slabší menzes a toto je fakt docela časté, na netu se o tom hodně píše a já mám kamošku a ona zjistila těhu právě až ve 4. měsíci, i když ms pravidelně chodila, ale slabší 🙂 .

nunca
22. nov 2008

Já jsem z Koměříže 😝

nelynka
22. nov 2008

nunca vis ze moje kamoska to taky zistila az ve 4tym mesici? ji doktor vysmal ze jede nejak pozde kdyz uz je v 4tym mesici a ona ze doted mela normlane mrchu 😀 😀

ja jsem tedkom v praze jeste 😀

nunca
22. nov 2008

A jinak jsi odkud? My máme docela dost příbuzných na Sk, poněvadž manželovi rodiče z tama pochází, takže tetičky, strýcové, atd. Takže jezdíme s malou každý rok na dovču do Tater, rodina bydlí kousek od tamtud 😉 .
Skvěle si to tam vždycky užijeme, naše malá vždycky řekne strýcovi "strýcu" a ten je hotový 😀 , poněvadž je mu tam tak nikdo nikdy neřekne 😀 .

nunca
22. nov 2008

Tak vidíš, hezky si to užívej a netrap se tím, není tedˇ opravdu čas se tím nějak stresovat, mimísek přece potřebuje klidnou "maminu" 😉 .

nelynka
22. nov 2008

ja som original od Revucej, to je na strednom slovensku a manzel je z Kosic..

juju potrebuje ale vis sama jaky to je, kdyby aspon nejakej naznak tam byl abych byla klidnejsi 😀

nunca
22. nov 2008

Já vím, ta nejistota a čekání jsou fakt děsný 🙄 , zažila jsem to už taky dvakrát a bohužel neúspěšně ☹ , takže s každým pokusem to nesu hůře a hůře, takže mě se to mudruje, když tak sama vyvádím, že 😝 ????
Ale vím, že vždycky mi tvrdili, že psychika dělá hodně, ale jak na tu psychiku, aby jsme se nestresovaly, to nám nikdo neřekne 😠 🙂 .

nelynka
22. nov 2008

veru jak na tu psychiku hehe 😀 😀 😀 😀
jedine mit prad co delat aby jsi na to nemyslela,a le to se taky a z tak 100% neda ☹

macous
22. nov 2008

Ahoj holky, tak jsem vás letem dočetla,
Nelynko, je mi líto, že nemáš dvě čárečky, ale opravdu to ještě není ztraceno, testni v pondělí s Artepíkem a možná se přidá i Luc a já budu držet palečky, abyste zahlásily dvě // 😵 😵

Nunca, co ti budu povídat, poslední 4 dny mi není dobře od žaludku, pořád těžko, nezvracím, ale občas mám pocit, že už poběžím, je to celý den od rána do večera, k jídlu se nutím. Snad to poleví, jinak trochu citlivá prsa a sem tam dloubne v podřišku, jinak nic 🙂

Co vy holky těhulky, jaké máte pocity?

nelynka
22. nov 2008

macous uvidime, testneme ale stejne pochybuju, zase jsem zacala spinit ☹

macous
22. nov 2008

Nel, ale je to pořád jen špinění a to nic neznamená, ráno budeš moudřejší, mrcha by se podle mě rozjela do rána naplno... přeji moc štěstíčka, aby to tak nebyla a byly v pondělí fakt // 😉 drž se a odpočívej, zasloužíš si to tak jako tak 😉

nelynka
22. nov 2008

macous to je pravda, je to jen spineni, ale stejne vis, ten pocit ze spinis, strach tam je, tak ale uvidime, mozno budem milo prekvapena 😵

nunca
22. nov 2008

Mac, toje jedna taková nemilá stránka těhu, ale aspon víš o tom, že tam mimi je a takto Ti o sobě dává vědět : "mamko tady jsem" 🙂 , ale vážně já se při prvním těhu bez toho taky neobešla a bylo mi pernamentně zle celý den ( bez zvracení), ale mě to tenkrát začalo dost pozdě, až myslím v 8. týdnu (to jsem myslela, že mě to už mine), ale za to jsem se nemohla dočkat, kdy to už skončí, špatně mi bylo až do 15. týdne 😖 .
Tak, atˇ je lépe a mimískovi se daří 😉 , kdy jdeš zase na UZ kontrolu?

nunca
22. nov 2008

Nely, bude to určitě dobré, přece kdyby šlo o ms, tak snad by špinění neustávalo a pak se rozjelo na ms, spíše to vypadá na těhu 😉 .

artep26
22. nov 2008

Holky tak máme taky nakoupeno, jeli jsme až ve 20:00 takže obchoďák prázdný a hezky jsme si pocourali a nikdo neotravoval. 😀
Nel já taky malinko začala špinit, ale jen nepatrně. Zatím bez krve ale uvidím zítra ☹
Je to strašná nejistota, ale věřím že to dobře dopadne a že to patří k těhu.
Holky já jsem taky ten případ, co zjistil těhu ve 4. měsíci, přesně jak tu popisuješ Nel. MS normálně byla ale slabá, doktor mi to nechtěl věřit ale bylo to tak. Takže jsem i trošku klidnější, že MS byla ikdyž jsem byla těhu.
Navíc teď mám cykly ca 32 dní a dnes jsem 24 takže je zatím brzy. Ale po těch hormonech člověk nikdy neví. Po 1. KETu jsem ale MS dostala taky 32. DC.
No nechám se překvapit.Uvidím co zítra a v pondělí testnu, jestli se to ta rudá mrcha teda nerozjede 😠 😠

mmonna
23. nov 2008

Dobre rano koceny....Nel,no ako to s Tebou vyzera?Nun napisala,ze ked by si mala mat mrchu,tak urcite by prisla hned a nehlasila sa len spinenim.......mrcha taka nebyva...a okrem toho,zajtra testujes....tak to uz vydrz a nerob si stresy...to Ti tak ci tak nepomoze..co ma prijst prijde,ci to bude tak,ci onak.....a vsimla som si,ze pises ceskoslovensky 😉 ja som z TN,ale pochadzam z Oravy,kusok od Terchovej/Zazriva/.....takze slověny ako vysite 🙂

Mac,tak uz Ti byva tazko?Ja som mala vcera prsia tak citlive,ze som radsej len lezala,a nehybala sa....tak strasne ma boleli...a to ich mam docela male,mozna dvojky 🙂 zatial grc grc este nebyva,aj by som to chcela,lebo potom by to bolo vsetko ok,ale aj sa toho bojim..zazila som to,a bolo to strasne...do 4mesiaca....kym som prisla do roboty,mala som plny mikrotenovy sacek ☹

Leny,ja sem tam tiez kychnem......ale ani nie je sa co cudovat,ked je vonku tak desne.....u nas je hotova vichrica,a to muz chcel ist na hory sa len tak poprechadzat......urcite to nehrozi....

Nun,to som rada,ze Ti je zatial ok.....drz sa,a nechces este testnut aspon raz?

nunca
23. nov 2008

Dobré ránko děvčátka, u nás po ránu mrzne jako praští 😝 , zevnitř je ale docela hezký pohled ven 😀 .

Mmonny, pokušitelko jedna 😀 , ale třeba to ještě vážně vyzkouším, jeden TT se mi ještě válí doma, tak co s ním, že 😀 ???
No, v noci je to vážně děsné spaní, nemůžu ležet na bocích, poněvadž je to velmi nepříjemné až bolestivé (po chvíli je mi vždy dost špatně a musím se přetočit), tak spím dobře jen na zádech a tuto polohu k smrti nesnáším 😠 . Mám strach, že se mi udělá zle jako minule z té cysty, když praskla 😖 . Doufám, že vydržím do toho pátku 😔 , začínám mít vážně strach 😕 .

nelynka
23. nov 2008

artep tak to sa ti urcite babo zahryzlo..mne sa to zase rozbehlo trosku vecer a ked som si lahla tak prestalo..rano bolo zase trosku hnedeho na papieri a zase ked som lezala tak dobre..tk uvidime zajtra,,
ja som dnes uz 31DC a mrcha mi chodi tak 30DC
no normlane sa bojim aj pohnut z postele aby sa nerozbehla 😀

tu je krasne zasnezene, vcera som este bola vecer s hafanom tak som sa na nej narehotala, jej prvy sneh, lapala vlocky celu cestu do papule, no proste komedia, som z nej nemohla 😀

nunca
23. nov 2008

Nely, prostě zvířátka a děti tu radost ze snížku dávají tak krásně najevo, my se včera nasmáli z té naší "šmudlinky" 😀 😀 .

artep26
23. nov 2008

Ahojda holky,
Nel tak to je dobře že je to tak jak to je.
Já zatím nic, špinění přestalo, ale nebudu to zakřikovat, může se to vrátit a rozběhnout v plné parádě 😠
Holky u nás je taky sněhu habakuk a pořád sněží.
Zatím čusík budu průběžně nakukovat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre