Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

jaruska74
30. nov 2008

ahojate len sa chcem pripojit svojou skusenostou. Bola som este v septembri na IVF ale kvoli hyperstimilaku som nebola na transfer, takze som cakala na KEt ktory bol pred 13 dnami. v 10 dni som si urobila test a bol negativny....vcera som trosku spinila, no vlastne jedna spinka, takze nebolo to spinenie iba spinka 😀 . zajtra mam ist na krv ale uz netestujem, len cakam.....a bojim sa vysledku. vsetkym ktorym sa zadarilo blahozelaaaaaaaam 🙂

mmonna
30. nov 2008

Leny,musim ist dalej,inak to nejde.....ale ja este vyse tyzdna budem cakat na verdikt doktorov....a to je fakt dost dlha doba.....ale co uz.....

Nun,pri Tebe by clovek spravil aj vysoku gynekologicku 😉 Musis sa zmierit s tym,ze sa dostanes do mudrych knih s Tvojim pripadom,a budu o Tebe vediet este mnohe generacie 😉 samozrejme zartujem,no myslim si,ze na vsetko je nejake logicke vysvetlenie,a si len u nejakeho mudra,ktory nevie na to prijst.....priroda vie,co robi,a dava Ti tymi vysokymi hodnotami nejake znamenia,a len ich treba rozlusknut.....ale som mudra ...co? 🙂

Arti,a Ty sa ako citis,mimo nespavosti?Keby ma neboleli prsia a nebola som ako balon,tak uplne ako keby sa nic nedialo.....a ked ma chyti hlad,tak je to nieco hrozne a som ako bezodna jama....nie,ze by som tolko zjedla,ale stale som hladna..no ked zjem o trocha viac,tak mi je tazko....

dasa24
30. nov 2008

ahoj holky,

Leny je mi to moc líto 😔 😔 , ach jo..To je hrozný, jak si osud zahrává. Moc ti Leny přeju aby to trošku přebolelo.
Máš pravdu, že je to lepší než později. Jakož to já jsem toho příkladem.
Můžeš jít alespon brzo do Ketíku?

nelynka
30. nov 2008

ahojte babulky, co tu mame nove?
ja uz nejako nestiham..

arti ani ja neviem spavat, normlane sa v noci budim vyspata 😀

jaruska aj ja som si robila 10ty den po KET test a mala som negativny a trochu som spinila a na 13ty den bol uz trosku pozitivny a na krvi mi vyslo Hcg-48, co je dost nizko ale tehus om..
len dufam ze to bude rast 😀 😀 trosku sa aj bojim aby to babo vydrzalo 😎

leny mrzi am to velmi ze sa taketo veci deju holkam ako my, ktore po dietatku tuzia asi najviac na svete..budem drzat palceky, nech vam to uz nabudce vyjde a babetka to vydrzia...

luly3
30. nov 2008

ahojte chcem sa spýtat na kolky den vam mrazili embria???????
ja som mala včera OPU a dnes mi zamrazili 5 a 6 embrii mi nechali na PK

leny2
30. nov 2008

Ahoj holky,
Daši, doktorka říkala, že můžem jít hned v lednu,ale nechce se mi tak brzy, musím si dát oddych pro tělo a v té pauze nechat udělat případně další vyšetření, co by mohli předejít dalšímu problému a mezitím budem snažilkovat doma, nechám tomu volný průběh.

Luly, nevím, který den nám zmrazovali embria, ale měla jsem je všechny ve stádiu moruly.

nunca
30. nov 2008

Mmonny, to je fakt těžký a vůbec mě to netěší, člověk neví, co má dělat dál 😔 . Mmonny drž se, týden je fakt hodně .... 😒 , ale zase určitě to bude stát za to 😉 😉 .
Luly, je lepší, když se embryjka zamražují v nižším vývojovém stádiu (lepší zvládnou pozdější rozmražení), nejsou ještě tak křehká 😉 . A PK většinou se selektují ty ne moc kvalitní, přežijí ty zdravé a silné 😉 😉 . Toto vše je, ale určitě na zkušenostech daného caru (některé zamražují i blastocysty- ty už podle mě jsou v takovém vysokém stupni vývoji, že moc dobře nejdou uchovávat mimo organismus-dělohu ženy, tam je jim určitě nejlépe a mají nejlepší podmínky pro další růst). Věř určitě svému caru, vědí, jak je to pro embryjka nejlepší 😉 .
Hodně štěstíčka k transferu 😉 😉 .

nunca
30. nov 2008

Nely, určitě to embroušek (-sci) zvládnou skvěle a Hcg poroste tedˇ jako divé 🙂 😉 . Hlavně se šetři a budˇv pohodičce 😉 😉 😉 .

nunca
30. nov 2008

Leny, je to na Tobě, pokud Ti tedˇmenší pauza prospěje, tak si ji dopřej 😉 , poslouchej své tělíčko, ono si samo řekne 😉 . Bylo to celé náročné i na psychiku, takže já bych asi udělala stejně, je potřeba se srovnat i na dušičce a počkat až to přebolí. Drž se!!!!

leny2
30. nov 2008

Nunci, cítím to tak, zklamání bylo veliké a i tělo je po tom všem vyčerpané.

nelynka
30. nov 2008

nunci dufam aj ja, len teraz sa setrit je nemozne, ked stahujeme a este mame toho dost a nemozem to nechat na manzela vsetko...

mmonna
30. nov 2008

Nun,ako si pisala o tych stadiach vyvoja/morule,blastocysty/este ze si mi to nenapisala pred KET-omasi by som sa zblaznila od tej neistoty...mala som blastocysty,a tiez mi den pred tym povedala sestricka z labaku,ze oni sa rozmrazuju zle.......nakoniec sa rozmrazili dobre........bola som na nich nastvana,ze ich nechali zajst az tak daleko,ze sa mi zmensili sance.....ale priroda bola silnejsia.....

nunca
30. nov 2008

Mmonny, je to tak, ale zase je nejlepší úspěšnost transferu, pokud jsou ve vyšším stádiu (v tom, že se brzy po transferu zahnízdí), ale je fakt, že mají tendence se prý rozpadat po rozmražení, jsou už hodně citlivé. Když jsi těhulka, tak se tím už netrap, hlavní je, že to dopadlo a mimísek (-sci) se krásně drží maminky 🙂 😉 .

artep26
30. nov 2008

Nun tak to jsem zvědavá, co s tebou holka bude dál, nemáš to teda jednoduché 😒
Jaru já testila 10. den a // byly ale 11. den jsem taky malinko zašpinila a těhu jsem.Tak na zítra držím pěstičky, ať je HCG krásně vysoké 😉
MM už je mi docela fajn, i to spaní už je lepší. Bylo mi trošku zle od žaludku ale už je to taky lepší. Prsa mě ani moc nebolí, jen tak chvílema, nejvíc je cítím v předklonu. Právě jak mi nic není, tak se bojím aby bylo vše v pořádku a něco se nepokazilo. Občas mě někde píchne, ale jinak mi nic není. 😉
Luly já taky nebyla na ET kvůli OHSS, a zamrazili je hned druhý den. Pry ve stadiu zygoty se nejlépe pak rozmrazují.
Nely a kdy jdeš na kontrolní krev?? Já bych si nejradši taky zašla někam jestli roste, ale nevím kam, aby si neřekli že plaším 😀 😀 😀 Mě čaká až 11. UTZ, to se asi nedočkám ☹ ☹ ☹

dusice
30. nov 2008

Ahoj holky,
tak jsem dneska testla a na testu už nic není.Nechám si to ještě potvrdit z krve- abych měla 100% jistotu a pak se začnu rozmýšlet co dál.

leny2
30. nov 2008

Taky to už chci mít za sebou, ať můžu normálně fungovat. Dneska se krvácení rozjelo, tak snad to nebude dlouho trvat, bolí mě břicho bez přestání a jdou ze mě strašný kusy krve,tak už bude brzy snad konec. Raději vám to tady ani nebudu snad psát, ať vás nestraším. Ale nebojte jste těhulky, vás se to netýká.

nunca
30. nov 2008

Arti, ono to uteče hodně rychle a potom aspon bude stát za to 😉 😉 😉 😉 😉 😉 !!!!
Dus, je mi to moc líto, věřila jsem, že Ti vyjdou dvě //, ale třeba tam ještě těhu bude, stává se to málo, ale stává 😉 . Budu na Tebe moc myslet a držet pěstičky 😉 .

nunca
30. nov 2008

Leny, je to vážně smutné, když se toto stane ☹ , ale Ty to určitě zvládneš a držím pěsti do dalšího boje 😉 .
Já už skoro 2 měsíce neměla ms (4.10. naposledy), takže bych už nějakou ms uvítala, taky by se mi značně ulevilo 😕 .

leny2
30. nov 2008

Nun, to ti věřím, ta nejistota, co to tělo vytváří, je hrozná. Jinak jsem tak nějak v pohodě, nejraději bych už šla do práce, abych na to nemusela myslet.

nunca
30. nov 2008

Len, to Ti věřím, zabavit mysl je nejlepší taky mi to při těch neúspěších pomáhá (mám jenom trochu strach, aby ze mě nebyl nakonec díky tomu workoholik 🙄 ).

leny2
30. nov 2008

To máš pravdu, ale ne, všeho s mírou.

artep26
30. nov 2008

Len, Dus je mi to moc líto. Nevím co napsat, prostě mě to moc mrzí ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔
Moc vám přeji, aby další snažení bylo úspěšné 🙂
Nun a proč si nedojdeš na vyvolávačku?? Mně vždycky pak MS došla do 7 dní 😉

nunca
30. nov 2008

Arti, psala jsem myslím včera, dostala jsem dvojitou dávku Agolutinu (vyvolávačky), která normálně nijak neublíží, pokud prý to není těhu, tak se ms dostaví, takže více už udělat nemůžu a ani nikdo jiný. Doufám, že to se to tedy samo zpustí po té injekci, i když je divné, že po tolika lécích, když jsem je vysadila, jsem "to" ještě nedostala (vlastně ani nemohla, to by nejprve musel klesnout ten zatr....progesteron)-souhlasí to s tím rozborem krve, prostě když je hladina prog. tak vysoká, tak to nedostaneš (stejně jako u těhu) 😒 . Snad se to moje tělo už konečně umoudří a bude fungovat, tak jak má 😉 .

artep26
30. nov 2008

Nun ajo ... jsem trubka 😅 😅 😅 vždyť já to četla.
Já vždycky dostála na vyvolání Pregnyl ... a vždycky pomohl 😉
Agolutin jsem dostala po KETech.
Tak ať se tělíčko konečně umoudří a milostivá se dostaví 😉

nunca
30. nov 2008

Díky, taky v to doufám 😉 . Tedy o Pregnylu jsem nikdy neslyšela (ten se dává normálně, aby praskly folíky před OPU), ale každý doktor zvažuje dle sebe, já vždy dostávala jen ten Agolutin, akorát, že nikdy tedy takovou konskou dávku 😅 . Agolutin mi dávali, když mi třeba ms nedošla kvůli cystě, tak potom se mi krásně ulevilo a s ms cysta praskla 😉 . Právě jsem myslela, že ji mám i tedˇ, i když tedy ty bolesti nejsou takové (tedˇ spíše občasné pobolívání) a na UZ se cysta nepotvrdila, což je dobře (ty bolesti nejsou moc příjemné) 😉 .

Holky, už děláte nějakou přípravu na vánoce?? Já tedy už udělala adventní věneček (vlastní výroba každý rok 😝 ), jinak okna jsem ještě nemyla, tak v oknech výzdobu nemám-zatím 😅 . Letos nějak jsem s přípravou pozadu 😨 .

dasa24
1. dec 2008

Artep, taky jsem letos nějak pozadu 😀 Umytá okna taky nemám....nějak nestíhám 😠

Leny jsem ráda že můžeš jít do KET alespon brzo, ale samozřejmě poslouchej svoje tělo.
Leny co si chce nechat udělat ještě za další vyšetření ? 😕
Jsem ráda že ti je trochu líp ☹ , já to vždycky tak hodně prožívám potom co bylo minule

mmonna
1. dec 2008

Dobre rano KEt-acky 😉
Leny,tak nech to vsetko prebehne aspon bezbolestne.....a rychlo...nech si na Vianoce aspon fyzicky v poho.....
Ani sa nenazdas,a dalsi KET je tu.....

Nel,ides dnes na krv..nie?A na druhy tyzden uz ideme na UTZ.....som s toho sakra nervozna..Ty nie?

Arti,a Teba tento tyzden uz asi nic necaka,len sa pozorovat 🙂

Dasi,Ty si chcela ist teraz niekedy na UTZ?aby Ti zistili tie ozvy srdiecka.....ze?

Nun,ako dnes?

artep26
1. dec 2008

Ahojda holky,
Nel tak držím palec, ať je HCG hezky vysoko a těhulkování se potvrdí. Taky bych nejradši někam zalítla na další krev, ale oni mě nepozvali, prý je hodnota hodně vysoká, tak se nemusím bát- ale znáte to ... jak se nemůžeme bát??
Leny přeji ti ať ti další KETík vyjde hezky a můžeš se radovat z miminka 😉 😉 😉
Dáši o tom mi mluv, teprve dneska jdeme na chvojí a budu dělat věnce 😅 😅 😅 jsem ostuda, advent začal a u nás se nic neděje. Ale letos mi to ani tak nějak nevadí, nechci se zbytečně honit, vždyť jsem doma a když se mi prostě nechce a není mi nejlíp, tak si prostě lehnu a ležím. No a pak mám něco stíhat 😀 😀 😀
MM budu držet palečky na UTZ, kolikátého jdeš?? Já jdu 11. ale připadá mi to jako věčnost 😉

mmonna
1. dec 2008

Arti,ja idem 9.takze tiez je to dobre daleko......a to som bola na krv pred dvoma tyzdnami.....ale ze mudrovia najradsej volaju na UTZ,ked 2xvynecha mrcha......aspon v tom obdobi,aby bolo vsetko krasne vidiet....

artep26
1. dec 2008

U nás se chodí na krev za 14 dní (já byla vyjímečně po 13 dnech) a pokud mi odpoledne po krvi řeknou že je krev pozitivní, tak mě automaticky objednávají na UTZ přesně za 14 dní. Ale i tak je to neskutečně dlouhé 😀
Kolik jsi měla HCG??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre