Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sanuska
2. feb 2009

Posouvám...

aliiik
3. feb 2009

krásný den všem 🙂
jj datum je to hezký ... kolem mě to ví také jen pár lidí. sice manžel s tím nesouhlasí, chtěl aby to nikdo nevěděl. V jistém smyslu slova ho chápu, ale já prostě to potřebuji občas probrat i s někým jiným než jen s ním 😉

sanuska
3. feb 2009

Aliii ty jedniná nezlameš, to jsemráda 😀

No tak u nás těch pár lidí ví, že kdybych se to od někoho dozvěděla, tu naši situaci, tak mi je hned jasný, od koho to kdo ví, takže i kdyby sebe víc chtěli (i když v nich mám jistotu, že to dál nepošlou), tak hned budu vědět odkud vítr vane a slíbila jsem jim, že je jinak budu muset zabít kdyby něco pípli 😀 Takže to probírám aspoň s nima a to mi stačí. Teda ještšě na Koni 😀

A jak jsi na tom???? Nějaké nové infošky...???

Já zapomněla vzít ráno Estrofem, tak jsem ho lupla až teď... 😠

aliiik
3. feb 2009

To máme skoro stejný, pár nejblíších a pak koníci 😎

Tak mám novinky.
Ráno jsem byla na krvi, prostě kontrolní HCG. Výsledek byl pozitivní, číslo přesně nevím, ale kooridnátorka mi řekla, že je limitní, takže je možné že se embryjko vyvíjí pomalinku. Chtěla abych přišla ještě ve čtvrtek na další odbě, ale když jsem jí řekla, že docela silně krvácím, tak to prý nemusím ani chodit.
Zlobím se na své nedobré tělo, že nechce spolupracovat 😠
Jediné co my z toho vychází, když nad tím tak myslím, že to prostě nechápu. Embryjko se vyvíjelo, produkuje HCG sice limitní ale moje tělo/svíčka jedna lojová/ nespolupracuje...a jde těžce proti embryjku.
Asi by se mi s tím lépe vyrovnávalo, kdyby ten test vyšel negativně než teď pozitivně je to horší a zas přemýšlím proč mi to příroda ne a ne dopřát....

Rovnou jsem si domluvila další pokus na utz jdu 16.2

sanuska
3. feb 2009

Aliii hele a tobě dávali 2 embroušky...??? Já teda nevím - nevím proč ti neřekla hodnotu ta koordinátorka (to máte v CAR místo sestřiček bo co to je??? 😀 ) - třeba se jedno chytlo a jedno to vzdalo tak odchází a druhé tam bude.... 😕 😅 Já bych aspoň zkusila test třeba pozítří.......

No to já se pak dovím nějak v té době urtail a ty půjdeš do KETíku.... (třeba teda nebudeš muset, ale kdyby jo, tak to vyjde tak nějak kolem sebe... 😎 )

m.aa.b
3. feb 2009

Ahojky Holky! 🙂 🙂
Aliii drž se a držím palečky! A když půjdeš na utz 16, tak to budem mít tak cca stejně! 😉 Vím že to není žádná útěcha, ale ono to jednou prostě vyjít musí 😅 🙂 😉 Jo a ještě něco máme společného - taky dělám v dopravě 😅 🙂 😉

Sanusko já teď čekám na mršku zítra nebo pozítří a pak 14 nebo 15.2. na ten utz a domluvit se kdy na to vlítnem 😀.

m.aa.b
3. feb 2009

Já se tu s vámi nějak míjím 😠
Jenže já když jsem v práci tak na koníka nemůžu ☹

sanuska
3. feb 2009

Maabi ahoj 🙂 Nedotazovala jsem tě ještě něco??? Už ani nevím sakryš 😅 😀
No jasný, takže zase budu ležákovat sama.... U nás v CAR - diskusi - taky nikdo nebude ležet to je pešek... No jo neva.

m.aa.b
3. feb 2009

nene už jsi se na nic neptala, teda teď jsi mě zmátla 😕 😅 ale myslím že ne 🙂
Tak to je škoda že to nevyjde na stejno - to pak budu moct i dopoledne na koníka 😀 hezky pěkně s noťáskem v pelíšku a ještě někoho na ten pokec... Už se těším až to bude za mnou (námi! ) a pak už jen //, viď?

m.aa.b
3. feb 2009

Tak já už zase pádím
hodně štěstí

sanuska
3. feb 2009

Maabi hele já pak budu ležet dál, protože budu přece na rizikovém těhotenství 😀
Tak pa a zase doraz ju 😉

nelynka
3. feb 2009

posouvam sanus 😀

macous
4. feb 2009

Ahoj holky,
jdu na vás juknout a posunout 😀
😀 😀 😀 😀
Alli - tak já se teda taky divím, někdo totiž normálně menstruuje až do 4 měsíce těhu, tak mi to přijde docela hustý, že tě takhle odbyli, taky bych si pro jistotu udělala za pár dní testík doma. Radši si to moc nemaluj, ale naděje pořád ještě je. A kdyby to náhodou nevyšlo, tak se to prostě stává, že to embrijko vzdá, je to blbý se s tím pak vyrovnávat, ale určitě to není tím, že by to tvoje tělo nějak nechtělo 😉

nelynka
4. feb 2009

sup nahoru 🙂

aliiik
4. feb 2009

ahoj holky!

macous: Já už si raději nic nemaluju 🙂 vím, že se občas nějaký zázrak stane, že i když holčina má MS, tak přesto bývá těhotná... Nevěřím, že já bych mezi ty šťastné patřila 😉 ale ten tesík si kusím udělat až mi MS skončí.

sanuska: v prvnim KET který byl v listopadu, tak mi dali 2 embryjka, ale teď v lednu jsem si nechala rozmrazit a transferovat jen jedno. Jj koordinátorka je sestřička, je to moc fajn holka, které můžeš kdykoliv zavolat a poradí ti, řekla bych že je to (nad)sestřička 😉 protože je hrozně milá a fajn. A číslo HCG mi neřekla, protože já jsem se ani na to číslo neptala... v tu chvíli, kdy mi řekla, že je limitní a já si postěžovala o tom krvácení, tak sem usoudila, že má asi pravdu. Abych se přiznala, tak jsem s tím vůbec nepočítala, že embryjko žilo (možná žije 😵 )

m.aa.b - to je náhodička 🙂 že jsi taky z dopravy...tak určitě souhlasíš, že je to docela stresík. Taky ti držím palečky, třeba budeme ležet spolem. Rozhodla jsem se, že na KET v únoru si vezmu volno a hodím se do totální pohody. Hrozně ráda čtu. Mám ráda fantasy a zrovna vydali 3 díl dračích jezdců Brisingr, má to asi 600stránek to my tak výjde na tu dovču hiihi 😀 už teď se těším, protože první dva díly byly naprosto super..... doporučuji 😉

sanuska
4. feb 2009

posouvám

Ali tak budem doufat, že se stane zázrak...... 😅 A když ne no tak to klapne třeba příště...........

aliiik
5. feb 2009

krásný den všem... 🙂

copak zanamená to "posouvám"? Má to nějaký skrytý význam?

Holky, zázrak se nekoná. Ráno jsem testovala a už tam nebyl ani ten duch. Tak se dnes opiju, máme firemní večírek, zapiju žal a budu se těšit na další pokus. Snad už mi to konečně vyjde 😉 😉 😉

Sanuska a jak to teď vypadá s tebou? Kdy to máte v plánu?

sanuska
5. feb 2009

Ali posouvám je jen tak jako že většinoou spadáme až na třetí stranu diskuse než se někdo objeví, tak posouváme na stránku první... 😀

Ali máme stejnej postup. Já když jsem po KETu a vím výsledek, tak jdu taky bumbat 😀 Tak si dej do nosu i za mě jo 😉 A na příště 3x tfuj 😎

Jinak KET v pondělí 😉 😅 😔 Těšim se a bojim.... 😉

kalka
5. feb 2009

Ahoj holky... po OPU jsme měla hyperstimulák.. tak ET nemohl proběhnout.. další cyklus jsme se těšila na KET, ale bohužel neměla jsme ovulaci.. tak se čekalo na další cyklus.. ten už vypadal dobře, ale folikul praskl předčasně, takže zase nic.. no a teď to zase vypadá, že folikul nedozraje.. tak se s doktorkou bavíme, že by mi další cyklus nastimulovali, aby sliznice hezky dozrála a tak dále.. ale prý když nebroběhne KET v přirozeném cyklu, tak se snižuje možnost, že se embrijko chytne...

Nemáte s tím některá zkušenost.. s KETem po stimulaci sliznice???

aliiik
5. feb 2009

ahoj

kalka: tak s tímto zkušenost nemám, protože v CARu,který navštěvuji vůbec před KETem nehlídají ovulaci, ale jen měří sliznici, a když je to dobré, tak jdu na KET. Byla jsem už na dvou KETech sice bez pozitivního výsledku, ale připravuji se na třetí hádám, že to bude tak 21-23.2.

Sanuska: stím posouváním to sice nechápu, ale budiž 😀
tobě taky 3x tfuj 😉 tfuj 😉 tfuj 😉 budu na tebe v pondělí myslet aby to bylo všechno dobrý a mimísek se uhnízdil 😉

sanuska
5. feb 2009

Kalka ahoj já teda nevím,ale já musím mít každej KET nastimulovanej, protože nemám ovu a tím pádem neroste sliznice..... A jiný hollky taky baštili prášky na sliznici a zadařilo se..... 😉

Ali no jako jen tak, že jenom posouvaj na špici diskuse, aby jsme se nemuseli hledat někde na třeba 4. straně víš jak???? 😀
A jinak dííííííík za tfujíky 😀

nelynka
5. feb 2009

posouvam 😀

sanuska
5. feb 2009

Ach jo nikde nikdo tak posouvám jen o stránku dopředu.... ☹

sanuska
5. feb 2009

Ach jo, tak nikde nikdo.

Tak já mizím a kdyby jste někdo měl něco v nejbliží době s KETem, tak se ozvěte. Sem tam budu jukat. Pa ☹ 😒

nelynka
5. feb 2009

posouvam, holky, co nikde nikto na KET? 😠

nelynka
6. feb 2009

sup dopredu 🙂

katuska23
6. feb 2009

ahoj holky konečně jsem se sem dostala

sanuska
6. feb 2009

Katuško čauky, tady chcíp pes, o nic si nepřišla 😉 Jak se ti daří????? Koukala jsem jakou jsi měla odezvu na KET s jedním embrouškem 🙂 Tak super, už jen aby byl březen (nebo jsem si to popletla...?) 😉

katuska23
6. feb 2009

ahoj sanu jojo březen teda snad 😉 nevím jak to je s tou stimulací na ket každý říká něco jiného.... 😅 a ty v pondělí že? 😵

sanuska
6. feb 2009

Katu a co se stimulací? Co by tě zajímalo...?? Mi to nějak uniklo...
Já třeba tím, že neovuluju, tak mi nedorůsstá sliznice a tak zobu od 5DC Estforem na sliznici (pak mám většinou 12mm). Můžou se píchat i nízké dávky Puregonu např.....
Ale jak píšeš. Každý CAR to má jinak a každá pacientka to má různě.....

Jo jo já v pondělí (doufám). V neděli mi má volat embryolog, jestli je vše v pořádku.... Snad to budou pašáci a vydržej a udržej se pak.... 😉 😔 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre