Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

walle
29. nov 2009

cmuk fiallinka! 🙂 ja ti tiež prajem, aby ti to vyšlo...a viac, ako si myslíš...a vôbec, uvedomila som si, že tieto stretnutia sú také krásne...necítim, žeby tu bola závisť, alebo žeby sme si priali iba tak a vo vnútri je nám to jedno...
všetky prežívame to isté...a to nás strašne spája 🙂

awe
29. nov 2009

fiallinka - presne, ako pises, v centre, kam chodim ja, robia PK - predlzenu kultivaciu, len ak je 5 a viac embryok...inak sa vklada bud na 2-hy alebo 3-ti den po oplodneni - t.j. 4 a viac bunkove, podla toho, kt. den.

mne robili PK na 3-tom embryjku, 2 mi vlozili a to tretie nechali v mediu, ci sa bude vyvijat, vyvijalo sa pekne, tak ho na 5 den zamrazili.

kocky - sme tu predsa na to, aby sme sa podporovali, sme na jednej lodi a to nikto nepochopi, kto si tym nepresiel 😔

fiallinka
29. nov 2009

walle: proto tu taky chodím, ono to totiž člověku připadá, že je jediný na světě, kdo má podobný problém...a potom "setkání" s lidma, kteří jsou na tom stejně, hrozně povzbuzuje... taky jsem měla pocit, když jsme zjistili, že spermiogram je u nás na houby, že to snad nikdy nevyjde (hlavně když máš kolem spoustu známých s dětmi, které se zadařily hned...no znáš to)...že jsme začarovaní....a když nám umřel Ondrášek, taky jsem si myslela, že to nezvládnu, proč zrovna my....a pak zjistíš, že takových lidí je spousta, co se s něčím podobným museli poprat, a zvládli to, a dá se to...a v případě neplodnodnosti hlavně vidíš, že to sice trvá, ale že i "beznadějné" případy se miminka dočkají...

jani2
29. nov 2009

walle - tak toto som nečakala, ja som tým blastocystám tak verila! 😢 ..je mi to skutočne ľúto, ach jaj, život je fakt "sviňa" 😒 ..prepáčte mi ten výraz...ale cítim, že si silaňa a ideš ďalej za bábätkom...určite si ho vybojuješ, ide o to len vydržať...určite bude práve ten rok 2010 správny 🙂 😉 🙂

rikuska21
29. nov 2009

je to naozaj na prirode alebo vyssej sile, my moz,e len dufat a verit , ze raz z nas budu maminky 😉
Wall, 😵

fiallinka
29. nov 2009

holky, a cvičíte některá Mojžíšovou?

walle
29. nov 2009

fiallinka, jani,riki -ja tu chodím u len kvôli vám!!! 😀 😀

vy ste pre mňa také tri špeci!!! fiallinka a janinka - podobné osudy, kedy som sa pri prečítaní rozrevala 😢 no a riki - veeeeeeeeeeeeľmi podobný osud ako ja 😉 len dúfam, že ten záver nebude taký istý... 😔 😔

zajtra idem ešte na krvičku aby to bolo 101% potvrdenie... 😔

veríme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

awe
29. nov 2009

fiallinka - ja som cvicievala, bolo to velmi fajn, take uvolnujuce...ale uz necvicim. Je problem najst dobru fyzioterapeutku...

fiallinka
29. nov 2009

walle: jůůůů 😔
awe: já jsem cvičila před prvním ivf snad 3/4 roku v kuse, přitom vlastně problém nebyl na mojí straně, ale když už jsem začala...a te´d "pro jistotu" cvičím taky, ale už se mi strašně nechce, nutím se do toho...tak mne zajímalo, jestli tu není někdo, s kým bych se mohla hecovat 🙂...ale pořád si říkám, co když to vyšlo i kvůli tomu...

rikuska21
1. dec 2009

Wall, ako dopadla krvicka, myslim na teba intenzievne, vcera som bola u hematologicky po injekcie a zakazala mi ich opichat si do bruchy, tak to len info, pre ostatne,
Fialinka, ja som cvicila pilates celkom intenzivne, ale pred pol rokom som prestala, same vysetrenia a td, ale mam straslive bolesti hlavy a chrbtice a neviem si najst nejaky cvik ktory by mi zmensil moje trapenie, preto vas prosim ci mi nejako neviete pomoct alebo poradit nejaku dobru fyzioterapeutku v BA,
dakujem a pekny uprsany den

rebeca_1
1. dec 2009

Ahoj rikuska, mam vybornu fizioterapeutku. Pracuje na Kramaroch v BA, hore na srdcovo - cievnom.
Vola sa Katka. Je to taka mlada, zlata baba. Ak mas zaujem o cislo, pis na nelly_911@azet.sk!

Wall, mna tiez zaujima krvicka, napis nam prosim! Ja len pevne verim, ze sa ti svet nezrutil.. Vcera som na teba velmi myslela.

rikuska21
1. dec 2009

Becky, dakujem, ti pekne urcite to skusim, zajtra jej napisem, vdaka

rebeca_1
1. dec 2009

Rikuska to je moj mail, to mne zajtra napises. Chcem to len takto urobit, nerada davam hocikomu hocijake telefone cisla, vies... Tak sa ozvi, napisem ti ho.
A vela teraz oddychuj a papaj vitaminky!
A ako sa citis, ako tieto dni po KET prezivas? Inspiruj nas!
Mne neprisla menstruacia, takze KET odlozeny na januar 2010. Smola..

jani2
1. dec 2009

Rebeca - nesmutni, veď december zbehne ako voda...a na január, či február sa nás tu chystajú viaceré..tak budeš mať spoločnosť 😉 🙂
Walle - ale ty tu stále patríš, však ideš predsa s nami na ďalšie KET-ko!?....a to už úspešné musí byť! 🙂 ...a bez teba by nám tu bolo nejak smutno, akosi som si ťa dobre zapamätala medzi ostatnými dievčatami, tak tu už ešte ten jeden-dva mesiace do úspešneho konca musíš ostať.. 😉 ..a potom sa presunieš k tehulkám. 🙂

rikuska21
1. dec 2009

Och beky, to je fakt smola, ale napisem ti maila, asi vecer

no a citim sa hodne unavena asi z toho utrogestanu, a mozno aj z Estrofemu, stale to beriem, a inak obcas bolesti v podbrusku, zajtra idem do roboty 😝

rebeca_1
1. dec 2009

Rikuska ja ta obdivujem s tou robotkou. Ale aj ta chapem. To cakanie domka, to musi byt katastrofa. Davaj na seba obrovitansky pozor!

Jani, ja viem ako to myslis. Si zlata za tu spolocnost. Len mne je tak strasne dlho cakat do januara. Cakam uz pomaly 8 rokov. Vecer chodim spavat s tym, kedy uz bude konecne rano a rano sa tesim na vecer. Stale cakam. Baby ja stale cakam! A Pinter ma len posuva a este aj bezcitne mi povie, ze ked nedostanem menstruaciu do 30.11., KET sa posunie na januar 2010. Mam taky pocit, ze ho zaujimaju len rakusanky a hotove peniazky.
Som zufala.
Ale rozhodla som sa nastupit na minimalku, hned ako mi pride menstruacia, nasadim si estrofem a 10. DC pojdem na UTZ a ked budem mat zle vysledky, prerusim. Ale rozhodla som sa ist bojovat. Nebudem cakat na Pintera ake instrukcie mi da.

Vela stastia baby!

insolka
1. dec 2009

Ahojte kočky tak to vyzera že moj KET as presunie na januar no čo už niako vydržím aj ked to ešte nieje až tak iste ide ma šlaktrafiť ☹

rebeca_1
1. dec 2009

Insolka, preco az v januri? Do ktoreho CAR chodis?

insolka
1. dec 2009

rebeca chodim do iscaru a v januari preto lebo som ešte nedostala ms a ked dojde do 18 tak by to vychadzalo cez sviatky myslim cca sme to dnes s dr ratali a ked dostanem 18 vysie tak transfer by mohol byt okolo 7,8 januara ešte uvidime ako sa to vivinie ale skor počítam na ten januar dr.povedala že ked dostanem hned prvy den jej mam volať.

rebeca_1
1. dec 2009

No vo Ferti koncia 18.12. a zacinaju 2.1.? To neviem ale s istotou.
Musime cakat, nic ine nam nezostava. Ja cakam uz extremne dlho. Aj ked je mi jasne, ze je nas tu vela, co len cakame...

walle
1. dec 2009

jani, insolka, riki, rebeca - neboooooojte, ja vás neopustím!!!

HCG 0,000, 😢 to už viete...takže ideme na to!!! bude tu ešte veselo!!! 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zaitaľ sa dobre pripravme na BOJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎

rebeca_1
1. dec 2009

Wall, je mi to luto.
Tazko sa mi to pise, ze hlavu hore ale vsetky sme na jednej lodi. Musime stale a dalej bojovat.

Mozem sa ta spytat, kolky den cyklu ti vychadzal KET?
Riky aj ty mi napises kolky den cyklu si mala KET?

nemko
1. dec 2009

vo Ferti zacinaju tusim az 8.januara, viem, ze dost neskoro, ale mozno sa to uz zmenilo

insolka
1. dec 2009

Ja neviem kedy končia a začínaju v iscare ale nevim ako si ma nebaví nad tym rozmyslať .Ved uvidíme čo povie doki ako sa to vyvinie lebo mi nepovedala že mi hrozi uplny odklad len čo mi dala inekciu decapeptil tak to zle odhadla a nemala som ju pichnutu 20 den ceklu a to mi pravdepodobne oddialilo a povedala že si mysli že dostanem až niekde okolo 18 no uvidime lebo aj tak si moje telo spravy čo chce ako sa poznam 😀

insolka
1. dec 2009

....no ja čakam že ten uspešny rok bude aj tak rok 2010 tak mam ešte čas asi to tak ma byť 😉

rikuska21
1. dec 2009

Becky, ja som mala uz 17 den lebo na 10 den som bola na sono a maternicu som mala uz 10 mm, takze mi povedali ze o 7 dni bude vlkad

Vies Pinto to urobil preto, lebo by si to nestihla, 18 zatvaraju a nemali by ti ako urobiot Ketko, 😔

rikuska21
1. dec 2009

becky napisala som ti maila

fiallinka
1. dec 2009

holky, ten "január" bude fakt výživný 🙂

insolka
1. dec 2009

...no dufam že aj plodny 😀

walle
1. dec 2009

rebeca- ja som bola na vklad KET v 16 deň cyklu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre