Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rikuska21
14. dec 2009

nemko, a mas to potvrdeńe krvickou??? 😔

nemko
14. dec 2009

nie az v stredu rikuska

venika86
15. dec 2009

Ellenka - já měla hatchující a expandovanou blastocystu, což je asi hodně dobré a stejně se mi nechytlo ani jedno embryjko. Vzhledem k mému věku mi dávali obrovskou šanci, já se toho chytla a to víc byla zklamaná. Zítra jdeme na konzultaci se domluvit kdy bude KET.

Nemko - pokus se to nevzdát, je tu spousta lidí, kteří tě podpoří a podrží, když ti bude nejhůř. I mě to velmi pomohlo. Smutek se dokáže zahryzat pořádně hluboko, ale musíš se těšit z dalšího pokusu, který ti jistě výjde 😉

fiallinka
15. dec 2009

ellenka, venika: když ono pořád i při šanci třeba 70% je tam těch třicet zbylých, že ☹...my měli třídenní osmibuněčná embrya, a chytly se obě hned, taky nevím proč a pochybuju, že příště takové štěstí budu mít...už jsem si ho vybrala...

venika86
15. dec 2009

Fiallinka - to víš, že se chytnou, pokud se chytla ta osmibuněčná, tak se to povede jistě i příště. Právě si myslím, že je horší, když my měli opravdu krásně vyvinutá embrya a přesto nic. Zítra snad budeme chytřejší, už se nemůžu dočkat. Chtěla bych KET co nejdřív

lussi
15. dec 2009

Ahojky,
taky jsem KETařka. V lednu nás čeká 5. KET , ET nebyl z důvodu hyperstimuláku, tak možná jsou potom embrya nějaká divná nebo co 🙂
Všem přeju brzký úspěch a tím i trochu zvýšení statistik, je to bída 😒

rebeca_1
15. dec 2009

Zvysenie statistik sa mi hrozne paci a preto musime stale bojovat. Aj zaciatocnicky aj my pokrocile. O KET sa tu stale hovori, ze ma malu uspesnost ale kolko je novych nastavajucich mamiciek...
Ja uz cakam 7 rokov a nevzdavam sa, stale bojujem aby som vylepsila statistiky.
Idem na prvy KET a uvidime ako to cele dopadne.

Takze baby vylepsujme statistiky!
Januar 2010 bude plodny, verim tomu..

rikuska21
15. dec 2009

Babulky, po ohss je Ketlko uspesnejsie, tak sa tomu hovori 😉 tak verte tomu aj vy, dnes som si rila 1 kart testik, po 18 dnoch a verte ci neverte, ta ciarka je slaba, nie je taka silna ako ta druha ale je tam, taksa velmi cudujem ako vy mozete ovćakavat ze budete mat pozitivny test po 10 dnoch, vd to asi ani nejde????

Nemko, nevzdavaj to myslim na nas, Beky, Venika , fialinka, vyjde to

rebeca_1
15. dec 2009

Rikuska - zlaticko, ty si nasa energia!
Dakujeme za podporu!

A tiez si myslim, ze testiky su nepresne a nemusia hned ukazat pozitivny vysledok. 10 dni je naozaj malo.
Ja som si pred styrmi rokmi po IVF, ICSI a ET nerobila vobec test, tiez som vydrzala celych 14 dni. Isla som az na krvicku. Zial vysledok bol negytivny.

rebeca_1
15. dec 2009

Nemko preco nechces uz bojovat a vzdavas sa?

Ja cakam 7 rokov v marci bude 8 rokov a bojujem, nevzdavam sa.
A ked ti mam pravdu povedat, tiez boli 3 roky, kedy sme do snazenia vela nevkladali a teraz to lutujem. Mesiace, roky utekaju, treba riesit taketo problemy a je nas hrozne vela. Je to uz civilizacny problem, nemali by sme to nechavat na nahodu... Ja to uz urcite nenecham na nahodu a na prirodu, mam totis 31 rokov.

Mam za sebou 4 krat IUI a 1 krat IVF ICSI ET v gyn-five a teraz druhe IVF va Ferti a na KET prave cakam...
Beham stale po lekaroch ale bojujem a tak by si mala robit aj ty!
Ale ako myslis, ked nechces bojovat....

fiallinka
15. dec 2009

rikuška, já jsem viděla po 10 dnech slabounkou čárku, ale byly to dvojky, tak byla vidět...jinak možná ne...jenže každému hcg roste jinak a každý test je jinak citlivý....

rebeca: já bych na nemko nešla tak zhurta...ostatně nevím, jak dlouho se snaží a co má za sebou...já třeba obdivuju lidi, kteří se rozhodnou nehrotit to, být bez dětí nebo hned zkoušet adopci...ale já to fakt nedokážu a skoro nikoho takového neznám...tak kdo ví, jak to vidí nemko nebo její partner.... je ale pravda, že kámoška tomu taky nechávala volný průběh dlouho a teď se na ivf vyslověně těší a lituje, že nešla dřív...

rebeca_1
15. dec 2009

Fialinka ja som to nemyslela zle, urcite nie ale citala som tu ze uz nechce a nevladze bojovat.
Tak som jej napisala ako to vidim ja. Je jasne, ze vsetko je na nej.
A drzim palce vsetkym Vam rovnako!
Ci bojujete alebo nie, kazdej jednej prajem babatko!

kukulik30
16. dec 2009

ahojte ketacky, som dnes 8.den po KET a test 25 citl. Intimed neg, ani naznak ducha ☹ samozrejme este skusim test cez vikend, to bude 11. a 12 . den po KET...no ale pripravujem sa na najhorsie 😒

venika86
16. dec 2009

kukulik - neztrácej naději, však si jistě četla, že je ještě brzo. Nech to opravdu až na stanovený den. Já měla taky tendence dělat si test dřív, ale teď už bych to neudělala. Myslím, že se tím pak nervuju ještě víc

fiallinka
16. dec 2009

kukulik: osmý den je fakt brzo...

venika86
16. dec 2009

Ahoj baby, tak mi jsme dneska byli v CARu a od začátku další mrchy začínáme se stimulací. Dali mi náplasti Estrahexal 100, tak snad se tentokrát zadaří. KET nám vychází cca na půlku ledna, tak už se móc těším!!

venika86
19. dec 2009

Ty Vánoce asi všechny zmáhaj, protože účast je tu téměr nulová 😀

fiallinka
19. dec 2009

venika: ono je to spíš tím, že jak mají všude v Carech vánoční volno, tak nejsou ani transfery 😉

venika86
19. dec 2009

fiallinka - asi ano, snad se to po novém roce zlepší. Všem hezké svátky 🙂

rebeca_1
19. dec 2009

V januári budú plné všetky centrá, aj na koníkovi nás bude viac.
Už nech tu je ten vytúžený január 2010.

paraple98
20. dec 2009

Ahojte kočky, po tom neuspesnem IVF se snazim sem moc nechodit, abych se tim tolik nezabyvala, ale to neznamena, ze si na vas nevzpomenu 😉 A tak vam chci vsem poprat pohodove vanoce a nejpozdeji po Novem roce // 😉

Mimochodem mam dotaz,nestalo se vam, ze jste hned v cyklu po IVF krvacely mimo MS? Ja mela pred 3 dny ovulaci (21 DC) a druhy den jsem asi 5 minut krvacela, pak den kiid a vcera vecer to zaclo a jeste dneska zase uslabe krvacim. Ovulka byla urcite (test i BT ok) ☹

venika86
20. dec 2009

paraple - ahojky, tak to se mi nestalo. MS jsem ale měla velmi silnou, to jsem snad v životě ani nezažila. Zkus se radši zeptat doktora, ale snad to nebude nic vážného

rebeca_1
22. dec 2009

Ahojte baby, tak ja som dnes bola u svojho gynekologa na UTZ pred KET. Vsetko je v poriadku a pichol mi aj injekciu na vyvolanie menstruacie. Menstruacia by mala dorazit do 10 dni, mozno skor. Tak som teraz trosku spokojnejsia.
Drzim Vam palceky!

... a ak by som do Vianoc uz nicim neprispela, tak Vam prajem krasne Vianoce!

ofs
22. dec 2009

Dievčatá, mám problém, prosím poraďte
Zajtra idem na prenos, a utrogestan miesto do pošvy som prehltla /2 tabletky/. Všetky lieky, ktoré som mala užiť, som si prichystala a aj tie 2 som prehltla. No hrozné, poraďte, mám si dať ešte aj do pošvy?
Čakám, napíšte ďakujem

bobovci1
22. dec 2009

Ahoj ofs, ak si prehltla 2 utrogestan tak si uz ziadny nevkladaj. Má to rovnaký účinok, takže nemaj strach, že si niečo pokazila 🙂

ofs
22. dec 2009

Ahoj bobo,
ďakujem za odpoveď, ja už som si dala aj do pošvy, pýtala som sa jedného gynekológa, tak snáď ani tak som nič nepokazila.... aj tak sa bojím

rebeca_1
22. dec 2009

Presne tak ofs, ma to podobny efekt. 50% sa dostane tam kam ma a tych zvysnych 50% ci ti zoberie pecen alebo zostane ti na nohavckach, to uz je uplne jedno. To netreba riesit!
Takze uz nevkladaj!
Pekny vecer!
A samozrejme drzim palceky!

bobovci1
22. dec 2009

ofs, fakt nemaj žiadny strach, ja som ich tiež mala a lekár hovoril, že je to úplne jedno či vkladáš, alebo prehĺtaš. Zajtra možeš pokračovať vkladaním. 🙂

ofs
22. dec 2009

ja už zajtra idem na prenos, takže nepredávkovala som sa? Mne totiž povedal jeden gynda, že si mám aj dať do pošvy. No darmo, čo už dodať... zajtra to poviem dokimu, asi ma zabije
Aj tak vám ďakujem

bobovci1
22. dec 2009

neboj nepredávkovala 🙂 mne práve pred prenosom hovorili, že mám ráno pred prenosom prehĺtnuť a nevkladať, inak normálne som to zavádzala.
inak ti moc držím prsty aby ti to dobre dopadlo a bola si čo najskor tehuľka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre