Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nunca
4. jan 2010

Wery, přesně tak, to víš, že občas "to" na mě přijde a nemám už sílu, ale ta touha je tak silná, že se jen tak nevzdám, i když vím, že ani ty peníze co jsme už za to dali, by stačily na několik krásných dovolených. Ale jak říkám ta touha je siná a žádná žena by neměla procházet takovou bezmocí, život je hold nespravedlivý...některé ani dítě nechtějí a šup a potom chodí na potrat, co by za to některá dala, že? Ale takhle to brát nejde, jenže poruč myšlenkám 😒 .

venika86
4. jan 2010

Tak asi mám stejný problém. Taky mi nechce přijít mrcha. Já zatím meškám 4 dny, ale už se objednám na vyvolávačku teď, moc se totiž těším na KET, tak snad to nebude dlouho trvat. Myslela jsem, že to bude s příchodem MS po všech těch hormonech lepší, ale asi ne.

Nunca - přesně jak říkáš. Taky znám pár takových, který si toho neváží.
Už se ani někdy nedokážu těšit se známýma, který mají děti, vždy to na mě dolehne ☹

weronika131
4. jan 2010

😕 nunca
je to bohuzial tak, su zeny ktore deti nechcu a len co sa k nim chlap priblizi su v tom, a potom chodia na potraty alebo horsie odhodia deti po narodeni.........nechcem byt zla, ale take by som dala sterilizovat.....
Poznam jednu, co mala 5x potrat a teraz ma 2krasne a zdrave deti, tak je to fer.......????
A ja by som zabijala len pre jedno

venika86
4. jan 2010

JJ, taky znám holčinu se čtyřmi potraty, která otěhotněla snad na poprvé 😠

weronika131
4. jan 2010

venika
a hneva ma to............taketo zeny......

venika86
4. jan 2010

No jo, nenaděláš nic. Nejen tohle je na světě nespravedlivý ... 😖

weronika131
4. jan 2010

vanika
vies co je este zle, ze pri mimomaternicovom teh. sa neda jednoducho plod prelozit na spravne miesto, totiz ja som bola uz v druhom mesiaci a plod bol zivy, silny a vitalny..........trebalo ho len prelozit, ale to sa nanestastie neda

venika86
4. jan 2010

Jejda, to mě moc mrzí !!! Tak to máš pravdu. To je velká škoda, pokud se mu tak dařilo.
Já už taky občas ztrácím naději a to jsem teprve na začátku, je to velmi těžké ...

nunca
4. jan 2010

Holky, máte úplnou pravdu, v práci na operačním sále se s tím setkávám stále a dokonce tam byla dívčina na potratu dvojčat, protože ona přece chtěla jenom jedno a ptala se kdy bude moci potom otěhotnět znovu!!!!! Hnus!
Když vidím švagrovou, ne, není to ve zlém, děti přeju každému, kdo je má rád, ale ta rodí každý rok (už třetí) jako na běžícím páse a my pořád nic ☹ . A když jenom posloucháte, zatím co se snažíte, co můžete, kdo všechno otěhotněl, tak na mě jdou teda chmury... ☹

weronika131
4. jan 2010

venika
pozitivne je len to, ze mam lepsi pocit, ked nieco robim pre babo.....aj ked pocas vsetkych vysetreni sa cas velmi vlecie, kedze stale len na nieco cakame,papiere od poistovne, 21 den cyklu, vysledky krvi, atd.,no da sa to......

venika86
4. jan 2010

Ano, to znám. Nejradši mám větu : Nesmíte na to myslet a ono to půjde samo.
Normálně jsem rozpálená do běla !! 😀

nunca
4. jan 2010

Wery, tak to je taky bolestivé. Co všechno musí žena zažít, než donosí, porodí zdravé krásné dítě, pro některé lidi naprosto nepochopitelné problémy.

fiallinka
4. jan 2010

nunčo, to je fakt všechno nefér...ty toto taky máš ☹...já vím, že to zní blbě, ale já fakt myslím, že se to podaří...a třeba i samo... ale docela se divím, že ti embrya přenesli, když sliznice byla jen 5 mm...a s tím císařem jsi mne docela postrašila ☹. To o těch dvojčatech nemůžu ani slyšet - to si nechala vzít obě? I když, možná budu hnusná, před ivf jsem si kdysi říkala, že kdyby se chytly třeba trojčata, tak bych možná nechala žít jen dvě - je to hrozné, ale pro mne možná pořád lepší než šílené rizika pro mne a hlavně pro děti, kdyby byly tři. Ale kdo ví, co bych udělala ve skutečnosti....

venika: hezky si udělej test, jo?

weronika131
4. jan 2010

venika
neda sa na to nemysliet, ked jedine co robim je to ze lietam po vysetreniach , ultrazvuchoch a pocitam si dni cyklu

nunca
no jedno nechapem, ako je mozne, ze nase babicky rodili doma, neboli ziadne USG ani nic podobne a nemali take problemi ako mi teraz

venika86
4. jan 2010

Fiallinka - já si ho dělala včera, to jsem měla tři dny meškání a byl negativní. Nevěřím tomu, že by se to chytlo přirozeně.

venika86
4. jan 2010

weonika - to je prostě dobou. žijeme nezdravě, je tu všude smog. Myslím, že to udělá svoje

nunca
4. jan 2010

Fialli, představ si, že obě, poněvadž to byly jednovajky se společnou placentou. A díky moc za povzbuzení, něco mi říká, že se to jednou povede a my se dočkáme, i když manže ten už je značně netrpělivý a spíše pesimistický, já si zase myslím (což se tady hodně osvědčilo), nemyslet na to a spíše to brát pozitivně.

Jinak dříve byla jiná doba, tvrdá práce a ženy nebyly tak choulostivé, sice se taky hodně případů potratů a někdy ani nevěděly, že jsou těhu a potratily (ex. teorie, že za své mohou i výškraby dělohy, které se dříve tak často neprováděly a přece je to násilná forma v děloze).

aniii
4. jan 2010

ahoj holky,
jste tu někdo kdo bral Estrofem a Utrogestan kvůli sliznici? Beru Estrofem od 2 DC a od 15 -25 DC mám přidat Utroš. TeĎ mi sliznice nenarostla, tak musím pokračovat i další měsíc, ale nevím, zda mám Estrofem taky přestat brát toho 25 DC a pak začít zase 2 DC nebo zda mám pokračovat nepřetržitě.
díky

venika86
5. jan 2010

Aniii - zkus se radši zeptat v CARU. Ať máš jistotu ...

venika86
5. jan 2010

Tak jsem byla dnes na UTZ kvůli tomu meškání. Dali mi norethisteron, tak snad bude vše OK a pak se chystáme na naše mrazáčky. Už se na ně těším 😀

fiallinka
5. jan 2010

nunčo, já bych takové lidi snad střílela... a jinak já sama si říkám, že třeba se u nás taky někdy zadaří přirozeně, ale jedině to třetí asi, teď mi to nedovolí psychika...ale já ti vidím kolem sebe i tady na koňovi tolik nečekaných "zázraků", že to snad ani není možné.

aniii
6. jan 2010

ok díky.

rebeca_1
6. jan 2010

Ahojte baby,

Tak ja som sa prave potesila, ze mi prisla menstruacia a mohla som prehltnut prvu tabletu estrofemu. Dnes som teda prvy den cyklu a zacinam...

To cakanie po vyvolavacke bolo hrozne dlhe, menstruacia mi prisla az za 16 dni, to je hrozne! Ale vydrzala som a dockala som sa. To je podstatne.

V programe mam napisane 2 tablety estrofemu, zatial som si dala jednu. Dostala som menstruaciu az teraz vecer. Doktor mi hovoril, ze sa ma uzivat rano a vecer, tak ked zacinam vecer, tak by mala jedna stacit, nie?

Boze baby ja sa tak tesim! Drzte mi palceky a posielajte mi pozitivnu energiu!
Aj ja Vam drzim palceky a verim ze rok 2010 bude plodny...

venika86
7. jan 2010

rebeca - myslím, že tabletku jsi vzala správně. Je fajn, že jsi tak naladěná 🙂 posílám moře energie.
Já začnu tak za 14 dní. Tak snad nám to konečně výjde 😎

fiallinka
7. jan 2010

Já bych měla začít někdy příští týden, už se těším...
Rebeca: držím palce 🙂

mirenkam
7. jan 2010

ahoj, tak jsem dnes byla na ultrazvuku a ve středu mě čeká KET, ovšem jen pokud to mrazáček přežije 😨

venika86
7. jan 2010

mirenkam - tak to je paráda, určitě to vše dobře dopadně. Moc držím pěsti!!

mirenkam
7. jan 2010

bojím se, že mi ve středu řeknou, že se transferovat nedá, že je špatný.... Stává se často, nebo to většinou embryjka zvládnou a transferují se , nevíte? 😕

venika86
7. jan 2010

ono záleží asi i na tom, v jakém jsou stádiu. Já z toho měla nejdřív taky strach, ale paní doktorka mě uklidňovala, že se to sice stává, ale spíš zřídka.

mirenkam
7. jan 2010

je ve stádiu blastocysty - 6 dní kultivace

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre