Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

mirenkam
7. jan 2010

my měli 18 vajíček z nich se podařilo oplodnit 14, ale transferu schopných byly jen 3, 2 mi už zavedli a nevyšlo to....

venika86
7. jan 2010

tak to neměj strach. Já mám taky blastocysty a pokud jsou v takovém stádiu, tak je riziko velmi malé. Tak mi to bylo aspoň řečeno. Mysli pozitivně 😉 Dívala jsem se na fotečky, dostala jsem stejný květináček od manžela 😀

mirenkam
7. jan 2010

😉 mě to strašně moc potěšilo, když mi ho donesla kamarádka z práce, bylo to od ní moc hezký 😅

mirenkam
7. jan 2010

taky tě to teď čeká?

venika86
7. jan 2010

To věřím. Jenže mě začíná nějak uvadat a nevím čím to. Jestli to zalívám moc nebo málo 😠

mirenkam
7. jan 2010

taky mi to nějak uvadá a malý lístečky schnou 😢 ... tak jsem přemýšlela jestli je to suchý a málo zalitý a nebo přelitý a uhnilý kořínky 😖 fakt nevím, nejsem moc dobrá "zahradnice" 😅

venika86
7. jan 2010

Tak to jsme dvě 😀 Mě to dělá úplně to stejný. Mám to u okna, aby měla co nejvíc světla ... No uvidíme, ale byla bych zklamaná, kdyby mi zvadla 😢 Je to krásný štěstíčko

mirenkam
7. jan 2010

😢 já to mám taky u okna, na světýlku 😢 asi někde děláme stejnou chybu 😒

venika86
7. jan 2010

Strčíme ji do tmy 😀 😀 😀
A neměj strach, mrazáček to jistě zvládne líp, jak kytička 😉

mirenkam
7. jan 2010

veni to doufám 😔

venika86
7. jan 2010

Věř !!

mirenkam
7. jan 2010

kdy budeš mít KET? Mohu se zeptat, kam do CARu chodíš?

venika86
7. jan 2010

Chodím do Repromedy v Brně. Ket by měl proběhnout začátkem února. Měla jsem jít dřív, ale měla jsem spoždějí s MS, tak teď beru pilule na vyvolání a jakmile příjde, tak začínám se stimulací.

mirenkam
7. jan 2010

já žádnou stimulaci neměla.... MOžná proto, že jsem měla to ICSI minulý týden a tělo je ještě nastimulovaný... Léky mám začít brát až zítra utrogestan a oni ještě dávají ethinylestradiol....Jak dlouho jsi tam ležela po tom transferu? Já jen 15 minut - říkala jsem si, jestli to není málo..... 15 min. ležet, zvednout se a odejít, ale asi ne, snad ví, co dělají 😨

venika86
7. jan 2010

Já to chtěla taky takhle za sebou, ale řekli, že si máme dát měsíc pauzu. Tak proto je teď ta stimulace. Budu si lepit náplasti. Neboj, já ležela taky jen půl hodiny, prej to na to nemá vliv. Jedna paní, co tam byla se mnou si nelehla vůbec, hned odešla a jí to vyšlo

mirenkam
7. jan 2010

Tak to bych si asi pak vyčítala, kdybych si nelehla a šla pryč a ono to pak nevyšlo..... Já měla výčitky i teď, že kdybych nepekla cukroví, kdybych nedělala to a nebo ono, že to třeba mohlo vyjít...ale to je asi hloupost. Když člověk otěhotní přirozeně, tak o tom taky nějakou dobu neví a dělá vše možné....

venika86
7. jan 2010

Já na tom byla stejně. Také výčitky ...
Člověk to ale asi až tak neovlivní. Měli jsme krásná embyjka a já opravdu věřila. Tak to určo výjde teď. Ale je pravda, že budu asi víc ležet, pro jistotu 😉

mirenkam
7. jan 2010

jj taky mám v plánu více polehávat a relaxovat, ono to ICSI vyšlo blbě, těsně před vánocema. Já byl 14.den ET 23.12. a to jsem se taky dozvěděla, že to nevyšlo, tak to byly trochu smutnější svátky než jindy. Mrzelo nás, že Ježíšek zapomněl na tento dárek 😉

venika86
7. jan 2010

Tak to věřím, ale neboj nic, pro letošek si na nás jistě vzpomene

rebeca_1
7. jan 2010

Ahojte baby,

dakujem Vam za podporu, ktoru mi posielate a na oplatku ja ju posielam zase Vam vsetkym. Tiez ju potrebujete..

Dnes som volala do Ferticentu a hned mi dali aj termin na UTZ. V piatok 15.1. hned rano som objednana, som velmi zvedava ako bude maternica z estrofemu pripravena na bublinky a tiez som zvedava kolky DC pojdem na transfer. Zatial uzivam 2 tablety denne, v nedelu pridavam.

Drzim palceky, rok 2010 bude urcite plodny!

fiallinka
7. jan 2010

já jsem při ivf polehávala jen první dva dny, pak jsem normálně fungovala, chodila se psem, vařila...po týdnu jsem šla do práce, a jak to hezky vyšlo...ale teď taky budu radši v klidu...

jani2
8. jan 2010

Ahojte dievčatá, ahoj „stará známa“ Fialinka, môžem sa k vám pridať? Tiež idem do KET-u, teraz čakám na mrchu a od prvého dňa začínam brať tabletky na prípravu sliznice. Máme 12 mrázáčikov-blastocýst, tak veľmi dúfam, že aspoň jeden mrazáčik sa ujme 🙂 .
Fialinka – kedy ty ideš na KET?, mala som pocit, že hneď v januári si chcela na to vhupnúť.
Mirenkam, Venika – vy ste po neúspešnom IVF a idete hneď v ďalšom cykle na KET? dobre som pochopila?....KET už musí výjsť, však často býva, že pri IVF nič a pri KET mnohokrát aj dvojičky 😉
Rebeca – tak ty budeš prvá čakateľka na //...držím palce, aby sliznica bola ukážková a až na nás môžeš o mesiac posielať tehuvírusiky! 🙂 🙂 🙂

fiallinka
8. jan 2010

jani: jé, já jsem se tě ptala vedle, kdy začínáš 🙂...já bych měla dostat krámy 14. (což může být ale kdykoliv 🙂, ale zatím to vypadalo pravidelně) a taky začínám...

mirenkam
9. jan 2010

ahoj holky
Jani jj ve středu jdu na KET 😉 máme jen jedno embryjko, tak pokud bude po rozmražení v pořádku, jinak šupajdá do práce 😒 a bude mě čekat další ICSI - asi ☹
Holky je možné, že když jsem měla minulý cyklus ICSI a teď mě čeká KET a začala jsem brát léky, že mě zase začalo bolet břicho, že by se to znovu nastimulovalo 😨 ?Bolí mě pravá strana - tam bylo 15 folikulů a vlevo jen 7 (tam mě to nebolí)..... zatím ahojky 🙂

jani2
9. jan 2010

mirenkam - ja si myslím, že ešte po stimulke máš všetko citlivé, tak preto to bolenie....moc držím palce aby posledný mrazáčik bol poriadný bojovník a ostal v brušku tých 9 mesiacov 😉 ...neboj, to rozmrazenie zvládne 🙂 ..inak folíkov si mala dosť, vajíčka sa neoplodnili? alebo sa slabo vyvíjali, čo ti povedali?
fialinka - ja už som zabudla, koľko tebe ostalo mrazáčikov?..

mirenkam
9. jan 2010

jani oplozených bylo 14, ale jen 3 se hezky vyvíjeli

jani2
9. jan 2010

...ach jaj, už som to počula aj to sa stáva....je veľa vajíčok, ale embryjka sa dobre nevyvíjajú...je to asi fakt medzi nebom a zemou...ale na druhú stranu, sú tú mnohé dievčatá, ktorým dali aj slabo vyvíjajúce embryjka a otehotneli...takže treba veriť, že práve tento mrazáčik je ten najsilnejší 🙂 😉 🙂....a v akom štádiu bol zamrazený?
fialinka - tak už som si prečítala v druhej témičke, že máš ešte 3 embryjka, predpokladám blastocysty 😉

mirenkam
9. jan 2010

no my měli prodlouženou kultivaci - takže ty tři byly blastocysty. Po oplození se vyvíjelo hezky (z 14) 12 , ale 4.den už jen 3 ostatní byly zpomalený 😔

rebeca_1
9. jan 2010

Dakujem Vam za podporu baby...

Chcem sa spytat ktora z Vas ide na KET teraz niekedy v januari? Ja som zacala s pripravou 6.1. a zaujimalo by ma, ci tu je niekto so mnou. Mala by som byt s Insolkou a mozno este niekto by sa nasiel. Alebo zeby som isla na KET v tomto roku uplne prva...

Ked to vide po pomaly osmych rokoch snazenia, velmi rada Vam poslem tehotensky virus...
Mam za sebou sice uz vydlazdenu cesticku ale pred sebou ciel este nevidim!

mirenkam
9. jan 2010

rebeca ahoj já jdu na KET ve středu 13.1. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre