Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

katne
9. jan 2010

Ahoj, mohu se přidat? Mě Čeká KET ve čtvrtek 14.1.

rebeca_1
9. jan 2010

Aha...
tak Vy idete este predo mnou...

No tak to Vam silno drzim palceky!
Uz papate estrofem alebo nieco podobne?

Ja idem v piatok na ultrazvuk a hned by som sa mala aj dozvediet termin transferu.

Planujete aj oddychovat, lezkat trosku po transferi? Ja budem mat dovolenku celych 14 dni, az po krvne testy. Chcem do toho vlozit uplne vsetko, pretoze uz dlhsie cakat a hlavne byt sklamana nechcem. Snazime sa o babatko skoro 8 rokov, chcem cele tie dni oddychovat. Viem, ze niekedy je lezanie naozaj zbytocne ale...

A ako Vam dopadol UTZ? Boli ste na UTZ desiaty den cyklu? Hned Vam dal doktor termin transferu?

jani2
9. jan 2010

Rebeca - ach, už 8 rokov, tak to je pekná doba! 😔 ....už by sa malo zadariť, budem silno držať palce...ja som síce po každom ET išla už po 2 dňoch do práce ale po 8 rokoch snaženia by som určite rozmýšľala ako ty a ostala doma celých 14 dní..
...tak dievčatá, ja dúfam, že začnete tehu vlnu...najprv mirenkam, potom katne, potom rebecca.....a potom my ostatné 🙂 😉 🙂

fiallinka
9. jan 2010

jani, jsou tři, ale nejsou to blastocysty, zamražovali je, když měli sedm buněk - na druhou stranu mi to až tak nevadí, protože ty dvě embryjka, co mi předtím vkládali, byli ve stejné vývojové fázi a jací vyrostli pěkní kluci 🙂... u nás kultivují většinou do toho třetího dne a dál jen tehdy, pokud máš víc jak určitý počet embryí - my jsme měli dvanáct /teda v úterý dvanáct a vkládali v pátek - to zbylo jen pět.

fiallinka
9. jan 2010

holky, a kolikátý den cyklu vám KET vychází?

mirenkam
9. jan 2010

ahojky já měla 14.DC ultrazvuk a KET bude 20.DC 🙂

rebeca_1
10. jan 2010

Jani2,

tak som sa nejako rozhodla zostat celych tych 14 dni doma. Som kadernicka a predsa chodim z robotky velmi unavena, tak chcem trosku lezat po transfery alebo len tak oddychovat.
8 rokov je strasne dlha doba a nechcem si to teraz pokazit, radsej zostanem doma v klude. Aj manzel si to tak zela. On by si dokonca aj prial aby som zostala cele tehulkovanie doma ale to sa zase mne nejako nepaci. Je to hrozne daleko, to este vobec neriesim...
Ja si teraz len zelam aby som uz konecne bola aj ja ta najlepsia maminka na svete.. Alebo aspon aby som bola maminka!!!

Mame 3 blastocysty zamrazene a dufame, ze tento krat nam to bude dopriate. KIEZBY!
Tiez prajem aj Vam vsetkym aby sa to podarilo! Opatrujte sa a bojujte!!!

jani2
10. jan 2010

rebeca - tak stáť skoro celú šíchtu na nohách, to by som si po KET tiež netrúfala...určo doma, len ležať nemusíš, iba oddychuj, mysli na príjemné veci...však mi ti to tu na nete budeme spríjemňovať tiež 🙂 😉 🙂 ...a vypadá, že manža si už tiež moc praje bábo, však!?

rebeca_1
10. jan 2010

Hrozne Jani, ked som bola pred piatimi rokmi na IVF, mala som pocit, ze vsetko robi skor pre mna ako pre nas. Teraz uz je to o inom, ma 32 a uz hrozne tuzi po babatku. Ja mam 31 a vzdy som chcela byt mlada mamina. Ale mam pocit, ze teraz si to uzijeme uplne do syta obidvaja, len nech sa to podari.

Ja viem, ze nemusim stale lezat ale predsa, take sladke nicnerobenie bude asi idealne po transfere. Citala som tu nejake prispevky, ze sa podarilo a baby vobec neoddychovali. Mozno aj do robotky chodili. Je to urcite individualne... Ja neviem...

Prave pozeram tvoj profil a tebe jedno babatko zomrelo? Boze, to musi byt hrozne smutne.. Takze mas 2-rocneho synceka a teraz sa chystas na KET. No tak to ti budem silno drzat palceky! Tiez mas hrozne smutnu minulost... Hlavu hore a bojuj!!!

fiallinka
10. jan 2010

rebeca: my to s Jankou máme podobné, umřelo nám jedno dvojčátko - a teď jsme pevně rozhodnuté těm našim dětem to "dvojčátko" dopřát, jen by se narodilo o něco později....

rebeco, teda, ty jsi mladice, myslela jsem, že budeš starší, s tolika lety snažení... já mám teď taky 31 a můj muž 32 a taky můžu říct, že hlavně u mého chlapa to už byla ideální doba, navíc díky čekání se na to asi víc těšil...

jani2
10. jan 2010

presne ako píše fialinka, toho druhého súrodenčeka o ktorého naši drobci prišli im vybojujeme!!! 😉 😉 😉 😉 😉 nezostanú predsa samy, veď v brušku mali spoločníka /čku 😉
rebecca - ja som otehotnela ako 33 ročná, tiež som chcela ešte pred tridsiatkou, bohužiaľ človek mieni, pán boh mení...ale neboj, určo sa už zadarí! 🙂 😉 🙂 ...hlavne sa teraz prichystaj na 9-mesačné ničnerobenie a potom na trochu menší frmol pri bábätku....treba len veriť a vydržať, ja to tiež nevzdávam! 🙂

fiallinka
10. jan 2010

jani: menší frmol 🙂 🙂.... ale jo, nesmíme ju strašit moc, že...

fiallinka
10. jan 2010

Jani, a jak dlouho vám trvalo teda než jsi otěhotněla? U nás to byla vlastně rychlost, jen dva roky a čtvrt...ten spermiogram byl tak špatný, že už nám naordinovali jen to ivf...

jani2
10. jan 2010

..nám to trvalo presne 5 rokov, mám endometriozu a po lapárke mi dr. povedal, nech idem rovno do CAR, že prirodzene to bude zázrak...no, išla som do ISCARE v Blave, iné centrá snáď ešte neboli...Valky vravel, že vaječníky mám zničené a otehotniem len s darcovskými vajíčkami a to som ešte nechcela, verila som že budem mať vlastné....tak som si počkala na Helios v Martine a tam sa konečne zadarilo 🙂 😉 🙂 ...takže to chvíľu trvalo, ale neva, za tú Janičku mi to stálo!!! 😉
rebeca...a okrem toho frmolu okolo bábätka, to bude hlavne kopec sťastia z neho 😉...tak sa pripravuj!! 🙂

rebeca_1
10. jan 2010

Hrozne sa tesim a uz teraz som stastna. Vobec nemam depky, vdaka Bohu. Som uplne spokojnucka, odhodlana bojovat..
Co by som za take jedno dieta dala? Vy uz mate aspon to jedno, aspon mate pre koho zit ale ja 8-rocna snazilka...
Boze baby ja sa tak hrozne moc zelam aspon jedno babenko, jedno dieta. Kiezby sa to podarilo!

Vam prajem aby sa Vase deticky dockali uzasneho surodenca, nech sa maju s kym smiat a hrat! Urcite sa to podari aj Vam, silno Vam drzim palceky!

walle
10. jan 2010

jani, fiallinka - objímam vás...iba tak na skok...

rebi - tak je to už tu? opatruj sa...pomodlím sa dnes večer za vás... 😔

🙂

jani2
10. jan 2010

walle - jéj, aj ty si tu?..teším sa 🙂 , ak si dobre pamätám tak si ešte nejaké mrazáčky mala, ideš s nami na Ketko?

rebeca_1
10. jan 2010

Jej Wall konecne si nakukla. Pozdravujem..
Hej konecne som sa dockala, dakujem za podporu!
V modleni nie si sama, modlime sa vsetky za babatka.
Drzim palce!
A kedy vlastne ides na KET?

fiallinka
10. jan 2010

walle, no kde jsi? Čekáš teprve na výsledky dalších vyšetření, nebo jak je to s tebou?

jani2
11. jan 2010

..no dievčatá kde sa túlate..mirenkam, katne, rebecca...túto tému KET musíme poriadne oživiť a potom ju premenovať na Tehotenstvo po KET.. 🙂 🙂 🙂

mirenkam
11. jan 2010

ahoj jani2.. to by bylo fajn, kdyby se to tu jmenoval tehotenstvo po KET 😅

venika86
11. jan 2010

Mirenkam - ahoj babo, tak už se to krátí, co 🙂
Budu na Tebe moc myslet!!! A samozřejmě na všechny co tu jste.
Já ještě tak tři týdny .....

mirenkam
11. jan 2010

venika. díky, budu to potřebovat, když to nevyjde, tak zase vše od začátku ☹ .....

venika86
11. jan 2010

Je to nepříjemné, vím .... taky se bojím, že to budeme muset vše opakovat. Je to hlavně psychycky a finančně náročné.

mirenkam
11. jan 2010

venika.. no jo. my už tam máme jen jedno embryo, lépe bychom se cítili, kdybychom tam měli alespoň 2, kdyby náhodou.....

lussi
11. jan 2010

Ahoj,
můžu se vetřít? 😅

evaav
11. jan 2010

Ahoj všem mohu se k vám přidat dnes jsem se rozhodlA protože mám v SANUSU v HK už asi tři roky zamaražená embria že si je nechám zavést. Můžete mi někdo poradit co mě vlastně čeká dnes mi sestra říkala tak 11tý den cyklu jdu na ultrazvuk a co bude potom? A jak myslíte,že je to úspěšné myslím ten KET omlouvám se,ale pořád na to musím myslet o mě čeká jinak jsem zatím na mateřské s dvouleto holčičkou ta je také po IVF dík za odpověd a všem zároven držím moc pěsti a hodně sil do boje
No pokusm se tady u vás něco dočíst třeba se něco dozvím děkuji moc 😉

venika86
11. jan 2010

to věřím. Máš ho ale v dobrém stádiu, tak to jistě dobře dopadne. 😉

fiallinka
11. jan 2010

eva: ahoj, pokud budeš mít sliznici dost vysokou, tak ti pak 14 den cyklu (a později) prostě rozmrazí embrya a zavedou, to je vše... a jinak úspěšnost KET je okolo 30%... pokud sliznici nebudeš mít dost vysokou, tak další cyklus budeš brát pilule na její zvětšení (teda myslím -tenhle postup je běžný v některých carech, jinde dávají ty hormony všem)

mirenkam
11. jan 2010

venika snad.... 😉 My dnes máme s manželem půlroční výročí od svatby 😉 , tak prý někam večer půjdeme a oslavíme to 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre