Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andi2
16. jan 2010

Holky jsem na netu četla,že to právě doporučujou při Ketu a když je nad 35.No tak to mě už bohužel je.Ale někdy to třeba není potřeba když už to samo vylejzá to ale řekne embryolog.

andi2
16. jan 2010

rebeca mě řekla,že to se domluvíme den před tím a že by to před přenosem embryoložka udělala.Akorát to stojí 3800 u nás ale co mimčo za to stojí. 😉

rebeca_1
16. jan 2010

Tak to ja by som musela volat do centra v pondelok, najneskor v utorok rano. Za pokus to urcite stoji.
Ja mam sice 31 rokov ale uz cakam na babatko 8 rokov..

fiallinka
16. jan 2010

to jste mne překvapili, s tím hatchingem - nám ho při ivf dělali, u nás stojí asi 1500,-, ale vůbec mne nenapadlo se na to zeptat, když ho nedoporučoval...

andi2
16. jan 2010

fiallinka nám ho taky nedoporučovala páč ten obal byl o.k.to jsme chtěli my.Ale jestli to pomohlo díky AH to nevíme.Ono to 2 ivf bylo lepší než to první a taky jsem brala ted Anopyrin ten taky napomáhá,že prokrvuje sliznici.A mě ho nasadil dr. na hematologii kvůli tý Leid.mutaci preventivně i když mám výsledky z hematol.v normě.Ale že jsem četla na netu že to u Ketu doporučujou.No uvidím co řekne emryoložka.No u nás já nevím kam chodíš na 2 embrya těch 3800 a za Ket 3100. 😉 rebeca-mě je 36 sice dvě děti mám ale z 1 manželství a s druhým manžou se snažíme 4 rokem s uspěchy i neuspěchy 😉

fiallinka
16. jan 2010

andi: no, já se na to ještě raději poptám až půjdu na ultrazvuk - u nás ket stojí 5000,- Kč, takže s tím AH by to vyšlo nastejno jak u vás... třeba to je v ceně 🙂), jo, chodím do Zlína

evaav
16. jan 2010

Andi já jezdím do HK SANUSU jedu tam v úterý je mně to trapné,ale já nevím co je to ten asist.hatching A ještě jeden dotaz kolik,že tam stojí ten KET děkuji za info 😉

rebeca_1
16. jan 2010

Dnes som 11 DC a oddnes pridavam k estrofemu utrogestan.
10 tabliet denne, kam som sa to dopracovala?
3 krat estrofem, 6 krat utrogestan a 1 tabletu femibionu 800.
To mi baby chcete povedat, ze to takto budem uzivat celych 12 tyzdnov v pripade tehotenstva?
No pre babatko urobim samozrejme vsetucko-vsetko ale je to cele silna kava...
A nehovorim o tom, co vsetko som uz pre babatko urobila...

Mame tazke, je to tvrdy boj ale hadam nam vsetkym bude stat zato!
Zo srdca Vam to zelam!

fiallinka
16. jan 2010

andi, ale teď jsi mne docela nahlodala, nicméně ten HA stojí u nás 3000, to už je dost...nevím nevím...ne, že bych to nedala, ale fakt nevím, jestli to ty šance nějak moc zvyšuje...teda u mne...

eva: znamená to, že embryjkům naříznou kousek "obalu", který kolem sebe mají, aby líp vyklouzly a uchytily se, podrobnosti si vygoogluj, je tam toho mraky...

rebeca: no, je toho dost...ale trumfnu tě, když jsem byla v nemocnici před porodem, zobala jsem asi 30 prášků denně 🙂

andi2
17. jan 2010

Ahojda.Tak u nás sněží.evaav-já taky do Sanusu Hk a jestli jdeš v ut tak to máme asi i stejného dr.Jdeš na UZ před Ketem?Ket tam stojí 2800 plus 300 že ležíš pak na pokoji po Ketu 2 hodky. 😉

evaav
17. jan 2010

Jedu k dr.Štěpánovi ml. neznám ho já měla předtím Šilhana a ano jdu na ultravzvuk před KETEM jsem zvědavá jak to pak včechno zvládnu s holkou ale aspon ty tři ,čtyři dny ji se budu snažit nezvedat myslíte ,že pak to půjde no však oni mně dají instrukce určo.
Tady taky sněží

andi2
17. jan 2010

evaav-já mám šilhana ale štěpán ml.je fain hlavně Ti řekne vše o UTZ nemusíš se ptát.No já dle UTZ šla ten den ještě večer na Pregnyl jsem myslela,že se nedává před Ketem já jinak žádný léky neberu na sliznici a od čtvrtka zavádět Utrogestan.Opravdu nezvedat nic těžkýho aby se nenamáhaly břišní svaly. 😉

mirenkam
17. jan 2010

ahoj holky... holky já si pregnyl před KET nepichala 😕

andi2
17. jan 2010

Ahojda mirenkam já taky myslela,že se nedává ale asi že neberu žádný léky tak jo.A navíc u Et daj Pregnyl a pozítří se jde na zavádění a u Ketu mi ho dali v uterý a na Ket jdu zítra prý až po ovulaci aby to bylo nějak stejný s tou sliznicí že ty embrya jsou 5-6 denní se v tom vyznej.A navíc to rozdělila embryoložka na 3 a 3 takže tak max.dva kety a né na tři.A to ještě jestli do zítřka budou o.k. ty dvě tak by musela rozmrazitdalší.Tak budu napnutá jak kšandy.Taky to mohla nechat a v nejhorším zavést jedno to kvalitní kdyby ty dvě byly špatný.Ráno mi bude ještě volat tak uvidíme kdyby to šlo tak tamty by jsme nechali zamražený a zavedli jedno kvalitní. 😉 fiallinka tak mi AH ted dělat nebudem u těch lepších a u těch horších už máme udělaný z IVF AH což mě docela překvapilo.Holky hlavně at nám to všem výjde 🙂

mirenkam
17. jan 2010

tak já tomu taky nerozumím.... každý CAR je prostě jiný 😒 . Já byla před KETem 14.DC na ultrazvuku od 15.DC jsem začala zavádět utrogestan a brát ethinylestradiol a 20.DC byl KET... Emryo ráno rozmrazili, řekli mi, v jakém je stadiu a do 6 hodin jsem tam musela být na zavedení, že déle se jen tak nesmí nechat... a teď čtu, že tobě ho rozmrazili už den předem?Tak už tomu fakt nerozumím 🙄

evaav
17. jan 2010

andi2 a myslíš když tam jedu na 14.30h a bylo by vše ok tak to pak budu muset jít hledle do té laboratoře a co když nebudu t ovulaci mít nebo stači aby byla v pořádku ta sliznice
I když já jsem trpěla na to,že jsem ovulace jen tak neměla .
Já že to by byla rychlost já tam vlastně pojedu po dvou a půl letech no jsem zvědavá a stejně záleží nejvíc na tom jak si povedou embrya po rozmražení mám tam tři
Tak to si ne tebe v úterý vzpomenu až tam budu sedět

andi2
17. jan 2010

mirenkam.ono taky asi záleží v jakém je to stadiu já mám morulky no každopádně dr.doufám vědí co dělají a hlavně at to výjde.Tak já jdu něco dělat od zítřka nebudu moct.

andi2
17. jan 2010

evaav u Ketu záleží hlavně na sliznici.Jo když bude UTZ o.k. tak do tý laboratoře tam ti řeknou co a jak.Držím pěsti. 😉

evaav
17. jan 2010

andi děkuji tobě taky moc,moc 😉

fiallinka
17. jan 2010

mirenka: mně říkal, že to tak taky bude jak u tebe, že ráno je rozmrazí a odpoledne bude KET, ale prý záleží, jak staré ty embryjka jsou, že stejně je nemá cenu nechat den čekat, že u mně jim bude líp...

andi: u nás se taky pregnyl nepíchá...a vidíš, co když fakt dělali ten AH už při ivf...no zeptám se, je mi divné, že mi to vůbec nenabídl...

holky, máte po těch hormonech nějaké vedlejší příznaky, třeba spavost 🙂?

jani2
17. jan 2010

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 – KET
andi2 – 18.01. – KET
rebeca: 20.1 – KET
evaav: 19.1 – UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 16.01 – 1.DC
jani: 17.01 – 1.DC

evaav – neboj, ten utorok dobre dopadne a psychológ Veroniku určite pochváli 🙂 , inak moja Janka na záchod ešte nechodí a viem že keď sme boli u psychologičky pre 3 mesiacmi, tak vravela, že deti majú na to ešte času a času, tak sa tým netrápim...Janka mi vždy zahlási že urobila pipi alebo kakala do plienky, ale to je už neskoro...keď ja idem na vecko, tak ma z neho zdvíha a pokladá tam svoje malé prkienko...tak myslím, že už si to čoskoro všetko dá dokopy a začne sa sama pýtať.
Rebeca – to sú kvantá tabletiek, máš problémy so sliznicou alebo je to tak normálne?..mne sa zdá že po IVF som mala toho utrošu omnoho menej...ale možno sa mýlim...a máš pravdu, čo by sme pre bábätko neurobili! 😉
Mirenkam – ono je asi rozdiel, keď sa rozmrazuje blastocysta a keď niekoľkobunkové embryjko...blastocysta už musí asi čo najskôr do bruška, kým tie mladšie embryjka si ešte môžu pobudnúť aj v roztoku...aspoň ja si tak myslím.
fialinka - a už berieš utrogestan?, lebo po ňom som bola veľmi ospalá..

...a už som sa konečne dočkala ms aj ja, je síce slabá, dokonca som aj rozmýšľala, či je to ms, ale je tam jasnočervená krv, nie je to špineníe, tak dúfam, že sa nepletiem. 🙂....asi po ten nepretržitej HAK nenarástla vysoká sliznica, tak preto tak slabá ms....takže zajtra volám do CAR, kedy mám prísť na UTZ....no a ešte som, trubka zábudlivá, niekde založila papier o užívaní tabletiek, viem že brať od 1.DC, ale neviem, či 2- či 3 tabletky denne, tak som dala len 2...no vravím si, že to pekne začína, sama si všetko ordinujem ako sa mi zachce, som teda zvedavá ako to dopadne 😉 🙂...ale zasa sa z toho nestresujem! 🙂..čo má prísť, príde!

rebeca_1
17. jan 2010

Ahoj jani2,
nemam problem s nicim. Doktorovi sa v piatok vsetko pacilo. Mne dal tolko tabletiek len kvoli istote. Chcel ist so mnou na istotu, kedze sa snazime o babatko 8 rokov. Sam mi to takto povedal. Takze tak...

Super, ze uz menstruacia prisla. Zacinas dvomi tabletami a od 6. DC cyklu pridavas. Ale radsej volaj do centra, moze to mat kazda z nas trosku ine.

Drzim palce!

atlaselka
17. jan 2010

Tak teda koukám že je to pokaždé jinak a liší se to od center.Koukala jsme do papírů a u mě bude KET asi stát 5tis.ach jo,my počítáme každou korunu,no co naděláme..
Jani tak super že MS dorazila.Já teda beru 1.-5.DC jednu ráno,od 6.-10.DC ráno a večer po jedné a od 11.-14.DC ráno,v poledne a večer po jedné tabletce.Ale jak píše Rebeca asi to máme každá jinak.
A s tím HA mě to docela řekvapilo,já myslela,že to u KET už nejde nbeo se to nedělá.My teda u IVF měli,tak nevím.
hezký večer děvčátka

atlaselka
17. jan 2010

Teda ne HA,ale AH 🙂 😵

fiallinka
17. jan 2010

jani, tak to je dobře, že mrcha už je tu 🙂, tentokrát se aj hodí, že? 🙂...jinak utrouš ještě neberu, až po kontrole - tam o ospalosti vím, minule jsem ho radši potom zaváděla než polykala, jinak bych spala pořád 🙂
rebeca: no, já beru od začátku tři denně, ale mám ten estrimax, ne estrofem..ani nevím proč 🙂

atlaselka: no, ještě je možnost, že udělali AH všem embryím a pak je zamrazili...každopádně se na to taky musím poptat...taky jsme ho měli a říkám si, že by bylo dobré zopakovat všechno stejně, radši...

evaav
18. jan 2010

ahoj všem jani2 moc díky však ono to nějak dopadne jak s Verčou tak i se mnou 😕 Ono taky jí ted učit na záchod když je zima kdyžtak to budem muset dopilovat v létě na zahradě ale třeba to dopadne dříve 😉
no jsem zvědavá jak to zítra dopadne a jestli dostanu nějaké léky já nevím jestli jsem tenkrát měla vedlejší účinky možna že jsem mohla nabrat na váze,ale jestli to bylo z toho to nevím.Tenkrát když jsem tam jela poprvé tak mi doktor řekl at se pokusím dát dolů nějaké to kilo měla jsem skolro 10kg nadváhu ale taky jsem rok brala dost hormonů tak nevím jestli to bylo z toho nebo z jídla 😢 Po porodu nejsem nejhubenější ani nejtlusčí mam ted asi65kg takže k mé výšce asi pět kilo takže vlastrně mín něž tenkrát.Jenže tady u nás co znám jsou holky daleko silnější a o dost a děti mají úplně v pohodě tak nevím
andi :myslím na tebe 😉

evaav
18. jan 2010

a prosím co je to ten AH děkji 😨

jani2
18. jan 2010

Evaav - ten AH je asistovaný hatching, ide o to že embryjko je zo začiatku v obale, z ktorého sa na 6-7 deň musí postupne vyklubať-vyliezať, takže najprv musí embryjko dôjsť do štádia blastocysty a vtedy je tam už tých buniek tak veľa že v obale nemajú miesto, obal sa pretrhne a embryjko ďalej rastie...vraví sa že niektoré embryjka majú tie obaly moc pevné a embryjko nemôže "vyliezť" von, tak im v CAR pomáhajú - natrhnú ho....a tomu sa hovorí AH.
...a váhu máš dobrú, ja mám tiež 64 kíl a ani ma nenapadne myslieť si, že som tučná 🙂
fialinka - mrške som sa veru potešila, ale ďalšiu chcem vidieť najmenej za 9 mesiacov 🙂 ...už sa moc teším, že sa zas niečo deje...a ty si mala AH aj pri prvých dvoch drobcoch?...ja som si ju nedala, a že sa embryjka vyklubali z obalu som vedela už pri vklade ET, lebo embryologička mi povedala, že obe už samé pekne "hatchujú"....ale ak by som ho mala pri IVF, asi by som pre kľud duše dala AH aj teraz.
...inak do CAR som dnes volala, na UTZ ideme 30.01, budeme mať aj pohovor s embryologičkou a máme prísť obaja - s mužom, neviem či bude treba už podpisovať nejaké papiere, som myslela, že až pri KET...a 1-7.deň si mám dávať len 1 tabletku (včera som si nakoniec tú druhú nedala, tak som rada) a až druhý týždeň po 2 tabletky...fakt je to u každého CAR iné.
Andi, Baraf - držím obom na KETko palce a napíšte ako bolo, aké ebmryjka...my sme tu moc zvedavé 🙂 😉 🙂
...a kde sa túla Katne?

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 – KET
andi2 – 18.01. – KET
rebeca: 20.1 – KET
evaav: 19.1 – UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 16.01 – 1.DC
jani: 30.01 – UTZ

venika86
18. jan 2010

Teda, jak tak čtu, tak nás ten KET výjde docela draho. Nechápu, jak to někde může stát kolem tří tisíc a nás sedm. Kdyby jsme si nechali udělat AH, tak to je dalších 5.
Chtěla jsem se zeptat, máme expandované blastocysty. To znamená, že už mají taky narušený obal??
Jináč jdu 27.1. na UTZ 🙂

mikat1
18. jan 2010

ahoj holky, omlouvám se vám, že sám sem lezu.... jsem dnes 5.den po KET a ráno mi to nedalo a udělala jsem testík (2x) a na obou byly úplně slouboučký stín druhé čárky.... Je možné, aby to tam bylo už vidět a nebo je to rozmazaná barva, někde jsem četla, že na testě může druhá čárka být pouhou rozmazanou barvou...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre