Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andi2
22. jan 2010

Ahojda nám dneska zamrzl net.fiallinka tak hurá na Ket.Jo to je teprve začátek...Aha tak proto ten AH dělají při IVf když ho chceš a je na zamrazení tak ty horší pak zamrazí i s AH proto mi to ted nechtěla embryoložka při ketu těch lepších dělat.No my budem za chvíli chytrý. 😉

evaav
22. jan 2010

Jani děkuji byla bych ráda když by to dopadlo už ted.
Andi jak je jak se cítíš jinak u nás taky nešel net.Dnes jsem byla u Štěpána st. ale toho už znám z minula ten mě měl nakonec na starosti je taky příjemný a taky dost řekne i bez optání. Jsem zvědavá který z nich tam v úterý bude hlavně at to už nějak dopadne

jani2
22. jan 2010

fialinka - tak 9,5 je pekné, tak akurát 😉 ...a máš pravdu, tiež sme si minule s manželom vraveli, že ak KEt výjde a ja uvidím //, tak to je len začiatok.....už teraz viem, že si to nebudem užívať ako v prvom tehu, už teraz by som chcela mať tých 9 mesiacov za sebou a pri sebe zdravé bábätko, ach jaj!
andi - no neviem, či ešte možno zamraziť embryjka s AH...to už majú narušený obal a to už by sa asi poškodili..no ja som z toho blázon 😉

rebeca_1
22. jan 2010

Ja som bola na UTZ v piatok 15.1. a mala 12 mm sliznicu, to bol 10. DC a transfer bol 15 DC.

Evaav, neboj dopadne to dobre, pojdes uz teraz! Verim tomu. A ty si bez stimulky teraz? Preco si nebrala nejake tablety, ved to az tak neskodi a istotu mas da sa povedat 100 percentnu...
Drzim palce!

A tiez Vam vsetkym drzim palce, ktore cakate na KET!

Obzvlast dakujem Jani2, bez jej tabulky by som v tom mala riadny hokej!
Jani2, esteze ta tu mame!

Vy baby predo mnou ozvite sa! Ake prve dni po KET?

andi2
22. jan 2010

Ahoj evaav-no u toho st.štěpána jsem byla taky jednou to když jsem začla po zdařeném 2ivf v 8tt špinit tak řekl,že to nic není a že je tam počínající srd.akce při tom šilhan tvrdil,že tam nikdy nebyla a že by z toho nic nebylo.Ale mohl mi třeba dát štěpán nějaké léky na zastavení.No nevím toho já moc nemusím toho st.štěpána.Jinak řekne no já ho měla jen jednou je to kapacita.radit jim nebudem.Tak at ti to už dopadne a v nehorším půjdeš další cyklus s lékama.Jo je to běh na dlouhou trat.no jinak mě pořád pobolívá břicho jinak nic tak uvidíme nějak nad tím nepřemýšlím bud jo nebo ne.já taky půl dne prospím tak mi to rychlejc utíká. 😉

andi2
22. jan 2010

Jani2 já se taky divila když mi řekla embryoložka že u těch dalších zamražených je už AH. 😉 A rebeca jak je tobě?holky nic nepíšou tak nemůžem porovnávat.

fiallinka
22. jan 2010

Vy jste se nějak rozkecaly 🙂

mně hlavně přijde, že fakt to s tím AH dělají pokaždé jinak, a každý o tom něco jiného říká, ale na druhou stranu si říkám, že když při minulém ivf vlastně nutili ten AH vlastně automaticky, tak teĎ by mi ho nutili zas, kdyby mysleli, že to zvýší šance...

Rebeca: 12 mm, to je super, to je jak hoooodně velká peřina, to se mimíši už hezky zavrtávají...já jsem minule měla myslím 10 a stačilo to, tak snad to bude podobné 🙂

Jani: no, právě...já už to vidím - a ty to taky znáš - s těmi dvojčaty jsem se bála pořád, úplně vidím, jak jsem vzhlížela cca k tomu 26. týdnu.. a všechny ty screeningy a ultrazvuky předtím, no já budu mít strach jako blázen. Na druhou stranu - já jsem vlastně měla skoro všechno celé těhu ideální a jak to dopadlo, takže ono takové uvažování nemá smysl, ale nemůžu si pomoct. Dnes bojujeme s Juráškovou horečkou, je jak mátoha bobánek malý a nemám náladu na nic, jen je mi ho líto a bojím se o něj, úplně jsem si říkala, jeslti vlastně na ten ket chci 🙂...jestli chápeš...

evaav
22. jan 2010

andi já k němu tenkrát šla taky ,když jsem špinila asi v 7tt.Pak jsem tam ležela já taky nevím proč jsem pak byla u něj když jsem patřila Šilhanovi. Ten ml.Štěpán mi je milejší to je jedno hlavně at někdo z nich pomůže.
rebeca ne žádné léky mi nikdo nedal
a mám taky docela strach když to náhodou dopadne jak to bude pokračovat aby jsem mimi. donosila zdravé a at nejsou zase nějaké komplikace však tady domlouvám moji malé jestli v mražáčku jsou takový bojovníci jako byla ona alespon jeden 😉

andi2
22. jan 2010

fiallinka tak at je Juráškovi lépe.My bojovali před 14 dny s Lucinkou/dcerkou/také s horečkama ale jí bude v pondělí už 14.Tak přeci jen víc řekne co kde bolí než malé dítko.Neboj to zvládnete 😉

andi2
22. jan 2010

evaav přesně tak hlavně když pomůžou.Neboj to budou bojovníci.Koukám,že máš Verunku.To se mi moc líbí to jméno no snad někdy. 😉

evaav
22. jan 2010

andi2 to dopadne musí. Verunku jsme rozhodli 3dny před porodem,to se nám na UTZ ukázala,že je holka pak mně řekli,že každou chvíli příjde na svět a já neměla ani nic vyplněné tak jsem manželovi řekla že mě právě povezou do Prahy at si vybere jméno na holku měli jsme Verču nebo Míšu a Verča to vyhrála a hned jak jsem dojela hned se na to ptali a to jsem si tak za vzpomínala pardon 😅

rebeca_1
22. jan 2010

Fialinka, velmi si ma teraz potesila. To som nevedela, ze to je perinka. A 12 mm je asi naozaj slusne cislo, aj doktorovi sa UTZ hned pacil. No tak teraz sa tesim, ale potichucky... To je jasne!

Evaav, to si mala ist s liekmi do cyklu! To je istotka, ale neboj, dobre to dopadne. Budem na teba mysliet, po UTZ sa ozvi ako si dopadla!

Andy2, hrozne ma bolia prsia. Uz teraz, tak skoro. Citim aj podbrusko, ale najviac som ho citila hned po KET, v ten vecer. Este aj na druhy den trosku. Citim ho stale ale teraz uz trosku menej, aby som sa vyjadrila presnejsie.
Takze tak, inak nic specialne, ved to je hrozne skoro. Ja som mala posledna transfer, preto by ma zaujimalo, ako sa citia baby predo mnou...

jani2
22. jan 2010

fialinka - ja viem prečo teraz pri KET trošku váhaš, bojíš sa veľmi o malého kvôli horúčke...ale vieš ako sa hovorí, jedno dieťa je len pre strach.....možno skutočne treba súrodenčeka, aby sme neboli tak moc upäté na tých našich drobcov...ja si totižto dokážem už teraz vykresliť, aké nebezpečenstvá Janku čakajú, keď bude chodiť sama do školy, keď bude mať - násť....no asi mi šibe z tej lásky 😒 😉
Evav - mne sa meno Verunka tiež moc ľúbi, ale len v českej podobe...v slovenčine je to Veronika a to už tak pekne nezneje 😒

fiallinka
22. jan 2010

rebeca: no jasně, je to peřinka nebo pelíšek 🙂 pro embrouše 🙂, dnes jsem na tu svoji dělohu hleděla na ultrazvuku 🙂 a tak mi to připadalo 🙂... jinak já si vzpomínám, že mně po ivf taky bolela prsa a podbříšek pár dní, ale pak to přešlo a říkala jsem si, že je to v háji...a nebylo 🙂

jani2
22. jan 2010

rebeca - mohli by sa veru ozvať dievčatá s KET-kom, väčšinou sme tu len čakateľky na KET...

fiallinka
22. jan 2010

rebeca, ale teď to vyšlo jedné mojí kámošce, a to jí vkládali jen jedno embryjko 🙂, a říkala, že pocity celkem žádné... a to já taky musím říct, že jsem necítila nic moc zvláštního tehdy...

andi2
22. jan 2010

Holky mě právě nebolí prsa vůbec tááááááák nevíííííííím.Jo děvčata po ketu nahlásit se povině nebo budou puntíky za docházku. 😉

baraf
23. jan 2010

ahoj holky,

tak se hlásím-pocity skoro žádné, prsa nebolí, jen podbřišek a pořad maličko špiním.... takže tak u mě. pořád doufám, tak snad to klapne. jednoho broučka už doma máme - je to parádní rošťák a moc by si přál miminko 😉

rebeca_1
23. jan 2010

Jej, bodky za dochadzku by sa nam pacili, to by som urcite viedla ja, xixi!

Ved jasne, kazda to mame ine s tymi priznakmi. Ja som dnes stvrty den po transfere a bolia ma len prsia. Tiez nic viac necitim. Je to hrozne skoro. Pisala som si aj s babami cez IP a pisali, ze tiez vobec nic na sebe nespozorovali a boli tehulky. Tak sa uvidi...

Este sa chcem spytat ze, ked som bola 20.1. na transfere tak to bol prvy den po KET alebo az dalsi den sa rata?

Ja nemam vobec ziadne spinenie, ale dost sa tu o tom pise. Asi sa uz tehulky vykresluju!
Drzim palceky!

andi2
23. jan 2010

Ahoj holky jo s těma příznakama to je u každého jiný.A i pokaždý jiný já měla uplně jiný příznaky u 1 ivf i u 2 ivf a ted taky.Tak uvidíme.Přeju at nám to všem výjde my si to zasloužíme 😉 baraf oni i na tom papíru z caru píšou,že špinění může znamenat uhnizdování. 😉 rebeca prý se den Ketu nepočítá.Ještě se mrknu na netu jak to je. 😉

rebeca_1
23. jan 2010

No hladaj andi2, hladaj a daj vediet!
ja tiez si hocico hodim do google a hladam, citam, zbieram infosky.
Najviac ma zaujima uhniezdenie blastocyst...
Dufam, ze nase dve su uz na mamicku dobre napojene...
Drzim palce aj Vam vsetkym!

andi2
23. jan 2010

rebeca tak jsem se ptala holek na jiné diskuzi tak se den ketu nepočítá takže já třeba byla v pondělí tak jsem pátý den.ono je tokvůli testování.Já minule po Et byla taky v pondělí a v neděli večer jsem tam měla už dvě i když ta druhá byla slabší.No ale ted po ketu radši počkám jestli 26 dorazí ms. 😉 tak já jdu studovat uhnízdění morulek. 😉

jani2
23. jan 2010

Tak kukam na tabuľku a v pondelok by už mali testovať modena a mirenkam, no dúfam že sa dievčatá vôbec ozvú a verím že s pozitívnymi správičkami...no a mikat si už len tehulkovstvo nechá potvrdiť v CAR....a potom tehulky pekne sem s tehu-vírusmi, vôbec v tejto témičke nie sú žiadne vírusiky...ako máme potom tehulkovať!!!!!!! 😉 😉 😉..no neviem kde sa túlate...asi začnem do tej tabuľky pridávať čierne bodíky 🙂
Rebeca - prvý deň je určite až ten deň po KET-ku a tvoje blastocysty už pekne teraz papajú maminkine živiny 😉 🙂 😉

..inak z toho sledovania po transfere sa takto skoro fakt nedá nič vyčítať...niekto má špinenie, niekoho bolí bruško a niekto sa cíti úplne super...ja budem sledovať len podľa seba, viem že pri neúspešnom IVF som už 3-4 dni pred MS začala špiniť, pri úspešnom nič...ale brucho ma vždy bolelo ako na mrchu, aj pri úspešnom ET....a ešte na jedno si pamätám, na druhý deň po transfere (mala som blastocysty) som sa v noci zobudila na silné pichnutie v maternici, vtedy som si to neuvedomila..ale teraz si myslím, že to bolo práve uhniezďovanie...no možno táram sprostosti, ale podľa mňa to tak bolo 🙂

baraf - toho súrodenčeka už Lukáško má 😉...momentálne v tvojom brušku 😉

mirenkam: 13.01 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 test-krv
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 31.01 test
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky +1 deň kultivacie, 31.01 test
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
evaav: 26.1 – UTZ
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 27.01 – UTZ
jani: 30.01 – UTZ

baraf
23. jan 2010

ahoj holky,¨

tak jsem začala nějak více špinit, tak asi opravdu nic ☹ 😒 sice pořád ještě ve skrytu duše doufám, ale moc nadějí tomu nedávám....
vám všem držím palečky!!!!!

rebeca_1
23. jan 2010

Baraf este bojuj! Nevzdavaj sa!
Ak je to spinenie, nie krvacanie, tak este stale to je v poriadku.
Ver mi!
Kolky DC si dnes?
Drzim palce!

rebeca_1
23. jan 2010

Baby stalo sa to, co som nechcela aby sa stalo...
Od vcera ma bolia hrozne oci a oddnes uz mam aj soplik. Takze tak...
Zacinam byt asi chora.

rebeca_1
23. jan 2010

Jani, dakujeme za tabulku.
To som preto chora, lebo mi bublinky beru tie ziviny? No pekne!

baraf
23. jan 2010

rebeca-jsem dnes 21.DC.... nechci to vzdát, ale nějak nechci mít ani plané naděje....
odpočívej v posteli a jez nějaké vitamíny, ať tě ta choroba přejde 😉

fiallinka
23. jan 2010

baraf, to je hrozně brzo na to, abys dostala krámy...vydrž...
rebeca: hodně lidí cítí začátek těhu jako "chřipku, nachlazení", tak třeba...

rebeca_1
23. jan 2010

Baraf naozaj je to skoro. To je urcite uhniezdovanie. Presne ako povedala Fialinka, vydrz! Nevzdavaj to...
Lezim este pri TV a pozeram ME v krasokorculovani. Milujem tento sport.
Neviem ake vitaminy si mam dat, pomarance som mala zakazane ale jem ich, tiez jablka. Tabletky si teraz nebudem davat. No nejako sa vytrapim...

Waw Fialinka, no tak to si ma potesila.

Drzte sa baby!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre