Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

astrid55
29. jan 2010

rebeca,

ja necitim vobec nic. Ale to co, opisujes ty vyzera nadejne !!!! Drzim palce

astrid55
29. jan 2010

a nie si divna, si rozumna, ze netestujes. Kiez by aj mna osvietilo )

rebeca_1
29. jan 2010

Astrid55, dakujem aj ja tebe drzim palce!
Posilam ti teda svetlo, nech ta osvieti!
A ty planujes testnut? Uz by si aj zajtra- pozajtra mohla...

rebeca_1
29. jan 2010

Dnes som si isla boobede na dvor postavit snehuliacikov. Chcela som hned stavat dvoch a malych. Najprv som postavila malu Sarah. Bola pekna, taka malicka. A kedze v brusku mam 2 blastocystky, musela som postavit este jedneho. No ved ako by to bolo, nie? Chcela som postavit len o nieco vacsieho Christiana a ked uz - uz bol postaveny, spadol. Take nestastie... Dufam, ze to tak nedopadne aj v mojom brusku. Ale manzel mi slubil, ze Christiana zajtra opravi, tak sa tesim....

Boze baby, mne uz asi hrabe... Priznavam.

atlaselka
29. jan 2010

Rebeca já včera stavěla taky,ale jen na balkoně.Protože nebylo moc matroše,tak byl jen pidi.Ráno mi kosák rozklovl a protože napdalo přes noc spousta sněhu.měli jsme ho i na koberci,na parapetech vrstva,tak jsem si dopo postavila většího,měla jsem z něho takovou radost,byla jsem tak pozitivně naladěná.Bydlíme v přízemí,tak je vidět a šlo okolo dítko s maminkou a povídá: jé mamíííí podívej na toho šněhuáčka.Tak jsem byla tak pozitivně naladěná a pak volali z Pronatalu a taková ťafka.
Ale u tebe to dopadne neboj..

rebeca_1
29. jan 2010

Atlaselka, ja som len chcela trosku odlahcit ten psychicky tlak tu na konikovi. 🙂
Nejako sme tu vsetky zosmutneli. 😕

atlaselka
29. jan 2010

Jj souhlas,to chce!!! já jen že jsem si trochu taky připadala jak blázen že stavím na balkoně sněhuláka 🙂

rebeca_1
29. jan 2010

Atlaselka to je uplne v poriadku. Musime predsa trenovat aby sme mohli potom nasim miminkam stavat snehuliacikov. 😵

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca, myslím, že jsi naprosto normální, já teď jím každý den dva zákusky - pro každé embryjko jeden 🙂

rebeca_1
29. jan 2010

Fialinka ano, ja to ocenujem. Treba dat kazdemu embryjku zakusok. Ja som od KET 3 kg pribrala. Len pekne papkaj sladucke, ked ti chuti!

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca: no, je třeba, aby to menší pěkně vyrostlo a to druhé, aby nezávidělo.... a řeknu ti, já už se tak těším, až tu oznámíš, že jsi těhu 🙂, hrozně bych se divila, kdyby ti to nevyšlo....

rebeca_1
29. jan 2010

A myslis ze to oznamim? Teda urcite Vam dam vediet, to ano ale ci to bude pozitivny vysledok...
Preco by si sa divila? Ved to mozem mat vsetko z liekov.

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca, no já nevím, ale přijde mi, že ti to vyjde, ale hlavně bych prostě byla ráda, kdyby to vyšlo zrovna tobě, protože už čekáš fakt dlouho a už se to někdy musí zlomit. Teda ne, že bych to ostatním nepřála, to fakt ne 🙂

rebeca_1
29. jan 2010

Ja by som zase chcela aby sa nam ozvali tam tie 3 kocky z tabulky ako dopadli. Hned by sa lepsie pozeralo na tu nasu hrozitansku tabulku.
Je uzasne ako sa tu vsetky navzajom podporujeme, je to hrozne mile.
A ty budes testovat doma? Skusis?

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca: jj, zkusím doma - příští pátek máme jet na tři dny pryč, tak ať vím, jestli se mám chovat jako těhotná nebo ne 🙂, v pátek by už mohlo být něco vidět. Pokud tam nic nebude, tak sice vím, že je malinká šance, ale jen malinká 🙂

rebeca_1
29. jan 2010

Ale to by si mohla skusit uz zajtra-pozajtra. Neskusis? Ja uz som na teba taka zvedava.
Ked mi Jani2 napisala, ze v testovani som na rade ja, skoro som skolabovala. Ja este nechcem. Milujem ten pocit byt tehulka a nevediet o tom ale v stredu uz vstupim do tazkej reality... Pockaj, slzicky budu. Budem plakat. Ale zatial sa smejem a uzivam si to... 😵

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca: jj, můžeš klidně plakat štěstím, to chápu 🙂
A jinak já teda jsem minule testovala asi 11. den po ET a čárka tam byla, ale fakt malá, a to bylo přitom obrovské hcg...takže si fakt nemyslím, že by bylo něco vidět třeba pátý den...

silviami
29. jan 2010

Po dlhej dobe sa sem vraciam. Máte tu veľmi pochmúrnu náladu. Nemôžem Vám ju zlepšiť, ale snažte sa byť v pohode. Ja mám za sebou 2 IVF, 3 KET a vo vedľajšej izbe spinká nás 13-mesačný pokladík. Už sme ani neverili. Dnes mám pocit, že sa to podarilo až v momente, ked som bola psychicky relatívne vyrovnaná, už sme uvažovali nad adopciou, odmietla som vložiť dve, mala som strach, že dvojičky nezvládnem, cvičila som mojžišovú, brala femigard, robila všetko možné, aby som na to nemyslela, a vyšlo to. Všetkým Vám želám aby sa Vám dostalo takého šťastia ako nám.
Ešte máme jedno embrijko zamrazené, tak som sem nakukla, či náhodou niekto tiež nemá dlhšie zamrazené.

rebeca_1
29. jan 2010

Tak nie, netestuj! Nechajme to na osud. Ja to urcite uz necham.
A ty sa opatruj a mysli stale len pozitivne!

fiallinka
29. jan 2010

Silviami: díky za povzbuzení, já jsem teď po KETu a vkládali jsme dvouleté embryjka, můj malý má 15,5 měsíce, takže je to podobné jak u tebe... neměl by to být problém...

silviami
29. jan 2010

Fiallinka, vďaka za odpoveď. A vieš už výsledok? Dúfam, že je pozitívny? Ešte by som sa rada spýtala, kojila si. Totiž podľa mojej dr. musím malú odstaviť, ak chcem ísť na ket. Neviem sa rozhodnúť, či počkať, bude mi ľúto odstaviť ju a čo ak sa to nevydarí, a bude to celé zbytočné?

rebeca_1
29. jan 2010

Silviami, dakujeme ze vstupila sem k nam a vniesla nam sem trosku povzbudenia. 🙂
A bezkaj si pre embryjko, 13-mesacny pokladik by si ho urcite zelal a takisto aj rodicia. 😵

fiallinka
29. jan 2010

Silviami: no byla jsem tam teprve tuto středu, tak fakt ještě nevím, ale můžeš mi držet palce... S tím kojením - ano, musela jsem přestat kojit, byla jsem se na to zeptat v CAR už v září, protože to uběhl rok od císaře a já s KEtem moc čekat nechtěla, ale právě kvůli tomu kojení jsem šla až teď. Jde hlavně o to, aby hormony, které přece jen při ketu polykáš taky, se nedostaly do mléka - a taky asi může prolaktin, který se při kojení vytváří, neblokoval otěhotnění. Možná by se dalo sice jít na ket v přirozeném cyklu a kojit při tom a nebrat hormony, ale to bys asi hodně snížila šance...
A kojit jsem přestala v necelých 14 měsících - kojila jsem už jen večer a v noci a pomalu se z toho stával zlozvyk, protože jinak Jurča v noci nedokázal usnout...takže už jsem odstavovala "násilím", i když teda trvalo mi to docela dlouho... Takže asi záleží na tobě, já už jsem moc kojit právě po tom roce nechtěla... bylo mi to ale vůči Jurčovi taky líto... na druhou stranu - asi tři dny po odstavení poprvé prospal celou noc 🙂 a nevypadá, že by mu to bylo líto...

Rebeca, pálí mne prsa, že by příznak?

rebeca_1
29. jan 2010

Fialinka jasneze, ale ty uz si maminka na rozdiel odo mna, ty to bus vediet lepsie!

fiallinka
29. jan 2010

rebeca: to já právě nevím, minule mne chvilku prsa pálily a pak to přešlo a fakt nic, až najednou ten OhSS, ale na ten se teď nechystám 🙂

rebeca_1
30. jan 2010

Picha ma sem-tam v brusku, prava strana.
A baby zacala som tusim citit predmenstruacnu bolest. Ale zatial je cistucko.

Jani2, ako dopadol UTZ? Myslim na teba?

rebeca_1
30. jan 2010

Jejda a na ciselko som vcera zabudla, prepac!
Ako si dopadla na UTZ? Drzim palceky!

fiallinka
30. jan 2010

rebeca, neboj, ono to při těhu taky dost bolí jako na ms, takže to není známka ničeho... ono v podstatě fakt neexistuje jediný správný "příznak"...

rebeca_1
30. jan 2010

Fialinka, potesila si ma. Uz sa mi to vsetko blizi, krvne testy aj menstruacia.
A co tvoje prsia, este palia?

astrid55
30. jan 2010

baby,

ja som dnes testla!!! Viem, ze poviete, ze skoro atd. (v utorok bol KET). A hadajte co ! Druhej ciarky nikde! Ale nevadi, lebo muz mi povedal, ze testneme este raz o par dni a ked tam zase ta ciarka nebude, tak ju jednoducho dokreslime 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre