Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

vm72
21. aug 2008

mekys a můžu prosím tě vědět kolik jsi měla embryjek a víš už kolik se uchytilo?

mekys
21. aug 2008

jak jsem tu už psala,první ET 2embryjka uchytilo se jadno v 8tt se přestalo vyvíjet,první Ket 2 embryjka, těh. test 11 den slabulinko pozit.ale hcg v krvi moc nízké takže asi embryjko se uchytlo ale jen na pár dní a dál se nevyvíjelo,druhý Ket 2 embryjka a nic,třetí Ket 2embryjka,včera jsem byla na Uz. uchytlo se jedno a snad bude vše ok.až do konce,ale bojím bojím.

magdazer
21. aug 2008

Mekys, držím palce a tiše závidím.... 😵 Máš výborně našlápnuto ke štěstíčku. Moc Ti to přeju! 🙂

dasa24
21. aug 2008

jojo holky, mekys nás předběhla, vm72 taky a my ji brzo doženeme... 😉 😀
Holky tak mam po tel. do CAR a jsem teda pěkně naštvaná, přímo zuřím 😠
Tak p. na recepci mě přibližně objednala na 11DC na UTZ ale....Nechtěla mě přepojit na nějakého dr., že prý se ho zeptá sama, jestli můžu jít na to nebo ne a pak bud se ozve nebo ne...-do zítřka!
No co to je zajednání?
Vždyt ani nevím jestli se dr. a podívá do mé karty a může říct prostě tam má napsaný po 2 cyklech...

leny2
21. aug 2008

mekys, tiše gratuluji a budem držet palečky, aby bylo vše jak má být.

Holky, nebyly jste někdy u kartářky? Co vám předpověděla ohledně dětiček? Já jsem jednou byla, to už je ale dlouho a říkala, že tam vidí ještě dvě děti, buď dvojčata nebo brzy po sobě a budou to holky. Tak jsem zvědavá, jak se trefí, mě by stačilo jen jedno. Jednoho mazlíčka už doma mám.

mekys
21. aug 2008

to tam s tebou moc dobře nejednají,to bych asi taky pěkně zuřila.
Já jsem prednison,anopyrin,vitamíny,kys.listovou vubec nevysazovala mezi Ket na které jsem šla hned po sobě jen jsem vysadila utroš a nálepky extrahexal.
Pak jsem za 2dny začla krvácet a znovu lepit nálepky,11den jsem jela na UZ. 13den jsem jsem začla zavádět crinone místo utroše,s kterého jsem měla dost bolesti.
16den jsem jela na KET.

dasa24
21. aug 2008

mekys no to teda jo, ale zatím nikdo nevolal, tak čekám do zítřka ale jinak tam udělám bubu 😀

Leny byla jsem a co mi předpověděla to už se hodně vyplnilo, řekla mi jednu ztrátu mimina (22tt), což už jsem měla a pak 2 děti, tak doufám že to tak zůstane 🙂

No leny aby nebyly jěště 3 😉 😀 , jak staré máš dětátko...? 🙂

leny2
21. aug 2008

Mám pětiletého kluka.

Jo, chtěla jsem se zeptat, když se jde na KET bez stimulace, tak se taky píchá Pregnyl před Ketem?

magdazer
22. aug 2008

Leny2, já chodím na kety bez stimulace. Vždy 14 den C jdu na ultrazvuk, tam posoudí sliznici, teť jsem měla 8 mm a podle toho nasadí utroš. Já beru 2x2. Jinak žádné další léky nemám. Teprve po KET nasazují další. (Ethinylestradiol 2x2)

myskyva
22. aug 2008

ahojte...hezky se tu rozrůstáme a už je tu i těhule 🙂
Mekys gratuluju a snad se k tobě postupně všechny přidáme 😉
jinak,já jsem stále bez mrchy...normálně mám 28dení cykly dneska už jsem 36DC 😠 😠 víno ani horká vana nezabíraj ☹

leny2
22. aug 2008

Ahoj holky,
myskyvo, to je strašný to čekání, viď? Já jsem to dostala za 34 dní. Ani jsem nezkoušela babské rady, přišlo to samo.

Holky berete už před Ketem ráno půl Prednisonu? Nebo co berete? Ještě beru Magne B6, to jsou vitamíny.

tetes1
22. aug 2008

Ahoj holky,
omlouvám se,že vám sem vpadám, ale potřebovala bych poradit.
Pokud nevyjde má poslední IUI, půjdu na IVF, ale vzhledem k tomu, že se opravdu hrozím dvojčat, přemýšlím o tom, že bych si nechala zavést pouze jedno vajíčko. Záleží tedy na tom, jak budu reagovat na stimulaci. Za jak dlouho po nepovedeném IVF se může dělat KET? Zvažuji dopředu všechny možné varianty, páč z dvojčat mám fakt hrůzu a nevím jestli je lepší nechat si zavést jedno,které možná nevyjde, anebo dvě které by pak vyšly.....
Děkuji.

vm72
22. aug 2008

Ahoj tetes.Ivf asi myslíš ET po odběru vajíček a KEt je potom následně ze zamražených... Na to se u nás při nepodařeném ET chodí hned v dalším cyklu.
Cos e týká dvojčat,tak mám úplně stejný problém jako ty.Máme už doma dcerku a já a manžel už vůbec nechce dvojčata.Bohužel ale s tím jedním zavedeným embryem je to spíš velikánské štěstí aby se uchytlo.Já jsme si právě ze strachu nechala při ET a potom i KET zavést po jednom embryu,ale úspěch se nedostavil.Teď ležím po dalším KETu a už jsem šla do rizika a nechala si zavést dvě...
Dr.o mém strachu ví a mluvili jsme o tom.Řekl mi,že šance počít dvojčata je 1:4,tak doufám,že nebudu to jednou z pěti... Co tak vím z naší diskuse,tak spíš je štěstí,když se ze dvou chytí alespoň jedno a jediná paní která počala dvojčátka,tak ta měla ale zavedené 3.Jinak ty co měly po2,tak čekají 1.

mekys
22. aug 2008

ahojky tetes1
asi bude záležet na kvalitě embryjek,podle toho bych si nechala zavést jedno nebo dvě,to ti vše poradí v Caru.

leny2....prednison jsem brala ráno celý a ani jsem ho nevysazovala mezi Ket,na které jsem šla hned po sobě,pak brát hlavně těh.vitamíny a kys. listovou.
Nevím co je to za vitamíny co bereš ty???mě dr.řekla že brát hlavně těh.vitamíny,protože kdyby jsi brala nějaké jiné hlavně teda poKetu tak by mohli embryjku škodit.
Na genetice mě řekli že i 3měsíce před Ivf,brát těh. vitamíny a kys.listovou.

dasa24 tak co už se ti někdo ozval???

magdazer...díky za podporu,a posílam všem těch těhotenských bacílkůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vm72
22. aug 2008

mekys-prosím tě,který vitamíny konkrétně jsou ty těhotenský? Já beru akorát tu listovku...

leny2
22. aug 2008

tetes, já jsem na tom podobně jako VM72, taky jsme si nechali zavést při ET pouze 1 embryo, ale nevyšlo to, teď půjdu asi za 14 dní na KET, riskneme to a necháme zavést 2, ale dvojčata nechceme. Taky už máme jedno dítko doma.

mekys, Magne B6 mě doporučili při ET, obsahuje to hořčík a vitamín B6 a brala jsem to jenom do testu, teď zase před Ketem.

mekys
22. aug 2008

Beru těh. vitamíny Gravital,brali je hodně kámošky co mají už pár miminek,ale našla jsem si na netu nějaké těh. vit.Femibion tak jak doberu gravital tak se na ně poptám v lékárně,prý jsou dobré ale trošku dražší.

vm72...a jak je jinak?

dasa24
22. aug 2008

dobré ránko 🙂
holky nikdo nevolal, takže příští neděli jdu na UTZ 😀

myskyva doufám že teda dorazí, ta si ale dává načas ☹ ☹ vínko ještě může zabrat 😉 ale jak jsi psala že jsi byla nastydla tak to je taky tím ☹

Leny tak to ti klučík děla jen samou radost, já měla KET bez stimulace, jen mi píchli 1 injekci a pak po KETU utrogestan+prenidson.
Žádné vitamíny neberu, jen kyselinu listovou a pak jak píše Leny před KET začínám brát Magne B6, to mi řekli v centru.

Holky já bych se vůbec dvojčat nebála, sice je tady ta možnost, ale mě vyšlo taky jen 1 a z ostatních diskuzí, co čekali dvojčata tak se hodně často na začátku teh. ztratilo.......

Vm72 jak se daří? Odpočiváš doma? 🙂

leny2
22. aug 2008

Daso, tím, že máme už jedno dítko,není to pro nás tak stresující, jako když nemáte žádné, když to nevyjde, tak se spokojíme s jedním. Samozřejmě až vyčerpáme všechny mrazáčky. Kdybych neměla žádné, tak bych klidně dvojčata brala, ale celkem 3 děti nechceme.

Věrko, jak je? Užíváš pohodičku doma? Nebo máte předškolní přípravy?

dasa24
22. aug 2008

leny to tě chápu, s jedním dítkem se člověk vyrovnává trochu líp, když to nevyjde. U nás uvidím, o to víc je to pro mě stresujíci, když jsm vě 22tt o to přišlo a na nic se nepřišlo, kluk bojoval a až při porodu umřel.
mě je to celkem jedno jestli dvojčata nebo jedno. Radši jen 1 protože s dvojčaty je všechno víc rizikové-těh....ale kdyby to zase bylo najednou tak je po dalších starostech s IVF.... 😀

magdazer
22. aug 2008

Daso24,divím se i ušima, že u Vás Caru dělají ultrazvuk i v neděli. To v Brně se v neděli nedělá... 😖
Holky jakou máte zkušenost, je lepší po Ketu PN, nebo normální režim?

dasa24
22. aug 2008


Magdazer u nás je to pořád, jen o víkendech dopoledne, dokonce jsem byla na OPU v neděli.
Já jsem po ET ležela 2 dny a povedlo se, po KETU taky a nepovedlo se .
neběhat, nesportovat... ale já si stejně myslím magdazer, že to ovlivní kvalita embryí a děloha.
Někdo neležel, pracoval hned 2 den a povedlo se.....

mekys
22. aug 2008

je to asi i hodně na psychice,musím říct že já jsem spíše tomu už nevěřila,a smiřovala se s tím že se budem starat a vyřizovat osvojení mimča,máme doma už i žádosti.Takže jsem si na netu hledala různé věci k tomu a tak.
A po 3 Ketu se zadařilo,ale musím to zaklepat pořád se moc bojím jak to bude dál.
Znám také lidi co měli za sebou několik neuspěšných Ivf,a po osvojení mimča,skusili za rok Ivf a povedlo se.
Já jsem se také uklidnovala tím že když se nepodaří,že si na mimčo počkám,jako žadatelé o adopci a jednou už nebude doma prázdno a žebychom za tu dobu něco došetřili a pak zase skusili IVF.
Zádosti mám pěkně uschované,na pozděj,ted se mužem jenom modlit aby těhotenství pokračovalo jak má.

leny2
22. aug 2008

Daso, kam chodíš do Caru?

dasa24
22. aug 2008

Leny chodím do Prahy Pronatal a ty?

Mekys neboj to bude vše v pořádku, no já mám co říkat až já budu opět těhule tak to bude těhotenství 9 měsíců strachu ☹

leny2
22. aug 2008

Já chodím do Arlety v Kostelci, ale na OPU a ET jsme jeli do Pronatalu v Praze, to je jejich spolupracující pracoviště.

dasa24
22. aug 2008

🙂)) 🙂
Líbí se mi tam prostředí..... a že je to působí klidně než někde v centru v Praze 😎 😀

vm72
22. aug 2008

Ahoj holky!
U nás v Sanusu teda vystavují automaticky po ET či KET neschopenku.A hodně holek(jako třeba i já) si bere neschopenku už od OPU.Stejně se po něm jde na ET tak do tří dnů,tak proč si na to nepočkat v klidu domova... 😎 Co se mě týká,tak já svou práci naprosto nenávidím a jsem strašně šťastná,že jsem tam odtud vypadla.Sice se neví jestli už napořád(těhu?) ale i kdyby se nám prostě mimi nezadařilo ani v ještě zbývajících dvou pokusech,tak jakmile budu muset zase zpátky do práce-jsem rozhodnutá že stejně dám výpověď.Prostě tam nebudu ani za nic. 😠 Teď jsem doma od OPU které bylo 18.6. a nestýská se mi ani tršičku.Sice je to trošičku opruz s penězma,protože nemocenskou mám 6 150,-Kč,ale zase tolik neutratím když jsem doma a celkem to s manžou jakž takž zvládáme(musíme). 😉
Jinak po ET a 1.KET jsem ležela poctivě 3dny až mě z toho tělo bolelo,ale po tomhle 2.KETíku už to tolik neprožívám a po transfeu druhý den odpoledne už jsem se byla projít.A chodím každý den.

Školní přípravy už jsem na malou zkusila,ale to u nás veeeelikánský problém. 😒 Hlavně s matematikou-malá je totiž dyskalkulik,tak má z počítání přímo panickou hrůzu a já jsem vždycky celá vyřízená,když se spolu třeba jen 30min.učíme... Mám sama hrůzu z toho,až to v září zase vypukne a děsím se,jak bude držet s ostatními tempo. 😖

dasa24
22. aug 2008

vm72 to je mi líto, že to takhle máš s prací ☹
Já to mám v práci super, i mám tady manžela 😅 😀
Když jsem byla po KET 4 dny doma tak jsem myslela že se zblázním nudou, kdybych alespon mohla uklízet... 😀
Ty máš doma dcerku tak se moc nenudíš, vid?
jinak jsemtaky chodila ven se projít a budu i ted, alespon se psíci proběhnou 😀
Šla jsi se projít už ten první den po kETU?Nebo jak to počítáš?

S matematikou jsem na tom stejně 😀 to mě bude muset zastoupit manžel 😀
No když ani nevím kde budeme v té době bydlet jestli v Německu nebo tady v ČR

leny2
22. aug 2008

Jo, v Pronatalu v Praze je hezké prostředí, líbilo se nám to tam. Teď na KET už tam jezdit nemusíme, to už dělají v Kostelci, jen jsme museli podepsat papír na převoz embryí, tak mám z toho trošku strach, aby se všechno podařilo a nebyli nějaké komplikace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre