Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

jani2
5. feb 2010

modena - ja som presvedčená, že každá snažilka sa dočká, len musí vydržať 🙂 ...ja som pri prvých IVF bola úplne hotová, som si myslela, že ak to nevyšlo hneĎ, tak je vo mne ešte nejaká chyba a už neotehotniem...ale treba ten osud pokúšať 😉 ...a raz sa to šťastie unaví a sadne na každú - je to otrepaná fráza ale ja tomu verím....inak je pravda, že teraz to KET beriem tak nejak viac v pohode...už nie som tak upätá na výsledok ako keĎ som nemala deti...však raz uvidiš, keď už jedno bábo budeš mať a zatúžiš po druhom 😉
astrid - takže zas testík negatívny? 😢 ..ale určite si sa dopátrala aj na fórum, kde práve žienky píšu, že test bol negatívny a predsa boli tehu....viem aká musíš byť nešťastná, toto testovanie je skutočne psychicky ubíjajúce...ja by som to ešte nevzdávala 😉..drž sa moja!
...a to prechladnutie - netuším, možno dievčatá poradia.

modena11
5. feb 2010

Jani,to já jen tak ze zvědavosti!S jednou holkou sem taky byla na transferu a ta měla jedno doma a tak živý,že říkala že to jen tak zkouší,když má zamražený,jinak že by ji to asi stačilo!Jo tak nějak to beru,snažim se v pohodě! Astrid,no jistě tady šance je,ale ze své zkušenosti sem si říkala,že když je negativní,tak asi nic a vždy to tak bylo!!!!!Ale nevěš hlavu,ale zase se poutat k nějaký falešný naději,bylo pro mě teda daleko horší!!!!!Drž se určitě!!!!

astrid55
5. feb 2010

jani a modena,

jasne, beriem to ako to ide realisticky, len zo zvedavosti skumam, ci nie su aj vynimky 🙂
zajtra idem totiz plesat, tak ze si mam dat pohar vina alebo nie 🙂..vyzera to, ze si dam mozno aj dva 🙂..v utorok idem na krvicku, tak vam potom napisem spravy co a ako..mozno na mna dovtedy zovstupi duch svaty 😀
baby , aj vy ste pribrali z hormonov? ja priserne, od utorka zacinam boj so sunkami a faldickami !

modena11
5. feb 2010

Astrid,tak něco chutného bych si jistě dala,tak ani tak to neublíží!!!!Jo přibrala,né moc ale určitě něco málo jo!!!!! 😒 !!To je dobře,tady je realita ne místě!!!

jani2
5. feb 2010

modena - je pravda, že by som chcela aj druhé bábo...ale tak nejak mi už Janka život vyplnila...preto prajem veľmi snažilkam-nemaminkách aby sa hlavne im zadarilo 😉 😉 😉 ..ale vidím, že všetky ste tu silné bojovnice, tak sa dočkáte 😉
astrid - daj si pre istotu len jeden 😉 ..ale pekne sa zabav 😵 ...jóój na ples by som išla aj ja, už som nebola asi 4 roky 😢 ...už by ma manžel mohol niekam vytiahnúť!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562 🙂
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 01.02 krv – negat. 😢
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 02.02 krv – negat. 😢
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 krv – negat. 😢
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 krv – negat. 😢
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali
venika: 02.02 – KET, vložené dve blastocysty, 16.02 test
cisielko: 04.02 – KET, vložené jedno embryjko, 18.02 test
jani: 04.02 – KET, vložená jedna blastocysta, 18.02 test
h.jitka: 05.02 – KET
paraple: 12.02 - UTZ
insolka: 16.02 – UTZ
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms
larati: čaká na ms

fiallinka
6. feb 2010

Ahoj holky, já jsem teď tři dny na horách, ale připojení tu je 🙂

Dnes jsem zase testla a nic - je to myslím jasné: V pondělí jdu na krev a domluvíme se na dalším postupu, asi to vidím na ivf v co nejdřívějším termínu. Akorát začínám mít strach, aby to ještě někdy vůbec vyšlo. Sice máme ještě dva pokusy ivf, to je dost, ale...

Astrid, bohužel si u nás obou myslím, že by to test už ukázal ☹...

A docela závidím zbytku holek v tabulce, těm to už vyjít musí 🙂

modena11
6. feb 2010

Fialinka,chápu tvoje obavy ale nesmíš se nad tím zamýšlet,tak se to nedá dělat!!!Snaž se bejt v pohodě a těš se na další pokus,nuuu!!! 😉

jani2
6. feb 2010

fialinka - to je nanič, myslela som si, že to výjde, je mi to ľúto 😢 ...tak nejak som dúfala, že keď už si bola tehulka, že druhé tehu už ide ľahšie...tak nejak som aj ja na to spoliehala 😢
..ono tie čerstvé embryjka sú raz lepšie...a keďže ti to vyšlo na prvý krát s čerstvými tak to výjde aj na druhý krát 😉..teraz si ale hlavne uži víkendu a hôr 🙂

..ja som 2.deň po ET a samozrejme už sa sledujem, číham na nejaké príznaky a kde nič-tu nič, asi do budúceho víkendu zmagoriem 😵

modena11
6. feb 2010

Jani,to co čtu?????Nezmagoříš,no tak to zvládneš,určitě!!!!!! 🙂

jani2
6. feb 2010

však zatiaľ sa držím a vravím si, že embryjko sa už pekne zavŕtalo 😉 ...ale dosť ma rozhodil aj príspevok od čisielka v jednej témičke, vraj už v deň transferu mala špinenie a v piatok sa rozbehla mrcha naplno...viac neviem, či jej embryjko transferovali alebo nie...ale neznie to dobre...je mi jej moc ľúto, taká bola natešená, že sa jej to jedno embryjko pekne rozmrazilo 😔
dievčatá, ja s tou tabuľkou asi končím...na to sa už fakt nedá dívať! 😢

modena11
6. feb 2010

Jani,já vim je to těžký,taky se nechám ovlivnit nějakým příspěvkem a pak sem z toho celá neštastná,ale každej sme jinej a u tebe to právě může být úspěch!!!!!Přece se nedáme zlomit nějakýma procentama úspěšnosti,nu všsk mi to zlomíme!!!!!

rebeca_1
6. feb 2010

Jani2, mala by si pokracovat asi s tabulkou. Ked skoncis, tak potom ja zmagoriem. Ja si Vas stale dokola citam, uplne som touto temickou nakazena.
Zajtra sa mi konci 18 dnova dovolenka a v pondelok uz pojdem do robotky. Vecer si Vas zase pekne precitam.
Ja viem, ze uz nemas ani chut prepisovat tu tabulku ale uz by si to mala nejako dobuchat. Aspon si urobime nasu konikovu statistiku. Aj ked zatial nic moc, ale Vy to este vylepsite. Nebojte, treba len verit!
Ak sa nahodou niekde presuniete, dajte mi vediet. Pridem Vas povzbudit do nejakej IVF temicky..

Moc Vam vsetkym drzim palceky! Myslite len pekne pozitivne, nerieste nejake spinenie alebo hocico ine. Hladkajte si pekne bruska a budu krasne miminka. Uvidite...

😵 😵 😵

modena11
6. feb 2010

Jo chtělo by to založit něco novýho,nějaký nový a lepší začátek!!!!!Tak že by nějaký návrhy?????

rebeca_1
6. feb 2010

Novy a lepsi zaciatok je urcite lepsi ako nieco s IVF..
🙂

jani2
6. feb 2010

..tak si dajme názov Nový začiatok... 😉

walle
6. feb 2010

páni, ten čas naozaj letí...fiallinka, jani - tak vy ste už po vklade?

vidím, že fiallinka to už vzdáva, zbytočne budem hovoriť, že test vôbec nemusí ukázať a budeš tehulka, dôležitejšie je, že ešte nekrvácaš...ale radšej nedávať si nádeje a byť milo prekvapená ako naopak...myslím strašne na teba...

jani - takže po ET dva dni? ja sa asi už ET nikdy nedožijem, hoci mám ešte mrazáčikov...ale "čerstvé" embryjko v mojom prípade...asi ťažko, hyperstimulák naposledy ako vyšitý...ja už mám veľký strach ísť na ďalšie celé IVF a moja gynekologyčka mi neodporúča...ale nádej ešte mám!!! jedna blastocysta a 5 malinkých dvojbunkových bojovníčkov ešte na mňa čaká, takže ani si radšej nepripúšťam, žeby som musela opakovať celý cyklus...

strašne na vás myslím...a na všetky dievčatká snažilky....

z Prahy výsledky už máme, celkom fajn, iba ten fraxík si budem musieť asi naozaj pichať už mesiac pred KET, takže už o chvíľu...
v pondelok sa objednávam na hematologiu...

NOVÝ ZAČIATOK!!!! v marci začínam aj ja!!!! 😵 😉

rebeca_1
6. feb 2010

Jani2, super moze byt..
Ale ty este teraz pekne bojuj a nemysli na novy zaciatok!
Nebudem sa ta este teraz pytat na pocity ale spytam sa ta ine. Budes doma testovat?
Moc ti drzim palceky!
Tebe sa to musi podarit uz len preto aka si bola ochotna nam stale robit tabulku. Dufam, ze to vsetko pan Boh videl a pozehna ta! Bolo by to krasne...

walle
6. feb 2010

paraple 98 - neskorá odpoveď, ale predsa...áno boli sme v Prahe na vyšetreniach a máme už výsledky...nie je to až také zlé, ale aspoň vieme na čom sme, nechceli sme už ísť znova na KET a nemať istotu, že v tejto oblasti je to ok....ale to už som písala... 😅 😉

rebi - veeeeeeeeeeeľmi dobre viem, čo prežívaš...mne tiež boli vložené dve blastocysty a nič 😔

ale bojujeme ďalej!!!! 🙂že?

rebeca_1
7. feb 2010

Walle, ja som sa strasne zosypala v septembri 09 po OHSS. Ked ma vtedy hospitalizovali v nemocnici a povedali mi, ze material bude zamrazeny, tak vtedy to bola moja zivotna prehra. A nemala som v nemocnici nikoho, kto by ma objal, podrzal. Uplne nikoho, bola som tam sama. Uvedomila som si tie percenta uspesnosti po KET a prave preto som sa teraz nezosypala ako domcek z karat. Proste verdikt som prijala uplne v pohode a tak sa aj teraz citim. Jedina Astrid55 ma rozplakala, napisala mi krasnu IP. To ma ozaj dojalo.

Hrozne rada chodim sem do tejto temicky, lebo som si Vas hrozne oblubila a chcem tiez vediet ako dopadne nasa tabulka. Zatial padame vsetky ako take hrusky...
A o povzbudzovani a sile ani hadam nemusim pisat. Nie je tu citit ziatdna zavist, ziadna rivalita. Preto si stale klikam na konika a dokola si Vas tu citam. Aj ked sem uz nepatrim, lebo snehuliacikov uz nemame a musim znovu podstupit cely IVF program...

Vsetkym Vam velmi drzim palceky!
Walle a ty budes asi ta najuzasnejsia maminka na svete...

... aj my vsetky budeme asi tie najuzasnejsie maminky na svete, verim tomu!

jani2
7. feb 2010

ahojte,
tak ja som dnes ráno mala šoky, som sa zobudila s takými bolesťami a tlakmi na mrchu, že som rozmýšľala, či si nedám tabletku, do toho prišlo ešte špinenie...tak to už som bola hotová a všetko odpísala...ale bolesti už dávno ustúpili aj špinenie mizne, tak dúfam, že túto šarapatu narobilo embryjko 😉 ...ale je to zvláštne, slabé špinenie som mala aj pri úspešnom ET pred dvoma rokmi, ale to bolo 1-2 deň po ET, a teraz to došlo zrána na 3.deň...to si myslím, že na uhniezďovanie je už dosť neskoro a bolo to aj silnejšie špinenie. Však uvidím, vravela som to aj manželovi, tak bol z toho smutný, ale som ho utešovala, že ešte nie je nič stratené.
pôvodne som chcela testovať až na valentína, ale dnes som sa zľakla, že sa možno ani testovania nedočkám a príde mrcha 😢
rebeca - ja viem, aké je to zostať sama v nemocnici so zlými správami a nemať pri sebe nikoho. Ja som takto ležala sama v nemocke týždeň po predčasnom pôrode, manžel síce za mnou chodil každý deň ale na všetky správy, ktoré mi nosil lekár o maličkých som bola sama..a to veru zo začiatku boli len tie najčernejšie správy! 😔 ...takže viem aká si musela byť tiež nešťastná...ale ja verím, že v živote existuje spravodlivosť a tieto pády na tvrdé dno sa musia nejak vykompenzovať velikým šťastím 🙂
walle - ahojky, dlho som ťa tu nevidela...a na akom vyšetrení si bola?...inak mne vyšlo až 3.IVF a predtým mi tiež vždy vkladali pekné blastocysty a bola som nešťastná, že sa neudržali...treba len skúšať, ono tie správne blastocysty príjdu!

andi2
7. feb 2010

Ahojda 😉 Jani pokaždé to je určitě jiné.To bude o.k. 😉 walle-já půjdu také na ket v březnu pokud bude vše o.k.i na hematologii jestli brát anopyrin radši už před ketem a né až po ketu. 😉 Tak doufám.že tabulka za unor bude velmi pozitivní. 😉

rebeca_1
7. feb 2010

Jani2, podla toho co si napisala. Je to tam! Tomu ver! Moc ti drzim palceky a uzivaj si to...

zdeja
7. feb 2010

ahojte babenky....no co tu je za pochmurnu naladu?ja viem, kazdu z nas boli ze to neide normalnou cestou no o to viac si tie nase babulky chranime a lubime...hoc este nie su s nami. ja som tiez po KETe 12 den (astrid chodi do toho isteho CAR ako ja ) a v utorok idem na krv, netestovala som hoc mam doma asi 4 testy. netestovala som ani po ET.
ja si vas tiez stale citam, ale ste tu neake smutne 😖

rebeca_1
7. feb 2010

Zdeja, no vies. To bude tou nasou tabulkou. Ale vy cakatelky na krvne testy to krasne zvratite. Drzim Vam v tom hrozne moc palce! A myslim, ze robis aj spravne, ze netestujes. Co ja viem... Ja som nikdy netestovala. Naco sa stresovat...

astrid55
7. feb 2010

caute snazilky, najsilnejsie zeny na svete!!!!

rebeka - si super zlaticko, ze sem chodis s dobrou naladou a optimizmom po tom vsetkom 😀

baby, ja som po uzasnom plese, tak dobre som sa zabavila, zabudla na testy, na KETko, na vsetky moje embryjka, absolutne odporucam v tomto case cakania a netrpezlivosti niekam vyrazit. Neviem sice ako dlho mi to vydrzi, ale dost to pomohlo. A tento tyzden sa rovnako riadne zamestnam samymi super aktivitami; kino, restika, kavicka s kamoskami, a pozor baby blizi sa Valentyn, takze urcite nakup pekneho spodneho pradelka 🙂..jednoducho mam v plane to neriesit, resp. riesit pokial to mozem ovplyvnit, ostatne je v rukach bozich..tak som sa rozhodla a citim sa uzasne..navrhujem, aby sme toto forum ozivili a kazda z nas musi tento novy tyzden napisat nieco mile, s cim si urobila radost..tak sa budeme lepsie motivovat, co vy na to? Bude sranda !!!!

larati
7. feb 2010

ahojky kocky, tak som tu zas🙂)))
astrid plne suhlasim....s tym milym a pozitivnym pisanim..takze ja zacinammmmm: konecne som dostala ms a uz 3 den beriem pirulky na KET.
mas pravdu, netreba sa stresovat, aj ked je to tazke...pretoze najma to cakanie je stresujuce, ale ten vytuzeny koniec raz bude stat za to!!!! 🙂))

kvietok13
7. feb 2010

ahojte, larati, aké lieky si začala brat? ja som brala estradiol sandoz, od 1. dna menzes, ale nezareagovala som dobre, sliznica bola nízka, tak sme stopli, teraz čakám na menzes a ideme na kontrolu, skúsime nejaký iný protokol, iné lieky, inak chodím do iscare, na druhé ivf sa mi nechce ist, ked máme ešte dvoch mrazáčikov.

baraf
7. feb 2010

ahoj,

i já jsem si udělala pár malých radostí, prostě je to potřeba. za 14 dní jedeme lyžovat a pak s manžou na nějaký víkend sami někam..... no a na jaře půjdem do IVF.

MUSÍ TO DOPADNOUT DOBŘE U NÁS VŠECH!!!

rebeca_1
7. feb 2010

Baby moje zlate, tak mne konci prave teraz 18-dnova dovolenka. Prave teraz mi zacina menstruacia, ktoru som uz vobec neocakavala ale tak dobre, bberiem ju. Takze ja sa zajtra hned rano objednavam do Ferticentu na UTZ a konzultacie. Buduci tyzden v utorok sa pojdeme dohodnut co dalej a potom uz sa uvidime v tej novej temicke, novy zaciatok...
Takze drzte sa, myslim na Vas vsetky!
A tabulku budem stale sledovat, len uz nech tam su aj vesele smajliky!!! Moc Vam miminka zelam!
Posielam Vam pozitivnu energiu!

fiallinka
7. feb 2010

Jani, co mne tak šokuješ, jaké špinění? No nech toho 🙂... ale jinak na zahnizďování myslím není pozdě, embrouši se zahryzávají cca 6 - 8. den od oplodnění, to by bylo tak akorát, ne, když to přepočítáš.... Takže to považuju za dobré znamení 🙂

Ale nicméně, i když to dopadne dobře všem, co jsou v tabulce po mně, tak stejně možná nemá cenu ji vést dál než pro ty, co jsou tam napsaní doteď - ať se nově příchozí nevylekají 🙂

Astrid: my jsme byli teď tři dny na horách, tak jsem si aspoŇ trošku po negativním testíku zalyžovala, takže taky super 🙂...ale jinak já můžu psát pozitivní věci vlastně pořád, stačí se mi podívat na Juráška - a holky nebojte, taky se toho dočkáte 😉 a pak na to trápení a čekání skoro zapomenete, věřte mi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre