Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kukulik30
10. feb 2010

fialinka, asi mas pravdu, mali sme pri prvom 16 embryjok a pri druhom tiez, to sme mali aj PK, Et boli vlozene blastocysty , aj 1. KEt blastocysty.... to 2. IVF je nejake zakliate, po ET som mala biochemicke tehu a odvtedy stale nic... 😒

misi33
10. feb 2010

ahojte
nestiham sem teraz chodit
pozrela som rychlo tabulku a nemozem tomu uverit,ze aj tento tyzden ta tabulka pokracuje negativne
babule drzte sa
posielam vam energiu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
nech sa uz otepli,ta zima je nekonecna

jani2
10. feb 2010

fialinka - tak tej mojej mrchy sa bojím už teraz, už v obyčajnom cykle mávam silné bolesti, neviem aké to bude, keď som teraz nadupaná hormónmi...a možno sa zas zopakujem po Baraf a mrcha bude mierna 😵
kukulík - asi treba len stále skúšať, raz sa ti už zadarilo, tak to zas príde, mne sa zadarilo až na 3.IVF.... a myslela som si, že všetky embryjka z toho 3.IVF budú životaschopné, ale ako ukazuje terajšie KET, tak nič moc 😢
misi - aj ja sa už moc teším keď zima skončí, už ma nebavia tie snehy, to večné navliekanie sa do tisíc vecí....ani vonku na záhrade nemôžem posedieť, no škoda hovoriť!
..inak Janka už v noci bola fit, len tie soplíky ostali 🙂...asi nejaká viróza 😒

fiallinka
10. feb 2010

holky, já si tak říkám, že by možná stálo za to založit téma pro ty, co už jedno dítko po ivf mají a jdou do dalších pokusů - nic takového jsem tu nikde nenašla...co myslíte? Ale Jani i Kukulik, snad vám to vyjde a nebudete tam chodit 🙂

Je to ale stejně zvláštní - člověk by řekl, že když to jednou vyšlo, tak na podruhé, potřetí, není důvod, aby to nevyšlo...ale to asi fakt o náhodě...

kukulik, a to jsi zvládla bez ohss? A kolik jsi měla vajíček při takové úrodě embryjek...

fiallinka
10. feb 2010

Jo, Jani, Juráš měl v noci taky teplotu, nurofen ale rychle zabral a dnes taky vypadá zatím ok..

rebeka33
10. feb 2010

Ahojte, čísielko ako si písala najlepšie bude ak si to pozrieš na ich stránke, aj keď je tam toho málo. Oni sú fakt ochotný, tak tam napíš maila, kde je váš problém, čo by navrhli , tak ti určite poradia. Čo je viem ide sa tam z podstatne nižšími dávkami hormónou, ale tak aby boli 2-4 vajíčka a tie sa oplodňujú a vkladajú. čiže väčšinou len et. Ojedinele tam boli baby čo mali aj 8 vajok pri softe tak si to dali zmraziť.Pre každú tvoria individuálny plán podľa ochorenia a finančných možností. Berú ohľad na samoplatcou. Aspoň to som o nich počula 😵 .
Musím späť do práce, pekny deň.

cisielko
10. feb 2010

Ahojte

Rebeka..dakujm ti, som to mrkla ale je tam toho naozaj málo..musím s aporozprávať s mužíkom a uvidíme..ešte je to daleko..dnes som sa ale objednala na imuno tetsy do Prahy, ešte sa musím na laparku a dalšie tetsy..a centrum uvidíme 😉

baraf
10. feb 2010

ahoj, nestíhám vás dočíst, jste toho nakecaly 😀

S novým tématem souhlasím a v pondělí se na něj těším!

Jani, co malá,dobrý?

jani2
10. feb 2010

..tak táto témička pomaly ide do zabudnutia, našla som ju až na tretej strane....ale veru nikto za ňou plakať nebude!!!!! 😎
Baraf - malá už je dobrá, dnes už bez teplôt, len soplíky zostali...takže zajtra vyrazíme už aj na chvíľočku von, lebo tu tie štyri steny na mňa padnú! 😵
Fialinka - ešteže existuje ten Nurofen a podobné sirupčeky...a malý Juráško mal asi tiež nejakú slabú virózu alebo žeby ešte zubky?
čísielko - a na lapárku ideš sama od seba, alebo ti to odporúčal nejaký doktor?..inak ako písala rebeka, tak ten soft IVF sa mi páči...raz sú lepšie tie čerstvé embryjka ako zmrzlinky...takéto IVF je aj riešenie pre vás niektoré, ktoré ste mali silné OHSS, myslím že rebeca to bola, ak si dobre pamätám.
..inak ja nič nového, slabé špinenie, prsia sem-tam tak návalovo poriadne zabolia, skôr bradavky, ale inokedy sú zas úplne v pohode ...tak čakám na tú nedeľu, už som mala pokušenie testovať dnes...ale mám len jeden test, do lekárne by som sa už do víkendu nedostala, tak ho musím šetriť.

rebeca_1
10. feb 2010

Jani2, hej to s tym OHSS som bola ja. V utorok idem na UTZ a konzultacie, tak sa chcem s doktorom poradit co a ako dalej. Mame pred sebou IVF 3, tak uz by mohlo naozaj prist to vytuzene a vymodlene miminko.
Jani myslim na teba, drz sa!

kukulik30
10. feb 2010

fialinka, praveze nie ..pri 1. IVF som mala 25 vajicok a skoncila som v nemocke s OHSS 😒 a teraz som mala opat urodu 26 vajok / pritom davku som mala znizenu na polovicu/, nastastie sa to az tak nezhorsovalo, aby som musela ist do nemocky...dodrziavala som poctivo pokyny, pila vela vody / cca 3-4l/ a cikala, sledovala som si prijem a vydaj a nejako som to zvladla 🙂

fiallinka
10. feb 2010

kukulik, a jaké jsou teda pokyny ohledně ohss? Já vím, že jen hodně vody a bílkovin, ale ještě něco k tomu? Mně tehdy nikdo na nic neupozornil a pak jsem ho dostala až asi 9. den po ET - to je pozdní forma, zhoršuje to vysoké hcg v krvi a já jsem čekala dvojčata, takže to bylo vysoké a bylo to...

a jinak mrkla jsem do tvého alba - jaktože jsi věděla hladinu hcg už tak brzo, to už jsi byla objednaná na krev?

venika86
11. feb 2010

Ahoj holky,

tak dnes už jsem to nevydržela a udělala si test.
No, co by jste řekly, že mi vyšlo?

Byly tam v limitu krásné // čárky!!!! UUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAA !!!!
Vím, že je to jen začátek, ale jsem strašně šťastná 😀 😀 😀

cisielko
11. feb 2010

Venikaáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je skvelé, prelomila si smolúúúúúúúúúúúúúú..gratulujem ti 😀

venika86
11. feb 2010

Doufám, že máš pravdu a smůla je prolomená 🙂
Děkuju moc za gratulace, dneska je krásný den 😀

rebeca_1
11. feb 2010

Venika86, uzasne!
Konecne sa to otocilo, konecne je niekto pozitivny a velmi stastny... 😵 😵 😵
Moc ti gratulujem aj ked zatial len potichucky. 😵 😵 😵
Uzivaj si to ale hlavne si davaj na seba este obrovitansky pozor!
Panecku, to musi byt uzasny pocit...
Konecne mame tehulku!!!!
Hurá!!!

venika86
11. feb 2010

Pravda, je to úžasný pocit.
Vím, že je zatím ještě pořádný kus cesty před náma, ale snad to zvládnem.
Takže teď už jen samé pozitivní výsledky 😵

rebeca_1
11. feb 2010

Velmi Vam to prajem vsetkym, co este bojujete!
Drzte sa!
Posielam Vam silu!

rebeka33
11. feb 2010

venika gratulujem. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dávaš nám nádej.

fiallinka
11. feb 2010

Veniko, super! Tak, a teĎ když nahlásí i zbytek tabulky dvě čárky, tak se do těch statistik skoro i vlezem 🙂

jani2
11. feb 2010

joj, Venika držím moc palce, až už všetko dobre dopadne a už len samé dobré správičky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...konečne tá tabuľka nebude tak smutná 🙂 🙂 🙂 viem, aký je to krásny pocit vidieť na teste //, tak si to užívaj 🙂 🙂 🙂
..nuž a ja sa asi nepripojím k Venike, dnes som začala o dosť viac špiniť, takže určite predzvesť mrchy...chcem si zavolať do CAR, aby som mohla prísť na krv už v pondelok, nechce sa mi čakať do štvrtku a stále jesť tie hormóny zbytočne....a zajtra si urobím testík, bude to 8. deň po KET a k embryjka boli 5-dňové, takže 13 dní akože po ovulke...tak to už by malo o niečom vypovedať, ale som skôr pripravená na negatívny testík... 😢 😢 😢 ..ale čo už taký je život a mňa v mraziačiku čaká ešte 11 embryjok 🙂 🙂 🙂

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562 – bohužiaľ krvácanie a koniec.....tak toto je nám všetkým zvlášť ľúto 😢
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 01.02 krv – negat. 😢
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 02.02 krv – negat. 😢
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 krv – negat. 😢
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 krv – negat. 😢
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test – negat. 😢
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 08.02 krv – negat. 😢
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali 😢
venika: 02.02 – KET, vložené dve blastocysty, 11.02 test // - zatiaľ potichúčky, ale veľmi sa tešíme 🙂 🙂 🙂
cisielko: 04.02 – KET, v deň transferu špinenie, 06.02 krvácanie – ale nádej stále je
jani: 04.02 – KET, vložená jedna blastocysta, 07.02 krvácanie – ale nádej stále je
h.jitka: 05.02 – KET, vložené dve embryjka, 19.02 test

cisielko
11. feb 2010

Jani..ja idem tiež o dva dni skôr..idem v utorok, nechce sa pridať v utorok?

fiallinka
11. feb 2010

Jani, no 11 embryek, to je fakt hodně - i kdyby to neklaplo teď, tak to je téměř jistota potom... jinak myslím, že na tom testu už by něco mělo být zítra vidět...

baraf
11. feb 2010

Venika-moc gratuluju!!

jani2
11. feb 2010

cisielko - práve som volala do Helíku a chcela sa preobjednať na utorok, čo je 12.deň po KET, ale vraj ak nekrvácam, tak nech vyčkám do toho štvrtku...takže ešte týždeň do seba tisnúť tie hormóny 😖
fialinka - tiež si myslím, že zajtra by už test o niečom vypovedať mal, tak hneď ráno donesiem správičku...a jasné, aj ja verím tým mojím ostávajúcim embryjkam, jedno z nich sa predsa ujať musí!

venika86
11. feb 2010

Děkuju všem moc za gratulace. Doufám, že bude všechno v pořádku, budu Vás průběžně informovat 🙂

paraple98
11. feb 2010

Venika - taky potichounku gratuluji i tfuj tfuj tfuj 😉

Já jdu zítra na UTZ, tak uvidíme co sliznice a zda bude příští týden Ket 😉

venika86
12. feb 2010

paraple - děkuju a budu držet palce na UTZ. Já měla sliznici "jen" 8 mm a vidíš, stačilo to 😉
Dneska proběhl kontrolní test a čárky jsou tam opět. Hlavně, aby všechno dobře dopadlo. Manžel se moc radši neraduje, chce počkat na výsledky UTZ, jestli je všechno v pořádku.

fiallinka
12. feb 2010

veniko, počítej s tím, že na ultr. něco uvidíš až tak za týden až dva a srdíčko až nejdřív od 6. týdne 🙂
jani, já jsem jen kvůli tobě zapla pc a nic...

jani2
12. feb 2010

..no, už som tu, testík som urobila ale kuká na mňa len jedna čiarka 😢 ..ale nevadí, bolo to dvojkové embryjko, tak nabudúce si dám vložiť jednotkové a určite už tehulka budem, už ani slzičky neprišli, takže som s tým vyrovnaná... i keď ráno som si trochu myslela, že možno budú dve čiarky, lebo špinenie zas úplne zmizlo....to moje telo si robí čo chce! 😒 ..už aby som sa trochu od tých hormónov prečistila...a na jar sa už móóc teším, budeme tehulkovať všetky naraz 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre