Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

evaav
15. feb 2010

jani dnes nevím jak fotky zvládnu,ale určitě tam přidám tá první mi tam skočila ani neví jak no jo je to naše holka pěkně to dohnala však máme dnes 12,3kg ale měří ž skoro devadesát cm.Asi bude po mém manželovi tem má 180cm já ani ne 160cm.A taky ráda koukám na albumky.
neboj jani nějak to už dopadne a bude to dobré 🙂 a jestli náhodo ne tak tam máš ještě zásobu.
My jsme si doma ted taky říkali jak to dopadne jestli nám mrážáčci vyrží po tak dlouhé době jo hold někdy z toho intenátu co jsou musí ven 😀
Taky se snažím co nejvíce zabavit něčím aby člověk na to jedno stále nemyslel taky budem koncem tohoto měsíce zařizovat malé pokojíček

jani2
15. feb 2010

evaav - tak to je Verča oproti Janke drobec 😅 ...Janka má skoro 15 kíl a to vážila len 830gramov 😉 ...a manžel má 185 cm a já 175 cm...takže očakám tiež dlhaňu...ale to všetky dnešné deti sa ťahajú akosi do výšky 😉
...a mrazáčkovia vydržia neboj, ty si ideš dávať dve embryjka?

baraf
16. feb 2010

hezký den,

jani-co ta smutná nálada? koukej se pozitivně naladit!

jani a evaa-máte krásný holčičky,
jani, malá má v očích spoustu čertíků...

a já se přidám s Lukáškem-ten má 105cm a 18kg...ale jemu budou v dubnu už 4. nějaký fotky v albu mám a nějaký aktuálnější přidám...

paraple98
16. feb 2010

Jani - hlavu vzhuru, neboj, bude to ok a urcite to vyjde, musis myslet pozitivne....a ktery den po KET jsi?
Ja ani nevim, jak to chodi u nas v CARu, 1. UTZ byl 15DC a od 19DC bastim k estrofemu jeste utrogestan a teprve za tyden je KET (teda pokud se nam neco rozmrazi). A to jsem mela sliznici 10mm, takze v tom to urcite neni, tak tezko rict 😒

evaav
16. feb 2010

ahoj jani to to krásně vaše malá dohnala však jsemse chtěla zeptat kolik vážila verča měla 1240g ale už tenkrát byla dlouhá ale jen taková potažená kůží my jsme ji říkali náš alej kosmonat jak měla okolo hlavy všechny ty přístroje až příjde manžel domů tak mi s fotkama pomůže tak tam přidám.dnes jsem ji přeobědnala o měsíc déle tak kdo ví jestli už budem u jednoho navíc v bříšku?
A ano když to půjde tak si určitě nechám zavest dvě emb.

baraf na Lukáška jsem už koukala je to šikula
a jak venika čekáme

evaav
16. feb 2010

jani ještě se chci zeptat na tvůj režim dne po ketu myslím až do ted jak to s malou zvládáš vzala jsi jí už do náruče nebo ne já s Verčou se snažím blbnout at si mě žívá dokut to jde

lipi142
16. feb 2010

Ahoj holky,
delší dobu už vás pročítám a teď bych vás chtěla povzbudit, vypadá to , že se nám podařil 5. KET. Takže neztrácet naději i když je to chvílemi moc těžké.

fiallinka
16. feb 2010

eva: vidím, že bych asi měla s dalším ivf počkat, s Jurášem prostě nehrozí, že bych ho do náruče nebrala, to prostě nejde...je fakt ještě malý...

jani2
16. feb 2010

paraple - neboj, mrazáčkovia sa rozmrazia 🙂 ...a s liekmi to máš podobne, ja som tiež tak cca. týždeň pred KETom začala s utrogestanom, a sliznicu máš už peknú - to som blázon prečo už embryjka nevkladajú! 😒 , už by sa mali kde zahryznúť! 😉 ...a ja som 11. deň po KET.
evaav - no režim som moc nezmenila, ja ju už dlhšie nenosím na rukách (napr. keď na prechádzke nechce do kopca, tak sa pýta na ruky, ale už ju neberiem)...ale zas tomu zdvíhaniu sa úplne nedá vyhnuť, musím ju vysadiť na záchod, do jedal. stoličky...keď ju obliekam, musím si ju vyložiť na kolená...a vlastne až teraz po KETku som si uvedomila ako veľmi sa okolo nej točím, tisíc krát denne sa musím zohnúť....ale vravím si, že by som nebola prvá ani posledná ktorá má malé dieťa a je tehotná...šetriť sa - to áno, ale tak oddychovať ako pri prvom tehu, to už bohužiaľ nepôjde 😒
baraf - tak Lukáško je už veľký chlapec!.... a máš pravdu, Janka má v sebe samých malých čertíkov, ale som rada, že je taká 🙂 ...pri tom mojom predčasnom pôrode som sa totižto bála u nej všeličoho 😢
..dievčatá a kde sa nám stratila Venika?..mala nám predsa oznámiť super správičku, testíky jej silneli a jej teraz nikde...sa mi zdá, že tehulky akosi rýchlo odtiaľto zdupkajú 😢

venika86
16. feb 2010

jani - teda, ty mi křivdíš 😉 včera jsem psala, že jdu teprve dnes k doktorovi.
Byla jsem ráno na krvičce a UTZ. Tam tedy ještě nebylo nic vidět, ale sliznice je 11 mm a HCG okolo 170. Už si to nepamatuju úplně přesně. Takže jsme na začátku a bude to jedno mimi. Příští týden jdu opět na kontrolu, tak snad už se nám prcek ukáže

jani2
16. feb 2010

venika - tak prepáč, že som ťa zvozila 😉 ...ale teraz - gratulujem!!!!!!!!!!! a podľa toho HCG to fakt vyzerá len na jedného drobca, ale lepšie tak, nemusíš sa obávať dvojičkovského rizikového tehu!...a ako? už ste to oznámili rodičom?

venika86
16. feb 2010

jani - v pohodě 😉
já jsem taky ráda za jednoho. Bylo by to pro nás dost náročný. Myslela jsem si ale, že to Hcg bude vyšší.
Jinak včera jsme to oznámili mým rodičům, budoucí dědeček nemohl přestat plakat, bylo to opravdu dojemné a dnes jdeme za tchýní a tchánem.

jani2
16. feb 2010

venika - z toho HCG si nerob hlavu, niektoré embryjko je rýchlejšie, niektoré pomalšie a pritom všetky zdravučké...takže skutočne nezáleží od výšky HCG, si v tom správnom limite, tak sa už len teš! 🙂 🙂 🙂

venika86
16. feb 2010

tak to je dobře, když jsem v limitu 🙂
Já se opravdu strašně těším, ale mám i strach, ale to bude asi až dokud mimčo nebudu držet v náručí a pak to bude ještě horší 😀

marketchen
16. feb 2010

Ahojky, moc Vás zdravím.Také se chystáme na náš první KET, v pátek jedu do CARu na první KO před KETem.Tak jsem moc napnutá, ale jak jsem se prolouskala diskuzí, tak nějaké úspěchy byly....to mi dává jen a jen naději!!Všem moc držím palce a brzo //.

paraple98
16. feb 2010

Jani- 11 den po ket není třba házet flintu do žita, navíc, nekdo tu ty statistiky zlepši musí, moc držím palce 😉
Co se týče mého pozdního ketu, tak fakt nevím proč a doufám, že opravdu v CAR vědí co dělají 😉 I když na druhou stranu já mívám normálně ovu tak okolo 20DC, takže vlastně ten 26 DC pro vložení blastocyst je jako v mém přirozeném cyklu 🙂

Marketchen - tak držím palce ať je vše ok, máš stimulku, nebo bez léků?

marketchen
16. feb 2010

Zatím právě nic.Jsem po prvním IVF, 10.den po ET jsem to dostala, v pátek to bude 11.den cyklu a to jedu právě na onu kontrolu sliznice.

mimco
16. feb 2010

Ahoj holky,
já byla na dvou KETech a pokaždé těhu, leč dopadly špatně, naposledy dvojčítka. Ale to je jiná kapitola.
Teď v březnu mě čeká další, asi poslední, pokud se nepovede pak už jen laparka IUI dárcem, nedá se nic dělat.
Chci jen napsat, že já na KET nedám dopustit a věřím tomu.
Jinak já mám cyklus 30-32 dní a poslední KET jsem měla 21DC.
Nevěště hlavu, jednou se to štěstí musí unavit.

mimco
16. feb 2010

Ještě jsem chtěla napsat, že po tom posledním KETU jsem měla 5 den viditelné // a po 14 dnech HCG už 3700, což jsem teda nechápala, už když jsem doma testovala, bylo mi jasné, že to jsou dvojčátka, čárka sílila hrozně rychle. No a po prvním KETU jsem měla HCG jen 70.
Akorát jsme se bohužel nikdy nedočlkali srdíčka a to už 3x, poprvé při 1IVF.
Teď si říkám, už jsem poučená, nebudu se radovat předčasně, ale stejně............

fiallinka
16. feb 2010

Veniko, super! A jedno lepší jak dvě, to ti s Jankou můžeme potvrdit ☹, sice bych je moc chtěla (teda teď už radši ne), ale je to riziko, fakt.

walle
16. feb 2010

mimco - ak som dobre pochopila, tak si aj dvakrát potratila? A v akom týždni? zistili ti príčinu? bola si na nejakom vyšetrení? to je veľmi dôležité vedieť...

walle
16. feb 2010

fiallinka - čo to čítam?????????????, ty to nateraz vzdávaš???? 😢

fiallinka
16. feb 2010

walle: tos mne špatně pochopila 🙂, KET mi nevyšel, to už vím jistě, ale příští cyklus jdeme do IVF 🙂, taky doufám, že ještě se to podaří...

mimčo, a nikdo nepřišel na to, proč? Je to zvláštní, když se tak pěkně chytnou, proč se to nedaří dál... a to hcg 70 ti pak pěkně rostlo dál? Je to malinko, ale proč ne..potom chápu, že by fakt 10. den nemuselo na testu ještě nic být...

mimco
16. feb 2010

Já jsem potratila celkem 3x.
Po 1IVF 6tt, pak po 1KET 7tt, 2IVF nevyšlo, 2KET 6tt.
Dle všech vyšetření jsem zdravá, manžel měl ve dvou letech onkologické onemocnění a prodělal ozařování, takže předpokládají, že problém je někde v genech.
Prostě, že by ty miminka byly postižené a proto to příroda vyřešila takhle.
Já už jsem na tenhle KET v březnu ani nechtěla jít, jenže máme ještě 4 embrijka a doktorka mě přemluvila, že tomu dáme ještě šanci.
Pokud to dopadne špatně, půjdu na laparku kvůli průchodnosti a pak budeme podstupovat IUI dárcem.
A to Vám povím, nebylo to lehké, takhle se rozhodnou, hlavně teda pro manžela.

mimco
16. feb 2010

HCG z těch 70 rostlo krásně, bylo to dokonce nejnadějnější těhotenství.
Já jsem z těch co testujou hodně brzy, nikldy jsem nevydrřela dýl než 6 dní, možná poprvé 8, to už si moc napamatuju. Vždycky už jsem měla alespoň ducha.
Já mám ty začátky super, ale ty konce..........

walle
16. feb 2010

momco - boli ste na reprodukčnej imunologii v Prahe? bola si na hematologickom vyšetrení?

mimco
16. feb 2010

Na imuno jsme byli v Plzni, od tama máme doporučení toho dárce. Na hematologii taky.
Já mám trombofili, takže fraxiparin se píchal. To je jediné, co u mě zjistili. Zapomněla jsem to hned napsat.

fiallinka
16. feb 2010

mimco: no, já jsem měla začátky ideální, dvojčata bez problémů po prvním ivf a v 36. týdnu jeden kluk umřel - protože se fraxiparin nepíchal, ač měl...takže jsem ti taky chtěla hemato navrhnout, a vidím, že jsi byla všude... S těma dárcovskýma tě chápu, je to pitomá situace, hlavně když se ivf "daří" aspoň ze začátku... u nás byl problém, že manžel měl v dětství nesestouplá varlata, operovalo se to, ale výsledky jsou doteď blbé - a taky jsme byli v jedné chvíli postaveni před to, že jestli tam fakt těch spermií bude tak málo, tak dárce...a zatímco já jsem věděla skoro hned, že bych do dárce šla, tak manžel o tom nechtěl ani slyšet...jsem ráda, že jsem to dál nemuseli řešit.

walle: teď bych mimčo chtěla, ale radši jen jedno, tak jsem to myslela 🙂

mimco
16. feb 2010

Fialinka, tak to je mi líto.
U nás je ten spermio katastrofální a ještě nás v Plzni strašili postižením miminka.

U nás to byla dlouhá cesta, než se manžel rozhodl, došlo mu to, když mě vezl potřetí do nemocnice na revizi.
Pak s tím přišel sám.

Kdo ví, kde je ještě zakopaný pes, třeba mám nějakou vadnou dělohu a na UTZ to není vidět.

walle
16. feb 2010

mimco -to je mi ľúto 😔 tak som dúfala, že bude problém v imunologii...a to je riešiteľné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre