Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

janinka6550
18. feb 2010

bubu, aj mne :( neviem sa s tym dajak vyrovnat... to je najhorsie, ze ked sa konecne dockas, potom len trpnes, ci sa nieco nestane - nejake komplikacie a tak :( cize ty si vlastne druhykrat oplodnena (ak dobre chapem)? preco si myslis, ze je to neuspesne? kolky den si vlastne po transferi? A ano, mas pravdu... treba bojovat a vydrzat... ale je to tazke tazke :(

janina79
18. feb 2010

budu12345 -
já nevím co je to blastocysta...? já měla embria 2E 120H ... moc tomu nerozumím ale ty písmenka jestli neznamenají kvalitu?? nevim a E znamená špatná kvalita asi.... no uvidíme...

teď mě napadlo máte někdo s těmi čísly zkušenosti? co znamená KET bez kompl., 2E ve stadiu 120 H? možná to E jsou embrya? čert aby se v tom vyznal....

diva1920 -
děkuju.... jenže já bych to ráda věděla do pondělí.... 🙂 🙂 🙂

baraf
18. feb 2010

Jani2-je mi to moc,moc líto.... ☹

paraple98
18. feb 2010

Jani2 - IP

Janina79 - ono v každém CARu to značí jinak, ale řekla bych, že to máš 2 asi blastocysty, 120H by mohla být 5 denní kultivace 😉

janina79
18. feb 2010

aha takže 120 H jsou blastocysty.... no to by mohlo odpovídat protože PK jsme měli...

a ty by se mohli uhnízdit dřív ne?? 🙂 🙂

paraple98
18. feb 2010

Jani - no já myslím, že 120H je jako 5 dní kultivace, což by odpovídalo právě blastocystám...to by teda měly 😉 🙂

janina79
18. feb 2010

aha to je vlastně 120 hodin... 🙂 🙂 no a záhada je vyřešená....

paraple98
18. feb 2010

Janina - no ale je to pouze moje domněnka 😝 😀 Ale to se divím. že ti k tomu něco neřekli..u nás naštěstí všechno napíšou a ještě řeknou 🙂

janina79
18. feb 2010

ono možná řekli... určitě vím, že jsem měla PK... ale to H120 jsem si dohromady nedala... a jsem to hlava děravá, takže jsem zapomněla.... děkuju moc 😵 😵

paraple98
18. feb 2010

Janina - není zač 😉 Koukala jsem, že jsme na tom stejně, počet pokusů, vajíček i věk, tak doufám, že se nám teď oběma i konečně zadaří 🙂

janina79
18. feb 2010

a paraple ty jsi teď kolikátý den po KET?
nebo se chystáš??
já pátý... vlastně skoro šestý.... a nic necítím výrazného.... jen tlaky dole a občas píchnutí... 😔

paraple98
18. feb 2010

Já se chystám až příští týden, taky máme 4 zmrzlíky z 2. IVF ve stádiu blatocysty, tak snad se rozmrazí a aspoň jedno se bude dál vyvíjet..

janina79
18. feb 2010

my měli 4 a rozmražení a další vývoj byl jen u dvou a ty mám teď.... 🙂 🙂
uvidíš, dopadne to dobře 🙂
budeš nějak doma? nebo do práce?

paraple98
18. feb 2010

Chvíli doma a pak do práce, mám ji klidnou a doma se jen pozoruju a to mi nedělá dobře 😀 😀

janina79
18. feb 2010

já doma týden... a pozoruju se taky... ale lepší než ten stres v práci... to doma mám pořád asi víc klidu... ale fyzicky náročný to taky nemám... spíš psychicky... ☹ 😖

paraple98
18. feb 2010

Jani -no u nás byl náprask v lednu, teď už je to klidnější, tak to asi zkusím

meleri
18. feb 2010

holky
chtěla jsem se zeptat jak probíhá ta první schůzka na KET? máme tam jít 5. den cyklu. to už hned vyfasuju Puregon? (dr říkal že bud s puregonem nebo bez..ale prý je lepší stimulovat)..a jak dlouho se stimuluje než se jde na transfer?

walle
18. feb 2010

meleri - ja som brala tuším estrimax od prvého dňa menz
- konala sa iba kontrola ultrazvukom - aká je sliznica maternice - mne vôbec nebrali krv, nič...a na 16 deň cyklu som išla na vklad, ale je to veeľmi individuálne...u každej je to iný deň, to určí lekár... 🙂
veľa šťastia...

dievčatá - k tej kvalite embryí - ja som sa pýtala lekára v CAR a on mi povedal, že je to blbosť...kvalitné embryá prežijú, delia sa a nekvalitné nie...rozdeľuje sa iba " vek" embryí...ja mám ešte jednu blastocystu a potom už iba 2 bunkové embryjká, ktoré potrebujú viac času na vývoj...ale nekvalitné embryjká sa ani nevkladajú...sú iba mladšie embryjká a staršie šikovnejšie...takto to bolo mne vysvetlené 😒 🙂

walle
18. feb 2010

janinka2- ohc jóoooooooo, to je mi ľúúúúúúúúúúúto... ☹ ☹dobre viem, čo prežívaš....aspoň máš koho zobidiť a ísť s ňou na prechádzku...mnohé takú šancu nemáme... 😢
dúfam, že trošilinku ťa to povzbudilo... 😔 objímam ťa... 😔

walle
18. feb 2010

"zobidiť???" 😕 😅 oprava "zobudiť" 😉

fiallinka
19. feb 2010

walle: já myslím, že v zásadě doktor říkal pravdu, ale: tím zmrznutím může být embrouš poškozený tak, že se to neprojeví na začátku, ale až později...no a taky třeba u mne jedno embryo bylo ok, ale druhé dost špatné (ubylo mu buněk), takže fakticky bylo vlastně zavedeno jen jedno..takže v případě, že ty dvě zavedené jsou naprosto ok, tak je to skoro jako u ivf (jenže být ok nemusí, což nevidíme)...

janina79
19. feb 2010

ahojky holky.... já souhlasím s fiallinkou, rozmrazování a zamrazování může embria poškodit,... a ty se pak nedají využít. BOHUŽEL... já měla 1 ET 2 BLASTOCYST, nepovedlo se, a teď mám KET 2 BLASTOCYST, 6. den a čekám... z 11 vajíček byly vlastně "vhodný" a vyvíjeli se jen 4 a tojsem zamražený měla 4 kousky, rozmražení bylo ale 50 na 50

bubu12345
19. feb 2010

Janinka
ano, mam za sebou jedno ivf a teraz ket. Viem, ze je to neuspesne, pretoze dnes som 12.den od KET a testik je negativny, aj napriek tomu, ze mam teploty a vraciam. ☹

Po predlzenej kultivacii su vzdy blastocysty a tie by sa mali zahniezdit do 24 hodin. Ak sa vkladaju cerstve embryjka, tie sa zahniezduju dlhsie.

Janina
Rozmrazovanim sa embrya mozu naozaj poskodit a vacsinou sa naozaj aj poskodia. Mne vkladali sice tri, ale k dvom mi hned povedali, ze su po rozmrazeni horsej kvality. ☹ Preto ma ket taku malu uspesnost, niekedy sice motyka vystreli, najma pri opakovanych pokusoch, ale aj tak je to malo...IVF je vzdy vacsia sanca. 🙂

janina79
19. feb 2010

BUBU12345 - já vím, ET po IVF je lepší... jenže zase ta OPU to je nářez,.... když mi dávali blastocysty tak to už musí být zahnízděné.... 😝 nebo taky nemusí 😔
mě právě řekli že za 4 ks jsou vhodná už jen 2, tak uvidíme, ale věřím, že nějaká % šance tam být musí, četla jsem že u blastocyst je vyšší tak věřím! teda nějak začínám věřit.... 😵

fiallinka
19. feb 2010

Janina: jj, u blastocyst ta šance je o něco větší 😉

holky, přepočítala jsem tu tabulku a z 15 holek to vyšlo jediné, to je fakt na palici, fakt se nás držela smůla tak, až to ani možné není...

Jani2, tak co, už je líp? Doufám, že ti malá Janka dala aspoň tisíc pusinek... Víš, s tou druhou čárkou - samozřejmě to mohlo znamenat, že se embrouš chytl a pustil, na druhou stranu já jsem měla hcg skoro 5 a žádný stín tam nebyl, tak nevím... moje kámoška šla nedávno na ket a zažila přesně to, co ty - testovala asi 10. den, test byl prázdný - pak se na něj podívala ještě večer a stín tam byl... a druhý den nic a hcg pak 0. Ani jsem ti to tu radši nepsala... akorát mám pocit, že možná opravdu mají výrobci pravdu, když píšou "po deseti minutách výsledky testu neodečítejte..."

bubu: u mne to jedno vložené taky bylo špatné, to jsme věděli hned... takže ty šance se snižují asi hlavně proto - jednak se vloží většinou horší embryjka, a z těch dobrých může být některé poškozené zmrznutím tak, že to není vidět...ostatně, já bych asi taky nechtěla vůbec nijak reagovat, kdybych byla dva roky u ledu, jak ti naši 🙂

paraple98
19. feb 2010

Bubu - u KET je hlavně menší šance proto, že ty nej se dávají při ET u IVF a zamražují se ty horší. Samozřejmě se nějaké nerozmrazí a nevyvíjejí jak by měly, ale to je většinou i u IVF, že se najednou přestanou vyvíjet nebo se začnou zpomalovat...Proto bývái nejúspěšnější KET u holek po OHSS, ty mají ještě na výběr ty i ty nej 🙂 Ale i pro nás ta šance vzhledem k té nižší náročnosti u KET je, což je fajn 😉 🙂

janina79
19. feb 2010

Holky, věřím tomu, že i z KEtu se dá otěhotnět... já jsem měla na KETu taky ty kvalitní protože jsem měla slabý OHSS, tak uvidíme... je fakt že z 15-ti jen jedna je pravděpodobnost nižší než 10% ale zase je to minimum úsilí tak proč to neudělat.... 🙂

janinka6550
19. feb 2010

bubu.. to ma mrzi... ale nestracaj nadej, pokial to nemas potvrdene aj z krvi...

mne vcera volali, ze hodnotu HCG mam len 5,64 a teda treba 10... len nechapem, ze preco mi potom doktor kazal, aby som dalej brala utrogestan, v pondelok sa ukazala znova na testoch, ci to nestuplo... vobec tomu nerozumiem. som myslela, ze ked tak silno krvacam, tak uz to nema zmysel, ze malicki to vzdali :(

meleri
19. feb 2010

Walle,

dík! a na tu ovulaci se už teda nebere nic?
já nevím jak se rozhodnout, jestli to má cenu ten Puregon brát...já ho dost špatně snáším i u slabých dávek jsem měla vždycky potíže..

jinak já ted nějak věřím že to vyjde! 😅

meleri
19. feb 2010

..teda věřím ted ale je mi jasné že jak budu čekat těch 14 dní tak bude dušička malinká....
zvlášt jak to tu píšete že ty embryjka jsou na tom hůř když se rozmrazí... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre