Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

maryah
6. apr 2010

ma tiež máme troch, ale ten jeden je slabší, ale dali ho k tomu jednému... mne odporučili ako aj pri IVF vložiť len jedno lebo som štíhla a aj manžel chcel len jedno... oni mi rozmrazujú najskôr jedno a keď sa nepovzvicha tak rozmrazia to ďalšie... rozmrazenie trvá cca 15 minút. ráno si zavolám či sa dobre rozmrazilo a či je vklad.

soni1
6. apr 2010

Aha, tak ty si teda z Martina, keď budeš ráno volať a hneď tam potom môžeš dobehnúť.
Tak ti teda prajem nech ti to vyjde. Koľko sa snažíte? My dva a pol roka.

soni1
6. apr 2010

A ešte som sa chcela spýtať, že koľko ste platili za toto KET -ko?

maryah
6. apr 2010

soni, nie som z martina, do martina to máme hodinu a pol autom takže nebude problém sa tam dostaviť... aj pri IVF sme tak volali... my sa snažíme 2 roky. minulý rok, koncom roka sme boli na vyšetreniach a zisitli, že manžel má dosť zlé spermie tak sme sa rozhodli, že nemáme na čo čakat... za ketko budeme platiť 132 Eur... u vás je aký problém?

soni1
6. apr 2010

Obaja sme zdraví, len sa nám akosi nedarí...
U nás v centre sa za KET platí 150 eur, ak sa to odvtedy, čo som tam bola naposledy nezmenilo.

maryah
6. apr 2010

no, v každom je to asi iné 😒 ... tomu nechápem, že ako je to možné, že sú obaja zdraví a aj tak to nejde, príroda si z nás poriadne uťahuje a človek je iba bezbranný tvor 😒 . veľmi ti držím palce aby sa vám to podarilo 🙂

lalina846021
6. apr 2010

Maryahdržím ti pěstičky a přejuti aby se eskymáček u tebe brzo uhnízdil........moooooc na tebe myslím a přeju ti aby se vám to povedlo 🙂 😲 hlavně potom odpočívej 🙂 🙂 😲

maryah
7. apr 2010

ahoj lalina, ďakujem veľmi pekne... mrazáčik sa nám krásne rozmrazil a ešte nám zostalo aj na súrodenca... teraz ležím a odpočívam 🙂 , na krv idem 21.4. tak budeme čakať...

martulle
7. apr 2010

Ahojte holčiny,tak jsem vás trošku v rychlosti dočetla a Maryah moc držím pěsti at se ti bublinka krásně uchytí a pěkně roste.Opatruj se a odpočívej,nenamáhej se a nedělej prudké pohyby.Lalinko a jak ty se máš,jak to u vás vypadá?Soni a ty jdeš na ket?Vltavko a jak jsi dopadla na utz?Já jsem byla holky dneska a máme jednoho bojovníčka se srdíčkem jako zvon.Ještě je tam jeden budulínek,ale ten se přestal vyvíjet,tak prý ze mě vyjde.Jak jsem ho tam viděla,tak mě to bylo moc líto,ale jsme štastní za toho jednoho,jen at roste a je to v pohodě.Holky držte se a moc vám přeju,at brzy prožijete to co já,je to nepopsatelný pocit.Mějte se moc hezky a opatrujte se

maryah
7. apr 2010

martule, veeeeeeelmi graulujem... drž sa mi zlatko a píííš info ako sa máš... robila si si aj test? kedy si bola u dr?

lalina846021
7. apr 2010

Ahojky martulle,je to smutný ale jeden bojovníček drží a roste,tak to musíš brát druhé strany................hlavně že tam alespoň jeden,co já bych za to dala......držím pěstičky aby jste byli oba v pořádku........moc na vás myslím................u mě nic nového,v pátek jdu do Artu na kontrolua tam mi řeknou co a jak a kdymůžeme na další IVF.....po psych.stránce už jsem byla v poho,ale všechny moje kámošky v okolí jsou těhule a na mě to občas padne,nejhorší je že mi se snažíme přes 3 roky a nic,a jim se to povedlo všem hned,já jim to přeju,ale strašně jim to závidím a mrzí mě to.........ale nevzdávám se a doufám že teď už nám to vyjde....držím ti pěstičky.......... 🙂 opatrujte se a odpočívejte

lalina846021
7. apr 2010

Maryahtak odpočívej a věř tomu že to dobře dopadne a mimís vydrží,21.4 ti budu mocinky mooooc držet pěstičky,hlavně nezvedej žádný těžký věci a vyhni se téplé vodě.......mrazáčci mají rádi zimu 😵 😵 držím pěstičky

bakosko
7. apr 2010

maryah kedy si bola na KETKU , teras pekne odpočivaj budem ti držat palce aj mna to čoskoro čaka 😉

maryah
7. apr 2010

dakujem lalinka a tebe držím palce budúci týždeň až zistíte čo treba 😵 ... aj mne to niekedy príde ťažko, že niekto chce otehotnieť a podarí sa mu to a berie to ako samozrejmosť... my bojujeme o každú príležitosť, chytáme sa každej nádeje a niekto si to neváži a o tých pohodených novorodeniatkach radšej ani nehovorím 😠
my sa snažíme 2 roky 😖
ahoj bakosko, na KET-e som bola dnes 🙂 ... držím ti palce...

lalina846021
7. apr 2010

Maryah já taky děkuji.........................je to nespravedlivé,ale nic s tím nenaděláme,to už je taky dlouhá doba 2 roky ale teď už ti to vyjde,držím pěstičky 😲 😲 teda vám držím pěstičky a eskymáčkovi ať se u tebe líbí a drží se jako klíště.....až do zdárného konce...................... 😅 🙂 😲

martulle
8. apr 2010

lalinko nebud smutná,budu ti držet pěstě,aby se to příště podařilo.vím,že to bolí a moc.....ta beznaděj,prázdnota....Je to holky nespravedlivé,jedna udělá pro miminko aj nemožné a kolikrát se nedaří a druhá co by mohla být ráda za takový poklad,tak si toho neváží a ještě mu ublíží.maryah já jsem si test dělal 8den a už byl pozitivní,krev byla taky pozitivní a včera jsme byli na utz.Už mě je lepší,ale ty začátky byli děsné,bylo mě špatně,hlava se mě točila..já jsem pomalu 14dní nevylezla z domu,jen do obchodu a to jsem byla ráda,že jsem došla dom.maryah co bublinka,jak se zavrtává?bakosko ty máš jít kdy na ket?lalinko ty jdeš zitra do artu?holky přeji vám krásný slunečný den a hodně síly

lalina846021
8. apr 2010

Ahojky martulle,ano zejtra jdu do Artu na kontrolu,tak jsem zvědavá.Moc ti děkuji za podporu 🙂 😵 všem taky přeju hezký slunečný den.................Jsem ráda že už ti je lépe............... 🙂 😲 opatrujte se a dávejte na sebe velký pozor 🙂 😲 🙂

chrobacek
8. apr 2010

Maryah děkuju za odpověd já jsem se právě chtěla zeptat jak to je v Heliosu s rozmrazením a ty píšeš, že trvá 15 min takže kdyby se nám ebr. nerozmarzilo dobře tak vyndají další a KET proběhne jo? měli jste blasty? a já žadnou stimulaci před ketem na sliznici mít nebudu mám přijít 14 den na UTZ ...

vltavka
8. apr 2010

Ahoj holčiny, už jsem tady dlouho nebyla. To je tady nových snažilek! Moc Vám všem přeju, ať to vyjde. Martulle, držte se! Já byla na UTZ 1.4. a máme jdeno srdíčko (v den UTZ jsem byla 6+4). Takže na Vás plivu těhulkovský bacily !!! Snad se mimískovi u mě bude líbit, na další UTZ jdu až v půlce května, to snad nevydržim. Mám dělohu srdčitého tvaru, je to větší riziko potratu, takže se toho strachu snad nikdy nezbavim.

maryah
8. apr 2010

ahoj chrobáček, hej, rozmrazovanie trvá pár minút... a keď máš viacej zamrazených embryí tak a prvé sa ti nerozmrazí tak automaticky rozmrazujú ďalšie... aby KET-ko prebehlo 🙂 ... mne vkladali jednu blastocystu a ešte mi zostali 2... ja som nemala stimuláciu, len mi dali nejaké tabletky na rast sliznice, potom som bola na 14 DC na UTZ a o týžden som bola na vklade... vklad býva podľa toho akú máš sliznicu... kedy ideš na UTZ?

maryah
8. apr 2010

vltavka gratulujem a veeeelmi ti držím palce 😵 😵 😵

chrobacek
8. apr 2010

máme čtyři a myslela jsem že se nějak mrazí po dávkách tj po dvou ale embr. říkala, že je každé zvlášť tak teda nevím my chceme stejně dvě ... ale bála jsem se že třeba se bude vyvíjet jen jedno a my chceme dvě ... takže asi kdyby náhodou tak nám jedno přirozmrazí, že? ... já nemám nic ani tabletky ... byla jsem na abrzi dělohy a byli jsme bez ET takže čekáme dva měsíce na KET tak se bojím aby byla sliznice OK no snad bude... nemívám s tím problém....takže na utz půjdu 14dc ale až v červnu

maryah
8. apr 2010

ešte pred samotným KET-kom by ste mali mať nejaký pohovor s embryológom a tam by ste sa mali na tom všetko dohodnúť... embryjká zamrazujú po jednom... teda my sme to tak mali, neviem ako je to v iných centrách alebo ako ste sa dohodli...

chrobacek
8. apr 2010

jo to asi budeme mít 🙂 ... a už při mražení jsem se ptala které nám budou dávat jako první tak říkala embr. že ty co mrazili ten 5 den protože další dvě máme mražené až 6 den zbytek byl pozadu ... v jiných centrech co jsem tu četla mrazí po dávkách tj rozmražují třeba 2-3 v dávce

chrobacek
8. apr 2010

dívala jsem se na statistiku slovenského Heliosu jen tam stejná u ET a KET úspěšnost.. Brno ji mám podstatně nižší teda do roku 2008 ....2009 tam ještě nemají

evik73
8. apr 2010

Ahoj holčiny,můžu se k vám přidat a podělit se o radosti i neúspěchy v tom našem snaženíčku?Už vás chvíli pročítám,tak vím,že jsou zde úspěchy,ale bohužel i neúspěchy.....nemáme to zkrátka jednoduché ☹ Určitě ale všem vám tady přeji moc a moc štěstíčka,aby se vám podařilo to,po čem tak dlouho toužíte....někdy je to na dlouho,ale věřím,že se to každé povede 🙂 🙂

Já jsem dnes 9 den po Ketu a zítra se chystám zkusit testít,tak jsem lehce nervozní.....

maryah
8. apr 2010

my sme mali zamrazené jedno embryo samostatne, to sa nám našťastie krásne rozmrazilo a ešte máme dve... tie boli zamrazené spolu lebo to jedno bolo trošku slabšie... tak na druhý pokus nám budú rozmrazovať obe 🙂
ja som si po tom čo sme sa s manželom dohodli, že pôjdeme do nejakého cntra zisťovala o centrách na slovensku a najviac sa mi pozdával práve helios v martine, bolo na neho popísaných veľa pozitívnych ohlasov... prvé IVF nám nevyšlo, ale snáď tú štatistiku vylepšíme práve s týmto KET-kom... 🙂

maryah
8. apr 2010

ahoj evik, jasné, že sa môžeš pridať, budeme len radi... 🙂 držkám ti palce aby bol pozitívny... hlavne daj vedieť ako si dopadla. nemáme to veru jednoduché, veľa si toho preskáčeme, ale našťastie sme silné a máme tu aspoň jedna druhú čo tomu rozumieme lebo nie každý má tento problém a nechápe to...

simpatica
8. apr 2010

dievcata, ja som testovala 6 den po ET - ak nepocitam den ET, je to asi velmi skoro, vsak? Test mi vysiel negat.....
Dakujem za odpoved

evik73
8. apr 2010

Maryah jj,je toho moc,co musíme podstoupit,ale stojí to za to,pokud člověk jinou možnost nemá....jinak díky a nápodobně taky přeji pozitivní testík,jsi taky po transferu že?Musím si ve vás udělat trochu jasno 😀 😀

Symp.to je určo moc brzy,já zkusím zítra tj.10 den,jinak doporučují až tak 12-14 den a někomu to vyleze třeba ještě později...na 100% je až krev 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre