Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

awe
2. júl 2010

@chrobacek tak to uz isto uvidis krasnu velku bublinku, mozno dve 😉
@berulenicka blahozelam ku krasnemu ciselku hcg 🙂
@afrika je mi tomoc luto 😔

chrobacek
2. júl 2010

@berulenicka tak to ti krásně narostlo to rostě víc jak jednou tolik za 48h
😉 gratuluju

chrobacek
2. júl 2010

@awe určitě strašně se těším...

chrobacek
2. júl 2010

@berulenicka mě to taky narostlo z 631 na 2097 za 48h 😉

jancica74
2. júl 2010

@chrobacek ty jsi dupa,už jsi mohla mít obrázek 🙂 ale aspon ho budeš mít větší 🙂

jancica74
2. júl 2010

@berulenicka no vidíš bud ráda,že to takhle hezky roste 🙂

jancica74
2. júl 2010

@jancica74 holky loučím se s váma - musím do práce,brzo se ozvu,papa

chrobacek
2. júl 2010

@jancica74 no to jsem ale budu mít větší flek 🙂

jani2
2. júl 2010

ahojte dievčatá,
sem-tam tu nakukujem, lebo KET sa aj mňa dosť týka. V zime som bola na ňom 2x ale bohužiaľ nič, ale dnes som 7.deň po KET a na teste je slabý duch....chcem spolu s vami povzbudiť ďalšie KETáčky, že aj "zmrzlinky" sa dokážu krásne uchytiť a vyrásť v krásne bábätko! 🙂 🙂 🙂

awe
2. júl 2010

@jani2 to je perfektneee 😵 gratulujem a budem drzat palceky, nech ciarocka silnie 😉

chrobacek
2. júl 2010

@jani2 super !!! tak šup šup testíky dávat do alba at se můžeme kochat 🙂

jani2
2. júl 2010

@chrobacek - no však som chcela fotiť, ale manžel zobral foťák do práce! 😒 ...tak možno poobede! 😉

eva5
2. júl 2010

Ahoj Holky,já jsem už 5 den po ketu,ale myslím,že na testování je fakt ještě brzy brzičko,to až ten 9-10 den by něco mohlo být??????nebo jak???? 😉

awe
2. júl 2010

@eva5 zalezi na tom, ci ti davali embryjka po PK alebo bez PK, ale ten 10, 11 den je najlepsi na testovanie, to uz by sa druha ciarocka mala ukazat. A kup si citlivy 10-tkovy testik, najlepsi je mamatest 😉

jani2
2. júl 2010

@eva5 - mne vkladali jedno embryjko po PK, čiže expandovanú blastocystu...a testík je ten najcitlivejší 10-tkový. Tak možno preto je už čosi vidieť! 😉 ... ja som bola strašná nedočkavka, ale ty určite počkaj do toho 10. - 11. dňa!

eva5
2. júl 2010

dvě po PK -blastocysta a raná blastocysta--břicho mě pořád tak podivně pobolívá--léky užívám,tak jak se má a čekám a čekám 😉

chrobacek
2. júl 2010

@eva5 já testovala 6 den a bylo to tam a myslím, že na desítkovým bych to měla už 5 den 😉

eva5
2. júl 2010

tak já počkám ještě přes víkend ,abych si ho v klidu užila ---grilování a oslava narozenin a v pondělí 7 den to zkusím 😉

jani2
2. júl 2010

@chrobacek - už som si dala ten testík do albumu. Ale ako som vravela, je to len taká slabučká čiarka...takže zatiaľ sa teším len tak opatrne! 😉 ....ale ty máš dosť vysoké HCG, to som fakt zvedavá, či to budú dvojičky! Kedy ideš znovu na kontrolu?
@eva5 - presne tak, zatiaľ si ešte užívaj víkendu a v pondelok skús! Aj mňa brucho tiež niekedy pobolieva, tak ako keby na ms!

derylka
2. júl 2010

@bibi24 .. ahoj..ja chodím do ISCARE do BA... ja síce nemám ešte po KET ale dúfam zachvílu bude za nami... tiež som nemohla ísť na ET kvôli OHSS.... tak isto ako píšeš.. po jednom normálnom cykle... som na ten další...čiže teraz.. začala od prvého DC užívať Estrofem.... postupne po piatich dňoch sa mi dávky zvyšujú... a od 19 dňa pridávam aj utrogestan... na utz idem až 8. t.j. 14 DC.. tak som zvedavá čo doktor povie... dúfam že už sa konečne bude niečo robiť... lebo mi to pripadá večnosť..🙂))

soni1
2. júl 2010

Ahojte, chystáme sa na KET. Dnes som dostala ms a začala som užívať Estrofem, dávky budem postupne zvyšovať po 5 dňoch. 11DC mám ísť na kontrolu, neviete mi poradiť, na koľký deň zvyknú vkladať embrijká? Viem, že záleží od sliznice, ale cca?
A ešte by som mala jednu otázku, čo znamená tá blastocysta a raná blastocysta? Ďakujem

soni1
3. júl 2010

Haló, tu nikto nie je?

jani2
3. júl 2010

@soni1 - no každý sa cez víkend asi niekade túla! 😉 Mne vkladali embryjko - blastocystu na 19. deň cyklu, ale každé CAR to ma iné, hlavne záleží od výšky tej sliznice....nuž a blastocysta má tiež viaceré štádií ktorými prechádza - najprv je z nej raná blastocysta, potom začína nadobúdať na objeme, zväčšuje sa - to je expandovaná blastocysta (tam už aj embryolog vídí vo vnútri základ embryjka) a keď už začína vychádzať z obalu von ide o hatchujúcu blastocystu!🙂 Držím palčeky až ti to výjde! 🙂

bibi24
4. júl 2010

@derylka, tak ti dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 Vies, pytala som sa, lebo by sme chceli ist zaciatkom mojho cyklu na dovolenku do zahranicia, tak ze ci to bude mozne odist. Ale asi ano, ked pises, ze budem iba uzivat tabletky a kontrola az na 14dc. To by bolo super. Inak, mas to presne ako ja, ja som mala pri ohss aj vodu v bruchu, ale nic ma nebolelo, prebehlo to velmi hladko. A kolko mate embryjok?

derylka
5. júl 2010

@bibi24 .. na dovolenku určite na začiatku možeš.. si myslím... my sme mali naplánovanú tiež... ibaže odber vajíčok a všetko okolo toho sa zrazu akosi rozbehlo.. tak sme to zrušili.. a nakoniec ta hnusná voda v bruchu... a celé sa to o skoro celé dva mesiace predlžilo.. takže nebol ani ET ani dovolenka.... 😒 .. ale ved si to hádam vynahradíme 😉
... neviem či pojdeš aj ty na 14... mne doktor povedal medzi 16 a 19 dňom.. lebo podľa toho rozpisu čo vytlačil z PC.. KET vychádza na 21 DC...lenže mne 16 vychádzal na sobotu a a 19 utorok.. ale to sa mi zdalo neskoro.. preprípad keby náhodou zvýšiť dávky... tak som volala doktorovi.. a dohodli sme sa že nech sa objednám na štvrtok (on robí iba štvrtky a utorky) a že dohodneme sa... tak som z takou malou dušičkou volala na recepciu.. kedže sa tam teraz trošku lekári preriedili... a minule ked som sa objednávala tak skoro ma nemala kam dať... ale chvalabohu na štvrtok mi vymenovala všetky možné časy.. takže aspon tak.. takže vo štvrtok sa dozviem keby bude KET....
.. pri OPU mi vybrali 14 vajíčok. oplodnilo sa 8.. 5 nám zamrazili a 3 nechali na ET lenže kedže prišiel OHSS... tak zmrazili aj tie 3.... tak dúfam sa rozmrazia pekne... a aj sa pekne uhniezdia.. aby sme to mali už za sebou... 😒
.. vy máte kolko?

soni1
6. júl 2010

Ahojte, práve som sa dočítala, že KET má strašne nízku úspešnosť a niektoré baby by KET ani nevyskúšali. No ja som sa na to dala a už som začala užívať Estrofem, v pondelok idem na kontrolu. No teraz som dostala strach, čo som si prečítala, nemala som to radšej ani vidieť. Baby, ak ste tu také alebo poznáte také, ktorým KET vyšiel dajte vedieť, aby som sa trochu upokojila. Dík

kessinkaa
6. júl 2010

@soni1 Ahojky Soni,jsem 9 den po KET a mrkni,snad vydrží

jani2
6. júl 2010

@soni1 - neboj sa, KETy vychádzajú, ja sama som toho dôkazom...už na 7.deň po KET sa mi objavila // a teraz čakám na krvičku v piatok. Je pravda, že KET má o trochu nižšiu úspešnosť, ale je to vraj tým, že tie najkvalitnejšie embryjka sa minú na ET. Mne doktor v CAR vravel, že embryjko ktoré je životaschopné sa ujme, či už po ET alebo po KET. Trošku som sa naivne bála aj toho mrazenia, predsa len či to nezanechá následky na embryjku, ale embryologička ma úplne ukľudnila, že detičky po KET sú rovnaké nádherné a šikovné ako prirodzene splodené. Takže sa neboj a do KETu poď! 🙂 🙂 🙂 ...a práve v posledný mesiac KETy dosť vychádzajú, možno je to tým letom! 😵

jani2
6. júl 2010

@kessinkaa - tak já mam tiež takých "duchov", ale verím, že drobec je už v brušku! Kedy ideš na krvičku?..vkladali ti dve alebo jedno embryjko?

awe
6. júl 2010

@soni1 na poslednych par strankach su v tejto teme same tehulky,KET je rovnako uspesny ako IVF, zalezi od kvality embrya...a je kvalitne vyjde aj KET 😉 pozri na mna a to som mala len jedneho mrazacika 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre