Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

chrobacek
7. júl 2010

@jancica74 zítra 😉
@awe děkuju no snad to druhej mrnous dožene a 23.7. mi budou blikat dvě srdíčka 🙂

@wrtulka jojo jsou to borci 😉 no ten je hotovej už pozitivního testu 🙂

jancica74
7. júl 2010

@chrobacek tak se tam opatrujte všichni - dávej na broučky pozor a užijte si to spolu všichni 🙂 Krásnou dovolenou,plnou těch nej.nej.nej okamžiků přeji.Ozvi se až budeš doma mamino 😉 pa

chrobacek
7. júl 2010

děkujíííí moc no hned další utz vám se dám 🙂)))) ale ty ho sem dáš dřív 😉

jancica74
7. júl 2010

@chrobacek ano asi budu o 3 dny rychlejší 🙂

merrel
8. júl 2010

@chrobacek tak to je hustý 😀 a moc gratuluji k dvojičkám 🙂

Včera sem začala pořádně pít ten kontryhel tak snad zabere 🙂 zítra jdu na kontrolu tpřed KETem tak sem moooc zvědavá 😵

merrel
8. júl 2010

tak to je dobrý kdybych to věděla, že se dá chodit i tahle po hodinách tak snad chodím taky no nic neva tak snad alespon moje cvico a koleckace taky k necemu jsou, no alespon k prijemne travenemu casu 🙂

merrel
8. júl 2010

@mirm to mělo být pro tebe reakce na tu cenu na mojzisovou 😉

derylka
8. júl 2010

ahojte.. chcem sa spýtať...možno to tu už bolo spomenuté.... týka sa to tých.. čo ste mali KET kvoli OHSS - čiže ste mali ET stopnutý zo zdravotných dôvodov .. platili ste KEt???? ... mne dnes tá slečna/pani povedala že si to budem platiť... ked som jej povedala že ale prečo ved ked je odôvodnený prípad že nebolo ET.. tak sa KET neplatí a hradí to zdravotná poisťovňa... prosím babule.. ak sa mýlim vyvedte ma z omylu....aj ked tých 150€ je proti tým ostatným peniazom čo sme do toho dali v podstate nič.. len ma vytáča.. načo sa vlastne potom čaká na schválenie žiadosti ked si aj tak v podstate všetko okrem OPU platím?????... už tých pár drobných by som si doplatila... a nestálo by ma to toľko nervov... 😠

bublina_dd
8. júl 2010

derylka - ja som bola na KET 02.07. a neplatila som nič, pretože som nebola na ET zo zdravotných dôvodov. Možno to záleží od toho ktorého centra... ale bolo mi jasne povedané, že keď som neabsolvovala ET tak prvý KET neplatím, ale ďalší už áno.

derylka
8. júl 2010

@bublina_dd .. to isté si myslím aj ja.. a zdá sa mi že už tu niekde na koníku som to čítala... .. písala som aj do poisťovne... tak čakám čo mi odpíšu... lebo sa mi to nejako nezdá.. že by sa to neuhrádzalo.. ten prvý myslím.. tie ďalši potom.. nech sa páči... ale sa mi to zdá na hlavu postavené kedže mi ho lekár sám stopol - ET .. kedže som mala OHSS a tým pádom nám nič iné nezostáva iba ket..
.. radšej si to preverujem.. lebo ked som to povedala tej slečne čo tam sedela.. tak mi pripadala že ani ona sama nevie či sa to vlastne platí alebo nie... 😒

derylka
8. júl 2010

@bublina_dd .. ešte ak sa ťa možem opýtať.. akú máš poisťovňu.. a v akom centre si?.. ak chceš možeš aj do IP napísať.. 🙂)

bublina_dd
8. júl 2010

derylka ... mne to tiež stopol lekár, keďže som po OPU skončila v nemocnici... Chodím do Gyn Fivu... 🙂 Ale radšej si to prever v zdravotke, ak stále trvajú na úhrade.

jancica74
9. júl 2010

@derylka ahoj,no u nás se to platí dělá to 6 000,ale jak píše bublina u včech center to je jiné....já mám ve smlouvě napsané,že se neplatí za vklad,ale rozmražení....nevím jak to zamražují u vás po kolika kusech,vím jen,že to rozmrazí a pak den sledují zda je vše ok,pokud se to nevyvíjí jak má,rozmrazují další....

lenkacar
9. júl 2010

janci a mě bylo řečeno že se to rozmrazí 2hod. před vkladem ,tak jsem z toho jelen.. 😖,měla jsem poslední 4ks a rozmrazil je všechny ,nechápu a byly všechny jedničkový a nakonec řekl ,že je tam dá všechny a když jsem dojeladal tam bez vysvětlení jenom 3..co centrum to jiný postup ,ale mě se tohle nelíbilo ,proč ne 2 a 2..furt je lepší dát za rozmražení než na další celý pokus. 🙄

jancica74
9. júl 2010

@lenkacar to je zvláštní,mě je rozmrazili den předem a pozorovali,pak jem tam po poledne volala a řekli mi jak na tom jsou - taky mi rozmrazili 4 - jen 3 byli ok taky mě to sralo,myslela jsem si,že to zamrazuji po 2 😒 holky někde na jinem foru psaly,že se 2 hodiny předem rozmražují blastocysty - a ty já nemela

bublina_dd
9. júl 2010

jancica74 - Ja som tiež dostala takú odpoveď, že keď sú blastocysty, tak tie sa rozmrazujú tesne pred vkladom, teda KET, ale keď tam človek nemá blastocysty, tak rozmrazujú o deň skôr, aby vedeli ako sa budú ďalej deliť a pod. Ja som mala 5 zamrazených po 2 skupinách 3 a 2. Keď som šla 02.07. na KET deň vopred rozmrazili 3 embrijka, z toho jedno neprežilo rozmrazenie a 2 mi vkladali. Ešte než ich zamrazili po 3 dňoch boli všetky osembunkové, takže ešte po rozmrazení mali ďalší deň k dobru, takže už boli viacbunkové, že vraj sa tie 2 pekne delili... Z toho vyplýva, že každé centrum si to robí po svojom, resp. má svoju prax.

jancica74
11. júl 2010

ahoj hoky,nějak to tady vázne ☹ žádné novinky?

eva5
12. júl 2010

Ahoj HOLKY,tak jsem dnes 15 den po ketu znovu jsem si udělala test a ta druhá čárka je nějaká slabá????jdu dnes k lékaři---myslím,že mě budou brát krev a možná i uz???jen tak pro jistotu???

jancica74
12. júl 2010

@eva5 ahoj,tak to je dobrý ne,že máš pozitivní test 🙂

eva5
12. júl 2010

@jancica74 --ahoj jsem šťastná ,ale je taková slabá?

eva5
12. júl 2010

@jancica74 ---máš napsaný v profilu okres Ostrava v dubnu jsem byla v Klimkovicích máte to tam krásný a ta slaná voda to moře je určitě zázračný 😉

jancica74
12. júl 2010

@eva5 ano Klimkovice jsou super,víš já jsem vlastně okres Opava i Ostrava zárověn,bydlím přesně mezi 🙂 máme tady Hlučínské jezero - štěrkovnu 🙂 a neboj ty testy jsou někdy zvláštní,uvidíš podle hodnoty HCG - v kolik tam jdeš?

jani2
12. júl 2010

@eva5 - nad tým sa netráp že je slabá! Pozri do môjho albumu akú slabú čiarku som mala na 13.deň a na 14.deň z krvi bolo HCG teda vééľmi pekné. Hlavné je, že tam ta čiarka je! 😉 😉 😉

eva5
12. júl 2010

tak jsem tam šla na 13h primář zrovna musel na sál......takže recepty mě psala sestřička a krev mě vzaly na statim ---kolem 14.30 to přišlo hcg dnes 15 den počítáno i se dnem ketu je 1599 🙂 další kontrola ve středu ráno musí být dvě hodnoty hcg potvrzené a ve středu odpoledne ultrazvuk

jani2
12. júl 2010

@eva5 - tak vidíš,to HCG je krásne...gratulujem!!!...to vyzerá aj na dvojičky! Koľko embryok ti vkladali? 🙂 🙂 🙂

jancica74
12. júl 2010

@eva5 blahopřeji mamino 🙂 super a tak zbytečně jsi se bála 😉

eva5
12. júl 2010

@jani2 -nechala jsem si vložit dvě embrijka miminka 🙂

eva5
12. júl 2010

@jancica74 ---doma jsem to zatím ještě neoznámila ještě je moc brzy

berulenicka
13. júl 2010

Dlouho jsem tu nebyla, takže gratuluji chrobackovi k dvěma bublinkám.
Já byla dnes na ultrazvuku a máme tam dvě srdička, jedno mimčo je ale menší, ale doufám, že to dožene. Je vidět, že člověk nemůže usuzovat dle hodnity hcg..

jancica74
13. júl 2010

@berulenicka ahoj tak to je super 🙂 a který jsi týden,že už máš srdíčka 😉 a hned 2,báječná zpráva 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre