Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

afrika
13. aug 2010

@petronela82 ja nemusím čakať. veď na krvy som bola.

afrika
13. aug 2010

netestujem

petronela82
13. aug 2010

@afrika - tak teď jsem to nějak popletla - já myslela že jdeš v úterý na KO? a co UTZ? a s tím testováním děláš dobře

afrika
13. aug 2010

jasné, že idem na kontrolu. ale dovtedy to proste beriem tak, ako mi povedal dr aj sestrička, že sa stáva, že sa uhniezdi neskôr

petronela82
13. aug 2010

@afrika - já už jsem to dohledala - jsem blbá, sorry a já mám teď myšlenky úplně jinde - vždyť jsi tam byla včera a HCG krásně stouplo - a v úterý už bude i bublinka na UTZ - já někde četla že embryo je na UTZ vidět tan někde kolem HCG 1.000 => tak že v úterý to už musí být 100% vidět

petronela82
13. aug 2010

tak jsem po KO na UTZ byl vidět váček o velikosti 4 mm - jsem objednaná za 14 dní na další KO, to už by mělo být vidět i srdíčko => ty dva týdny budou asi nekonečné

😀

jancica74
13. aug 2010

@petronela82 moc blahopřeji 😀 super zprávička 😵

afrika
13. aug 2010

peti suuuuuuuper 😵
baby však mám aj ja nádej aj keď mi včera na 20 deň po KET nebolo nič vidno 😒 ? že mám nádej aj ja..........

gejbicr
13. aug 2010

@petronela82 -moc gratuluju..každá výborná zprávička tady mě moc pomáhá "přežít"ten čas čekání .-))díky🙂)

gejbicr
13. aug 2010

@afrika -moc ti držím pěstičky,ano jsou případy že se embryjko zavrtá dýl a potom se to časově posune i na UZ atd..hlavně se nestresuj,mysli na pěkné věci,hlad bříško,třeba mu i zazpívej at ví že tady na něho čekáš...bude dobře,držte se!!!

afrika
13. aug 2010

@gejbicr ďakujem ti moc. hádam máš pravdu.

afrika
13. aug 2010

@petronela82 ak si mala blastičku, tak je dosť možné, že aj tebe sa málinko neskôr uchytila keď si dnes 20 deň po KET. som moc rada, že ti to kočka z IUI vyšlo 😵 . aj keď nie pred svadbou ako si chcela, ale to neva.to je to najmenej

petronela82
14. aug 2010

@afrika - mě dr včera ani nechtěl děla UTZ (20den po KET) že prý je dost pravděpodobné že nic nebude vidět, ale já ho překecala, tak že se vůbec nestresuj, myslím že to není nic vyjímečného že Dr. u tebe nic neviděl - HCG ti krásně roste a v úterý bude i bublinka - uvidíš

afrika
14. aug 2010

@petronela82 dobré ránko 😀 . ale nie. ďakujem ti za krásnu odpoveď

afrika
14. aug 2010

chcete vedieť čo všetko som dnes robila? ráno v obchode, pozbierala prádlo, zohriala buchty na pare, potešila sa z chvíľkovej návštevy3-mesačného synovčeka a driemala, ležala.....

jancica74
16. aug 2010

holky hlásím,že chodí kontroly - během 5 dnů už 2 kontrola OSSZ 😠 A to mám vycházky od 12-18 😕

78marcela
16. aug 2010

hoj holky, nakoukla jsem pozdravit, a podat hlášení, jak jsem slíbila. Dnes jsem testovala a bohužel, sněhobílo, ani náznak, ani stín. Takže ani jedno miminko. A je to 9. den po zavedení dvou 7denních embryjí, takže kdyby se to mělo chytnout, už by na testu něco bylo. Tak snad vy ostatní budete mít větší štěstí.

gejbicr
16. aug 2010

@78marcela -nedej se ošálit jedním testem,9.den je ještě dost brzo,zkus zase za dva dny🙂)určo se objeví duch a bude sílit..držíím pěstíí!!

lora2
16. aug 2010

ahojte babky@78marcela testovať na 9 deň je skoro, ešte vydrž.....počkaj si na krv a testy nechaj bokom. Drž sa.....

petronela82
17. aug 2010

@afrika - držím dnes moc moc palečky - a čekám na samé dobré zprávy - myslím na tebe

awe
17. aug 2010

@afrika drzim palce a cakam dnes same pozitivne spravicky, tfuj-tfuj-tfuj 😉

@78marcela 9.den moze byt na test prilis skoro, skus pocakt dva dni a testni znovu, kup si test s najvyssou citlivostou (mamatest 10).

78marcela
17. aug 2010

@awe Holky, jste hodný, ale myslím, že 9. den není až tak brzy, když byly sedmidenní embryjka. navíc jsem to dnes zopakovala a výsledek opět nulový. Už jsem to zabalila.
Ve čtvrtek jdu na krev a pak budu přemýšlet, co dál.

jancica74
17. aug 2010

@78marcela to mě mrzí holka ☹

jancica74
17. aug 2010

@afrika napiš japak to dopadlo,ju?držím palečky a myslím na tebe 😉

bibi24
17. aug 2010

@78marcela - Marcelka prepac, ze sa ti do toho pletiem, ale ako mohli byt 7denne embryjka, ked podla zakona mozu byt kultivovane max. 5 dni mimo tela zeny. Prvy den je odber, dalsi oplodnenie a nasledujuci den je az prvy den embryi.
Kazdopadne drzim palce, aby bol ten vysledok pozitivny a ked nie tento, tak ten dalsi 😉

78marcela
17. aug 2010

@bibi24 Ahoj, já myslím, že jsem to dobře spočítala. Odběr jsem měla 1.6 a zamražovali je 7.6, podle toho protokolu, co mám doma. To je šest dní a pak mi je rozmražovali den před KET, na KET jsem šla v sobotu 7.8. a v protokolu mám napsané, že rozmraženy byly v pátek. Tak to je další (sedmý) den.

awe
17. aug 2010

@78marcela ono je to tak, ako pisae aj bibi24, max. doba predlzenej kultivacie je 5 dni, potom je bud transfer alebo idu na zmrazenie - blastocysty.

@afrika, tak ako moja?

chrobacek
17. aug 2010

jestli do toho můžu vstoupit tak kultivace může být až šest dní do stadia hatch. blastocysty (ovšem ten šestý den už jsou automaticky dvojkové kvality, protože v tom stadiu měly být den předtím), která se musí bud transferovat nebo zamrazit, po zamražení se nemůže další den rozmrazovat... rozmrazí se a ihned musí být transfer jinak nepřežije, takže 78marcelo bohužel musím konstatovat, že jsi neměla kvalitní embrya pokud je mohli ještě další den kultivovat... protože musely být pomalejší a tím pádem nekvalitní

78marcela
17. aug 2010

@chrobacek Nevím, říkali mi, že mám jedno dvojkové a jedno naprosto špičkové, prý nejlepší, co může být. každopádně je to jedno, nechytilo se nic.

krystofka
18. aug 2010

ahoj, vidím, že se tu bavíte o kvalitě embryií. Můžu dotaz? Byla jsem na ET 26.7. OPU byla 21.7. a máme pět sněhuláčků. Trošku se nevyznám v tom, zda jsem měl prodlouženou kultivaci v pořádku, tolik dní, kolik být měla. Holky, vidím, že už v tom máte praxi, poradíte? Jo, jinak, čeká nás KET..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre