Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

okcelok
30. aug 2010

@andous přesně tak! 🙂 Zvládneme to!!

maahuliena
30. aug 2010

@andous pregnyl sa pichá, ked ma folikul okolo 20mm, vtedy je zrelý a vajko je schopné oplodnenia... takže daj tomu čas..A kedže folik rastie každý den tak cca 2mm..v stredu by mohol mať aj 18mm 😉 A to bude aj pomaly čas na pregnyl.. držím palce 😉

andous
30. aug 2010

@maahuliena Děkuji moc za informaci aspon jsem zase o něco chytřejší 🙂 Tak to jsem teda na to zvědavá jak to bude ve středu vypadat.Potřebuji aby dorostl kvuli to mu aby bylo žluté tělísko.....a podpořilo to samotný Ket tak uvidíme.Ale ještě jednou děkuji netušila jsem že folikul takhle roste... 🙂

andous
30. aug 2010

@okcelok to je jasné že to zvládnem!!!Ve středu to bude snad už ok a hurááááá do toho 🙂 🙂 Ještě teda přežít ten Pregnyl a bude dobře.Mě ten Pregnyl vždycky když mi ho píchají bolí jako prase 😠

okcelok
30. aug 2010

@andous já pregnyl neměla nikdy,neznám to
😕

maahuliena
30. aug 2010

@andous no ved to žlté teliesko je vlastne prasknutý folikul.. a ten si myslím ešte v stredu nebude... tipujem to tak na piatok... ale ved je to jedno kedy prasne aj ked bude neskôr 😉 Ved budeš brať progesteron po KEte, nie? Ten ti pomôže 😉 Tak držím palce, nech je to úspešný KET 😵 ako ten môj... 🙂

andous
30. aug 2010

@okcelok jak je to možný že ty jsi hi nikdy neměla??to teda koukám,já jsem ho teda měla pomalu pokaždý a hlavně u ET.

maahuliena
30. aug 2010

@andous ano ale ET a KET je predsa rozdiel.. nechápem prečo by Ti mali pred KETn pichnuť ten pregnyl 😕 😕 len kvoli žt?? ved to predsa bude... len ovulka bude za par dni...

okcelok
30. aug 2010

@andous pardon,měla jsem ho den před OPU!
😝 😝 😝

andous
30. aug 2010

@maahuliena to já vím že je to prasklý folikul...mě jak doroste do té určité velikosti tak mi pak píchnou pregnyl na prasknutí toho folíku víš.Dulžité je aby dorostl.A po Ketu beru vždy bud utrogestan nebo ted jsem měla Crinone.Děkuji moc za palečky snad už nám to konečně taky vyjde 🙂 🙂 A ono ted už vyjde věřím to mu 🙂 🙂 A ty jsi měla kolikátý Ket,Et??

andous
30. aug 2010

@okcelok já jsem si to myslela že jsi ho musela mít 🙂

okcelok
30. aug 2010

@andous popleta! 😀 😀 😀 Bereš prednison a estrofem?

andous
30. aug 2010

@maahuliena já vím že to rozdíl ale tady ho píchají i před KET.když je tam ten dorostlej folík a je to asi kvuli tomu tělísku.U nás to dělají takhle.Ale taky se mi stává že ovulaci nemám tak ho nepíchají....

maahuliena
30. aug 2010

@andous no dobre ja tomu rozumiem, len ved ked ideš na KET, tak načo ti je nejaký folik? 😅 😅 😕 len kvoli žltému teliesku, to je zbytočnosť, či oni su zastancom toho, že je pešie robiť KET ked je žt na podporu tehu?? 😕
mne vyšiel 1xKET.. mam za sebou 2x IVF (stoho 1IVF 2X stopka) a 1x IUI nesupešné, 2IVF neuspešné.. toto bol môj prvý KET a hned bol uspešný 🙂 ja beriem aj prednison a anopyrin 😉 takže aj to podla mna pomohlo 🙂 Pozitívne myslenie, polka úspechu... mne sa to teraz hovorí babulky, my sme sa snažili 6,5 roka... viem čo to je... 😒

andous
30. aug 2010

@okcelok 😀 😀 jenom prednison jinak nic a po Ket bud utrogestan a nebo crinone

abig
30. aug 2010

Ahoj holky ! Můžu se přidat do debaty ? V příštím cyklu mě čeká 2KET.
Jsem trochu na vážkách, pač jsem měla před 14dny // a už jsme si mysleli, že se zadařilo přirozeně, ale po dvou dnech už test nebyl poztivní a ms došla s 10 denním spožděním. Pokud KET nevýjde, tak se chystáme na 3IVF s tím, že vyzkoušíme Prednison a heparin na ředění krve (po testech).
Máte některá zkušenost s Prednisonem ? Jak dloho dopředu se musí brát ? Jen mě napadlo, jestli bych si o něj neměla říct už při KETu .... jedná se o to, že druhé IVF "asi" vyšlo, bylo kvalifikováno jako biochemiské těhotenství a prý už jsem měla dávno být těhotná ...

abig
30. aug 2010

😀 Než jsem to odeslala, tak jste mi téměř odpověděly !!!

maahuliena
30. aug 2010

@abig ja som prednison brala od polky maja... 1tbl (5mg denne) a od konca juna už len 1/2 (2,5mg) a budem ho brať do 15tt 😉 a mne pomohol, mala som ho 1x a fakt si myslím, že pomohol! 😉

abig
30. aug 2010

@maahuliena Gratuluji .... tak to se nechám tedy překvapit. Takže si myslíš, že bych si o něj vážně měla říct už při KETu a nečekat na další IVF?

andous
30. aug 2010

@maahuliena já nevím na co mi je 😀 😀 asi jsou toho zastánci 🙂 ale není to pokažde když tam ten folík je tak píchnou a když né tak nepíchnout 🙂 A asi to taky dělají kvuli podpoře těhu....Mi už se snažíme 4,5roku a už toho mám taky dost ale nevzdám se 🙂 🙂 už tam máme posledních 6 eskymáčku 🙂 Jinak už budem muset embrya od dárcu nebot už na celé IVF koruny ☹

maahuliena
30. aug 2010

@andous nebojkaj, ver, a ono to určite vyjde!!! 😵 😵 My sme si tiež všetkým možným prešli.. ale viera bola silnejšia... 🙂 😉

andous
30. aug 2010

@maahuliena jo gratuluji k mimi 🙂 a držím palečky at vše probíhá jak má......

andous
30. aug 2010

@maahuliena já to mu věřím že se to povede 🙂 🙂 už se na to moc těším 🙂

andous
30. aug 2010

@okcelok ještě se chci optat testuješ nebo to necháváš až na krev?? 🙂

okcelok
30. aug 2010

@andous Vždy jsem testovala,ale tentokrát to nechám na krev!

andous
30. aug 2010

ty jo tak to jseš dobrá to já testnu ale až ten 12,13den abych věděla na čem jsem.Nechci abych byla pak moc zklamaná kdyby to náhodou nevyšlo ...Pro mě to byla vždy pecka když mi řekli po tel.že je to negativní takhle jsem s tím aspon malinko srovnaná 🙂 ale ono to vyjde tak že mi zustane aspon na památku kousek počuraného papírku 😀 😀

andous
30. aug 2010

@okcelok opět jsem to neposlala na tvé jméno......omlouvám se jsem hroznej plašan 😀 😀

maahuliena
30. aug 2010

@abig už pri KET... aj ked Ti asi povedia, že je dosť neskoro... ja som ho začala brať pred predposlednou ms v maji...ten efekt je, ked ho berieš aspon tie 2-3 mesiace....ale je to na tebe... ja by som ho brala... vieš, ak by nahodou aj nevyšlo (čo vyjde) tak budeš ho už brať nejaký čas a možte sa hned pustiť do 3IVF aj s prednisonom.. ale ja verím, že nebude treba! 😉

okcelok
30. aug 2010

@andous já právě přemýšlela,že papírek počůrám,až budu vědět od doktora,na čem jsem! 😀 😀

maahuliena
30. aug 2010

baby aj ja som testovala.. vždy ked bola možnosť.. 🙂 ja som bola vo väšej "pohode" ked mi oznami potom už len z krvi že aký je vysledok..aspon som bola pripravená..na verdikt
a teraz som na 10den po KET už mala // na mamateste10 😉 a to sme mali vložené len 4bunkové embrya 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre