Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

balinka
27. sep 2010

@lilinka81 je to tazke...ale v tej chvili nedokazem verit ani doktorom a uz ani smej sebe ☹

elana
27. sep 2010

@lilinka81 no, ona je to pravda, OHSS zvyšuje šanci na otěhotnění a taky se často rozjede právě po úspěšném pokusu 😒 s tím už se nic dělat nedá, ale pokud se projeví (kor takhle silný) už v době před transferem, tak by se provádět neměl...co je to platné, že je (navíc jen teoreticky) vyšší šance na těhu, když hrozí vážné poškození zdraví matky, v krajním případě i smrt? 😖 obvykle se buď netransferuje, nebo maximálně jedno embryo, to musí posoudit doktor...

lilinka81
27. sep 2010

@elana dakujem za vysvetlenie,uz som trochu v obraze..

lilinka81
27. sep 2010

@balinka vies mne po neuspesnom pokuse sa to tiez nepise lahko,ale ked neveris dr.,..tak ale sebe verit musis.Tiez si nikdy neviem predstavit ako ist do dalsieho pokusu,ked tych 14 dni do vysledku ani nezijem,len lezim a nic nerobim aby som nahodou nic nepokazila a ono to nevyjde,...ale tuzba po babenku je vzdy silnejsia a poviem si ze ,...co ked teraz predsa....a potom zas uverim ze sa to raz podari.Tiez som veeelmi smutna a trapim sa s tym sama,este ze je MK a ze ste tu....

78marcela
27. sep 2010

Ahoj holky, tak krev nic moc. HCG bylo dnes 80, ale roste to stále pomalu. Říkal doktor, že to není ideální. a že to dnes zase nerozhodneme, a zase ve středu nebo čtvrtek na krev. Ta jsem to zase obulela a tak jsem tam šla vcelku s dobrým pocitem a ono prdlajs. ☹ ☹ ☹

lilinka81
27. sep 2010

@78marcela a povedal ti nieco k tomu,ze co moze byt pricinou?

elana
27. sep 2010

Marcel, je mi to líto, ale to vážně nevypadá na prosperující těhotenství...ono hcg neprodukuje samotné embryo (myslím to, že čeho se vyvine pak tělíčko dítěte), ale tzv. trofoblast, ze kterého jsou pak choriové klky a placenta. Takže embryoblast může být dávno zaniklý, ale trofoblast se tam pořád pinoží a něco málo produkuje. Já si něco podobného zažila v zimě (a to jsem začínala s podstatně lepším hcg, 12.dpKET 110), dotáhla jsem to až na hcg 1265 a dutinku v děloze, ale embryo se prostě neukázalo a revize byla nutná. Je to na Tobě, jak dlouho se chceš ještě trápit, ale tohle jsou fakta 😔

78marcela
27. sep 2010

@elana Já už o tom taky něco četla, takže i o tomto jsem přemýšlela. No uvidím, co ten doktor ve středu nebo čtvrtek.
@lilinka81 neříkal nic, měl naspěch, tak mě odbyl víceméně mezi dveřma.

elana
27. sep 2010

Marcel jasný...já jen že to tak pročítám, že Tě holky vesměs dost chlácholí, že to roste a kdesi cosi...ale tu skutečnost, že se na 99% jen a jen trápíš a prodlužuješ si to, nepojmenoval ještě nikdo. Je mi to líto, jak říkám, prošla jsem si tímtéž a možná právě proto jsem už dost při zemi. No, drž se a každopádně držím palce, ať samozřejmě to hcg přece jen vyskočí 😉

balinka
27. sep 2010

@lilinka81 tento rok to necham tak a potom sa uvidi 😉

lilinka81
27. sep 2010

@balinka to naozaj? pojdem do toho sama ? 😖 Kolko ich uz mas za sebou ?

balinka
27. sep 2010

@lilinka81 jedno ET,teraz to tak bude lepsie,ked na to budem mat odvahu,tak mozno niekedy 😉

lilinka81
27. sep 2010

@balinka sprav ako to citis,je to tvoje rozhodnutie a viem ze sa tazko rozhoduje,tiez som sa uz na to chcela vykaslat,ale tuzba je silnejsia....ak sa budes chciet porozpravat,kludne sa ozvi 😉

balinka
27. sep 2010

@lilinka81 dakujem 😉 drzim ti palce,aby ti to vyslo🙂

okcelok
27. sep 2010

@elana prosím tě,ty děláš něco v oboru,který mi všechny potřebujeme anebo tomu jen tak dobře rozumíš???To je vždy neuvěřitelné,jak máš na vše úžasnou odpověď a jak nám pomáháš!! 😕 🙂

elana
27. sep 2010

@okcelok nechci psát konkrétně, ale jo, a) dělám b) procházím tím (a podobným) taky, tak to potom holt jednomu něco někde uvízne 😒

okcelok
27. sep 2010

@elana jasně,chápu,já jen,že je fakt super,že tomu tak rozumíš a spoustu věcí nám vysvětlíš!!! 🙂

elana
27. sep 2010

@okcelok ale jo, rádo se stalo (stane🙂), i když by bylo lepší, kdyby takovýhle diskuze nemusely vůbec být...

okcelok
27. sep 2010

@elana to máš naprostou pravdu,ale někdy díky bohu za ně!!!Já při 1 IVF vůbec nevěděla to,co vím teď,to snad v r. 2005 koník ani nebyl!!! 😝

elana
27. sep 2010

@okcelok to je fakt, když už je realita jaká je, tak aspoň že tímhle je to trošku usnadněný, že člověk v tom jednak není sám a druhak, že ty informace jsou dostupný

okcelok
27. sep 2010

@elana no přesně,já se tady dozvěděla spoustu užitečných rad!!! 🙂

78marcela
28. sep 2010

@elana Ještě bych se tě chtěla zeptat, jak se ti to stalo v zimě, šla jsi potom hned na další pokus nebo ne? Já mám v zásobě ještě dost mrazáčků, ale nevím, jestli bych mohla okamžitě na další KET nebo ne.

elana
28. sep 2010

@78marcela ee, to byli mí poslední sněhuláci, já měla jen dva. Jako Marci, jestli do toho máš chuť, tak jdi, ale (já už to pročítám dost dlouho tuhle diskuzi, tak vím co máš za sebou), upřímně já osobně bych poslechla doktorku a dala si oraz, aspoň jeden cyklus. Vím že se říká, že každé, i nepovedené, těhotenství chystá půdu pro další, ale něco jiného je těhu přirozené a něco jinýho takováhle hormonální ládovačka, ta by mohla spíš ublížit 😒 Krom toho tyhle časný missed jsou obvykle způsobený chromozomální abnormalitou embrya (většinou monozomie X), takže pokud jsou ta embryjka v mrazáku zdravá, tak se chytí teď jako za měsíc a pokud nejsou, tak to dopadne stejně tak.

78marcela
28. sep 2010

@elana Díky moc za radu. Tak uvidíme, co na to doktorka, co ona řekne a poradí a poslechnu ji.

elana
28. sep 2010

@78marcela to je dobře, tak to udělej.

okcelok
29. sep 2010

Aoj,tak jsem byla na utz,protože jsem se musela přesvědčit,že je po krvácení vše ok a už jsme viděli spacák,je kterém je náš piškotek!!!! 😀 Má to tam pěkné!!!

katarinka13
29. sep 2010

@okcelok
krasne slova...hned sa citis lepsie co?...ja uz idem pondelokna dalsi ultrazvuk a na vseliake odbery...a mozno uz aj knizka bude...uz si ratala kolkatom si tyzdni?

okcelok
29. sep 2010

@katarinka13 no spadl mě šutr ze srdce!!!! 😀 Já jsem teď v 6tt. Už to ví taťka,snad jo,ne!!!? Ty už budeš mít knížku,to je super!!!! 😀 😀 😀

katarinka13
29. sep 2010

@okcelok
no tatka to uz vie...ze vraj on to uz vedel...a ja ze ale nevies ze to budu dvojcata...a na moje najvycsie sklamanie mi povie...hmmm-nevadi,kludne aj tri....no skoro ma porazilo....ale ze sa tesi
inac sme mali taky uplakany rodinny vikend...komu som povedala každý plakal...samozrejme od radosti
ja som teraz tiez v siestom tyzdni....a ty este neides ku gyndosovi?vsak uz by si mala aj ty..

okcelok
29. sep 2010

@katarinka13 taťka chce mimi a je jedno,kolik jich bude,hlavně že budou!!!!To je krásný!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
No se ani nedivím,že plakali,vždyť si to zasloužíte,po takovém čekání!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
ještě ne,jdu toho 7 na kliniku a pak už mě asi převelí!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre